Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#101
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

 

 

A pénzért árult használati útmutatót sem mint potenciális vevő, sem mint kereskedelmi területen dolgozó szakember nem tudom értelmezni. Az ilyenre pl. nálunk úgy tekintünk mint "cost of new business". Mennyibe kerülhetett a fordítás? 50-100k HUF? Hány óra eladásán jön ez be vajon?

 

Szerintem magyar nyelvű használati útmutató itthon forgalmazott termék esetén kötelező:

 

https://ugyintezes.m...gy=haszutm.html



#102
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Bár multi órát írtál, azért felvetném a célirányos kütyüket, igaz csak bizonyos esetben van értelme. 

Suunto Ambit2-es órám volt hosszú évekig és szerettem, tehát jó volt a multi óra a számomra is.

Viszont egy térképes bringás GPS (nem tudom használnád-e, vagy szükség van-e rá) nagyon jó, kényelmes és hibátlan eszköz tud lenni (van olcsóbb, drágább, nekem a Garmin 820 van). Rengeteg új helyre vitt el, Strava utak le és azok GPS-be töltésével. Mellé kifejezetten futáshoz vettem órát, ami pántos. Bármit írnak, nem pontos a csuklós mérés az tuti. Azt hiszem ezt Zerge is meg tudja erősíteni. Egy sima Garmin Forerunner 230-am van.

Úszáshoz hivatalosan nem jó, de van egy külsős feltölthető program ami hibátlanul méri uszodában a távolságot és megtett hosszok számát. Hátránya, hogy pl. a Strava nem tölti át rendesen és még a Garmin Connect-be is be kell írni manuálisan a távolságot.  

 

Mikor kerestem ezeket (kicsit több mint 1 évvel ezelőtt) akkor a Spartan órákat közel sem dicsérték úgy mint az Ambit modelleket a szoftveres problémák miatt. Nem tudom ezek megoldódtak-e. 

 

Használati szerintem van a Garminhoz ha hivatalos helyen veszed. Ha külön kérsz akkor kérnek érte pénzt (logikus, pl. német vásárlás mellé miért adnák oda ingyen).  

Köszi (s a többieknek is)!

 

Szeretném egy órával megúszni, viszont így, jelenlegi ismereteim mellett nem lesz olcsó. Ugyanis, ha minden igaz, egyetletn Polar vagy Suunto modell sem rendelkezik (nem tudom a pontos kifejezést) "az autós GPS-hez hasnló" navigációval, ami mutatja az utat, a mellékutakat, szól (vagy jelez), hogy 100 m múlva fordulj jobbra, stb. csak és kizárólag ún. csiganyálas módban működnek. S Garmin esetében is csak a Fenix X ami ilyen szempontból megfelelő.

 

To be honest nem vagyok egy nagy sportsman (talán írtam is, hogy egyelőre kerékpározás, gyalogtúrázás ami biztos, talán lesz valami vizi evezős sport is), de azt taspasztaltam az olcsó előbb-utóbb drága, ezért szeretnék egy komolyabbat, ami alatt 100 m WR-t, üvegszálerősítésű tokozást, neadj'Isten zafírüveget értek. 

 

Csuklós HR modellek úgymond praktikusabbak, itt viszont a Suunto kifejezetten írja, hogy sok esetben nem működik, vagy nem pontos. Polar azt állítja, hogy csuklóról is tökéletesen mér az órájuk...nem tudom ebben mennyi az igazság ill. a marketing. Nincs bajom a mellkaspánttal sem egyébiránt.

 

Ez a GPS talán a legkritikusabb dolog, utána kell néznem tényleg csiganyálas-e a Fenix 5 X-et kivéve mindden olcsóbb modell, beleértve a Fenix 5-t is...

 

A pénzért árult használati útmutatót sem mint potenciális vevő, sem mint kereskedelmi területen dolgozó szakember nem tudom értelmezni. Az ilyenre pl. nálunk úgy tekintünk mint "cost of new business". Mennyibe kerülhetett a fordítás? 50-100k HUF? Hány óra eladásán jön ez be vajon?


xian módosította - 2019. január 11. - 12:15

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#103
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Bár multi órát írtál, azért felvetném a célirányos kütyüket, igaz csak bizonyos esetben van értelme. 

