Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#61
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Létezik olyan kerékpár computer, amit karon lehet hordani? Tudok a Garminról és hasonlókról, de az drága, nagy és overkill is nekem.

Olyasmit keresek, mint egy fitness óra/karkötő (tehát kicsi), csak tudja, hogy mennyit mentem aznap. (tehát gondolom GPS-es) És mindezt magán az órán jelezze ki, ne kelljen hozzá okostelefon. Többi funkció nekem lényegtelen. És mindezt persze olcsón! :D Tehát maximum 20.000 HUF.

 

Egy kicsit drágábban és használtan Suunto Ambit 2S modellt ajánlanék. A kínai termékek minőségben nem tudom hogyan állnak ehhez képest. Ez egy jó multisport óra, mint sportos digitális óra is nagyon rendben van (nem karkötőnek néz ki :) ). Ha mégis letöltenéd az adatokat valahova akkor a Suunto Movescount webes alkalmazása nagyon jó, természetesen mindennel kapcsolatot tud teremteni (Strava, FB, stb hülyeségek).    



#62
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

Köszi.. utánanézek mélyebben :)

 

Nekem van, szerintem pontatlan. Én azt tapasztaltam, hogy kb.-i rögzítésre jó.

Ha feltöltöd az aktivitásokat Stravába, ott lehet korrigálni a távolságot és a szintet is.

 

Egy összehasonlító bicajozás adatai. A telefonom a Strava saját programja futott a telefon gps-ével.

A Sigmában csak barometrikus magasságmérés van, mindig beállítom induláskor a pontos magasságot.

 

20 000 Ft körüli összeget írtál, 30 000 Ft körül (külföldről rendelve) az igpsport 618-as csúcskészülékét is megveheted. Persze ez nem karon hordható.

 

Bip distance: 29.54 km.
Redmi 3S distance: 29.66 km.
Sigma BC14.12 distance: 30.20 km.
 
Bip moving time: 2:27:26.
Redmi 3S moving time: 2:33:41.
Sigma BC14.12 moving time: 2:22:46.
 
Bip elavation:534 m.
Redmi 3S elavation: 538 m.
Sigma BC14.12 elavation: 575 m.
 
Bip avg speed: 12 km/h.
Redmi 3S avg speed: 11.6 km/h.
Sigma BC14.12 avg speed: 12.69 km/h.
 
Bip max speed: 59 km/h.
Redmi 3S max speed: 44.6 km/h.
Sigma BC14.12 max speed: 44.66 km/h.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#63
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Az amazfit bip talan jo lehet erre, van benne gps, es 20 ezer korul van, bar ez ora. Jo kerdes, hogy mennyire lehet jo arra, amire szeretned hasznalni...

mobilarena.hu/teszt/amazfit_bip_kovet-kezetes/kulso_kialakitas.html

egesz szepen rajzolja a bringas utvonalat:

197614_screenshot_2018-05-17-16-09-43-04

logout.hu/cikk/xiaomi_huami_amazfit_bip_lite_kitolti_az_urt/bevezeto_tartozekok.html

A bip, bip lite ugyanaz, csak a lite mar alapbol tud angolul. Idehaza 20-22 ezer korul aruljak, ha me'g van, kinabol 60 dollar. Kar, hogy nem kezel pulzusmero mellkaspantot, de a (dragabb) stratos mar igen. A bip-en valami sajat rendszer fut, a stratos, pace meg wearOS alapu. Straros-rol itt egy alapos teszt: the5krunner.com/2018/05/04/amazfit-stratos-review/

Ha lenne locus tamogatas a bip-hez, akkor me'g tecene is, bar nem tudom, hogy miben merulne ki ez. Ketlem, hogy ilyen wearOS-fele lenne.




MJani: ebben a Bryton Rider 450-ben sincs szintvonal megjelenites? Mert oke, hogy openstreetmap terkep van rajta, de lehet ezt cserelni, frissiteni? Vagy egy kulon reteget megjeleniteni? Jopofa az esovizelvezetes (:

bryton_rider_450_gps_computer-13-1275x85

Nem tudom, nem próbálkoztam vele majd megnézem. Annyi, hogy a második navigációs oldalon a magassággörbét mutatja.



