Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#3061
Sidi Rider

Sidi Rider

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Nem is Armstrongnak a legkisebb, van egy csávó akinek 33, nem tom hogy hívják, valami olasz!!
Meg aztán sokat érnék vele, ha ebben jobb lennék mint Armstong! ;D

#3062
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
..187 atlag az k.magas apam !! az eletetekkel jatszotok , de mindenki kezeben a sajat dontes


nem a valaha mert legkissebb,hanem atlagot kell venni !

amstrongnak 37 nehogy ma legyozd a vegen;)

#3063
Sidi Rider

Sidi Rider

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Ez is egy érdekes téma!!
Az is kamu hogy maratonon nem szabad anaerob zónában tekerni, mert én mindig ott tekerek és nem igazán savasodok el! A Duna marcin 187 volt az átlag pulzusom, én jól éreztem magam!!
A minimum pulzus meg a valaha mért legkisebb ébredési pulzus, nekem az 38!


#3064
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
agyban ebredeskor.. oraval aludj

(csak szivas mert , reggelre mindig elforog a jelado..)

jahh es ezt vagy 2-3 heten keresztul .. es egy atlagot kell venni

#3065
BrickTop

BrickTop

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Még 2 kérdés:
-a min. pulzust hogyan határozom meg?
a valaha mért legkevesebb?

-maratonokon 80% alatt kéne maradni, vagy az átlagnak kell ott lennie?

#3066
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
ok, vigyazz magadra!

#3067
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Ne félj nem hajtom túl magamat, mert a max pulzusom kimérése csak a pulzustartományok kiszámítása miatt kell.Maratonokon nem szabad az anaerob zónában tekerni, mert akkor lesavasodsz, és akkor annyi:)


#3068
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
szakemberek,-orvosok,-kutatok-nak nem ez a velemenyuk a max pulzusrol, es en veluk tartok.

Tamas ! szerintem olvass utanna mert gyanitom hogy szethajtod magad ilyen fiatalon kar lenne ;)

#3069
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
A max pulzust úgy méred ki, hogy folyamatosan növeled a terhelést mindaddig, amíg a pulzusod már nem megy följebb. Ez lesz a te maximális pulzusod, ha egy versenyen sprintnél, vagy emelkedõnél ezt túllléped, akkor már az lesz a max pulzusod!!Azt a pulzust, amit maximálisan el tudsz érni, azt nem lehet túllépni.Lehet, hogy két-három alkalommal túlléped a maximális pulzusodat, de ez csak azt jelenti, hogy az elõzõ pulzusaid NEM a maximális pulzusaid voltak!
Nekem 205 a jelenlegi max pulzusom, amit nem edzésen állítottam, be, hanem versenyen.Az egy másik dolog, hogy mennyi ideig bírod ezen a pulzuson.

#3070
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
thommy sajnos rosszul tudod.
Ha nyomja az ember kepes akar 5 utes/percel is tullepni,de sokaig nem engedi a szervezet,ilyenkor jon a.... " OK ! en feladtam"
Ez altalaban csak masodpercek de meglehet !

ne mond azt hogy nem voltal meg 190 folott.

Sziv mint egy motor.
Hajtja magat ha ha kell ,az agy itanyitja, de kontrolalni Te tudod.





#3071
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

az hogy valakinek van egy max pulzusa.. azt meg kepes tul lepni, de nem ajanlatos.

Ez hülyeség, mert a max pulzusod az a pulzus, amit még élve el tudsz érni!ezt hogyan lehetne túllépni?Ha meg sikerül túllépni, akkor az elõzõ mérésnél nem hajtottad ki magad rendesen.Innentõl ez lesz az új max pulzusod.
Üdv:Thy

#3072
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
akkor te egy intenziv ember vagy:)

#3073
BrickTop

BrickTop

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
De jó, így kiszámolva mindig az intenzív zónában tartózkodtam 8)
thx lcs, BombrideR!

#3074
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Hali
Most veszem észre, hogy az intenzitás-kiszámoló képletet nem írtam le vazze:
(maxpulzus-minpulzus)* intenzitás + minpulzus

Szóval az intenzitás (mondjuk 80%) nem azt jelenti, hogy a maximális pulzusod 80 %-án vagy! Azt jelenti, hogy anyugalmi (minimális) pulzushoz képest mennyire hajtja fel a pulzusodat! Bocs mindenkitõl, akit kétségbeesésbe kergettem!
Pl. hogyha a maximális pulzusod 190, a nyugalmi 60, akkor (190-60)*0,8+60= 164 felel meg egy intenzív edzésnek.
BombrideR, parancsod számomra óhaj:
http://www.iwi.hu/in...lokepesseg.html
A magnyugvási idõ is nagyon számít, de ezzel még nemigen foglalkoztam. Akkor én nagyon jó vagyok, mert ha 150- nél nem magasabb a pulzusom, 1 perc alatt lemegy 100-ra, 160 körül ez perce jóval több, de olyan 115-120- ra akkor is leesik. Itt 100 körül van egy kis plató, mármint beáll 2-3 percet, és utána megy vissza.

