Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#3081
BrickTop

BrickTop

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Nekem A3-am van, az a pulzusmax. százalékát írja ki.
Ha jól emlékszem a bikemagban az volt, hogy az s-szériások képletet használják

#3082
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Sziasztok

Elõször is, nem nagyon "izzik" ez a topic, ahhoz képest, hogy mostanában mennyi cikk van a BikeMag-ben a pulzusmérésrõl. Van esetleg egy másik is a témával kapcsolatban. A másik, van az a célzóna számító képlet, amelyhez kell a pihent pulzus érték, de mindenhol csak a %HR max-al találkozni, amely ugyebár nem veszi figyelembe. A Polar órák mikor százalékban írják ki a pulzust, melyiket használják?

#3083
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

Mihez kell az a fene nagy hitelesség?


a pulzusmereshez.

saccolni en is tudok..es az ingyen van

#3084
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
Nesta

altalaban az erosebb jelet erzekeli az ora

normalis esetben te kozelebb vagy a te oradhoz

#3085
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
Valaki mérje meg pls, hogy mekkora a hatótávolsága a jeladónak. Újság szerint nincs nagy különbség a márkák között, de arról nem ír, hogy mennyi az annyi.
Csak arra vagyok kíváncsi, hogy egy erdei ösvényen mérheti-e a mellettem haladó pulzusát az én órám. A maraton rajtjánál még nem is érdekel, hogy mit mér, de a táv közepén már igen!

#3086
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
hmm, legalább feltûnõ leszek

#3087
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Akkor tekerj ekg-val a mellkasodon! 8)

#3088
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
nem ;D

#3089
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Mihez kell az a fene nagy hitelesség?Azért, hogy a futottak még kategóriára készüljek?
Mindenki oda meg vissza van a zavaró jelekkel, meg a 2-3ütés pontatlanságával!Ez mondjuk számít a Vizdáknak, meg a Hasenfrantznak, meg Zergének.De hobbistáknak nem tök mindegy??

#3090
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
thy nem akarok a sigma ellen beszelni, nekem is az van !

..de probald ki az ov nelkul, ugy is mereget innen onnan kapott jelekbol.. es nem is kitka sajnos

szal lehet ekg pontos az ora , de ha bezavar ezaz azt is hozzaveszi ..igy nem igazan hiteles a dolog

#3091
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
A Sigma is EKG pontosságú. A legnagyobb ugrás nekem 4-5 pulzusérték volt. AMúgy nem vészes a zavarás, csak a maraton rajtnál.De ha ugyanilyen tudású Polart keresel a dupla ennyiért van.

#3092
mgyarmati

mgyarmati

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás

Azt hallottam, hogy csak szervízben lehet cseréltetni a jeladó elemét. Így biztosan nem olcsó mulatság (gondolom "szerelési" díjat is felszámolnak és az elemet is drágábban adják, mert hát ugye szaküzletben vagy). Szóval nagy szemétség a Polar részérõl ez a bonyolítás. Most haragszom a Polarra.



Igazan nem erdemes haragudn a polarra ;) Szerintem korrekt cuccokat gyartanak finn barataink
Az en tudomasom szerint nem cserelheto az elem a polar jeladoba. Es ez azonos a polar hivatals allaspontjaval is.
Azt el tudom kepzelni hogy okos honfitarsaink kiagyaltak mikent lehet szetnyitni a jeladot, de aki mar latot polar jeladot kozelrol az tudja hogy nem egy egyszeru eset,ugyanis egybe van forrasztva a ket fel. Nem hiaba vizallo ( papiron 30 meterig) Ha azt valaki szet is barmolja ossze mar biztos nem rakja. Az meg aztan fix hogy ha ossze is rakja sokaig nem birja az izzadsagban valo furdozest. Az elettartamot pedig 2500 oraban adja a meg a hivatalos papir. Nem utolso sorban ezert is a legkenyelmesebb a polar jelado, bar ez a szempont "elhanyagolhato" ha csak az arkulonbseget nezzuk.



#3093
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
polar es sigma kozott van 10% elteres ..hogy ki mond igazat az jo kerdes

es addig pontosak amig be nem zavar valami..

erdemes egy tekeresre elindulni az ov nelkul..erdekesen alakul a pulzus ertek..


jahh nalam polar orak -5% fogy. ar alatt szamlaval is !!

#3094
adolf

adolf

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Ha jól tudom akkor Sigmaék is EKG pontosságunak hirdetik pulzusméröiket. Sajnos összehasonlito adattal még nem szolgálhatok, ugyanis nem számoltam meg a pulzusom egyszer sem, mikor rajtam volt a müszer.

#3095
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
apropó, Sigma nem garantál EKG pontosságot?
Polárék +/-1 ütést engednek meg maguknak, Sigmáéknál mi a helyzet?
valakinek tapasztalat a pontosságról? (Thy?)

#3096
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Azért van versenytársuk, de a márkát is meg kell fizetni.Plusz az EKG pontosságot.

#3097
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

Csak azt nem értem, miért szidja mindenki a polart,


mert nincs versenytársuk és annyiért adják amennyiért csak akarják => drága ahhoz képest amit tud (mint az Oakley és a Bentley)
igaz, a pénzedért igazi minõséget és "fílinget" kapsz
aki megteheti, annak egészségére

#3098
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Nekem közel egy éve van pc 1600-asom, de gondom nem nagyon volt vele, cska néha nem mér a mellkasomon, olyankor meg kell kicsit igazítani.

#3099
BrickTop

BrickTop

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Pont erre a szerelési díjra lennék kíváncsi ;)

Én annyira nem vagyok kibukva a dolog miatt, van egy masszív "mindenálló" jeladóm, ez az ára...

Csak azt nem értem, miért szidja mindenki a polart, (jó ez az elemcsere jogos :) ) megbízható, kényelmes, pontos, jó a zavarszûrése, hõmérsékletfüggetlen...

amikor pl RF cuccokról van szó senki sem sír :-\





#3100
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
Azt hallottam, hogy csak szervízben lehet cseréltetni a jeladó elemét. Így biztosan nem olcsó mulatság (gondolom "szerelési" díjat is felszámolnak és az elemet is drágábban adják, mert hát ugye szaküzletben vagy). Szóval nagy szemétség a Polar részérõl ez a bonyolítás. Most haragszom a Polarra. >:( Veszek Sigmát!
Apropó lehet nálunk is kapni a Topline kategóriás Sigmákat (Fit-, Shape watch, PC14, PC7, PC3)? Van valakinek ezekrõl valamilyen infója, hogy miért, miben jobb mint a PC1600, PC1300 vagy PC800. "Tartóstesztes" tapasztalatra gondolok, adatok vannak dögivel a www.sigmasport.com -on.