Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Retro - régi idõk bicaja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2499 hozzászólás a témában

#2301
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
Ez a Kerékpáros utikalauz nekem is megvan, elég vicces darab, én a hátsó borítót kedvelem a két retro macával. Nagy Sanyi bácsinak három könyve létezik két egymástõl különbözõ mû a nyolcvanas évekbõl, majd egy harmadik, ami a kilencvenes évek közepén jelent meg és tulajdonképpen az elõzõ kettõbõl gyúrta össze, meg korszerûsítette. Annak idején azért eléggé naprakész könyvek voltak, jól, olvasmányosan ír a fickó, és a tartalom nem gagyi. Tekintve, hogy amikor ezeket írta, még nem volt internet, ezért figyelemreméltó az a manuál kutatómunka, amit végzett.

#2302
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
:)

ari...

nem a Nagy Sándor irta?

anno, õ volt a nagy magyar kerékpáros szerzõ. Nekem is van tõle 2 mûvem, nem is rosszak, végül is csak a technika ment elõre egy "kicsit" Érdekes volt olvasgatni, amikor a szovjet turiszt bicó áttételi viszonyait veti egybe a "nálunk nehezen beszerezhetõ" Favorit márka jellemzõivel.

Háát, igen, ez a mocskos fogyasztói világ.. ;D

#2303
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
találtam egy 16 évvel ezelõtti "Kerékpáros útikalauz" címû könyvet, és van benne egy rövid fejezet, hogy hogyan vásároljunk biciklit!

Ez a borító
8. oldal
9.oldal
10. oldal





#2304
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Van egy regi XTR elso valtom (901-es) ha esetleg valakit erdekel, es tudja hasznalni, ugyanis 28,6-os a bilincs rajta. Ez mar csak a regi vazakra megy fel. Alulhuzos.


#2305
Smici

Smici

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
Na azért nem egészen így áll a dolog a retro cuccok külföldi árával.
Tõlünk nyugatra a használt cuccoknak nagyon nincs ára. ('95-ös megkímélt Marzo XCR teló 19,5$)
Elfogadható áron lehet kapni használatlan, de régi cuccokat.(8s XTR kazi 36$)
Az igazi kuriózumokat kortól függetlenül drágán adják. (itt ilyenekre kell gondolni, mint: machine tech, tune, real, krisking, bang&olufsen)
Szal amit mi itt retrobájknak hívunk, az lazán a használtcikk kategoria, ugyhogy tessék nyugottan szemezgetni az ebay.de-n ,ebay.com-on!

#2306
henger

henger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 576 hozzászólás
Kedves yvorplu!

Köszi a felajánlást, de másféle megoldásra gondoltam. A menetes agy csak végsõ esetre lett volna, de elvileg lesz jó kis ss agy 2400-ért.
Nevetségesen olcsón vettem volna meg a kereket, annál többet ér, és a felnivel, meg küllõkkel sem tudnék mit kezdeni.
A tanyabájk aggyal semmi bajom. Súly igazából nem számít (nem az enyém lesz a gép ;) ). A rozsda....

#2307
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ..... Már nem eredeti........ ;D ;)

#2308
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Szétkaptam az agyat, és jó a kónusz, és a golyók is. Valamint ha minden igaz még a gyári zsírt találtam benne. Átkenem, és jobb lesz, mint új korában.

#2309
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
nagydub!!

az ok hogy veszek golyot a 10 éves LX agyba de attol még az egész belseye kilehet kopva amit a golyok koptattak ki...azt arészt nem minden tipusnál lehet cserélni...és kötve hiszem hogy a 10 évvel ezelötti tipusokhoz gyártanának bármitis

#2310
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
henger:
ddee bizniszelhetünk
..csak bevan füzve..nekem nem kell a kerék se...szal csak igy most hoba latyak maceráns cipelnem 1 egész kereket .Pesti vagy?
amugy egy shimano agy o.uti dobos. és a végén kivül van a menet a zárofogaskeréknek. (valahol az o.utis vagy ebben a topicban már irtam rola-mer nem tudtam hogyis müködik)
De ha kontrás kell,oyanbol is van csak nagyon oldschool oyan falubikeba valo(bikmakkos cikkbe pl.)bár én nem yavasolnám...bár 50 éveket kibirnak csakhát a suly a müködés+namega rozsda! ;D

#2311
henger

henger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 576 hozzászólás
Most, hogy így belejöttetek a biznicbe:

Nincs véletlenül egy SS-nek való hátsó agyatok?
Kontrás, racsnis, menetes is jöhet.
120-125 mm széleset keresek, jelképes összegért.

#2312
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

Ember:golyót,sõt eredeti köszörült kónuszt is tudsz még az agyhoz venni.
Nekem is ilyen van a munkásbrinyómban és még mindig hibátlanul szalad!Megéri megvenni.

#2313
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Csak nem elõtört belõled a kapitalista? ;D ;D ;D

#2314
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
zsalti ;D
háát igen amerika, ny europa máás.
ott 5x ára van a retro bringacuccosoknak..sok külföldi oldalon hihetetlen összegeket kérnek pár dologért..
pl...nemrég attam el 1(15 éves) Mavic szingos felnit 0km-est 3000Ftért...s neten pl.140$/pár áron árulyák...
de ha én 70$ kérnék érte...sose tudnám eladni... ::)
amugy sz.tem ideális hogy nálunk még nincsen nagy ára a retro brinyocuccoknak.ûazt kéne csinálnunk hogy összeszedünk pár holmi oszt neten meghirdetyük külföldi oldalakon had vigye sok inyenc retro örült pénzesebb emeberke... 8) 8)
micsuda bizznissz lenne!!!! :D ;) ;D

#2315
zsalti

zsalti

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
uh, az ebayen a minap 4500 amerikai usadollárért kelt el egy 59-es hátsó váltó:
http://www.kalandvil...newsread&id=205
zs

#2316
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Nagyjából én is ilyen árra gongoltam. Köszi.

#2317
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
sz.tem minnél kevesebbért vedd ;D ::)
nayo kb. 2500Ftig sz.tem elmehetsz.(az agyért)..annyit még megérhet(márha tényleg etro örült vagy..s nincs kikopva goyosház)azaz nem azota hasznáyák amiota gyártották ;)
én is tudok hasonlot szerezni Dx,lx,xt...s kb befûzve 3000Ft max 1 iyen kerék.

#2318
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Hi!

Ilyet tudnék venni, csak LX-et. Tökéletes állípotban van befûzve egy nem tom milyen felnibe, de nekem csak az agy kéne. Kb. mennyit érhet?


#2319
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó!



Igen Igen!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ez a féktestem van szinte zsír új.
Köszönöm szépen,hogy rákerestél nekem.
Majd tollak érte egy kicsit.

#2320
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Nagybub nem erre gondolsz?
http://www.classicre...n/Shim_AX1L.jpg

http://www.classicre...ni/TomAX_1L.jpg

Shimano AX

Introduced in 1981, AX parts were perhaps one of the most audacious efforts to redesign modern racing "gear." The aerodynamic-to-the-max effort made the AX truly ahead of its time! Sadly (?) the world was not ready for this futuristric group and after two years of production, the plug was pulled!


Ezt meg csak úgy:
http://www.classicre...Bob/bob_ja6.jpg