Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#3001
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
willikrisz ez egesz jokis fejlodesnek hangzik :) grat

#3002
KissCADMan

KissCADMan

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás

Max pulzus 192 VO2max: 66 erõnlét órákat tudok a max pulzus 85-90% tekerni. Átlagpulzusom még a legállatabb spiningedzésnél is csak 160 (pedig ott nincs pihenõ).


Konkrétan mennyi ideig bírsz anaerob tartományban tekerni? Versenyen milyen arányban mész aerob/anaerob zónában?

Én most voltam a sportkorházban, ahová ezért volt hasznos elmenni, mivel kiderült, hogy nekem alacsonyabbak a zónáim a számított értékeknél.

A leglényegesebb, hogy nem 167-nél van az anaerob átmenetem, hanam már 155-nél. Ezért jó sokat tekertem anaerob tartományban edzéseken versenyeken. És az aerob képességeim ezért fejletlenebbek. Most legalább tudom.

#3003
willikrisz

willikrisz

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Nekem van egy Polar 710i-n és Sigma PC1300 feleségemnek Polar M62. A pulzusszámérés külömbségek ilyenek (itt csak a pulzus mérést értem nem a funciókat) A Sigma nagyon zavarható, magasabb pulzusoknál 3-4 et ugrál, alacsony pulzusnál még többett. A polárok 1 pulzusszámváltozást is kiírnak (mindkettõ). Én egy olyan Polarba gondolgoznák aminek legalább T31-es jeladója van vagy a Wearlink. Ezek sokkal kényelmesebbek és egyforma pontossak. A funciókat magad is ki tudod számolni. A Polarnak van egy nagyon hasznos funkciója (Own index) ennél fekvõ helyezetben mindig a napnak megfelelõ max pulzust kiszámolja. Én többször leteszteltem teljessen pontos (1 ütés). Elõzõekben leírt probléma csak akkor álhat fenn ha nem kódólt a jeladó. Megéri szerintem egy ilyen órába beruházni. Nagyon sokat tudsz tõle fejlõdni. Én így kezdtem: Súly: 100 kg Max pulzus: 174 VO2max: 33 kis dombon fulladás 3-4 perc még magamhoz tértem. Jelenleg: Súly: 79 kg Max pulzus 192 VO2max: 66 erõnlét órákat tudok a max pulzus 85-90% tekerni. Átlagpulzusom még a legállatabb spiningedzésnél is csak 160 (pedig ott nincs pihenõ).

#3004
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Igen,polar pontosabb,az mindig azt mutatja amennyi a pulzusod.2-3 nal ritkabban urgik tobbet.Polar ha erzekeli hogy nincs rendes jel(illetve nem erzekel rendes jelet),akkor nem kezd el hulyesegeket kiirni.Vagy 0-t ir,vagy a legutobb mert erteket mutatja.Elobbit akkor ha egyaltalan nincs jel/nagyon ritkan vagy rendszertelenul,utobbit meg ha erzekel jelet,de pl nem minden utes megy at.Legalabbis en ezt figyeltem meg.Sigma ha mondjuk nem erzekel minden utest,akkor elkezd ossze vissza mindent kiirni,hol 210 hol 50 :D De tekeres kozben is van neha hogy nem azt irja amennyi a pulzusod.Annyira nem zavaro,ugyis erzed melyik a realis.Bar tobbek kozott en is emiatt vettem polart :)

#3005
dezo

dezo

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Szeretett újságunk egyik tavalyi számában volt pulzusmérõ teszt.
Ott azt írták, hogy nagyon ugrál a Sigma, a Polar csak 3-4-et.
Ez igaz?
Élj úgy, hogy ha lepereg elõtted az.......

#3006
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Echowellt felejtsd el szvsz,azok nagyon gagyik.Max pulzussal polarnal az a baj,hogy azoknal a modelleknel amiknel nem tudod gepre letolteni a cuccot konnyen elrontja a merest egy elektromos vezetek.Nekem ilyenkor 234et meg 130as sebesseget szokott mutatni(amennyire tudom minden polar hasonloan reagal,leghalabbis amiket eddig lattam),szoval kapasbol elbaszodik a max,viszont a dragabb modelleknel ezt utolag software-bol meg tudod nezni/ki tudod javitani,amit nem lehet letolteni ott meg suxx.Sigmanal ez nem lesz gond,mert az 0t mutat vezetek mellett.Szoval ezt gondold meg polarnal.Versenyen nem gond,de atlagos tekeresnel nekem nagyon ritkan van hogy ne mennek el villamos vagy akarmi mellett.Szerintem Sigmat vegyel,ebben a kategoriaban annak a legjobb az ar/teljesitmeny aranya,eleg sokat tud,es viszonylag pontos is.

#3007
dezo

dezo

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Hali!

Csak egy kérdésem lenne, de sok választ (véleményt) várnék!
Kérdés:

Polar A3, Sigma PC1600 vagy ECHOWELL RUBY-100?

Elolvastam az egész topicot, de ahogy látom megoszlanak a vélemények.
Nekem a Polar jönne be, mert biztos hogy pontosabb, de elég kevés funkciót tud (leginkább max pulzus kellene még hozzá).