#3075
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

Tényleg, ezekkel a képletekkel siralmasabb a helyzet...
Terepen, nagyobb emelkedõkön nem nagyon tudok 85% alatt maradni, csak akkor ha mondjuk 5el mennék...


igazandibol nem ilyen siralmas a helyzet, az atlag maradjon jo helyen es torekedni kell a minnel kevesebb celzona felett.

egy jo tipp , az egezsegesnek mondott dolog ha intenziv mozgas utan 1 perc alatt legalabb 20pulz/percet csokken a pulzus.

ha nem ott mar kemenyen tuledzettsegrol van szo.

#3076
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
az hogy valakinek van egy max pulzusa.. azt meg kepes tul lepni, de nem ajanlatos.Minnel jobban edzett annal jobban birja a terhelest,de irott szabaly/keplet nincs erre.az a baj sokan edzes nelkul hiszik azt hogy vilagbajnokok,es az eredmeny ugyan kecsegteto de magat szethajtva erte el.
Es normalis esetben az ember automatikusan leallitja magat max.pulzus kornyeken,de fanatistak kepesek lennenek szetrobbantani a szivuket ami sok elsportolonal meg is tortent mar.

De hiaba van egyebkent akarmilyen szamitasi elv is,ha pl nem veszi figyelembe az ember azt ha faradt /ekkor lehet akar 5-10 el is tobb pulzus/perc mint pihent allapotba/es kerdeses ki igazitja hozza a celzona erteket.
Mondjuk ezert jobbak a huzosabb aron levo orak.. ezt figyeli , es ez alapjan allitja be a zonat.


A kulcs a rovidebb (fel-1ora)napi edzes ,nem a heti egyszeri 3 ora max.gazon.
Mind ez megfelelo pihenessel,es ha a 165 (30 eves egyennel) alatt marad az ember abbol nagy baj nem lessz.!


Lcs !
erdekelne a keplet forrasa/egyebkent nem ertem/.



#3077
BrickTop

BrickTop

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Tényleg, ezekkel a képletekkel siralmasabb a helyzet...
Terepen, nagyobb emelkedõkön nem nagyon tudok 85% alatt maradni, csak akkor ha mondjuk 5el mennék...
ráadasul ha 80 alatt kéne lenni és a másik képlet alapján, akkor már nagyon gáz ::)

nem vagyok túl edzett még, de nemáá

edit:

lcs, lehet hogy félreértettelek;

"és itt van kb 80%-nál a tejsavküszöb, azaz ezt átlépve már izomlázra számíthatsz, de hegymenetben, intervallunozásnál, fartlek edzésnél, sprintnél mindenképpen benne kell, hogy legyél. "

ez lenne a 80-90%? ha igen, akkor megnyugodtam...

#3078
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Én személy szerint azt a képletet alkalmazom, amelyik figyelembe veszi a pihent pulzust. Ez valamivel magasabb pulzusértékeket ad. Én csak futáshoz használom a pulzusmérõt és a 60% HRmax-ot képtelen vagyok betartani, mert röhejesen lassan kell futnom hozzá. Én még a 85%-ot sem érzem különösebben megterhelõnek, pedig 199-et veszek max pulzusnak (ennyit mértem Sigma PC1600-al), és nem 192-õt, ami az én esetemben lenne képlet alapján. A pihent pulzus beszámításaval meg az a bajom, hogy minél kisebb lesz, annál jobban csökken a munka pulzus is (mert hogy elvileg minél edzettebb valaki, annyival kisebb pulzusszámmal teljesíti a korábbi szintet). A legjobban az idegesít, hogy ahány szerzõ, annyiféle módszer. Nincs valakinek egy "mindenvivõ" ötlete?

#3079
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Khmm...pontosítsunk egy kicsit. Ez a képlet már egy kissé elavult és leegyszerûsített. Manapság inkább a 210-életkor/2-0,1*súly+4 összefüggést alkalmazzák, és van még egy fajta, de kb. ugyanannyit ad.
A célzóna 50 -60 % -nál a zsírégetetést jelenti, 60-70 között az aerob extenzív (ez a legfontosabb, itt fejleszted a keringésed és a tüdõd), eggyel fölötte az aerob intenzív (ezt hívják steady state - nek is), ami az állóképességi edzés célzónája, és a hosszú távú versenyeké is (mondjuk egy 100-as bükkmaraton, vagy egy maratoni futás), és itt van kb 80%-nál a tejsavküszöb, azaz ezt átlépve már izomlázra számíthatsz, de hegymenetben, intervallunozásnál, fartlek edzésnél, sprintnél mindenképpen benne kell, hogy legyél. A 90%-ot csak nagyon komolyan sportolóknak ajánlják, és csak az elõbb említett jellegû edzéseknél, versenyeknél.

#3080
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
bloke

max pulzusbol indulunk ki mindig.
220-eletkor ,es ennek a 0,5-0,8 extrem esetben 0,9 szerese a celzona.
attol fugg mit szeretnel , egezseg fenntartasa,zsiregetes,allokepesseg novelese stb..