Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#3041
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

annak oregon scientific....


mennyiért is?
mondjuk a 710 áráért mit kapok Oregon Scientificben?

Én a jövõ héttõl leszek egy 710i "boldog?" tulajdonosa,
futás és kerózás amire használni fogom fõképpen.

Ami pl nekem az OS-bõl hiányzik és fontos:
99 edzés file
Concony teszt (VO2)


#3042
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Alkatrészek lesznek, de magában az órában lévõk nem, egyébként meg egy ilyen alkatrész-kit ára vetekedik az olcsóbb órákéval.

#3043
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
A Cateye-nak elég jó az alkatrsészkészlete..hátha..ha gondolod megérdeklõdöm neked...egyébként érdemes meghalt órát keresni, mert már nem ma kezdték gyártani.
Aki nem akar rusnya polárt, és nem csak a pulzusmérõ funkció számít annak oregon scientific....

#3044
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Tudtommal nem foglalkoznak kerékpárkomputerek javításával. Idáig legalábbis én sem szerelõknél, sem órásoknál nem jártam szerencsével. Vedd meg - használd egy kicsit - dobd el - vegyél újat, jobbat: ez a fogyasztói társadalom. És a dolog nemcsak ilyen "apróságoknál" mûködik ilyenformán. >:(

#3045
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék!Egy Cateye cc-hb100 pulzusmérõs km. órám van, aminek tegnap eltört az lcd-je.Tud valaki egy szervízt, ahol javítanak ilyesmit?

#3046
Nemfáj

Nemfáj

    vendég

  • fórumtag
  • 196 hozzászólás
Ide is berakoma kérdésem, mert a túloldalon nem olvastátok:

Szasztok!

Akinek van valamilyen tapasztalata a VDO termékekkel, ossza meg velem is, please!
Egészen konkrétan a HC 12.6 számú modellrõl van sszó, ami seb.mérõ és pulzusmonitor is, egész kellemes tudással. Nekem legalábbis megfelelne.
Amúgy itt látható,

www.cycleparts.de/eng/index.html

a products/bikecomputer with pulsemeter címszó alatt.

Köszönöm.

Nemfáj

#3047
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
En is most akarom lecserelni a Sigmamat Polarra,amugy sztem nem igaz h nem erik meg a polarok.Nem veletlen kerulnek annyiba,joval pontosabbak.Tobbek kozt azert cserelem le a sigmat,mert ennek nincs semmi memoriaja,es itt szerintem nem is szamit a pontossag.
Ugyis tudom mikor mutat realis erteket,meg mikor hulyul meg eppen.De ha van memoria,akkor egy ilyen kis meghulyules szepen hazavagja az atlagpulzust is,meg a maxpulzust is.
En is 120 es 210 -en gondolkozom,2 fo dolog szol 210 mellett,van rajta vilagitas,es kodolt.Mas igazabol nem kell amit 120 ne tudna.
Amugy ahogy neztem lehet meg kapni Protrainer Xt-t is 35!!! ezerert,ami k jo sztem.Ugyan az mar egy regebbi modell,de attol meg ugyanolyan jo,es tok sokat tud,raadasul az bicajos ora.Az kodolt is meg minden.Lehet h en is olyat veszek meg nem tom.

#3048
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Sigma PC 1600-ról tervezem a váltást Polarra (Engem is kezd idegesíteni a 30-as, meg néha ennél is nagyobb ugrálás). Mint korábban írtam én fõleg futáshoz használom a pulzusmérõt, ezért S120-ban és S210-ben gondolkodom. Megéri a plusz 17000-et a 210-es?

#3049
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

A Duna marcin 187 volt az átlag pulzusom, én jól éreztem magam!!


A pulzushoz visszatérve én érdekes figura vagyok, mert az ébredésim ilyen 40 körül mozog átlagban, de pl 150-es átlagpulzuson alul sosem tudok tekerni, egy AÁK edzésemen is 155 körüli az átlag pulzus!
Egy versenyen meg 193 körül mozog a pulzusom!
Elég magas fordulaton "pörgök" de eddig nem volt vele bajom!
A max pulzusom is 203, e fölé sosem tudom vinni, és van olyan, amikor 190 fölé sem tudom vinni, ezek szerintem pillanatnyi reakciók a szervezetembõl!


és ezek után:

Ha valakinek van Sigma PC14 órája, akkor elmondhatná, hogy csak nekem olyan tré, hogy nem igazán akar mérni?
Most cseréltem benne elemet, az órában és a szíjban is, és nem igazán megy, mióta megvan, azóta szarakodik, van amikor a reál érték felét mutatja, van amikor a harmadát, és 30-40-el ugrál.... ez miért van?


Gondolom a felsorolt számszerü adatokat ez a pulzusmérõ prezentálta.... vagy az átlag pulzusodat is az ujaddal és stoperral mérted? ::)
Viszont ha tudod, hogy marhaságokat mutat az órád akkor ne csodálkozz.....

