Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#161
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Ha valaki keres még nagyon jó offline térképet terepre, akkor a maps.me -t javaslom. (ios + Android)

Hihetetlenül kis ösvények rajta vannak, szerintem ennél több utat egyik térkép sem mutat.

A fentiekkel is összevetettem (azok is rajta vannak a telómon), szerintem jobb náluk.

https://play.google.....maps.pro&hl=hu

És városban is tökéletes persze. Egy hibája, hogy nem jelzi a turista jelzéseket.

 

A másik császár a Locus. Sajnos ez csak Androidra van. Szép a grafikája és rajta vannak a turista jelzések is.

 

mivel osm mindegyiknek az alapja, nem csoda :D



#162
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.639 hozzászólás

persze, minden szar osvenyt, ami az osm terkepen rajta van:

https://www.openstreetmap.org

 

terepen offline terkepet hasznalok a telon (osmand - szvsz vagy het eve), vagy gmapot varosban. osmand terepen is elnavigal, ha eltevedek.

https://play.google....et.osmand&hl=hu

Ha valaki keres még nagyon jó offline térképet terepre, akkor a maps.me -t javaslom. (ios + Android)

Hihetetlenül kis ösvények rajta vannak, szerintem ennél több utat egyik térkép sem mutat.

A fentiekkel is összevetettem (azok is rajta vannak a telómon), szerintem jobb náluk.

https://play.google.....maps.pro&hl=hu

És városban is tökéletes persze. Egy hibája, hogy nem jelzi a turista jelzéseket.

 

A másik császár a Locus. Sajnos ez csak Androidra van. Szép a grafikája és rajta vannak a turista jelzések is.


Marci

#163
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Vki probalta az elmnt boltot?

#164
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

es turistautakasat is? locusban fasza, hogy konnyen lehet valtani tobb terkep kozt.

nezegettem a xiaomi amazfit pace-t, ami majdnem jo lenne, ha nem basztak volna el, peldaul miert nem lehet pulzusmero panttal csatlakoztatni? 100 dollar korul aruljak.

 

persze, minden szar osvenyt, ami az osm terkepen rajta van:

https://www.openstreetmap.org

 

terepen offline terkepet hasznalok a telon (osmand - szvsz vagy het eve), vagy gmapot varosban. osmand terepen is elnavigal, ha eltevedek.

https://play.google....et.osmand&hl=hu


arn módosította - 2017. november 07. - 10:21


#165
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás
sajat pontokhoz lehet elmenteni kepeket a locusban.

#166
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Sziasztok,

 

Azt lehet tudni ez a Locus miazannyának akar hozzáférni a telefonon tárol fileokhoz, különös tekintettel a KÉPekre meg a VIDEÓkra?

 

X


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#167
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás
es turistautakasat is? locusban fasza, hogy konnyen lehet valtani tobb terkep kozt.

nezegettem a xiaomi amazfit pace-t, ami majdnem jo lenne, ha nem basztak volna el, peldaul miert nem lehet pulzusmero panttal csatlakoztatni? 100 dollar korul aruljak.

blash módosította - 2017. november 06. - 23:46


#168
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a garminra is osmet tolthetsz, azon is rajta vannak az erdei utak.


arn módosította - 2017. november 06. - 22:14


#169
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás

OpenStreetMap alapon fut a HammerHead Karoo ami jónak tűnik, rajta vannak a kis vacak erdei utak. 

Most már csak az problémám, hogy a barátom aki kint él nem fog hazajönni legfeljebb 1 év múlva (tavasszal postázzák). 

Szóval így adatok alapján, távolról azt mondom ilyen kellene :)

 



#170
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás

Fel vagyok egyébként régóta iratkozva a listájukra. 80 000 Ft nagyjából, persze vám és áfa nélkül (de él kint egy barátom aki jön-megy...). Megkérdeztem, hogy miféle térképet használnak de még nem jött válasz. Ha a telefonos Locus Map féle térképeket akkor ez nagyon jó lenne mert azon minden nyomorult erdei ösvény rajta van (hazánkat és Ausztriát próbáltam). Az idei adag elfogyott a GPS-ből. Mostanában lehet újra rendelni és azokat 2018 tavasszal fogják szállítani.  



#171
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
https://www.hammerhead.io

Hat jo lenne vmi normalis bringas gps, nem amolyan, garmin mint a legkevesbe rossz...

