Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Retro - régi idõk bicaja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2500 hozzászólás a témában

#2321
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Nagybub nem erre gondolsz?
http://www.classicre...n/Shim_AX1L.jpg

http://www.classicre...ni/TomAX_1L.jpg

Shimano AX

Introduced in 1981, AX parts were perhaps one of the most audacious efforts to redesign modern racing "gear." The aerodynamic-to-the-max effort made the AX truly ahead of its time! Sadly (?) the world was not ready for this futuristric group and after two years of production, the plug was pulled!


Ezt meg csak úgy:
http://www.classicre...Bob/bob_ja6.jpg

#2322
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó!

Csak nem az lesz az új maratonos csodagéped? ;D

#2323
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Ha valakinek lenne képe vagy valamilyen infója a Tihany bringáról, akkor légyszi jelezze. Szeretném felújítani ay enyémet. THX!

#2324
velogrande

velogrande

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Nekem volt egy Schauff (német) montim, lehet, hogy ez is olyan? "Bikestyle '90" felirat volt rajta, 58cm!!! -es váz, Tange csövekbõl, komplett '90-es Deore DX szett: STI fékváltókar 4 újjas fékkarral (ezt pont ma cseréltem el XT hüvelykujj-váltókarra), Deore pedálok (az a fajta, amit még nem klipszhez terveztek), Biopace lánckerekek, hátul U-fék a monoblokk mögött. És szintén legalább 3cm széles szimplafalu alufelni, katonazöld színû, azt hiszem Alesa. Az alkatrészeket eltettem, (kivéve a fékváltókar, és U-fék), még jól jöhetnek.


No, az enyém ennyire nincs felspécizve. Még a SIS-es idõkbõl való. A felirat szerint: Super Wilderness. Szóval inkább off-road, mint monti. A felni pucér alu, nincs festve. Viszont meghagytam mindent eredeti állapotában. U fék stimmel, kb. 0 hatásfokkal. Igazi extrém sportnak számít lecsorogni vele egy kisebb lankáról is. :)

#2325
shankee

shankee

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás

'89-es Weloschauf (német) monti birtokosa vagyok,


Nekem volt egy Schauff (német) montim, lehet, hogy ez is olyan? "Bikestyle '90" felirat volt rajta, 58cm!!! -es váz, Tange csövekbõl, komplett '90-es Deore DX szett: STI fékváltókar 4 újjas fékkarral (ezt pont ma cseréltem el XT hüvelykujj-váltókarra), Deore pedálok (az a fajta, amit még nem klipszhez terveztek), Biopace lánckerekek, hátul U-fék a monoblokk mögött. És szintén legalább 3cm széles szimplafalu alufelni, katonazöld színû, azt hiszem Alesa. Az alkatrészeket eltettem, (kivéve a fékváltókar, és U-fék), még jól jöhetnek.

#2326
velogrande

velogrande

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás


Na ne már hogy '96! Egy remek '89-es Weloschauf (német) monti birtokosa vagyok, eredeti alkatrészekkel. :P A váz kb. egy cc váznál is nagyobb, viszont a felnik széltében lepipálják bármelyik atombiztos DH-ét (3 cm széles és kb 2 kg/db). :D

#2327
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó!

Van egy pár régi Dura-Ace féktestem szinte zsír állapotban,csak nemtom beazonosítani a születését.
A mûködési elve elég fura a bovden egy háromszöget húz felfele és ez csoklópontokon keresztül zárja a fékpofákat.Tipusszám nincs beleütve sehova,a Dura Ace jel a felirat elõtt még a régi.92-tõl megvannak a katalógok,elõtte 86,85,de ezekben sincs hasonló.Ha valaki ráismer segítsen!
Köszike.
Kisnejem egy Wheeler 6300-as treking keróval nyomul 1992-bõl.Állapota kiváll,eredeti felszereltséggel.Érdekesség rajta az LX fékváltókar a mûanyag 4 ujjas karjával!A váz Tange infiniti csövekbõl készült.Igazi kis hibátlan nõi geóval.



#2328
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Nálunk a boltban 990Ft/db. 8)

#2329
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
van egy STX de én olyan 2 ruppóra saccolom ha jólemlékszem...

#2330
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Rás!
Nem tudod véletlenül, hogy Viliéknél van e a lomosban menetes fejcspágy? Gondoltam be kellene újítani egyet tartalékba. Emlékszem egy STX-re, de az valami 5 rupó volt. Az sztem meg egy kicsit túlzás :-\

#2331
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
az a Manitou 4 comp vella nálam figyel ni amit retizotyo említett :)
a héten bepattan a bicóba és jövre juhéééé....

#2332
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
sajna még nem láttam ezt a cikket, de azt már néztem, hogy elég érdekesen van megoldva a láncvilla-középcsapágyház csatlakozás a "typical hungarian tanyabike"-nál

#2333
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
A tanyabájkos cikken felbuzdulva lefotoztam nagyapám bringáját, márkája SHB hátsóagy torpedo, ha kell még kép akkor csinálhatok párat.
http://www.freeweb.h...SHB/page_01.htm

#2334
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
;) talán most.
Ez itten az egyik bicayom :D:::
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép

És ELADÓ is amugy (mert nekem sayna nagy a váz :'()

#2335
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
áááááááááá
kitöröltem inkább...valszeg a tárhelyel van probléma >:(
nem tudtok yo,ingyenes,könnyen kezelhetõ tárhelyet??? tar.hu az yo??

#2336
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
négy piros X-en tekersz? szép ;)

#2337
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a helyi boltban otthon még mindig van vagy 2 szett 1/8-os menetes STX ~900ft-ért. sztem nem olyan macerás találni.

#2338
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
node mi van ha nem 1 collos? persze nehezen 1 1/8-ast is lehet találni


#2339
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
noname meg annyi van, amennyit akarsz... (megkockáztatom h még ma is több bicóban van régi csapi, mint a-head)

#2340
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Menetes egy colos kormánycsapágy van még elfekvõben boltokban, csak át kell dúratni a boltossal a fiókot. Veszel 2-3 szettet, aztán örökélet +2nap.