Suunto Ambit2-es órám volt hosszú évekig és szerettem, tehát jó volt a multi óra a számomra is.

Viszont egy térképes bringás GPS (nem tudom használnád-e, vagy szükség van-e rá) nagyon jó, kényelmes és hibátlan eszköz tud lenni (van olcsóbb, drágább, nekem a Garmin 820 van). Rengeteg új helyre vitt el, Strava utak le és azok GPS-be töltésével. Mellé kifejezetten futáshoz vettem órát, ami pántos. Bármit írnak, nem pontos a csuklós mérés az tuti. Azt hiszem ezt Zerge is meg tudja erősíteni. Egy sima Garmin Forerunner 230-am van.

Úszáshoz hivatalosan nem jó, de van egy külsős feltölthető program ami hibátlanul méri uszodában a távolságot és megtett hosszok számát. Hátránya, hogy pl. a Strava nem tölti át rendesen és még a Garmin Connect-be is be kell írni manuálisan a távolságot.  

 

Mikor kerestem ezeket (kicsit több mint 1 évvel ezelőtt) akkor a Spartan órákat közel sem dicsérték úgy mint az Ambit modelleket a szoftveres problémák miatt. Nem tudom ezek megoldódtak-e. 

 

Használati szerintem van a Garminhoz ha hivatalos helyen veszed. Ha külön kérsz akkor kérnek érte pénzt (logikus, pl. német vásárlás mellé miért adnák oda ingyen).  

 

csak csinalnanak a 820asbol vegre gombosat... mint az 520bol, de majd lehet valtok wahoora.


arn módosította - 2019. január 11. - 11:56


#104
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Köszi mindenkinek (nem foglalom a helyet idézetekkel). :)

 

Ambit3-hoz képest Spartan Sport / Ultra már színes tapikijelzővel, nagyobb felbontással jön. Ott a Polar Vantage M is (Zerge erről azt írta navigációra használhatatlan, persze azóta lehetett tetszőleges számú firm update, szóval utána kell nézni), meg ugye a Garmin Fenix 5.

 

Ezek vannak a pakliban egyelőre. Első kettőnek megvan a magar nyelvű tájékoztatója...Garminhoz a hazai forgalmazó 6000 forintért hajlandó biztosítani egyet...ezt meglehetősen rendhagyó hozzáállásnak gondolom...

https://www.rosebike...r-735xt-2651279


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#105
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Bár multi órát írtál, azért felvetném a célirányos kütyüket, igaz csak bizonyos esetben van értelme. 

Suunto Ambit2-es órám volt hosszú évekig és szerettem, tehát jó volt a multi óra a számomra is.

Viszont egy térképes bringás GPS (nem tudom használnád-e, vagy szükség van-e rá) nagyon jó, kényelmes és hibátlan eszköz tud lenni (van olcsóbb, drágább, nekem a Garmin 820 van). Rengeteg új helyre vitt el, Strava utak le és azok GPS-be töltésével. Mellé kifejezetten futáshoz vettem órát, ami pántos. Bármit írnak, nem pontos a csuklós mérés az tuti. Azt hiszem ezt Zerge is meg tudja erősíteni. Egy sima Garmin Forerunner 230-am van.

Úszáshoz hivatalosan nem jó, de van egy külsős feltölthető program ami hibátlanul méri uszodában a távolságot és megtett hosszok számát. Hátránya, hogy pl. a Strava nem tölti át rendesen és még a Garmin Connect-be is be kell írni manuálisan a távolságot.  

 

Mikor kerestem ezeket (kicsit több mint 1 évvel ezelőtt) akkor a Spartan órákat közel sem dicsérték úgy mint az Ambit modelleket a szoftveres problémák miatt. Nem tudom ezek megoldódtak-e. 

 

Használati szerintem van a Garminhoz ha hivatalos helyen veszed. Ha külön kérsz akkor kérnek érte pénzt (logikus, pl. német vásárlás mellé miért adnák oda ingyen).  