A sebesség mindent megold.

 


#64
deviantRider

deviantRider

    fórumtag

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

Az amazfit bip talan jo lehet erre, van benne gps, es 20 ezer korul van, bar ez ora. Jo kerdes, hogy mennyire lehet jo arra, amire szeretned hasznalni...

mobilarena.hu/teszt/amazfit_bip_kovet-kezetes/kulso_kialakitas.html

egesz szepen rajzolja a bringas utvonalat:

 

....

Köszi.. utánanézek mélyebben :)


deviantRider módosította - 2019. május 12. - 20:16


#65
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Létezik olyan kerékpár computer, amit karon lehet hordani? Tudok a Garminról és hasonlókról, de az drága, nagy és overkill is nekem.
Olyasmit keresek, mint egy fitness óra/karkötő (tehát kicsi), csak tudja, hogy mennyit mentem aznap. (tehát gondolom GPS-es) És mindezt magán az órán jelezze ki, ne kelljen hozzá okostelefon. Többi funkció nekem lényegtelen. És mindezt persze olcsón! :D Tehát maximum 20 000 HUF.

Az amazfit bip talan jo lehet erre, van benne gps, es 20 ezer korul van, bar ez ora. Jo kerdes, hogy mennyire lehet jo arra, amire szeretned hasznalni...

mobilarena.hu/teszt/amazfit_bip_kovet-kezetes/kulso_kialakitas.html

egesz szepen rajzolja a bringas utvonalat:

197614_screenshot_2018-05-17-16-09-43-04

logout.hu/cikk/xiaomi_huami_amazfit_bip_lite_kitolti_az_urt/bevezeto_tartozekok.html

A bip, bip lite ugyanaz, csak a lite mar alapbol tud angolul. Idehaza 20-22 ezer korul aruljak, ha me'g van, kinabol 60 dollar. Kar, hogy nem kezel pulzusmero mellkaspantot, de a (dragabb) stratos mar igen. A bip-en valami sajat rendszer fut, a stratos, pace meg wearOS alapu. Straros-rol itt egy alapos teszt: the5krunner.com/2018/05/04/amazfit-stratos-review/

Ha lenne locus tamogatas a bip-hez, akkor me'g tecene is, bar nem tudom, hogy miben merulne ki ez. Ketlem, hogy ilyen wearOS-fele lenne.




MJani: ebben a Bryton Rider 450-ben sincs szintvonal megjelenites? Mert oke, hogy openstreetmap terkep van rajta, de lehet ezt cserelni, frissiteni? Vagy egy kulon reteget megjeleniteni? Jopofa az esovizelvezetes (:

bryton_rider_450_gps_computer-13-1275x85

#66
deviantRider

deviantRider

    fórumtag

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

Létezik olyan kerékpár computer, amit karon lehet hordani? Tudok a Garminról és hasonlókról, de az drága, nagy és overkill is nekem.

Olyasmit keresek, mint egy fitness óra/karkötő (tehát kicsi), csak tudja, hogy mennyit mentem aznap. (tehát gondolom GPS-es) És mindezt magán az órán jelezze ki, ne kelljen hozzá okostelefon. Többi funkció nekem lényegtelen. És mindezt persze olcsón! :D Tehát maximum 20.000 HUF.

 



#67
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

1. Vidd ki a házból olyan helyre, ahol nem óriási házak és fák vannak.

2. Próbáld ki bringán kint, indulj el vele és fél perc múlva sikítani fog, hogy elindultál.

Ha nem működik szólj és megnézem hétfőn az enyémben, most nincs nálam a gps.

 

Működik.

Csináltam egy gyári visszaállítást, gyorsabban megtalálta a műholdakat, mint a Bip okosórám, és indította - ahogy írtad - a mérést, bár szerintem 10 másodperc alatt volt, míg kiírta, hogy indítja.

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

 

A műholdas beállításnál ki lehet választani, milyen műholdakat használjon. Most a GPS van beállítva, de lehet választani a GPS +  Glonass-t is, illetve a GPS + kínai műholdakat. A GPS + Glonassl gyorsabban találna jelet, vagy csak összezavarná?

