Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#121
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

Sziasztok!

 

Edge 810 max mekkora sd kártyát tud kezelni?



#122
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Sziasztok!

 

Elég spéci Garmin (Edge 820) kérdésem van: versenyekre készülve szeretném waypoint-onként látni a szintrajzon (a gpx alapján amit előzőleg bevittem), hogy mikor érek a következő mászás tetejére, DH aljára, stb. a felvett gpx track idejei alapján. Példa: Dobkő mászás, indulópont Szentkereszt, X km után elvileg 10 perc múlva ott lennék, ezt szeretném mint "Time to Next" látni a szintrajzon menet közben.

Addig eljutottam hogy az előre felvitt Course adatok mutatják a térképet, de a "Time to Next" értéket nem tudom értelmezni, ha feltöltök egy teljes gpx tracket: mi alapján határozza meg a következő Waypointot? Ezt magam hogy tudom beállítani? M?agyarul: hogy iktatok be waypointokat, ami utána az "Elevation" szekció mutat?

Van e esetleg az IQ Store-ban olyan app vagy Datapoint amelyik ebben segít?

 

Előre is köszönöm a segítséget!


  • zeezoltano kedveli ezt

#123
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Ha olyat szeretnék, hogy óránként más pulzusban jelezzen a Bryton 330, azt hol tudom beállítani? Az edzésnél megtaláltam, hogy adott időre van egy tartomány, olyat is, hogy pihenőkkel ismételje (intervall), meg az alert-nél hogy jelezzen min/max-ot.
De egy edzésen (rögzítésen belül) nem tudok többet megadni?
Polarnál ha belőttem a zónákat előre, akkor csak váltogatni kellett mit rögzítsen.
Valakinek ötlet?

#124
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Edge 520-on a turn by turn funkcióhoz mit kell tennem?

Eddig nem hiányzott de most több alkalommal is kóvályogtam mert a követett útvonal "összeért" (pl. egy régebbi buda maratont követtem, ott 2-3x is).  

Friss szoftver van fent, gpx fájlokat használok, OpenStreetMap, be szoktam csatlakozni a körbe tehát a startvonalhoz navigálással nem szoktam foglalkozni. 

Köszönöm.



#125
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Bryton 330-at használok, elvileg a 310-nél a navival meg a wifivel jobb. A wifi jó: ha azonos hálózaton van a mobillal, amin fent van az app, akkor egy gombnyomásra szinkronizál, és gyorsan (<1 p). Ha a mobil osztja a wifit hotspotként úgy is (nyaraláson).
A navit egyszer próbáltam, egy éve, a csiganyálon szépen viszi a háromszöget, de amikor letértem róla, akkor elkezdte forgatni össze-vissza az útvonalat, így magamtól kellett visszatalálnom rá. Azóta volt pár frissítés, de nem próbáltam újra.
Akksi nagyon jó, maratonon besipolt, hogy battery low, és ment még 2,5 órát az erdőben.

#126
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Köszi, egyelőre itthon néztem csak szét :)


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#127
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Hát, a lentiek számomra nem túl biztatóak. S 40-ért se HR belt, se speed sensor...

 

Megnézem VDO.

 

Bryton 330 T (minden szenzorral) = 40 000 Ft körül.

 

Itt pedig a többi Bryton.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#128
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

brytonokat dicsérik, vdo-k is jók szerintem. nézegesd meg aztán hívjál fel .. :)

Hát, a lentiek számomra nem túl biztatóak. S 40-ért se HR belt, se speed sensor...

 

Megnézem VDO.


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#129
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok,

 

Van valami bestbuy óra mostanság? Hazai bolt, vagy eBay is szóba jöhet, Sigma kizárva.

 

HR, magasságmérés kellene, GPS nem árt (gondolom ebben benne a magasságmérés is), cadence nem kell. Olyan wireless cucc lenne jó amit nem zavarnak a távezetékek.

 

Jó lenne 40 alatt megúszni, nemtom lehetséges-e.

 

Köszi,

X

brytonokat dicsérik, vdo-k is jók szerintem. nézegesd meg aztán hívjál fel ..:)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#130
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Bryton 310.

1 éve használunk egy ilyet a hozzá kapható pulzusmérő övvel. Utóbbi nem mindig pontos sajnos, de összességében jól használható. Maga a kütyü akár Wattmérő mért értékeit is képes kezelni, elvileg profi szinten is használható. Cserébe 1-2 havonta lefagy a legfrissebb firmware-rel is, többször volt adatvesztésünk vele. Szerencsére 1 vagy 2 esetet leszámítva utólag a sérült fájlokat javítani tudtuk ingyenes .FIT file tool programokkal.

Telefonnal Bluetooth kapcsolaton keresztül párosítható, kicsit lassú az adatáttöltés ugyan, de lehet élni vele.

Ha Wattmérővel használja valaki, a fájlméret drasztikusan megugrik, 1-2 havonta érdemes az eszközön lévő fájlokat törölni, különben megtelik.