#106
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

https://www.dcrainma...comparison-tool

A Product Comparison Tool menüre kattints a bal oldalon, ott látod, melyik óra milyen funkciókat kínál. Fenix5, Spartan Sport és Spartan Ultra is a táblázatban látható. Ezek közül bármelyik jó választás lehet, csak pulzusmérésre mellövet használj.

Spartan Sportban nincs barometrikus magasságmérés, ha ez nem kell, jó lehet. Ha kell és ilyen árú órát választanál a drágább Fenix és Ultra helyett, akkor Frunner 935. Optikai szenzoros pulzusméréssel a Suuntok esélyes, kevesebbet bírnak, főleg a Sport verzió a többihez képest, de ez talán csak akkor lehet gond, ha 4-6 óránál hosszabb sportolást rögzítenél.

Köszi, meglesem!


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#107
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Köszi mindenkinek (nem foglalom a helyet idézetekkel). :)

 

Ambit3-hoz képest Spartan Sport / Ultra már színes tapikijelzővel, nagyobb felbontással jön. Ott a Polar Vantage M is (Zerge erről azt írta navigációra használhatatlan, persze azóta lehetett tetszőleges számú firm update, szóval utána kell nézni), meg ugye a Garmin Fenix 5.

 

Ezek vannak a pakliban egyelőre. Első kettőnek megvan a magar nyelvű tájékoztatója...Garminhoz a hazai forgalmazó 6000 forintért hajlandó biztosítani egyet...ezt meglehetősen rendhagyó hozzáállásnak gondolom...

https://www.dcrainma...comparison-tool

A Product Comparison Tool menüre kattints a bal oldalon, ott látod, melyik óra milyen funkciókat kínál. Fenix5, Spartan Sport és Spartan Ultra is a táblázatban látható. Ezek közül bármelyik jó választás lehet, csak pulzusmérésre mellövet használj.

Spartan Sportban nincs barometrikus magasságmérés, ha ez nem kell, jó lehet. Ha kell és ilyen árú órát választanál a drágább Fenix és Ultra helyett, akkor Frunner 935. Optikai szenzoros pulzusméréssel a Suuntok esélyes, kevesebbet bírnak, főleg a Sport verzió a többihez képest, de ez talán csak akkor lehet gond, ha 4-6 óránál hosszabb sportolást rögzítenél.


zscs módosította - 2019. január 09. - 16:06


#108
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

meg kell kérni, ezt legyen szíves írásba adni. aztán forward fogyasztóvédelem.

Írásban van (email. :)

 

Viszont ugye..nem vagyok fogyasztója a terméknek egyelőre (így talán nem is leszek :D)


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#109
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

a...Garminhoz a hazai forgalmazó 6000 forintért hajlandó biztosítani egyet...ezt meglehetősen rendhagyó hozzáállásnak gondolom...

meg kell kérni, ezt legyen szíves írásba adni. aztán forward fogyasztóvédelem.


  • zscs kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#110
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Köszi mindenkinek (nem foglalom a helyet idézetekkel). :)

 

Ambit3-hoz képest Spartan Sport / Ultra már színes tapikijelzővel, nagyobb felbontással jön. Ott a Polar Vantage M is (Zerge erről azt írta navigációra használhatatlan, persze azóta lehetett tetszőleges számú firm update, szóval utána kell nézni), meg ugye a Garmin Fenix 5.

 

Ezek vannak a pakliban egyelőre. Első kettőnek megvan a magar nyelvű tájékoztatója...Garminhoz a hazai forgalmazó 6000 forintért hajlandó biztosítani egyet...ezt meglehetősen rendhagyó hozzáállásnak gondolom...


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#111
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld
Ha gps is kell, polar M200, alapmodell. A felesegem nagyon szereti.

Rabbit módosította - 2019. január 09. - 08:53


#112
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Bocsánat, félreérthető voltam. Nem karon, csuklón hordható, kerek kütyüt (=óra) szeretnék. :)

Csak egy tipp. Páromtól örököltem meg egy Suunto Ambit3 Sport órát, egy ideig filóztam rajta, eladjam-e, végül megtartottam futáshoz és a kondi logolásához, mivel (többek közt) lépést is számol. BT-s mellöve van, ami mint kiderült, R-R mérésére is képes (HRV-méréshez telefonnal, nyugalmi pulzus stb.) és tökéletesen működik akár BT-s Wattmérőmérőkkel is. Csak annyit írnék, hogy már nem akarom eladni. :)

Ez egy régi modell, de nagyon megbízható és kiforrott, használtan fillérekért szórják. ;)

https://zerge.hu/suu...ack-hrm/tesztek

DC Rainmaker review: https://www.dcrainma...multisport.html

 

...ami érdekessége még, hogy hiába régi és ósdi, kezeli a Stryd 2.0-át, azaz tud Watt-mérést futásnál is. ;)


zscs módosította - 2019. január 08. - 19:47


#113
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

+ telefontok. Futokon szoktam ilyet latni, de bringazas kozben nekem boven jo erre a mezzseb. Csili-vili pulzusmero orat nem vennek, inkabb valami bt es ant+ kepes pantot, es azt hadznalnam vagy telefonnal, vagy km oraval. Esetleg nezegesd az eromeroket, edzeshez inkabb azt 

Bocsánat, félreérthető voltam. Nem karon, csuklón hordható, kerek kütyüt (=óra) szeretnék. :)


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#114
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Köszi, mindenképp vlaami karon hordhatót szeretnék.


+ telefontok. Futokon szoktam ilyet latni, de bringazas kozben nekem boven jo erre a mezzseb. Csili-vili pulzusmero orat nem vennek, inkabb valami bt es ant+ kepes pantot, es azt hadznalnam vagy telefonnal, vagy km oraval. Esetleg nezegesd az eromeroket, edzeshez inkabb azt ajanljak.

#115
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

bt pánt + telefon ?

Köszi, mindenképp vlaami karon hordhatót szeretnék.


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#116
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok,

 

Valami általánosabban használható (multisport) órát keresek.

 

Eddig a Suunto modellekkel szemezgettem (Spartan  / Spartan Ultra), de ahogy látom Garmin-nak is vannak hasonló modelljei.

 

Terv alapján megvalósuló edzéseket nem tervezek, pulzusmérés ennek ellenére jól jönne a kalóriaszámítás miatt. Ténlyeg, Suunto esetében van a mellkaspántos és a "wirst" HR. Melyiknek mi az előnye / hátránya?

 

Ki, miért, milyen órát tud ajánlani?

 

Köszönöm,

X

bt pánt + telefon ?


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#117
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Itt nézz szét, DC Rainmaker nagyon alaposan tesztel. https://www.dcrainma...mendations.html

 

Ha pontos mérést szeretnél, pulzusmérőből a jó öreg mellkaspántot válaszd! Hiába sugallják a méregdrága optikai szenzoros kütyük, hogy ennyi pénzért biztosan jót kapsz, az összes problémás, hol kint hidegben, hol bent, hol csak úgy ad-hoc...

 

Kár, hogy nem teszteltek Xiaomit.

Megnézném, mit tud.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#118
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Itt nézz szét, DC Rainmaker nagyon alaposan tesztel. https://www.dcrainma...mendations.html

 

Ha pontos mérést szeretnél, pulzusmérőből a jó öreg mellkaspántot válaszd! Hiába sugallják a méregdrága optikai szenzoros kütyük, hogy ennyi pénzért biztosan jót kapsz, az összes problémás, hol kint hidegben, hol bent, hol csak úgy ad-hoc...



#119
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Sziasztok,

 

Valami általánosabban használható (multisport) órát keresek.

 

Eddig a Suunto modellekkel szemezgettem (Spartan  / Spartan Ultra), de ahogy látom Garmin-nak is vannak hasonló modelljei.

 

Terv alapján megvalósuló edzéseket nem tervezek, pulzusmérés ennek ellenére jól jönne a kalóriaszámítás miatt. Ténlyeg, Suunto esetében van a mellkaspántos és a "wirst" HR. Melyiknek mi az előnye / hátránya?

 

Ki, miért, milyen órát tud ajánlani?

 

Köszönöm,

X


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#120
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

16gb, biztos nekem az van benne.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!