Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#3021
sztyopa

sztyopa

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás

Akkor lehet hogy felreerthetoen fogalmaztam:
1.Az upper es lower threshold amirol beszelek, a _programban_ van,tehat _nem_ az oran lehet allitani.
2.Elsosorban azoktol kerdeztem hogy mi ez,akik _ismerik_ a programot,es tudjak is hogy mi ez :) Talalgatni en is tudok ;) Mindenesetre azert kosz,de sajnos nem vagyok beljebb...:/



http://support.polar..._guide_ppp4.pdf

Ezt próbáltad már? Itt azt irja, hogy ezek az értékek vagy mért vagy becsültek lehetnek. (max pulzus/alap pulzus)
A threshold gondolom a tejsav türés pulzusszáma. Nem tudom hogy hívják ezt hivatalosan. A Conoconi teszt adja meg ezt az értéket. Lehet, hogy 2 értéket is megad? Azt hiszem az alsó amikor elkezdesz savasodni, a felsô pedig az anaerob küszöb. És a két érték között akár órákat is eltölthetsz (lásd triatlon, maraton). Lehet, hogy most közelebb kerültünk a megoldáshoz?

Tovább olvastam, van valahol a progiban egy teszt rész ahol elmondja, hogy csináld meg a teszteket. Gondolom az ott kapott eredményeket kell beirnod a személyes adatokhoz.

#3022
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Akkor lehet hogy felreerthetoen fogalmaztam:
1.Az upper es lower threshold amirol beszelek, a _programban_ van,tehat _nem_ az oran lehet allitani.
2.Elsosorban azoktol kerdeztem hogy mi ez,akik _ismerik_ a programot,es tudjak is hogy mi ez :) Talalgatni en is tudok ;) Mindenesetre azert kosz,de sajnos nem vagyok beljebb...:/

#3023
sztyopa

sztyopa

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás

Igen,feltunt hogy az 520ason vannak hasonlo funkciok ;)
De meg mindig nem tudom mik ezek a hatarertekek.Nem az amit mondasz sztem.
Mar bocs,de ismered egyaltalan a programot?
Ezt amirol beszelek a person propertiesben kell allitani,magyaran ezt egyszer belovod es csa.Ezt nem allitgatod minden edzes elott..Masik hogy miert akarnad a programban beallitani,hogy milyen pulzuson akarsz edzeni?Ugyis azt oran allitod be,miutan meg letoltotted a progibakiir mindent,meg be tudod allitani hogy az oran beallitott hatarertekek szerint mutassa stb stb van par lehetoseg...
Szal tovabbra is az a kerdesem h mi ez :)


Gondolom azt lehet beállítani, hogy mennyivel engedjen ki a beállított célzónából.
Pl: célzóna 140-155
threshold
upper: 3
lower: 5
tényleges zóna 135-158
Szerintem kényelmi beállítás, hogy ne kezdjen állandóan csipogni ha egy kicsit kilépsz a zónából.

Magát a progit nem ismerem. Csak feltételezés. Bocs ha félrevezettelek. :)

#3024
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Azt is keri...

#3025
adolf

adolf

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás

Igen,feltunt hogy az 520ason vannak hasonlo funkciok ;)
De meg mindig nem tudom mik ezek a hatarertekek.Nem az amit mondasz sztem.
Mar bocs,de ismered egyaltalan a programot?
Ezt amirol beszelek a person propertiesben kell allitani,magyaran ezt egyszer belovod es csa.Ezt nem allitgatod minden edzes elott..Masik hogy miert akarnad a programban beallitani,hogy milyen pulzuson akarsz edzeni?Ugyis azt oran allitod be,miutan meg letoltotted a progibakiir mindent,meg be tudod allitani hogy az oran beallitott hatarertekek szerint mutassa stb stb van par lehetoseg...
Szal tovabbra is az a kerdesem h mi ez :)


Sajnos nem áll módomban ismerni a fennt emlitett progit, de azok alapján amit irtál lehet, hogy a nyugalmi és a max pulzusod értékeit kéri a program.
Attila, flagellum Dei, malleus orbis

#3026
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Igen,feltunt hogy az 520ason vannak hasonlo funkciok ;)
De meg mindig nem tudom mik ezek a hatarertekek.Nem az amit mondasz sztem.
Mar bocs,de ismered egyaltalan a programot?
Ezt amirol beszelek a person propertiesben kell allitani,magyaran ezt egyszer belovod es csa.Ezt nem allitgatod minden edzes elott..Masik hogy miert akarnad a programban beallitani,hogy milyen pulzuson akarsz edzeni?Ugyis azt oran allitod be,miutan meg letoltotted a progibakiir mindent,meg be tudod allitani hogy az oran beallitott hatarertekek szerint mutassa stb stb van par lehetoseg...
Szal tovabbra is az a kerdesem h mi ez :)

#3027
adolf

adolf

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás

Valaki akinek polarja van,es hasznalja hozza a precision performance szoftvert,az mondja mar meg pls,hogy a personal settingsnel mi a fene az az upper es lower treshold hr?Ezek milyen hatarertekek?Erre meg nem sikerult rajonnom...


Annak pulzustartománynak az also ill. felso határértéke amiben edzeni akarsz. Normálisabb pulzusmérökön állithato.
Attila, flagellum Dei, malleus orbis

#3028
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Masik amikre nem sikerult rajonnom:
Ha megnyitok egy edzest,akkor mindig ujra be kell allitgatnom a dolgokat...
Ugy ertem ott van hogy curva properties,ahol be lehet allitani a grafikon tulajdonsagait,hogy hogy meg mint rajzolja ki,miket irjon ki stb.De ha ezt bezarom es megnyitok egy masikat,az ujra a default beallitasokkal nyilik meg.Hogy lehet megcsinalni hogy elmentse a beallitasaimat?

#3029
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Valaki akinek polarja van,es hasznalja hozza a precision performance szoftvert,az mondja mar meg pls,hogy a personal settingsnel mi a fene az az upper es lower treshold hr?Ezek milyen hatarertekek?Erre meg nem sikerult rajonnom...

#3030
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

A Cateye-nak elég jó az alkatrsészkészlete..hátha..ha gondolod megérdeklõdöm neked...egyébként érdemes meghalt órát keresni, mert már nem ma kezdték gyártani.
Aki nem akar rusnya polárt, és nem csak a pulzusmérõ funkció számít annak oregon scientific....

Köszönöm,de megoldódott közben a dolog. Kaptam az egyesületben egy használt,de mûködõ órát.

#3031
TheDeath

TheDeath

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
mellékesen milyen tapasztalataid vannak? bevált az óra, amire vetted (és amit írtak/mondtak róla)?
The Death
bringásdolgokszervezõje
www.sportolokegyesulete.hu

#3032
TheDeath

TheDeath

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
sajna nekem pulzusmérõs változat kell, de az x6 hr-es változatánál többet tud a t6 amit keresek...atz sajna nincs fenn a weben... :(
The Death
bringásdolgokszervezõje
www.sportolokegyesulete.hu

#3033
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Bal oldali menü >>> Órák...

(Van egy Observer ST-m eladó...;))
"In idem flumen bis non descendimus"

#3034
TheDeath

TheDeath

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
köszi az infótt, de a weboldalukon semmi sincs errõl vagy csak én vagyok a vak?
The Death
bringásdolgokszervezõje
www.sportolokegyesulete.hu

#3035
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

kérdés: a SUUNTO órákat ki forgalmazza Mo-n?
THX! :)


Tengerszem
"In idem flumen bis non descendimus"

#3036
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
Szevasztok! Mit hallottatok a mobiltelefonról vezérelhetõ(vagy abba beépített) bringakomputerrõl? Gondolok a Siemens M65-re. Eléggé ellentmondó hírek keringenek.
akaido, nem aikido!

#3037
marzipan

marzipan

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

annak oregon scientific....


Ami pl nekem az OS-bõl hiányzik és fontos:
99 edzés file
Concony teszt (VO2)

Üdv!

csak annyit fûznék hozzá, hogy az OS RP109 és RS109-ben van 99 file memória (bár az igaz, hogy csak a pulzusértékekre)

további info a : www.oregon-scientific.hu oldalon, illetve a 1/354-3600 tel. számon.

#3038
TheDeath

TheDeath

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
kérdés: a SUUNTO órákat ki forgalmazza Mo-n?
THX! :)

#3039
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
710/720 ugyanaz csak a 720 acélkeretes..
az 510 meg annyiban tud kevsebbet asszem hogy nem tud eltárolni annyi edzésfájlt...

amúgy:
http://www.polarorak.hu
http://www.polar.fi

itt vannak hozzá cuccok, magyarázatok meg egyebek
igaz nagyrészük angolul...

#3040
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás
Csaó Rás!
Majd ha lehet akkor amit kapsz hozzá használati utasítást abból egy másolati példányt valamilyen úton módon küldd el. (posta, fax, scannelés-bármi...) ::)
Ugyanis használtan vettem egy S 510-est és vannak funkciók amiket nem értek!
Gondolom a 720-asban funkcióban hasonló csak többet tud.
Elõre is köszi!
Üdv.:Szammer