Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#181
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

aldi/lidlben is vannak olcson elemek.



#182
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Biztos van aki már régen tudja de talán hasznos:

Ha sokat használsz el szenzor gombelemből (CR2032) érdemes nem a tipikus Mediamarkt/Spar féle 2 db-os csomagolást venni (~350-500 Ft elemenként!).

Ha egy pillanatra figyelmen kívűl hagyjuk a lutri minőségű "ócsó" fantáziamárkákat és forrásokat, van egy elemnagyker.hu ahol pl. Sony/Maxell/GP/Panasonic 5-6 darabos csomagolásban ~125 Ft per darabja.

Az IKEA-ban a házimárkájuk viszont feleannyiba kerül (8 db 500 Ft)!

Az utóbbinál még az árgépen fantáziamárkából sem találtam olcsóbbat, ráadásul az IKEA-nak jó a minőségi kontrollja és nem utolsó sorban a szociális hozzáállása.

Vettem egy csomagot, lemértem és 3,32V-ot tud, ami eddig a legnagyobb érték amit így frissen mértem (ami nem sokat mond arról hogy mennyi ideig bírja stb., de kezdésnek jó).

Jól bírja, szinte mindenben (pulzusmérő, sebességmérő jeladó, maga a mérőóra) ezeket használom. Nem rosszabbak, mint a méregdrága Energizer-ek.



#183
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Biztos van aki már régen tudja de talán hasznos:

Ha sokat használsz el szenzor gombelemből (CR2032) érdemes nem a tipikus Mediamarkt/Spar féle 2 db-os csomagolást venni (~350-500 Ft elemenként!).

Ha egy pillanatra figyelmen kívűl hagyjuk a lutri minőségű "ócsó" fantáziamárkákat és forrásokat, van egy elemnagyker.hu ahol pl. Sony/Maxell/GP/Panasonic 5-6 darabos csomagolásban ~125 Ft per darabja.

Az IKEA-ban a házimárkájuk viszont feleannyiba kerül (8 db 500 Ft)!

Az utóbbinál még az árgépen fantáziamárkából sem találtam olcsóbbat, ráadásul az IKEA-nak jó a minőségi kontrollja és nem utolsó sorban a szociális hozzáállása.

Vettem egy csomagot, lemértem és 3,32V-ot tud, ami eddig a legnagyobb érték amit így frissen mértem (ami nem sokat mond arról hogy mennyi ideig bírja stb., de kezdésnek jó).



#184
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Garmin 520nal masnal is pontatlanok a szenzorok? A homero kb 3-5 fokkal mer ala, a szazalekos emelkedes is mintha osszevissza mutatna. Volt ket masik magassagmeros oram ezen a kornyeken, most vagy azok voltak rosszak, vagy ez mutat zoldsegeket.

#185
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás

Sigma ROX9.0 kommunikál R1 STS mellkaspánttal?

Használ valaki ilyen kombót?


SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#186
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Azt hiszem én eddig túlságosan közel raktam az órát a géphez. Megpróbáltam messzebről és simán rácsatlakozott. Megnéztem a Polar support ide vonatkozó leírását és ott max. 3 méteres érzékelési távolságot ír. Tehát elég rendes térerővel dolgozik :-).

Hallelujah !   :)



#187
Seneca

Seneca

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

Stick a földön, óra a gépház tetején.

Azt hiszem én eddig túlságosan közel raktam az órát a géphez. Megpróbáltam messzebről és simán rácsatlakozott. Megnéztem a Polar support ide vonatkozó leírását és ott max. 3 méteres érzékelési távolságot ír. Tehát elég rendes térerővel dolgozik :-).



#188
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Akkor nem tudom, hogy mi lehet a gond. Mert mindig csatlakozik, néha azonnal betölt, de néha háromszor is ledob. Asszem hétfőn beviszem az irodába, megpróbálom Mac gépen is. Arra is fel van telepítve a Polar progi. Ha azon rendesen fut, akkor lehet, hogy az itthoni vindózos laptop a hunyó.

Milyen távolságra rakod a Polart a Datalink stick-től?

Stick a földön, óra a gépház tetején.



#189
Seneca

Seneca

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Akkor nem tudom, hogy mi lehet a gond. Mert mindig csatlakozik, néha azonnal betölt, de néha háromszor is ledob. Asszem hétfőn beviszem az irodába, megpróbálom Mac gépen is. Arra is fel van telepítve a Polar progi. Ha azon rendesen fut, akkor lehet, hogy az itthoni vindózos laptop a hunyó.

Milyen távolságra rakod a Polart a Datalink stick-től?

#190
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok,

 

Használ valaki itt Polar CS 500+ CAD komputert? Szeretném tudni, hogy csak én bénázok-e valamit, vagy a rendszer gyenge pontja a drótnélküli adatátvitel. Néha többször neki kell futni, míg beolvassa, feltölti a polarpersonaltrainer.com szerverre az edzésadatokat. Van, hogy többször is megszakad az adatátvitel, pedig néhány centire van csak a komputer a Datalink USB stick-től. Új elem van a Polar-ban biztos, hogy nem ez a bibi. A bringán használva semmi gond, simán és hiba nélkül veszi az összes szenzor jelét. Csak az adatfeltöltés ilyen döcögős.