Viszont! Törlés csak az eszközről végezendő! Gépről törölve ugyanis a fájlrendszer úgy veszi, mintha a törölt fájl továbbra is ott lenne, nem szabadul fel hely. Igen, ez azt jelenti, hogy nem logol semmit, csak kíírja, "full"... Jártunk így, Factory reset volt a megoldás (képernyőt újra kellett konfikurálni, mindent előről kezdeni, párosítani eszközökkel, stb.).

Ebből jól látható, a szoftveres része elég bugos még mindig. Kár érte, jó kis kütyü lenne. Első 1-2 hónapban nem volt vele sok gond egyébként, de aztán...

Akksi viszont sokat bír, tippre a 18-24 órát még így egy év után is hozza.



#131
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Sziasztok,

 

Van valami bestbuy óra mostanság? Hazai bolt, vagy eBay is szóba jöhet, Sigma kizárva.

 

HR, magasságmérés kellene, GPS nem árt (gondolom ebben benne a magasságmérés is), cadence nem kell. Olyan wireless cucc lenne jó amit nem zavarnak a távezetékek.

 

Jó lenne 40 alatt megúszni, nemtom lehetséges-e.

 

Köszi,

X

 

Szerintem a Bryton tudja ezt, én is most nézegetem.

40 000 Ft körül kapható külföldi boltból rendelve, ha pulzusmérést is szeretnél.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#132
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Sziasztok,

 

Van valami bestbuy óra mostanság? Hazai bolt, vagy eBay is szóba jöhet, Sigma kizárva.

 

HR, magasságmérés kellene, GPS nem árt (gondolom ebben benne a magasságmérés is), cadence nem kell. Olyan wireless cucc lenne jó amit nem zavarnak a távezetékek.

 

Jó lenne 40 alatt megúszni, nemtom lehetséges-e.

 

Köszi,

X


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#133
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Használ valaki Bryton 330-at?

Ha igen, milyen a navigációja? Tudom, hogy alapvetően kezdetleges, de végig tud vezetni azért egy adott útvonalon hegyi ösvényeken, vagy inkább lakott településes navigációra alkalmas?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#134
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

A Garmin Premium soft pulzusmérő pánt csak nekem mászik el mindig futás közben? Bringázás közben nem jellemző. 

A Suunto övet szerintem soha nem állítgattam, a Garmin olyan mintha mindig lazulna. Az elején jól mér, utána folyamatosan alacsony értéket mutat (jó lenne ha a 4:20-30 körüli ezreket 90-es pulzussal futnám :)

Lehet lecserélem, elegem van belőle. Elemet cseréltem a jeladóba, de új minden.

Köszönöm.



#135
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

sziasztok!
Polar m460 és Lezyne super gps között vacillálok.Tapasztalat/tanács-pro/kontra valakinek?


Polar... de mindenki garmint vagy wahoot vesz.

#136
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás

sziasztok!

Polar m460 és Lezyne super gps között vacillálok.Tapasztalat/tanács-pro/kontra valakinek?
  


You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#137
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A legtöbb szoftver .FIT és .TCX-szel dolgozik, amennyire tudom, ezeket a formátumokat érdemes használni.

 

A Garmin Connecten fent van minden fájl, nem szükséges menteni. Más kérdés, hogy én is mentem... ;)



#138
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Szerintem a GPX-be nem is kerül be minden adat!

Én az automatikus szinkron ellenére lementek, elrakok minden fit fájlt, nem sok helyet foglalnak, és ki tudja mi lesz a stravával egy év múlva.

 

A GPX-fájl formátummal elveszhetnek adatok, a FIT fájlformátum a biztos. Abban ott lesz biztosan - amennyiben használod az adott eszközt - a cadence, speed, power, stb. adatok.

 

Többi eszköz is ilyen, Garmin szintén csak az új activity-t tolja fel.



#139
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A manuális áttöltés az megy, este ki is próbáltam, de azért köszönöm. 

Én is úgy olvastam, hogy nem megy a sync csak új feltöltésekkel de nehezen akartam elhinni.

A FIT fájl kisebb is mint a GPX (azzal próbáltam), majd valami sorozat közben nekiállok letöltögetni :).    

A GPX-fájl formátummal elveszhetnek adatok, a FIT fájlformátum a biztos. Abban ott lesz biztosan - amennyiben használod az adott eszközt - a cadence, speed, power, stb. adatok.

 

Többi eszköz is ilyen, Garmin szintén csak az új activity-t tolja fel.



#140
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

A manuális áttöltés az megy, este ki is próbáltam, de azért köszönöm. 

Én is úgy olvastam, hogy nem megy a sync csak új feltöltésekkel de nehezen akartam elhinni.

A FIT fájl kisebb is mint a GPX (azzal próbáltam), majd valami sorozat közben nekiállok letöltögetni :).