Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#2961
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Sziasztok

Egy kicsit mas dologgal kapcsolatban erdeklodnek.
Remelem ez meg belefer az "egyeb nyalanksagok" kategoriaba :).
En egy magassagmeros es iranytus (kar)orat keresek itthon, jo aron.
Egyebkent az ilyen jellegu orakat egyutt szoktak arulni a pulzusmeros barometeres orakkal, sot ritka is hogy igy kulon van tole, en megis ilyet keresek termeszetesen bikeolashoz.
Egyet mar talaltam ,de gondoltam rakerdezek hatha van itt valakinek valami jo otlete, marka ajanlata stb.
Amit nem tudok ,hogy a legnyomasbol merik-e a magassagot vagy mibol? Csak mert nem szabad erzekenynek lennie a razkodasra. Illetve ugy tom befolyasolhatja az idojaras is , de mennyire?
Vagy esetleg erdemesebb lenne GPS-t venni? (sajna az mar 65E ami normalis)
Asszem valaki irt itt egy Cateye kerekparos altimeterrol (bar az azon kivul csak homersekletet mer, es ahogy masik temaban olvastam valakitol, nem is igazan vizallo) ami viszont biztos birja a razkodast.
Koszi

#2962
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
A polar pánt 1800Ft és belemegy a szigma jeladóba, bár nem fognak illeszkedni tökéletesen egymásba, mert a polar csatija az kerek, a szigmáé meg egy hízott D betû!

#2963
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Szmöre, küldtem privát üzenetet!

#2964
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás

Sziasztok!
Az a problémám, hogy van egy Sigma pulzusmérõ órám, de a szíj, amivel a jeladót fel kell csatolni, csak kölcsönben van nálam. Ha boltban akarok venni, akkor 6000 Ft-ba(!!) kerül. Nincs valakinek egy felesleges darabja(amiért természetesen fizetnék)? Vagy tudja valaki, hogy hol lehet olcsóbban kapni?


apróban is keress hátha... sokszor aranybánya:afro:

#2965
szmöre

szmöre

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Hát nekem van elfekvõben egy pár darab sigma meg polar cucc.

#2966
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Sziasztok!
Az a problémám, hogy van egy Sigma pulzusmérõ órám, de a szíj, amivel a jeladót fel kell csatolni, csak kölcsönben van nálam. Ha boltban akarok venni, akkor 6000 Ft-ba(!!) kerül. Nincs valakinek egy felesleges darabja(amiért természetesen fizetnék)? Vagy tudja valaki, hogy hol lehet olcsóbban kapni?

#2967
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
http://www.polar.fi/...llfeatures.html

Nem tud tobb felhasznalot,azt a 710/720 tudja,vagy az M szeriabol a jobbak azt hiszem.
Max 16 orat tud tarolni,30 percig 15mp-esa mintavetel,30p-1 oraig 30,aztan 1 perc,2 perc,4 perc,8 perc,de ezek mar csak nagyon a vege fele.Utana le tudod tolteni gepre,mostmar ehhez is a precision performance software jar,mint 720hoz,szep kis grafikon minden info :) Es itt lehet szemelyenkent kulon menteni a dolgokat,a program nagyon sokat tud!
Az oranak amugy 1 file memoriaja van csak,tehat az utolso edzest tarolja csak.Van meg 4 summary file,de ott csak atlagpulzust meg 1-2 dolgot tarol.
Ha pontosabban erdekel irj privbe elmondom miket tud,nekem is 520 van!

#2968
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
CC-zem is:)
Olyan mindenes vagyok...
Az országúti marad ki,mert az már igényelne egy 3. biciklit...

anyukámmal keveredtem egy pici vitába,de remélem meg fog oldódni...
Ez az óra(s520) képes 12 órán át keresztül mérni,és tárolni az adatokat?
Több felhasználó is használhatja?
Anyukámmal osztanám meg:)

#2969
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás
Mondjuk Dhzásnál tényleg jobb lehet a wireless dolog, de te most dházol csak nagyon izgat a pulzusod?? vagy mindenhol tekersz i-drive?? csak kiváncsiságból érdekel
join your life, join your bike

#2970
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
520 ( http://im.edirectory...nitors/s520.jpg ) ugyanaz mint 510 ( http://www.heart-rat...ate_Monitor.jpg ),csak franko rozsdamentes acel haza van,kiralyul nez ki :)
Wireless sebesseg es pedalfordulat meres,sebesseg merot oda teszed ahova akarod,hatso kerekrol is mer.

