Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#81
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

A szenzorok Ant+-osak, tehát elvileg érzékeli, inkább arra gondoltam, hogy a giroszkópos működés paraméterei beállíthatóak-e az eszközön.

Vagy semmiképpen sem fog passzolni?

Az nem befolyásolja szerintem, az eszköz már úgy küldi a jelet, mint a más elven működő.



A sebesség mindent megold.

 


#82
bigfish

bigfish

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Nem. Csak ANT+ szenzort lát, a bluetooth-on csak a telefonnal tud kommunikálni.

 

A szenzorok Ant+-osak, tehát elvileg érzékeli, inkább arra gondoltam, hogy a giroszkópos működés paraméterei beállíthatóak-e az eszközön.

Vagy semmiképpen sem fog passzolni?



#83
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Sziasztok, a Bryton 310-hez szeretnék sebesség -és pedálszenzort rendelni Kínából.

találtam Bryton márkájút, de mind a sebesség, mid a pedálérzékelő goroszkopikus Ant+-os.

Összepasszolható ez a 310-essel?

Köszi.

Nem. Csak ANT+ szenzort lát, a bluetooth-on csak a telefonnal tud kommunikálni.



A sebesség mindent megold.

 


#84
bigfish

bigfish

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Sziasztok, a Bryton 310-hez szeretnék sebesség -és pedálszenzort rendelni Kínából.

találtam Bryton márkájút, de mind a sebesség, mid a pedálérzékelő goroszkopikus Ant+-os.

Összepasszolható ez a 310-essel?

Köszi.



#85
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

lazán kapcsolódik, de érkezett egy ilyen: https://www.aliexpre...2932815561.html (én telefont használok, azokra a rövid 2 órás túráimra, amikre kell, bírja akár még végig bekapcsolt kijelzővel is)

Nem vagyok róla meggyőződve, hogy a telefon szeretni fogja ezt a merev rögzítést, de puha bevonatú tokban hordom, és a 4 karmocskához adtak felragasztható vékony szivacsot. Eddig stucnira tépőzárazható decás vízhatlan tokot használtam, annak előnye a vízhatlanság, a rugalmas rögzítés (stucni felől bazi vastag párna van), de hátránya, hogy elég kompromisszumos a kijelző kezelhetősége, és a láthatósága is, ha épp úgy csillog a hullámos fólia.

De egyébént nagy előny, ha ott a térkép a kormányon, és még ha meg is kell állni, mert valamit matatnék, nem kell előbányászni.

(mondjuk nem is igazán terepre vettem, hanem a görgőre, és a konzol hátha jó lesz lámpához is, de azért kipróbálom majd kint)



#86
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás

Írjál te is a gyártónak, hogy fejlesszék pár dologgal. Mert végülis mutat most is útvonalat, ha előtte rámásolod, s tudod követni a csíkot. Kár, hogy rámásolni csak pc-n keresztül lehet, bluetoothon nem lehet app-ból, ha jól értettem a tesztekből. Locus egész jól tervez útvonalat, de ez csak androidon lenne segítség. Tervezett útvonalat ritkán használok, elég lenne az, hogy lássam a szintvonalat, utakat, jelzéseket.  Nekem csak azért tetszene ez a gps, mert akkor nem kéne annyit megállnom, hogy kitaláljam kereszteződésnél, hogy melyik út merre is megy. Mert most a telefont a zsebemből elővéve nyomkodhatom. Ez hátizsákkal igazán macerás, főleg ha mélyebb zsebű mez van rajtam. Ami még tetszene ennél a gps-nél az az üzemidő, meg, hogy lényegesen olcsóbb egy használhatóbb garminnál.

 

Az IGS618 felbontása 240x320 pixel, míg például az ezeréves Garmin Esge 705-nek 176x220, mindkettő 2,2 collos. Szóval csak egy ilyen döntögethető gomb kéne rá, mint a 705-ön, nekem az érintőkijelző sem kéne. Esetleg a kikapcsolható háttérvilágítás, ha talán nem tudna ezt.

