Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Retro - régi idõk bicaja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2499 hozzászólás a témában

#2281
shankee

shankee

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás

egy barátomnak épp van egy olyan Onza-h.o. a fiokjában szétszedve...
kb..az 1 pár áll harmincvalahány darabból... 8)

Jó lenne, ha nekem is lenne, az sem lenne baj, ha nem lenne szétszedve...
Ha esetleg eladná/cserélné, írj már légyszíves privit!

#2282
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
egy barátomnak épp van egy olyan Onza-h.o. a fiokjában szétszedve...
kb..az 1 pár áll harmincvalahány darabból... 8)

#2283
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
volt szerencsem kiprobalni a brovedani abs feket anno. tizenx eve ,

iszonyat hangokat adott ki,nem lehetett vele megalni, igaz.. nem blokkolt ..hisz ez volt a cel..

jo visszaemlekezni ra ;)


#2284
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
pár érdekes fék és fékrendszer a kanti hõskorából:
http://www.blackbird.../brake_obscura/


#2285
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Egyre inkább hajlok rá! :P

#2286
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Korábban én is azt írtam, hogy tartsd meg. Most is azt mondom. ;)

#2287
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Én is egyre inkább hajlok arra, hogy nem nyúlok a hirdetéshez, és ha nem kell senkinek, akkor nálam marad és megtartom és örülök, hogy a tulajdonosa vagyok egy ilyen darabnak.

Az STX szerintem sem ér annyit, de mit lehet tenni. Még azért nem vettem meg, mert igen kicsi a valószínûsége, hogy elkapkodják elõlem ;D.
Most DX et használok, asszem '92-es. Két hete szedtem szét megzsírozni és a legapróbb kopásnak sincs semmi nyoma :P. Egy bicajboltos mondta, hiogy a mostani robogókba sincsenek ilyen golyók.
Csak egy pótdarabot gondoltam beújítani. Ilyen DX-re esély sincs, ezért merült fel az STX, mert ilyet legalább még lehet kapni.


#2288
shankee

shankee

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Ezeknél a régi cuccoknál nem igazán lehet megmondani, mi a reális ár. Szerintem a 4000 Ft korrekt érte, ha szép állapotban van a cucc. Mert végül is, ha megnézed, ennyiért komoly fékkart nem lehet újonnan venni. Viszont mindenki V-féket használ, így nem nagyon lehet eladni. Egy régi (talán '96, vagy '97-es) MBAH-ban bemutatták ezt a fékkart. Akkor! 6-7000 között volt az ára! Eredeti japán Dia Compe gyártmány. Nekem egy '91-es bringán is volt ugyanilyen: Tange Prestige csövek, full XT szett (kivéve a fék+fékkart, azok Ritchey), a kormány+stucni+nyereg+nyeregcsõ is Ritchey! Ez gyári felszereltség volt, felsõ kategóriába tartozott! Ebbõl is látszik, hogy a fékkar nem gagyi darab!
Egyszerûen nehéz rá megfelelõ embert találni. Várj türelemmel, majdcsak megveszi valaki.
Egyébként nekem is van most is ugyanilyen, nem használom semmire, de nem is adom el, mert tényleg nagyon szép darab! És jó is!

Az STX csapágy viszont szerintem nem ér annyit, de itt is az van, hogy valakinek nincs más választása, és úgyis megveszi.

#2289
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Skacok!

Az elõzõ oldalon írtam a Ritchey Logic cantifékkarról. Azért mi a reális ár (mert eddig senkinek sem keltette fel az érdeklõdését). Lehet, hogy nem egy Campa cucc, de tudtommal eléggé ritka darab, nem nagyon lehet látni ???

még két dolgot jegyeznék meg:
1. van az a kategória, amikor a "múzeális értéket" fizeted meg -> Campa Record
2. Ha vkinek van egy mûködõképes cantifékje egy oldscool bicajon, annak nincs alternatívája, vagy vesz vmit (amit talál), vagy fékcsere

Múltkor láttam egy boltban egy STX menetes 1 1/8" fejcsapit. Ára: 3500 HUF. Akaratam alkudni, de azt mondta az arc, hogy ennek az étéke csak több lesz, úgyhogy szó se lehet róla. Mivel tudja, hogy jelen bicajomba ilyen jó, és ezért nem cserélek villát + stucnit, ha nem találok mást, ami elég valószínû, úgyis megveszem. ::)

Bocs, ez nem vágott az edigi témába :-X

#2290
shankee

shankee

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Nekem is van egy 1972-es Campagnolo Nuovo Record hátsóváltóm, olyan, ami teljesen ki van furkálva. Csak rendbe kellene hozni. Lehet, hogy nekem is meg kellene hirdetni, hátha az árából tudnék venni egy kisebb lakást!

(Persze ezt senki ne vegye komolyan!!!)

#2291
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
Szegény Gery sohanemhallot nevû noname csövekbõl épült gépével háromszázötvenezer forintról indult. Azt hittem eldobom az agyamat, amikor megláttam, egybõl írtam neki anno, hogy szerintem a tizede a reális ár. Utána elkezdett lefelé nyomulni, de ahogy elnézem még mindig nincs képben. Ennél sokkal jobb gépeket lehet 40-50000 körül kapni.

Külön árcsökkentõ tényezõ, hogy a Shimano régi cuccainak nagyon alacsony a piaci ára. Akármilyen szakadt Campáért többszörösét el lehet kérni. Múltkor azon gondolkoztam, hogy a régi Campa alkatrészek jobb befektetésnek számítanak, mint az arany. Úgy értem, hogy ha valaki mondjuk 1980-ban vett tíz darab Super Record hátsó váltót, azt szépen archiválta, és elõveszi most és megjelenik vele az e-bay-en, az a húsz évvel ezelõtti ár átszámított értékének többszörösét kaphatja értük. Persze ez is csak Amerikára igaz. Itthon csak egy lesajnáló mosolyt lehetne érte bezsebelni.

#2292
csita

csita

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
92-es LX elsõ agyhoz kellene kónusz. Hol találhatnék ilyet?


#2293
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás

Egyébként, aki ilyesmit akar venni, tisztában van vele, kb. mennyit érdemes adni érte. És azt is tudja, hol kell keresgélni. Sok lomos foglalkozik bringákkal, náluk gyakori az ilyesmi. Szerintem max. 35.000-ért meg lehet venni, én is kb. ennyiért láttam hasonlót, ráadásul az illetõ, aki árulta, viszonteladó volt!


Ebben egyetértek, érdemes nyitott szemmel járni, mert a multkor láttam egy 5-6 éves giant outit 105el (nem fékváltós volt) szerelve. look pedálokkal (totál csilli villi volt) 40re tartották, de tuti lehetett volna alkudni.(Sajna nem volt rá keretem akkor :( )
Régebbi cuccokat (fõleg orsdzágutit) meg sokszor 5ezer alatt el lehet hozni.

#2294
shankee

shankee

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Szerintem mindenki annyiért adja a cuccait, amennyiért akarja!
Az más dolog, hogy ha nekem lenne ilyenem eladó, nem nevettetném ki magam 100.000-es, "TÉLI AKCIÓS!" árral! Bár tényleg akciós, mert ha jól emlékszem, volt ez régen 170.000 is!
Egyébként, aki ilyesmit akar venni, tisztában van vele, kb. mennyit érdemes adni érte. És azt is tudja, hol kell keresgélni. Sok lomos foglalkozik bringákkal, náluk gyakori az ilyesmi. Szerintem max. 35.000-ért meg lehet venni, én is kb. ennyiért láttam hasonlót, ráadásul az illetõ, aki árulta, viszonteladó volt!

#2295
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
ezt most találtam a hirdetések között::

*1977-bõl országúti olcsón*
Feladó: gery Emailt neki! Privátot neki!
Hirdetés: Berardi Rovato Olasz váz compagnolo kormánycsapágyal,Shimano Dura Ace hajtókar,fékkar,elsõ váltó,váltókar,Shimano Crane elsõ generációs hátsó váltó,Veimar kerekek
Téli akcióval most csak 100 000 Huf-ért lehet bárki tulajdona (E-mail-ben küldök képet) Érd:30/4527118


Szal nem kifigurázni vagy megkérdõjelezni akarnám gery-t de szerintetek reálisabb áron nem lehetne már ezeket a cuccokat nyomni...ugyértem..egy végülis anno nem rossz cucc de ennyiért..nincs az ...
szoval értitek.

#2296
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Igen, ehhez nayon hasonló, de talán mégsem ezek a karok azok. Az enyém is Made in Japan, meg Dia-Compe, de pl. a ahol a bowdenház becsatlakozik, ott a tekerõ nem olyan, hanem sokkal régebbi formákat idéz.
Meg akarok tõle válni, mert pillanatnyilag esély sincs rá hogy két binyóm legyen egyszerre, így a lekerült kart nem lesz mire feltenni. Ami rákerült az ugye zsír új, igazán pótalkatrészben nem gondolkodom. Ha valakinek szüksége van rá akkor csak tessék, csak tessék!!!!
Tényleg egy örök darab!

#2297
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Véletlenül nem ez, meg ez van neked? Dia-Compe made in Japan gyártmány. Biztos, hogy meg akarsz tõle szabadulni? ;) Ma már gyak a legjobb cuccokat gyártják japánban...

#2298
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Szervusztok!

Lehet írigykedni!!!
Na mit vásárolt Zotyo-papó múlt héten: Ricsi Logic cantifékkart ;) 1993-as, tök fekete és zsír új, dobozban vettem. Múlt évben megvettem szintén dobozban, úgyhogy van egy kb 11 éves fékszettem, ami fog mint állat prímán néz ki és sztem igen kevés szaladgál ilyen állapotban.

Figyelem! Csak tessék, csak tessék!
Az eddig használt Ricsi Logic fékkarom, szetem '93-nál régebbi ELADÓ! A felfogatás része fekete, a kar része natúr alu és kifogástalanul mûködik. Ára fixen 4000HUF.
Nem túl jó képet találtok a Zolika képei mappában, jövõ 7 hétfõn lesz jó kép is ugyanott.

#2299
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Ezt találtam, egy 1985-ös Ritchey Single Speed (na azért nem az összes alkatrésze eredeti)

http://www.bikemag.h...93&id=ritchey_7

#2300
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
jaja... a túraajánlatok egész korrektek, meg akit enm érint meg a kerótúrázás, már 5 oldal után, az PSX-en játszon túrásat. Az elsõ két verzió általam ismert,a harmadik nem, de akkor elmondásod szerint- a két elõzõbõl gyúrt- nem vesztettem sokat. Viszont irgalmatlanul büszke vagyok, hogy rendelkezem két retro kerékpáros könnyvel! ;D