#172
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás

Köszönöm mindenkinek az on és offline válaszokat, sokkal előrébb vagyok. 

Garmin lesz belőle, és mivel elegendő bőven a számomra ha a betöltött pályán valamilyen formában végigvezet (nem kell utcaszintű navi) így most az 520 a cél. A 820-as kijelzője amúgy sem szimpatikus, 1-2 éven belül biztosan dobnak valami újítást a ketyerére. Talán akkor az 520-at jobban el tudom adni ha feltétlenül fentebb akarok lépni mert mondjuk túrázni indulok :). Így marad pénz a futó órára is rendesen :). Várok 1 hónapot, hátha november utolsó heteiben lesz valahol a nagy pénteki akcióban.



#173
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Feltöltöm a navira az egyik budapesti verseny vagy egy Strava útvonalat (köszi blash a tippet) pl.
Otthon elindulok, indítom az edzést. Nekem úgy lenne logikus, ha megpróbálna elnavigálni a beállított útvonal legközelebbi pontjához és körbe próbálna vinni. Nyilván onnan haza nekem már nem kell a navi, odafelé sem biztos, hogy a térképet fogom nézni. Persze ez 1 darab elmentett edzés legyen. Ez így lehetetlen? Elég erre az 520.

Az 520 nem tudja, hogy csak ugy odanavigaljon egy ponthoz, de a 810-es es az 1000-es mar tudja, persze joval dragabbak. Reg kicsit megneztem ismeros 800 valahanyasat, de pont ilyen funckiora nem is gondoltam, pedig ha van bennunk terkep, akkor miert is ne tudhatnak (csak akkor mi erv szolna a dragabb modell mellett). Szoval itt irjak, hogy az 520 ezt nem tudja: www.dcrainmaker.com/2017/07/best-bike-gps-2017-garmin-wahoo.html


"Edge 820/1000: For the purposes of navigation, these devices are essentially the same.  With these Edge units they have maps on them for your region, including street names and points of interest.  This means that it actually knows exactly what street you’re on, just like a car GPS does.  It also has a huge list of entities (restaurants, hotels, gas stations, etc…), just like your car GPS does.  And you can re-route on the fly if you miss a turn, just like your car GPS, telling you which streets to take to get back on track."

blash módosította - 2017. október 13. - 18:51


#174
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Off:

ezért nem ugrottam neki a számítógépes zenehallgatásnak sem (rendes sztereó), mert ilyen alaplap, olyan USB DAC és kimenet külön tápról, amolyan oprendszer, és akkor még nem hallgattam zenét meg az adatok tárolásáról és magáról a lejátszó programokról és azok beállításairól nem is beszéltem. Erre ott a Linn meg a Lumin és társai.

 

a geppel csak uj jatszoteret talaltak maguknak a hifistak, vegtelen a variaciok szama :)


arn módosította - 2017. október 13. - 18:26


#175
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás

A céleszközök híve vagyok. Egy Suunto Ambit 2S órát használok most futni és kerékpározni is, ezt szeretném kerékpáros navira és egy "sima" Garmin futó órára váltani. Tehát van most pontosnak és jónak mondhat eszközöm mérésekre amire akaszthatók minden szenzort, de nem navigál úgy ahogy szeretném. A cél, hogy az eszköz előttem legyen a kormányon vagy a kormányszáron. Oda nem tennék mobilt (jobbféle van, sajnálnám) és nem is tartom feltétlenül pontosnak meg oda valónak. A zsebben rendben (ott van nekem is), de akkor nem látom a kijelzőt :). Több barátom (az egyiknél vettem észre és néztük meg a többit) fut mobillal, és bizony maximális sebességnél irreális számokat találtam a edzések között. Lehet csak az app hibája! de akkor már keressek mobilt ami pontosan mér és hozzá meg olyan app-ot ami szintén, meg legyen jó idő a vételhez, stb...

Off:

ezért nem ugrottam neki a számítógépes zenehallgatásnak sem (rendes sztereó), mert ilyen alaplap, olyan USB DAC és kimenet külön tápról, amolyan oprendszer, és akkor még nem hallgattam zenét meg az adatok tárolásáról és magáról a lejátszó programokról és azok beállításairól nem is beszéltem. Erre ott a Linn meg a Lumin és társai.

On:

Feltöltöm a navira az egyik budapesti verseny vagy egy Strava útvonalat (köszi blash a tippet) pl.

