Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#3121
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
Thommey: mindent beállítottam ... és annyira tudok azért angolul, hogy megértsem ;)

Én inkább azért kérdeztem, mert túl soknak találtam ezt az "energiafogyasztást"!!! ;D

Utánaérdeklõdtem több helyen is és a visszakapott infókból arra következtettem, hogy valszeg jól mért ...

Ezekszerint nem vagyok egy energiatakarékos fajta!! ;D ;D

edit:
Jah ... életkort is lehet állítani??? mert azt nem találtam benne!!!!!!!!! ::)

#3122
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Ano:Testsúlyt,életkort,nemet beálíítottad,és az edzésfajtát?
Van magyar nyelvûd?
ÜdvThy

#3123
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
Mostmár nekem is van pulzusmérõm ... Sigma Sport PC1600! :) Tegnap le is teszteltem és lenne kérdésem vele kapcsolatban!

Tekertem 1-et és a következõ adatok jöttek ki nekem:

Táv: kb 24 Km
Netto Idõ: 1:57 óra (tehát eléggé lájtosan mentem, bár a hó miatt nem is igazán tudtam volna gyorsabban menni! :) )

Zónaérték: 130-160
Zónaérték alatti idõ: 5 perc
Zónaérték feletti idõ: 50 perc
Zónaértékben: 1:02 óra

Max pulzus: 192
Átlag pulzus: 157

na és ami a meglepõ volt számomra

elégetett energia 1993 kcal
elégetettzsír: 0.25 kg

Nos nekem az a furi igazából,hogy viszonylag kis mozgásnál ekkora energiafogyasztásom volt!!
Pedig mindent beállítottam rendesen (legalábbis azt hiszem hogy jól állítottam be ::) ), bár hozzá kell tennem hogy tekerés után nagyon rámjött az ehség ... ;D

Szal valaki aki jobban ért hozzá, az megmondhatná hogy jól mért vagy sem!?

Ui.: még annyi hogy közel 100 kilcsi vagyok, ami gondolom sokat dob az energia használatban ;D
Jah a zónaérték csak úgy sacc-per-köbö lett beállítva .. tudom hogy ennél magasabbra kell majd, de még ki kell mérnem a pontos max és min pulzusomat! Elöre is köszi!

#3124
dobermann

dobermann

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás

PC 1700????
Olyan nincsen viszont a Neuzernél(nálunk) lehet kapni PC 1600,PC1300,PC800,PC14,PC7,PC3-as órákat.
Üdv:Thy


Bocs! Igazad van, álmosan megkevertem a tipust az árával!
egyébbként: www.sigmasport.com

#3125
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Szpidi, az a baj, hogy még az egyesületekben sincs "komolyabb edzésterv", vagy ha van néhol, akkor "üzleti titok". Ezen kívül komolytalanabbak léteznek szétszórva pl. a Bikemagen is.

#3126
Szpídi Gónzáléssz

Szpídi Gónzáléssz

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Szasztok!


Nincs valakinek valami konkrétabb edzésterve országútira, én olvasgatok, de amit újságokból összeszedek, az nekem kevés (már mint nem tudok belõle összeállítani magamnak), ezért jó lenne, ha valaki megosztaná velem az ötleteit. köszike

#3127
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
PC 1700????
Olyan nincsen viszont a Neuzernél(nálunk) lehet kapni PC 1600,PC1300,PC800,PC14,PC7,PC3-as órákat.
Üdv:Thy

#3128
dobermann

dobermann

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
téma tartalma
írta: bloke dátum: ma 00:08:13
Nem tudja valaki hol kaphatok Sigma Sport pulzusmérõt

A Csekénél biztosan,de a Nellában és a Maraton-nális láttam. A csucs a PC 1700 kb. 16000Ft Nekem a Sigma dolgok bejöttek. Maratonozni szoktam, de megyek országuton is. Persze amatör szinten(masters)
A Polár ezen a szinten pénzkidobás lenne! Legalább is igy gondolom.

#3129
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Nem tudja valaki hol kaphatok Sigma Sport pulzusmérõt?