 

Élek a gyanúperrel, hogy ez a wireless datalink rendszer gyengesége, mert úgy tudom, hogy az újabb computereken visszatért a Polar a micro USB kábeles összeköttetésre.

Nálam simán megy, nincs akadás.


  • Seneca kedveli ezt

#191
Seneca

Seneca

    fórumtag

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

Sziasztok,

 

Használ valaki itt Polar CS 500+ CAD komputert? Szeretném tudni, hogy csak én bénázok-e valamit, vagy a rendszer gyenge pontja a drótnélküli adatátvitel. Néha többször neki kell futni, míg beolvassa, feltölti a polarpersonaltrainer.com szerverre az edzésadatokat. Van, hogy többször is megszakad az adatátvitel, pedig néhány centire van csak a komputer a Datalink USB stick-től. Új elem van a Polar-ban biztos, hogy nem ez a bibi. A bringán használva semmi gond, simán és hiba nélkül veszi az összes szenzor jelét. Csak az adatfeltöltés ilyen döcögős.

 

Élek a gyanúperrel, hogy ez a wireless datalink rendszer gyengesége, mert úgy tudom, hogy az újabb computereken visszatért a Polar a micro USB kábeles összeköttetésre.



#192
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Valakinek Garmin 500, magyar nyelvű használati utasítás, valamilyen formában?



#193
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Kurva egyszerű, eljössz egy cyclocross versenyre és a második körre megtudod. :)


Mindent lehet lassabban csinalni :)
  • zeezoltano kedveli ezt

#194
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Pedalfordulat ilyesmi? A magasabb elonyosebb nem?

Mindig orvossal bringazom :D
 

Kurva egyszerű, eljössz egy cyclocross versenyre és a második körre megtudod. :)


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#195
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Pedalfordulat ilyesmi? A magasabb elonyosebb nem?

Mindig orvossal bringazom :D

A legjobb a terheleses vizsgalat, a legegyszerubb meg:
Kinezel egy eleg hosszu emelkedot, a cel, hogy az aljahoz mar bemelegedve kb max HR 85%-an erkezz es felfele megprobalod tartani a sebesseged. Az igy mert max kb a max HR.

Persze esszel, kipihenten es orvosi felugyelet mellett csinald ;)



#196
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Bringaval mi a legjobb modszer a max pulzus meghatarozasahoz?...

A legjobb a terheleses vizsgalat, a legegyszerubb meg:
Kinezel egy eleg hosszu emelkedot, a cel, hogy az aljahoz mar bemelegedve kb max HR 85%-an erkezz es felfele megprobalod tartani a sebesseged. Az igy mert max kb a max HR.

Persze esszel, kipihenten es orvosi felugyelet mellett csinald ;)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#197
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Bringaval mi a legjobb modszer a max pulzus meghatarozasahoz? Kb ket eve allitottam be a zonaimat, de kezdem azt tapasztalni, hogy kezdenek elcsuszni - akkor emlekeztem, hogy mi a max, azota viszont nem nagyon feszegettem ezt a tartomanyt.

arn módosította - 2017. március 06. - 08:10


#198
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Arn, Relaks, köszi a válaszokat. Igen, a nyugalmi jóval alacsonyabb. Régóta bringázok, de "komolyabban" három éve, mióta Strava-zok, ami óriásit dobott a motivációmon. Évi 4000 km körül jön csak össze sajnos. Idén végre vettem görgőt, viszont egyszerűen egy óránál többet mentálisan képtelen vagyok rajta menni, ezen javítanom kell. Igen, valószínűleg a hosszabb alacsony pulzusú tekerések hiányoznak, de akkor úgy érzem, hogy csak vánszorgok. Erre kellene rászánnom egy szezont. Csak tudjátok hogy van, amikor el tud szabadulni az ember két-három órára, szeretné jól kihajtani magát.

 

hat akkor csinald ugy, ahogy jol esik :) nalam mindig az a legfontosabb, hogy jol erezzem magam. a tobbi csak hab a tortan.


  • P3000 kedveli ezt

#199
P3000

P3000

    fórumtag

  • fórumtag
  • 71 hozzászólás
Arn, Relaks, köszi a válaszokat. Igen, a nyugalmi jóval alacsonyabb. Régóta bringázok, de "komolyabban" három éve, mióta Strava-zok, ami óriásit dobott a motivációmon. Évi 4000 km körül jön csak össze sajnos. Idén végre vettem görgőt, viszont egyszerűen egy óránál többet mentálisan képtelen vagyok rajta menni, ezen javítanom kell. Igen, valószínűleg a hosszabb alacsony pulzusú tekerések hiányoznak, de akkor úgy érzem, hogy csak vánszorgok. Erre kellene rászánnom egy szezont. Csak tudjátok hogy van, amikor el tud szabadulni az ember két-három órára, szeretné jól kihajtani magát.

#200
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.640 hozzászólás

Uluwatu !

Téged milyen néven is keresselek bringaversenyek eredménylistáin ? Lécci segíts már ! Mert aki ennyire ért az edzéselmélethez mint te, biztosan tök eredményes.

Csak úgy érdekelne, mert zscs-t tudom milyen néven keressem.

Köszi !

 


Marci