 

Ha veszek egy sebesség jeladót, akkor az indítást és megállítást az alapján végzi, azaz úgy fog működni, mint egy vezetékes km óra?

Nekem lassú, mire reagál, mikor megállok pár percre, illetve a sebesség is ugrál nagyon. Utóbbiról tudom, hogy így működik.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#68
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Update: update :)

Elsőre úgy tűnik, egy frissítés megoldotta a problémát, vagy valami más, amitől most megy a sebességmérés is.

A csomag azóta jött ki, hogy írtam nekik, igaz, válasz nem jött azóta sem, de üsse kő, inkább működjön.

 

 

Lett egy Bryton Rider 15-öm, a csupasz csomag, mert hogy szenzoraim már vannak.

Egész simán ment a párosítás a BLE szenzorokkal (Polar H10 öv, Bontrager kombó érzékelő), viszont most görgőn próbáltam ki először, és a sebességet csak az első pár másodpercben jeleníti meg jól, utána leesik 0-ra. Próbáltam kikapcsolt GPS-szel is. A supportnak írtam, mert olyat nem találtam, amit a FAQ ír, hogy a sebesség jeladó prioritását állítsam nagyobbra.. Múltkor egy kérdésemre egy nap után válaszoltak, szóval remélem, lesz megoldás. 

Kint még nem teszteltem, de a sebeséget ott is szeretném, ha a jeladótól venné, nem műholdaktól.. ja, a pedálfordulat végig jó volt, és párosítás idejére a sebesség is annak tűnt, tehát barátkoznak, de nem tartósan.



#69
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

1. Vidd ki a házból olyan helyre, ahol nem óriási házak és fák vannak.
2. Próbáld ki bringán kint, indulj el vele és fél perc múlva sikítani fog, hogy elindultál.
Ha nem működik szólj és megnézem hétfőn az enyémben, most nincs nálam a gps.


Ok, köszönöm, vasárnap délután tudom kipróbálni.
Majd megírom, mire jutottam.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#70
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Az az érdekes, hogy a mozgásérzékelője jó, mert ha asztalon van és megmozdul az asztal, bekapcsol. Olyan, mintha ki lenne kapcsolva ez a funkció, de a menüben nincs ilyen. Hivatkoznak a leírásában is, de az én készülékemen nincs ilyen állítási lehetőség.
Volt már gépre dugva, frissítettem a firmware-t, ezért akarom megpróbálni a gyári visszaállítást.

Tegnap kb. 5 perc alatt talált jelet, de kézben fogva nem indította a mérést.

1. Vidd ki a házból olyan helyre, ahol nem óriási házak és fák vannak.

2. Próbáld ki bringán kint, indulj el vele és fél perc múlva sikítani fog, hogy elindultál.

Ha nem működik szólj és megnézem hétfőn az enyémben, most nincs nálam a gps.


  • ultio kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#71
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

Nem lehet valahogy gépre dugva frissíteni? Firmware, GPS adatok, stb... Lehet, hogy akkor fogja csak tudni az opciókat, gps-t meg szinte biztos előbb fog találni.


Az az érdekes, hogy a mozgásérzékelője jó, mert ha asztalon van és megmozdul az asztal, bekapcsol. Olyan, mintha ki lenne kapcsolva ez a funkció, de a menüben nincs ilyen. Hivatkoznak a leírásában is, de az én készülékemen nincs ilyen állítási lehetőség.
Volt már gépre dugva, frissítettem a firmware-t, ezért akarom megpróbálni a gyári visszaállítást.

Tegnap kb. 5 perc alatt talált jelet, de kézben fogva nem indította a mérést.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#72
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Háááát próbálok pozitívan hozzáállni ehhez az igps618-hoz.
Az egy dolog, hogy nem indul el automatikusan, de ki se tudtam próbálni, mert a pozíciót se találta meg. 2-3 perc se volt elég neki, hogy belője, hol van.
Csinálok még gyári visszaállítást és majd csak vasárnap tudom tesztelni, de ez így eddig csalódás.


Nem lehet valahogy gépre dugva frissíteni? Firmware, GPS adatok, stb... Lehet, hogy akkor fogja csak tudni az opciókat, gps-t meg szinte biztos előbb fog találni.

