Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Retro - régi idõk bicaja

- - - - -

  • Please log in to reply
2500 replies to this topic

#2301
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,707 posts
jaja... a túraajánlatok egész korrektek, meg akit enm érint meg a kerótúrázás, már 5 oldal után, az PSX-en játszon túrásat. Az elsõ két verzió általam ismert,a harmadik nem, de akkor elmondásod szerint- a két elõzõbõl gyúrt- nem vesztettem sokat. Viszont irgalmatlanul büszke vagyok, hogy rendelkezem két retro kerékpáros könnyvel! ;D

#2302
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 posts
Ez a Kerékpáros utikalauz nekem is megvan, elég vicces darab, én a hátsó borítót kedvelem a két retro macával. Nagy Sanyi bácsinak három könyve létezik két egymástõl különbözõ mû a nyolcvanas évekbõl, majd egy harmadik, ami a kilencvenes évek közepén jelent meg és tulajdonképpen az elõzõ kettõbõl gyúrta össze, meg korszerûsítette. Annak idején azért eléggé naprakész könyvek voltak, jól, olvasmányosan ír a fickó, és a tartalom nem gagyi. Tekintve, hogy amikor ezeket írta, még nem volt internet, ezért figyelemreméltó az a manuál kutatómunka, amit végzett.

#2303
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,707 posts
:)

ari...

nem a Nagy Sándor irta?

anno, õ volt a nagy magyar kerékpáros szerzõ. Nekem is van tõle 2 mûvem, nem is rosszak, végül is csak a technika ment elõre egy "kicsit" Érdekes volt olvasgatni, amikor a szovjet turiszt bicó áttételi viszonyait veti egybe a "nálunk nehezen beszerezhetõ" Favorit márka jellemzõivel.

Háát, igen, ez a mocskos fogyasztói világ.. ;D

#2304
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
találtam egy 16 évvel ezelõtti "Kerékpáros útikalauz" címû könyvet, és van benne egy rövid fejezet, hogy hogyan vásároljunk biciklit!

Ez a borító
8. oldal
9.oldal
10. oldal





#2305
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Van egy regi XTR elso valtom (901-es) ha esetleg valakit erdekel, es tudja hasznalni, ugyanis 28,6-os a bilincs rajta. Ez mar csak a regi vazakra megy fel. Alulhuzos.


#2306
Smici

Smici

    vendég

  • fórumtag
  • 25 posts
Na azért nem egészen így áll a dolog a retro cuccok külföldi árával.
Tõlünk nyugatra a használt cuccoknak nagyon nincs ára. ('95-ös megkímélt Marzo XCR teló 19,5$)
Elfogadható áron lehet kapni használatlan, de régi cuccokat.(8s XTR kazi 36$)
Az igazi kuriózumokat kortól függetlenül drágán adják. (itt ilyenekre kell gondolni, mint: machine tech, tune, real, krisking, bang&olufsen)
Szal amit mi itt retrobájknak hívunk, az lazán a használtcikk kategoria, ugyhogy tessék nyugottan szemezgetni az ebay.de-n ,ebay.com-on!

#2307
henger

henger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 576 posts
Kedves yvorplu!

Köszi a felajánlást, de másféle megoldásra gondoltam. A menetes agy csak végsõ esetre lett volna, de elvileg lesz jó kis ss agy 2400-ért.
Nevetségesen olcsón vettem volna meg a kereket, annál többet ér, és a felnivel, meg küllõkkel sem tudnék mit kezdeni.
A tanyabájk aggyal semmi bajom. Súly igazából nem számít (nem az enyém lesz a gép ;) ). A rozsda....

#2308
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ..... Már nem eredeti........ ;D ;)

#2309
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,032 posts
Szétkaptam az agyat, és jó a kónusz, és a golyók is. Valamint ha minden igaz még a gyári zsírt találtam benne. Átkenem, és jobb lesz, mint új korában.

#2310
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 posts
nagydub!!

az ok hogy veszek golyot a 10 éves LX agyba de attol még az egész belseye kilehet kopva amit a golyok koptattak ki...azt arészt nem minden tipusnál lehet cserélni...és kötve hiszem hogy a 10 évvel ezelötti tipusokhoz gyártanának bármitis

#2311
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 posts
henger:
ddee bizniszelhetünk
..csak bevan füzve..nekem nem kell a kerék se...szal csak igy most hoba latyak maceráns cipelnem 1 egész kereket .Pesti vagy?
amugy egy shimano agy o.uti dobos. és a végén kivül van a menet a zárofogaskeréknek. (valahol az o.utis vagy ebben a topicban már irtam rola-mer nem tudtam hogyis müködik)
De ha kontrás kell,oyanbol is van csak nagyon oldschool oyan falubikeba valo(bikmakkos cikkbe pl.)bár én nem yavasolnám...bár 50 éveket kibirnak csakhát a suly a müködés+namega rozsda! ;D

#2312
henger

henger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 576 posts
Most, hogy így belejöttetek a biznicbe:

Nincs véletlenül egy SS-nek való hátsó agyatok?
Kontrás, racsnis, menetes is jöhet.
120-125 mm széleset keresek, jelképes összegért.

#2313
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,615 posts
Halihó

Ember:golyót,sõt eredeti köszörült kónuszt is tudsz még az agyhoz venni.
Nekem is ilyen van a munkásbrinyómban és még mindig hibátlanul szalad!Megéri megvenni.

#2314
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,032 posts
Csak nem elõtört belõled a kapitalista? ;D ;D ;D

#2315
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 posts
zsalti ;D
háát igen amerika, ny europa máás.
ott 5x ára van a retro bringacuccosoknak..sok külföldi oldalon hihetetlen összegeket kérnek pár dologért..
pl...nemrég attam el 1(15 éves) Mavic szingos felnit 0km-est 3000Ftért...s neten pl.140$/pár áron árulyák...
de ha én 70$ kérnék érte...sose tudnám eladni... ::)
amugy sz.tem ideális hogy nálunk még nincsen nagy ára a retro brinyocuccoknak.ûazt kéne csinálnunk hogy összeszedünk pár holmi oszt neten meghirdetyük külföldi oldalakon had vigye sok inyenc retro örült pénzesebb emeberke... 8) 8)
micsuda bizznissz lenne!!!! :D ;) ;D

#2316
zsalti

zsalti

    vendég

  • fórumtag
  • 14 posts
uh, az ebayen a minap 4500 amerikai usadollárért kelt el egy 59-es hátsó váltó:
http://www.kalandvil...newsread&id=205
zs

#2317
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,032 posts
Nagyjából én is ilyen árra gongoltam. Köszi.

#2318
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 posts
sz.tem minnél kevesebbért vedd ;D ::)
nayo kb. 2500Ftig sz.tem elmehetsz.(az agyért)..annyit még megérhet(márha tényleg etro örült vagy..s nincs kikopva goyosház)azaz nem azota hasznáyák amiota gyártották ;)
én is tudok hasonlot szerezni Dx,lx,xt...s kb befûzve 3000Ft max 1 iyen kerék.

#2319
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,032 posts
Hi!

Ilyet tudnék venni, csak LX-et. Tökéletes állípotban van befûzve egy nem tom milyen felnibe, de nekem csak az agy kéne. Kb. mennyit érhet?


#2320
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,615 posts
Halihó!



Igen Igen!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ez a féktestem van szinte zsír új.
Köszönöm szépen,hogy rákerestél nekem.
Majd tollak érte egy kicsit.