Otthon elindulok, indítom az edzést. Nekem úgy lenne logikus, ha megpróbálna elnavigálni a beállított útvonal legközelebbi pontjához és körbe próbálna vinni. Nyilván onnan haza nekem már nem kell a navi, odafelé sem biztos, hogy a térképet fogom nézni. Persze ez 1 darab elmentett edzés legyen. Ez így lehetetlen? Elég erre az 520. 

        



#176
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Jó Strava utakat látok tőletek (egyelőre nem vagyok regisztrálva sem) azokat is fel tudom tölteni a masinákba?

Elvileg csak fizetos strava acc-cal lehet masok utvonalait exportalni, de megoldhato anelkul is, mer vagy megnyitod a strava szerkesztojeben a kerdeses tracket es elmented a sajatjaid koze, ahonnan mar tudsz exportalni gpx-be, vagy ket oldalon baszkoszd kicsit: www.scarletfire.co.uk/download-strava-ride-gpx/


Érintőképernyő, színesség nem feltétel. Ha már meg lesz a navi akkor el fogok vele boldogulni, tehát béna nem vagyok.

Telefon nem eleg? En mar regota mezzsebben hordott mobilt hasznalok, s a nagykijelzonek hala, jo nagy akkuk is bele tudnak tenni, igy mar egy egesznapos tekerest siman kibir, persze nem vegig bekapcsolt kijelzovel. De lehet azt is kibirna nemelyik, a Xiaomi Redmi 3 mobilom 8 oras kijelzo idokre kepes. Barometer nincs benne, igy utolagos kompenzacio nelkul nagyon elszallt magassag ertekeket ad, de a strava ezt egesz jol kezeli. Navigalasra a Locust hasznalom, turistautas meg hasonlo terkepekkel.

De ha a kormanyra kene tenni a mobilt, azzal mar bajba lennek, mert nem talaltam normalis tartot, kiveve iphonokhoz...

blash módosította - 2017. október 13. - 15:13


#177
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

elore feltoltott utvonalakkal a garmin 520 is vegignavigal, tolthetsz ra helyi terkepet. a 820ast nalam az erintokijelzo lotte ki. ha nagyon eltevednek, meg mindig ott a telo.



#178
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás

Továbbra is szeretnék venni egy Edge, Wahoo féle navigációs eszközt, de minél többet olvasok róluk annál hülyébb leszek a témában. Új útvonalakat szeretnék felfedezni szigorúan erdőben. Minden teszt országúton zajlik ami egész más közeg mint erdő így nem látom például melyik miként navigál "turn by turn" erdőben.  

Szeretném megjárni pl. a Buda - Duna maraton, Crosskovácsi útvonalakat melyek fent vannak gpx fájlokban. 

Ezt bemásolva a naviba, melyik modell tud eljuttatni az útvonalhoz és körbe vinni?

Jó Strava utakat látok Tőletek (egyelőre nem vagyok regisztrálva sem) azokat is fel tudom tölteni a masinákba?  

Ha csak úgy nekimegyek az erdőnek akkor szeretném a navin átlátni merre vagyok (térkép nagyítás, mozgatás, stb).

Nem árt hozzá gondolom ez a térkép sem: http://www.turistautak.hu/garmin.php

A Wahoo Elemnt kijelzője és az egész készülék szimpatikusabb, de arról végkép össze-vissza olvasni mindent. Ráadásul azt sem tudom, hogy a hazai turistautakat fel tudom-e tölteni rá (gpx fájlokról nem is beszélve) és a turn by turn navigáció sem magától értetődő:

https://support.waho...n-on-my-ELEMNT-

Ez az oldalán található LED-ek segítségével irányít a helyes irány felé. 

Érintőképernyő, színesség nem feltétel. Ha már meg lesz a navi akkor el fogok vele boldogulni, tehát béna nem vagyok :)  Valaki fel tud világosítani?

Köszönöm.  

 



#179
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Garmin 520 820
  • Alex007 kedveli ezt

#180
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 hozzászólás

Lehet, hogy nem ez a legjobb topic erre, de nem találtam közelebbit.

 

Milyen bringás GPS-t tudnátok ajánlani túrázni, edzeni? Erdőben főleg. Túristautakon, ösvényeken, korábbi maraton és egyéb térkép infokat felhasználva stb.