Szóval várom a segítségeteket! Elõre is köszi
Élj úgy, hogy ha lepereg elõtted az.......

#3008
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Itt minden kérdésedre megvan a válasz:
http://www.polarorak...llfeatures.html


már egyszer megnéztem,de akkor másnapos voltam:)
mostmár látom normálisan.köszi!

#3009
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Olvasgattam a polar s150-rõl pár dolgot,de nem világos pár dolog.Remélem itt választ kapok a kérdéseimre:)
-A maximum sebességet is méri?
-Méri a kerékpár sebességét,vagy csak a pedálfordulat számát?
-Ha a kerékpár sebességét méri,akkor tudja rádiójeleken keresztül tenni,vagy kábelezni kell?

Itt minden kérdésedre megvan a válasz:
http://www.polarorak...llfeatures.html

#3010
i-drive

i-drive

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Olvasgattam a polar s150-rõl pár dolgot,de nem világos pár dolog.Remélem itt választ kapok a kérdéseimre:)
-A maximum sebességet is méri?
-Méri a kerékpár sebességét,vagy csak a pedálfordulat számát?
-Ha a kerékpár sebességét méri,akkor tudja rádiójeleken keresztül tenni,vagy kábelezni kell?

#3011
Lobmayer

Lobmayer

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Sziasztok tudtok tapasztalatokat mondani egy Cateye Altimeter CC-AT100-hez,ha valakinek esetleg van egy fölösbe szóljon!:)

#3012
dezo

dezo

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Hali!
Van vkinek Polar A3-as órája??
Tudna róla tapasztalatokat mondani?
Élj úgy, hogy ha lepereg elõtted az.......

#3013
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Minden stimmel amit irtatok! Csak már 10e ft az ára.
A füled azért nem vagdossák szét, csak kicsit megszurkálják, de szinte nem is érezni.

#3014
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Kínzás pénzért? Nem elég nyomni maxra, még szúrkálnak is? Tíz évi rendszeres tesztelés után a kerós füle úgy néz ki, mint egy birkózóé, esetleg fül nélkül :)
Úgy tudom még adnak egy edzéssémát is, gondolom +pénzért. Aki komolyan nyomja, annak megéri a hercehurca meg az ára. Tudja hol van és nem száll el a versenyek elsõ kilométerein.

#3015
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Terhelésest a Sportkorházban csinálnak, s elõre be kell jelentkezni. Ott megmérnek mindent amit csak lehet (magasság, súly, testösszetétel, stb) egy géppel, majd vitálkapacitást néznek, s utána lehet felülni a kínzóeszközre. Régebben a testsúly felével emelték a wattokat, most hogy új gépük van 50w-onként emelnek. 3 perc nyomatás 1 perc pihi. Pihik közben szétvagdossák a füledet hogy vért tudjanak venni a savasodás méréséhez. Addig emelnek míg ki nem purcansz, de szó szerint. Egyszer eljön az a pont, hogy egyszerûen nem tudsz tovább tekerni hiába akarsz. Baromi szar érzés. Egyik pillanatban ment a dolog a másikban meg K.O. vagy. Ja és kozben az arcodra maszkot raknak, és gázokat mérnek, és EKG-t is néznek. A végén meg pisilni kell és kipengetni a lóvét ami most 6000 Ft ha jól emlékszem.
Viheted a pedálod is.

#3016
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Terhelésteszten szobabicajon nyomod,elmelik a wattokat,merik kozben a pulzusodat meg h mennyire savasodsz,ilyenek.Regebben valami 3 rugo volt.En sose voltam,de haverek rendszeresen.

#3017
baky

baky

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
Tényleg, errõl a terheléses tesztrõl tudtok valamit? Gondolom Sport-kórházban csinálják. De bárkinek? Mindha olyat is hallottam volna, hogy ingyen van, amit kicsit furcsának találok.

:mypage:

Tíz féle ember létezik a világon: egyik ismeri a kettes számrendszert, a másik nem.


#3018
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Baky igen ott van.
Es sztyopa kosz,tenyleg az lesz amit mondasz.
Franko,mostmar csak terheles tesztre kene elmennem,hogy tudjam hol az anaerob kuszobom :)

#3019
sztyopa

sztyopa

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Na most, hogy még tovább olvastam. Teljesen tiszta az van amit az elöbb leírtam. Még a Conconi teszt is le van írva pontosan. Elég alaposnak néz ki ez a leírás. (már annak aki olvas angolul, és van acrobat reader-e)

Azt hiszem ezt megfejtettem :)

Jöhet a következô kérdés :D

#3020
baky

baky

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
rvilike: ez a beállítás, amit kérdezel a Personal properties Test values lapon van?

:help: szerint

Heart Rate Values

  • In the Heart Rate Values frame, specify the person's measured or estimated heart rate values: Maximum HR, Upper Threshold HR, Lower Threshold HR and Resting HR.
edit: lassú voltam .... :mybad:

:mypage:

Tíz féle ember létezik a világon: egyik ismeri a kettes számrendszert, a másik nem.