 

 

 

legalább van időm szusszanni, meg visszaadni amit elszórtál. :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#87
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Ok, viszont térkép nélkül mégse alkalmas a készülék arra, hogy terepen mutassa az útvonalat.
Kár, mert ez fontos lenne nekem.
Nem ismerem a céget, hogy fog-e ebbe az irányba fejleszteni. Pedig jó kis kütyü.

 

Írjál te is a gyártónak, hogy fejlesszék pár dologgal. Mert végülis mutat most is útvonalat, ha előtte rámásolod, s tudod követni a csíkot. Kár, hogy rámásolni csak pc-n keresztül lehet, bluetoothon nem lehet app-ból, ha jól értettem a tesztekből. Locus egész jól tervez útvonalat, de ez csak androidon lenne segítség. Tervezett útvonalat ritkán használok, elég lenne az, hogy lássam a szintvonalat, utakat, jelzéseket.  Nekem csak azért tetszene ez a gps, mert akkor nem kéne annyit megállnom, hogy kitaláljam kereszteződésnél, hogy melyik út merre is megy. Mert most a telefont a zsebemből elővéve nyomkodhatom. Ez hátizsákkal igazán macerás, főleg ha mélyebb zsebű mez van rajtam. Ami még tetszene ennél a gps-nél az az üzemidő, meg, hogy lényegesen olcsóbb egy használhatóbb garminnál.

 

Az IGS618 felbontása 240x320 pixel, míg például az ezeréves Garmin Esge 705-nek 176x220, mindkettő 2,2 collos. Szóval csak egy ilyen döntögethető gomb kéne rá, mint a 705-ön, nekem az érintőkijelző sem kéne. Esetleg a kikapcsolható háttérvilágítás, ha talán nem tudna ezt.

 

turistautak_1_large.jpg



#88
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

De tud, csak nincs térkép.


Ok, viszont térkép nélkül mégse alkalmas a készülék arra, hogy terepen mutassa az útvonalat.
Kár, mert ez fontos lenne nekem.
Nem ismerem a céget, hogy fog-e ebbe az irányba fejleszteni. Pedig jó kis kütyü.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#89
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Jól értelmezem akkor, hogy terepen nem tud útvonalat mutatni?

De tud, csak nincs térkép.



A sebesség mindent megold.

 


#90
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

bikemag.hu/magazin/hirek/feltorekvo-tavol-keleti-marka-a-gps-computerek-piacan-igpsport-igs618-teszt

 

Ez tetszene, de kár, hogy csak 64 megás a memóriája. Meg kezelhetne layereket, mint a Locus. Kár, hogy csak 250, 500 és 1000 méteres térképnézetet tud:

 

 

Mert sima mapsforge binary OSM formátumú a térkép, amit kezel, így openstreetmapról könnyen lehetne valami normálisabbat tenni rá, hogy terepen is használható legyen. Pedig már majd meg is rendeltem...

 

Jól értelmezem akkor, hogy terepen nem tud útvonalat mutatni?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#91
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Amit tudni vélek róla, hogy nem kapcsolódik BT övhöz, de ár/értékben olyan, mint a többi Xiaomi :)

Na tessék, erre olvasom, hogy már van pulzusmérő öv támogatás? akkor nem szóltam.

 

Sziasztok megint,

 

Még mindig a kerek, csuklón viselhető multisport óráknál tartok. Mai találat, a Xiaomi Amazefit Stratos. 41.000 forint körül beszerezhető.

 

Mit gondoltok, mennyire lehet ez alternatívája a Polar Vintage M-nek (itt a GPS funkciókat ill. a customers support / frissítések rész a gyenge) vagy a Suunto Spartan-nak (nem Trainer, nem Ultra).

 

Köszi,

K


ZolkoW módosította - 2019. január 17. - 16:45


#92
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Sziasztok megint,

 

Még mindig a kerek, csuklón viselhető multisport óráknál tartok. Mai találat, a Xiaomi Amazefit Stratos. 41.000 forint körül beszerezhető.

 

Mit gondoltok, mennyire lehet ez alternatívája a Polar Vintage M-nek (itt a GPS funkciókat ill. a customers support / frissítések rész a gyenge) vagy a Suunto Spartan-nak (nem Trainer, nem Ultra).

