Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Retro - régi idõk bicaja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2494 hozzászólás a témában

#2241
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás

Sierra

én bevellom nem hallottam merosarol.De más betüsorrendben a nélkül moser-rõl igen... ;D
én is amugy probáltam keresni de semmi.


Meg van olyan is hogy Derosa, nem?



#2242
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
nézzétek :-[ :-[ :-X :-\ :'( hát azért ezek a régiek sem biryák mindig...

http://pardo.net/par...l/FAIL-001.html

#2243
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
Sierra

én bevellom nem hallottam merosarol.De más betüsorrendben a nélkül moser-rõl igen... ;D
én is amugy probáltam keresni de semmi.


#2244
Sierra

Sierra

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
hi!lenne egy kis problémám!hozzájutottam egy 1979-es merosa vázhoz,1982-es shimano 600-as szettel.a festésen kivül semmi baja, de nem tudom megszerezni a matricák képét,hogy csináltassak.a neten nem találtam semmit!ha valaki tudna,segithetne


#2245
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Igen, igen, a merevvilla... szal ha a lelkem mélyére nézek, ennek van a legnagyobb esélye. Amit Country is mondott, ezek nem mai darabok, tehát észnél kell velük lenni és korukhoz képest nem olcsók. Másrészt nem vagyok vmi gtapasztalt teló ügyben és nem is nagyon bízom a használzban (kivétel, ha tudom, hogy kié volt: mint a bringám esetében). Egyenlõre pedig egy nagyúr is gátat szab a hirtelen virgonckodásnak: a zsé, della, lóvé. Úgyértem, nincs feleslegesen 20 pénzem és inkább egy biztosabb dologba fektetem, pl. bukó (megérett a cserére), ruházat, szemüveg.

Kösz a tippeket ;)

#2246
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Én inkább a merevvilla mellett szavaznék.

#2247
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
O.K., szétnézek mi a kínálat. ;)

#2248
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
értem, végülis ez a retró topik. szal akkor legyen az xc.De. Én keresgélnék valami régebbi marzocchit inkább .


#2249
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Köszi a választ!
Hát lehet vmi abba az új teló dologba, csak ami mégis megszépíti ezeket, hogy ezek a judyk nem olyanok, mint a maiak, akkor ez még egy magasabb kategória volt. Meg ezeknek a hídja alkalmas canti fékekhez, és én ilyet használok és nem akarok cserélni.
Csak tekeregni kéne, úgyhogy lehet, hogy télleg marad a merevvilla.

/Ja még egy hiba az új telókkal: általában 80 mm felett vannak és az már szétcsapná a geometriát, az én vázam még nem ilyenhez lett tervezve/

#2250
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
az a helyzet hogy ha ennyire öreg telóról van szó én inkább marzót választanék /mondjuk amúgy is/ egyébként szerintem mindegyiket ugyanolyan problémás szerelgetni az alkatrész miatt szal annyiért az xc nekem soknak tûnik. inkább egy merev villa vagy majdnem kapsz érte egy új z5-öst most a malinál.
persze sok múlik azon is hogy mindennapi használatra kell-e vagy csak tekeregni.


#2251
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Ismét régi teló miatt írok, mint tettem azt már többször, de bizonytalan vagyok és a segítségetek kéne!
Három lehetõség közül tudnék választani:
1. marad a merevvilla
2. Rock Shoks Judy XC 1996
3. Rock Shoks Judy DH 1996

A DH igen szimpatikus, de gyanakvó vagyok, mint általában a használt alkatrésszel: azon túl, hogy megnéztem, hogy a becsúszók nem karcosak (hiba nincs rajtuk, sõtt nem is olajosak) nem tudom megállapítani, hogy érdemes-e vele foglalkozni, hogy biztosan tudjam, kímélt darabok-e. Hogyan lehet ezt tutira megállapítani ???
És még vmi: mennyi a reális ár egy ilyen villáért: a DHnak nem tudom az árát az XC 20 ért az enyém volna. Tudom, hogy jó telók, légyszi segítsetek!

Köszi: retizotyo

#2252
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
igen igen.. hát kép az jövõhéten talán ::)

#2253
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
Leslie:
háát bevallom nekem ne tünik valami klafának...
de tégy egy képet róla ha tudsz.

#2254
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Sziasztok halihó...

Állitolag tulajdonomban van valami érték :D
Régi Outi, még nekem is tetszõ váz + villa meg Sachs hátsó váltó :)
azt tervezem rendberakom(kerekek kénnének normálisabbak :-\), és ha mindenigaz akkor jövõhéten mondjuk csinálok is róla képet, nektek ;)


NA tanácskoztam bátyámmal (az övé volt ;D)
Csepel *** Swing (valami) a váz és usa importos ?!
8)

#2255
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
itt egy kis nézegetnivaló:
Manitou 2-3 ha, yol látom. meg a "Dave féle" syncros stucni+single speed+ érdekes váz....


http://forums.mtbr.c...hread.php?t=388

#2256
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
de ezért már jössz egy sörrel: Cantilever Brake Comparison Table

#2257
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás

link=board=5;threadid=3870;start=225#msg167056 date=1078318085]
embernek '90 mountain goat batwing fékkel. ;)

Köszike :-*

#2258
ger

ger

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Operatív italban gazdag, pozitív enegiáktól túlcsorduló korai napszakot kívánok! Avagy pálinkás jó reggelt! Bocs, de kedves kollégámnak most született a 3. kislánya, picikét megünnepeltük... ;D Bízom a kedves olvasókban, és megkérdem: hallott már valaki a BARRACUDA vázakról? Annak is az AIR2 nevezetû modelljérõl? Acél, double butted. Bármi érdekel... Ugyanezen kérdés a TROGER vázak gyártójáról?! Deutsch, esetleg Európai gyártó, vagykitudja? Mindenesetre a váz olyan felsõcsõvel rendelkezik - hajlított - mint amilyet a Cannondale vázakon láttam eleddig... Elõre is köszi: ger

#2259
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Sziasztok halihó...

Állitolag tulajdonomban van valami érték :D
Régi Outi, még nekem is tetszõ váz + villa meg Sachs hátsó váltó :)
azt tervezem rendberakom(kerekek kénnének normálisabbak :-\), és ha mindenigaz akkor jövõhéten mondjuk csinálok is róla képet, nektek ;)

#2260
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
embernek '90 mountain goat batwing fékkel. ;)