#73
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Az első gondolatom az volt,hogy nem mozgásérzékelő, hanem GPS alapján indul el magától. A GPS-t gondolom szabad ég alatt próbáltad.. (jellemző, a Bryton support 1 nap alatt válaszolt, amíg nem volt meg a kütyüm, majd most, hogy már megvan, és arról kérdeztem, 1 hét alatt se... lehet véletlen is, de írok nekik mégegyet, hátha.)



#74
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

Még nem, de ez jutott nekem is az eszembe.
De igazából azt a hiányzó menüt nem értem. Mert a leírása szerint ki lehet kapcsolni. De megnézem még az angol verziót is, hátha nem pontos a magyar fordítás. Van benne egy - két hiba.

 

Háááát próbálok pozitívan hozzáállni ehhez az igps618-hoz.

Az egy dolog, hogy nem indul el automatikusan, de ki se tudtam próbálni, mert a pozíciót se találta meg. 2-3 perc se volt elég neki, hogy belője, hol van.

Csinálok még gyári visszaállítást és majd csak vasárnap tudom tesztelni, de ez így eddig csalódás.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#75
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

Bringán is próbáltad már?

Még nem, de ez jutott nekem is az eszembe.
De igazából azt a hiányzó menüt nem értem. Mert a leírása szerint ki lehet kapcsolni. De megnézem még az angol verziót is, hátha nem pontos a magyar fordítás. Van benne egy - két hiba.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#76
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Az enyém nem indul el. Semmi ezt engedélyező, vagy tiltó beállítást nem látok.
Hol keressem? Vagy hibás lenne?

Bringán is próbáltad már?



A sebesség mindent megold.

 


#77
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

Én sem használtam hozzá jeladót és elindul anélkül is.


Az enyém nem indul el. Semmi ezt engedélyező, vagy tiltó beállítást nem látok.
Hol keressem? Vagy hibás lenne?

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#78
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Rendeltem egy IGS618-at, meg is jött ma.

Nem igazán tudtam még kipróbálni, csak beállítani, de eddig tetszik. 

 

A leírása alapján, ha mozgást érzékel, elindul automatikusan a mérés. Ezt a funkciót ki lehet kapcsolni.

Na most az én készülékem nem indul el magától és az említett funkciót se találom a megadott menüpontban.

Nincs hozzá sebesség jeladó, lehetséges, hogy az automata indítás csak a jeladós mozgásra megy? És ha párosítanám a szenzorral, megjelenne a funkció beállítási lehetősége?

Én sem használtam hozzá jeladót és elindul anélkül is.


  • ultio kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#79
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

Rendeltem egy IGS618-at, meg is jött ma.

Nem igazán tudtam még kipróbálni, csak beállítani, de eddig tetszik. 

 

A leírása alapján, ha mozgást érzékel, elindul automatikusan a mérés. Ezt a funkciót ki lehet kapcsolni.

Na most az én készülékem nem indul el magától és az említett funkciót se találom a megadott menüpontban.

Nincs hozzá sebesség jeladó, lehetséges, hogy az automata indítás csak a jeladós mozgásra megy? És ha párosítanám a szenzorral, megjelenne a funkció beállítási lehetősége?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#80
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Lett egy Bryton Rider 15-öm, a csupasz csomag, mert hogy szenzoraim már vannak.

Egész simán ment a párosítás a BLE szenzorokkal (Polar H10 öv, Bontrager kombó érzékelő), viszont most görgőn próbáltam ki először, és a sebességet csak az első pár másodpercben jeleníti meg jól, utána leesik 0-ra. Próbáltam kikapcsolt GPS-szel is. A supportnak írtam, mert olyat nem találtam, amit a FAQ ír, hogy a sebesség jeladó prioritását állítsam nagyobbra.. Múltkor egy kérdésemre egy nap után válaszoltak, szóval remélem, lesz megoldás. 

Kint még nem teszteltem, de a sebeséget ott is szeretném, ha a jeladótól venné, nem műholdaktól.. ja, a pedálfordulat végig jó volt, és párosítás idejére a sebesség is annak tűnt, tehát barátkoznak, de nem tartósan.


ZolkoW módosította - 2019. március 08. - 12:38