 

Köszi,

K


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#93
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Most küldtek egy akciós kupont, amivel még olcsóbban megrendelhető. Betettem a cikk alá.


  • donciccio kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#94
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

 
Ja, lehet kéne. Egyik ruszkinak is válaszoltak (#18), bár nem tudom, hogy kijavították-e...

Ahhoz, hogy valamennyire lehessen nézegetni a térképet, nem ártana még vagy két gomb, vagy egy négyirányú navigációs gomb. Meg a kicsit nagyobb tárhely. Arról sem találtam semmit, hogy csak pc-ről lehet rámásolni útvonalat, pedig jó lenne, ha az appjukkal bluetoothon át lehet küldeni.

Azonkívül nem volt más problémád, hogy az új kör és a szünet ugyanazon a gombon van a manuális start-stopnál?
 

Semmi más. Azóta jött ki rá frissítés, de még nem töltöttem le.



A sebesség mindent megold.

 


#95
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Szerintem ha írsz a gyártónak akkor akár még az is elképzelhető hogy a következő modellt ebbe az irányba fejlesztik.

 
Ja, lehet kéne. Egyik ruszkinak is válaszoltak (#18), bár nem tudom, hogy kijavították-e...

Ahhoz, hogy valamennyire lehessen nézegetni a térképet, nem ártana még vagy két gomb, vagy egy négyirányú navigációs gomb. Meg a kicsit nagyobb tárhely. Arról sem találtam semmit, hogy csak pc-ről lehet rámásolni útvonalat, pedig jó lenne, ha az appjukkal bluetoothon át lehet küldeni.

Azonkívül nem volt más problémád, hogy az új kör és a szünet ugyanazon a gombon van a manuális start-stopnál?
 



#96
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ez a faszi robot?



#97
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

bikemag.hu/magazin/hirek/feltorekvo-tavol-keleti-marka-a-gps-computerek-piacan-igpsport-igs618-teszt

 

Ez tetszene, de kár, hogy csak 64 megás a memóriája. Meg kezelhetne layereket, mint a Locus. Kár, hogy csak 250, 500 és 1000 méteres térképnézetet tud:

 

 

Mert sima mapsforge binary OSM formátumú a térkép, amit kezel, így openstreetmapról könnyen lehetne valami normálisabbat tenni rá, hogy terepen is használható legyen. Pedig már majd meg is rendeltem...

Szerintem ha írsz a gyártónak akkor akár még az is elképzelhető hogy a következő modellt ebbe az irányba fejlesztik.



A sebesség mindent megold.

 


#98
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

bikemag.hu/magazin/hirek/feltorekvo-tavol-keleti-marka-a-gps-computerek-piacan-igpsport-igs618-teszt

 

Ez tetszene, de kár, hogy csak 64 megás a memóriája. Meg kezelhetne layereket, mint a Locus. Kár, hogy csak 250, 500 és 1000 méteres térképnézetet tud:

 

 

Mert sima mapsforge binary OSM formátumú a térkép, amit kezel, így openstreetmapról könnyen lehetne valami normálisabbat tenni rá, hogy terepen is használható legyen. Pedig már majd meg is rendeltem...



#99
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Szerintem magyar nyelvű használati útmutató itthon forgalmazott termék esetén kötelező:

 

https://ugyintezes.m...gy=haszutm.html

ez így van

távol áll tőlem a jó magyar házmester szellem, de azért ez a dolog kiütötte a biztit, azért mondtam hogy forwardolnám fogyvédnek ha le merik írni.


Bikertigger módosította - 2019. január 11. - 13:40

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#100
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Szerintem magyar nyelvű használati útmutató itthon forgalmazott termék esetén kötelező:

 

https://ugyintezes.m...gy=haszutm.html

Ez valószínű, hogy így van, és nem is vádolom kötelességszegéssel őket...csak nem kizárt, hogy emiatt nem veszek Garmint, mert nem tudok VÁSÁRLÁS ELŐTT meggyőződni arraól, hogy ez vajon az a kütyü-e, amire szükségem van. :)


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers