Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#2981
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Nem ownindexes órám lesz,hanem az s150-es,amiben nincsen ownindex...
Anyukám azt mondta,hogy olyan órát vegyek,amelyben van vérnyomásmérõ:D

#2982
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Hat ha ezt erted nyugalmi pulzus alatt akkor igen.De amivel szamolni kell,ami mervado,az az a nyugalmi pulzus,amit ebredes utan mersz.

#2983
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás
A nyugalmi és az ébredési pulzusérték szerintem két külön dolog:
1. az ébredési pulzus az mikor még fekve, nem mozogva közvetlenül ébredéskor (pl csuklón) mérve.
2. a nyugalmi pedig mikor nem mozogsz, beszélsz, táncolsz stb hanem nyugodtan vagy:-)))
Pcycle: még van mit fejlõdnöm az igaz, de nem a nyugalmim 44!!! Bár úgy lenne...

#2984
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Fogd meg a nyakadon az utoeret es vegyel egy pulzusmero orat :D :D

#2985
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás

Az ebredesi pulzus a nyugalmi pulzus.Mar ha nem kozvetlenul ebredes utan,hanem mondjuk 10 perc mulva mered.

Ébredés, persze nem mikor reggel 6kor felriaszt az órád és kiugró pulzussal kapkodsz hogy hol tudod lecsapni azt az idegesítõ micsodát!!

Értitek ha 10 perc múlva mered az a jó!! HEHEHE

Ja és pulzust tudsz szabad kézzel is mérni pl. reggel csak fogd meg a nyakadon az ütõeret és vegyél egy órát!!
join your life, join your bike

#2986
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Az ebredesi pulzus a nyugalmi pulzus.Mar ha nem kozvetlenul ebredes utan,hanem mondjuk 10 perc mulva mered.Ezt a nyugalmi pulzus dolgot meg csak magadhoz kepest lehet hasonlitani,masokeval nem nagyon.Batyam soha nem sportolt semmit,es 46!!! a nyugalmi pulzusa.Nekem is volt mar 42,aztan megse mentem sehogyse :D Legjobb a polaron az own index,vagy a terhelesteszt,itt tudod legbiztosabban nyomon kovetni hogy fejlodtel-e.

#2987
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Ébredési pulzus? Nekem MÉG nincs saját pulzusmérõm,csak amit a spinningen adnak.
Szerintem a pulzus értéknek,az,amikor elkezdek tekerni ellenálás nélkül,tök jó a 90-100 érték,mivel tanulás után vagyok,és akkor bizony nem vagyok nyugodt:))))
Spinningen az edzést követem....Volt alapozás,azt hiszem 1-1,5 hónap volt..

#2988
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Szammer: nyugalmid 44? ÉS még nem mutattad meg magad a fradinál? De azért lesz mit "fejlõdni", Armstrongnak 32...

#2989
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás

Nem az átlag pulzusom annyi:)Hanem alapesetben,amikor felcsatolom az órát.


Szerintem a 90-100 átlagpulzus az egy kicsit sok, nyugalmi és az ébredési értéked mennyi?

Nekem a nyugalmi érték 75 körül van, az ébredési 44 körüli!

Az edzésed nagyrészét 140 körüli tartományban végezd, akkor tutkó leszel!

szam

#2990
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Nem ugy ertettem.Ugy ertem rendes alapozas edzesterv szerint.Spinningen miket mentel?

#2991
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Nem az átlag pulzusom annyi:)Hanem alapesetben,amikor felcsatolom az órát.
alapozás?
Azt hiszed kezdõ vagyok?:) a spinninget kb októberben kezdtem,a biciklizést meg már jó pár éve csinálom.És tudom,hogy nehezen hihetõ,de át tudok tekerni a dh biciklimmel a fogastól a libegõig..... (meg még sokmindenhol)

#2992
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
90-100 volt az atlagpulzusod??Seta kozben vagy mi? :D
Amugy megfelelo alapozas utan az intervallos edzesekkel tudod fejleszteni magad,illetve eroallokepessegi edzesekkel.Alapozas az elso,tehat ha az nem volt akkor ne kezdj el intervallozni :) Amugy sima tekeressel is nagyon sokat lehet fejlodni,ha nem edzeni mesz ki,csak sokat tekersz,de azert egy kicsit odafigyelsz a pulzusodra,meg tisztaban vagy alap dolgokkal,pl egymas utan ket kemenyet nem jo menni stb.Ez elvezetes is,es fejlodsz is tole!

#2993
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
nem szakadok meg...:)
Köszi!

#2994
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Megfelelõ alapozás után minnél többet kell a fentebb említett anaerob küszöb környékén tekerni, ami Neked a 190-es maxnál kb 150-160 lehet. De azért nem kell megszakadni!

#2995
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Min szeretnél javítani?

állóképesség...
Meg amit még lehet:)))

#2996
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Nekem van egy Cateye CC-HB100 pulzusmérõs km.-órám, amit nagyon szeretek, de van egy típushibája: a két nyomógomb felül van egymás mellett, ráadásul ezek nagyon érzékenyek. Elég, ha a pulcsi hozzáér mászás közben, és már le is nulláz. Ezt találtam ki:http://www.bikemag.h...IM000609?full=1
Azért a házi görgõ szintjét ez is megüti, nem?
Ja, mikor fotóztam nem is láttam, hogy ez ilyen mocskos :scared: .

#2997
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Min szeretnél javítani?

#2998
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
az átlag pulzusom olyan 90-100 között szokott lenni.Régebben felvittem 190ig a pulzusomat.Ott már ájulást éreztem:)
Ezen úgy lehet javítani,ha sokat vagyok a tartományban,vagy ha folyamatosan emelem és tartom az értéket 190ig?

#2999
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Van egy anaerob kuszobnek nevezett pulzusszam mindenkinel,ami folott a szervezet nem tudja rendesen ellatni oxigennel az izmokat,es jelentosen megno a savasodas.Efolott a pulzus folott van az anaerob zona,alatta az aerob.Terhelesteszten tudod legpontosabban megmerni,de a legtobb embernek a max pulzus 80-85%-a korul van.

#3000
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Valaki elmondaná nekem,hogy melyik pulzustartomány aerob és melyik anaerob?vagy errõl nincs valami szakirodalom?