#3130
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A pulzusmérés hirtelen váltásai nem egyes típusokhoz köthetõ hiba, hanem mindegyikhez! Ami nem vezetékes, mindnek lesz hibája, akár pulzus, akár magasságmérõ. Bezavar a sok rádióhullám, de még az idõjárás is (pl. vihar, frontok: ez fõleg a magasságmérõkön). Vagyis azért nem kell mindig szentírásként venni az adatokat (ha egyszer 224 utána 94 a pulzusadat ne szaladj kórházba mert szivinfarktusod volt! ;D).

#3131
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás
Scenneltem egy jó irományt !

itt van :

http://www.nemethok.hu/polar/polar.pdf


#3132
Mike Teranna

Mike Teranna

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
elfelejtettem... valaki nem tud küldeni/webcímet adni egy olyan siteról/dokumentumról mely a lehetõ legrészletesebben leírja nekem, hogy hogyan tudom hatékonyan használni a pulzusmérõmet (értek ezalatt pl pulzushoz kötött edzéstervet gay valami leírásszerüségt)
Köszike

#3133
Mike Teranna

Mike Teranna

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Üdv!

A korábbi oldalakt nézegetve úgy láttam itt sokakt érdekel a testzsírmérés is, nos ahogy én a neten szörföztem sok mindent megnéztem volt köztük olyan is amelyik 4312%-ra tete a testzsíromat!! De a legjobban müködõ az alábbi:
http://www.smartcalo...downloads.shtml
Ahoz, hogy használni tud kell hozzá Excel és le kell venned alacsonyra a makrók biztonsági szintjét, de errõl van help 3 perc alatt be lehet állítani, aki esetleg nem érti a benne található angol szakkifejezéseket annak: http://szotar.sztaki.hu/angol-magyar
ez a legjobb magyar online szótár. Nekem 10.8%-ot hozott ki ami reális is magas vékoy gyerek vagyok ;D

Na mindegy jószorakázást!

#3134
henger

henger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 576 hozzászólás
Nekem is Ruby 100-asom van, bõ hete.
1 méteres hatótávolsága van, és tegnapi futáskor pulóver sem volt neki akadály.
6 zónát tud, de ez igazából felesleges, összesen 3 elég lenne.
Az érzékelõje nem a legtökéletesebb. Lehet, hogy egyéni, de talán típushiba. De egyébként jól mér, csak van, hogy egyszer 100, aztán felugrik 150-re, a valós értékre. Ez tuti jelvételi hiba.

#3135
Mike Teranna

Mike Teranna

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Üdv!

Én is most készülök pulzusmérõt vásárolni és két kérdés:
-A ruby-100 pontosan megbízhatóan mér-e, vagy néha esetleg akadnak vele gondok?
-A sigma pc-7 es (vagy 14-es ha valakinek esetleg ilyen van) megmondja-e utolag nekem mennyi ídõt töltöttem a megadott pulzustartományokban?

#3136
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Lualua!

A MALI forgalmazza, a boltjukban szerintem megkaphatod.

#3137
Lualua

Lualua

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
Hali!

Tudnatok nekem irni lecci boltokat ahol lehet kapni a Ruby 100-as pulzusmerot? (Lehetoleg BP-en.) Egyedul a ride-b*** arlistajan talaltam meg, de ma voltam naluk es meg az elado se ismerte a tipust. (Viszont ajanlott Polart dragaert). Amugy mimindent tud o, a neten alig talaltam rola vmit, funkciok, parameterek stb???
Kosz a segitseget.... ;)

#3138
NVik

NVik

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Igen az az óra hibája, sajnos ezek elég érzékenyek az elektromos zavarokra. Nekem ilyenkor konstans 224-et mutat.

#3139
chester

chester

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
Nekem 2 órás tekerés után jött ki 160 as pulzusátlag. Ez túl sok egy 15 évestõl ?(terepen) De néha volt olyan, hogy 174 rõl hirtelen leugrott 94 re. Ez az óra hibálya?

#3140
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás
Mivel Senki nem segített ezért vettem egy 520-as polart mert akkor mar inkabb legyen jobb... es nem bánntam meg !!!!