Merida fan szerintem A5-ot vegyel,az is akcios,igy 20 korul az is megeri!
Sigma pontatlansaga akkor zavaro,ha komolyan veszed a pulzumerest.Ha csak neha ranezel az orara,meg nem nagyon figyeled,nem esz pulzus szerint akkor tok meg leszel vele elegedve.Ha az ellenkezoje,akkor szerintem zavarni fog.De hat ez mondjuk tok szubjektiv.Polarral jobban jarsz az tuti :)

#2971
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
jah,hogy wireless sebesség mérés?Akkor el van döntve:)))
A sebességmérõ szerkentyû ugye az elsõ kerékre megy rá,mint "normális esetben"? Mert DH biciklire menne...

akkor S520 vagy s510?


Hm annyival olcsobban tudod hogy megerje inkabb a 150?520ert sztem a 47 k*rva jo ar.Regen 7x volt...



#2972
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás

Hali!

Mostanában szeretnék órát venni kb 20ezer környékén, de nem tudok dönteni a Sigma és a Polar között (PC1600-A5). A Sigma pontatlansága nagyon zavaró? Nekem végülis csak sima pulzusmérésre kellene, de ha tudna annyi funkciót mint a Sigma azt sem bánnám ennyi pénzért.
Másik kérdésem, hogy ilyen teljeskörû tesztet, amirõl beszéltetek, más kórházakban is végeznek vagy csak a Sportkórházban?


Úgy tudom, hogy csak a Sportkórházban csinálnak. Az ára 7,5 eFt, de szerintem annak éri meg ezt megcsinálni akinek pl egy edzésterv összeállításához szüksége van adatokra.
Valamelyik topicban írtak róla, hogy ez mibõl áll ha nem muszáj akkor nem ismételem meg az ott leírtakat, csak ha a nép akarja...;)

#2973
Merida fan

Merida fan

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Hali!

Mostanában szeretnék órát venni kb 20ezer környékén, de nem tudok dönteni a Sigma és a Polar között (PC1600-A5). A Sigma pontatlansága nagyon zavaró? Nekem végülis csak sima pulzusmérésre kellene, de ha tudna annyi funkciót mint a Sigma azt sem bánnám ennyi pénzért.
Másik kérdésem, hogy ilyen teljeskörû tesztet, amirõl beszéltetek, más kórházakban is végeznek vagy csak a Sportkórházban?

#2974
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás
Én is 32-33ért vettem az órám a Tompa streeten mikor nyomták az akciókat!!!
Ja kellett a szoftverfrissítés mert hülyeségeket csinált, de azóta szuper!!!
join your life, join your bike

#2975
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Hm annyival olcsobban tudod hogy megerje inkabb a 150?520ert sztem a 47 k*rva jo ar.Regen 7x volt...

#2976
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Én nem olyan áron szerzek:)

#2977
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Tekintve hogy 47!!! az 520-as a Tompa utcaban,szerintem ne 150-eset vegyel ;) (az 41) http://www.pulzusmer...un/arlista.html

#2978
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Szoftver frissítés? Mik nem vannak:)

#2979
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Hat,az EKG-t tudja :P
Sot a polar az ekg pontossagot is garantalja minden orajanal!

#2980
attibike

attibike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 353 hozzászólás

Nem ownindexes órám lesz,hanem az s150-es,amiben nincsen ownindex...
Anyukám azt mondta,hogy olyan órát vegyek,amelyben van vérnyomásmérõ:D


Na nekem S150-em van és meg vagyok vele elégedve, na persze egy szoftverfrissítés után :) mert nekem is voltak gondjaim vele! De ez már elég sokat tud és függvényeket meg majd a matek órán!!! :) :)
vérnyomásmérés, EKG, meg vizelet mi? labort viszek majd edzésekre! hehe
join your life, join your bike