Már megint amatõrnek néztek...



#3050
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A pulzusmérõk nem kronológok, hogy teljes pontosságot adjanak és mindig megbízhatóak legyenek, nem kell abszolút elhinni az adatokat. A 187 átlagos pulzus olyan magas, hogy valszeg nincs is olyan vagy extrém a terhelés (~edzetlenség): méréssel nem lehetett valami?
Off: Nem kell annyira mellre szívni a dolgokat, SidiRider! Magyarországon ilyen a helyzet, a sport állapota. A felnõttekkel még annyit sem foglalkoznak! Nézd meg, hány felnõtt aktiv kerós van, aki "csak" azzal foglalkozik. Inkább az a helyzet, hogy addig foglalkoznak a sportolókkal, és addig lehet versenyezni, amíg tanulnak, utána dolgozni kell, nincs mese! És emellett amennyit tudsz tekersz, de nem az edzésterv mondja meg mikor, mennyit, hogy, hanem az élet (munkahely, család, kötelességek, stb).

#3051
Sidi Rider

Sidi Rider

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
A méret jó, és minden indulásnál bevizezem! Már megint amatõrnek néztek...
Izzadni izzadok, képzeld, ugye milyen hihetetlen?

#3052
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
sidi ..gondolom jo meret az ov .

a nem meresre pedig az a trukk, hogy nyalazni kell a szenzort indulasnal..menet kozben izzadsz annyira hogy mukodjon okesan
....ugye azert izzadni izzadsz.???

#3053
Sidi Rider

Sidi Rider

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Az ébredésit, az ujjammal mértem és egy stopperrel! :P :P
Én már megszoktam így, már úgysincs rá gari, arra meg jó, hogy kb megmutassa a pulzusom! ;D >:(

#3054
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
jaaa,PC14!így már érthetõ a 38as ébredési pulzus ::)...

nekem 3x cserélték gariba,míg kaptam egy olyan kombót h a pánt is és az óra is jó.... :P

#3055
Sidi Rider

Sidi Rider

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Ha valakinek van Sigma PC14 órája, akkor elmondhatná, hogy csak nekem olyan tré, hogy nem igazán akar mérni?
Most cseréltem benne elemet, az órában és a szíjban is, és nem igazán megy, mióta megvan, azóta szarakodik, van amikor a reál érték felét mutatja, van amikor a harmadát, és 30-40-el ugrál.... ez miért van?

#3056
Sidi Rider

Sidi Rider

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Mert csak 17 éves vagyok, nincs szponzorom és a junior versenyzõkkel Mo.-n senki sem foglalkozik!
Enyhén szólva néznek le minket juniorokat!
Pl: Egyik haverom, õ is versenyzik, egyszer "beszét" egy hobby ffi felnõtt sráccal, aki megkérdezte hogy melyik kategóriában indul! Haverom mondta: U19, a kedves sporttárs meg ilyet szól: "JA... az a gyerek kategória"! Érdekes, az újságok sem foglalkoznak a juniorokkal, a díjazásban sem igazán foglalkoztak ezidáig a juniorokkal.... remélem megváltozik a helyzet!
Ez eléggé OFFtopic volt! bocsi..
A pulzushoz visszatérve én érdekes figura vagyok, mert az ébredésim ilyen 40 körül mozog átlagban, de pl 150-es átlagpulzuson alul sosem tudok tekerni, egy AÁK edzésemen is 155 körüli az átlag pulzus!
Egy versenyen meg 193 körül mozog a pulzusom!
Elég magas fordulaton "pörgök" de eddig nem volt vele bajom!
A max pulzusom is 203, e fölé sosem tudom vinni, és van olyan, amikor 190 fölé sem tudom vinni, ezek szerintem pillanatnyi reakciók a szervezetembõl!

#3057
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

akkor jon a kerdes miert nem vagy te a Touron Bodrogi helyett


Mert n!Joy-t nem érdekli a Tour... vagyis Sidi Rider-t... vagy mikor hogy hívja magát.... ::) :P

#3058
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
szerintem nem , de tegyuk fel hiszek neked..

akkor jon a kerdes miert nem vagy te a Touron Bodrogi helyett

#3059
Sidi Rider

Sidi Rider

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Én már 8 éve edzek szinte minden nap, úgyhogy szerintem reális a 38-as ébredési pulzusom! 8)

#3060
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
hat epp ez az nemhiszem hogy egy fittek vagytok..

marpedig amit mondtal, es a publikus amstrongrol az hasonlo..

valszeg egyszer nem erintkezett es el is hitted az oranak..


egy atlag fitt szinten levo ember 60 nyugalmi pulzussal bir, es rendszeres (napi) edzessel lehet javitani.. egy szezon alatt meg nem lessz valakibol vilagsztar kivetel ..Toth Vera:)