Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Retro - régi idõk bicaja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2500 hozzászólás a témában

#2341
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Köszi.

#2342
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
fejcsapi van meg most is csak ki kell fogni.
elasztomert elfelejted es atalsz rugora egszerubb ...

ha a perselyek rendben vannak akko karbantartassal meg mukodni fog.
esetleg perselyt is lehet bele csinaltatni.....

#2343
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Volna még kérdésem a mûértõkhöz!
Tudnék venni egy Manitou Comp villát, menetes nyakkal. A tulaj ugyanaz, akitõl a bicajt is vettem, mondjuk, hogy megbízom benne. Kérdéseim a következõk:
1. Hogy lehet egy ilyen villáról megállapítani, hogy érdemes e vele foglalkozni? (kívülrõl rendben van, még csak nwem is karcos, nagyon szép)
2. Hogy lehet egy ma lassan 10 éves teleszkópot rendben tartani? Lehet-e és hol/hogy pl. elasztomert kapni hozzá? Tudok-e biztosítani idõvel jó minõségû kormánycsapágyat hazzá, hiszen boltban jóformán minden A-Heades.)
Most ennyi jut eszembe, aki gondolja, hogy segít nekem, azt üldözni fogja a hálám.

#2344
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Sziasztok!
Szerintem a "retro" fogalmát másképpen, nem ennyire elfogultan is meg lehet fogni.
Pl. Én év elején vettem egy Kona Hahannát, '98as, Cro-Mo csöves. Ez nem egy klasszikus retro márka klasszikus csõszettjébõl álló paripa, viszont merev (14"), anyagában azonban megbocsátóbb, mint bármely földöntúli alu. A szett: vegyes, mint a koldus szar: a hátsó váltót, váltókarokat kivéve minden LX, kormánycsapágy menetes 1 1/8" DX, gyári merev villával. Amit lecsréltem és amire lecseréltem: elkopás miatt lett belõle '03-as Deore. Ez szentségtörés egy retrosnak. Én azonban funkcionálisan nézem a dolgokat, mivel a bicajom egy eszköz, amivel boldog vagyok. Vettem viszont Ritchey Logic cantiféket (ez a büszkeségem), így a fékrendszerm komp-lett TR Logic, mert jopbbnak tartom mint a számomra elérhetõ árú V-fékeket.
Véleményem szerint ettõl a bicajom még nem rosszabb vagy jobb, mint egy minden elemében retrosnak válogatott bicaj, csak EBBÕL a szempontból nem ad olyan egységes képet, de ez egyáltalán nem befolyásolja bicajozás élményét. Végül is mindenki ezért csinálja.

#2345
B._Szabi

B._Szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Na srácok, mit szólnátok egy igazi inyencséghez???
Tudom ez nem a reklám helye, de hát mégis... :)


Van régi AMP villa, nagyon jó állapotban eladó!!!
És van hozzá egy korabeli ciklámenszinúû Chris King k. csapim is!!!

Érdeklõdj nálam!
06 20 424 3883

#2346
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
Na megnéztem :)
Azenyém típusszáma st-m900 ami egy '93-as ill. '94-es xtr váltókar a lista szeint.
A váltó része meg mostmár szinte biztos hogy úgy lett rágányolva(engem egy c17-esre emlékeztet),szóval 2 egész váltórész kéne rá.

#2347
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
a fenti képek nem '92-es alkatrészeket mutatnak, az pont nem volt :(
elvileg az alkatrészen vhol van típusszám vagy mi a fene, azt nézd meg, és esetleg arra is rákereshetsz neten

#2348
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
az elõbbi képek alapján nekem valam,i gányolt verzió van, mivel az enyém csak 7sebességes(az xtr-bõl soha nem volt 7- es) és az egész váltómû rendszer nem úgy néz ki mint a képen.De legalább a fékkar ugyanaz.

#2349
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
http://www.fa-techni...o/G/ST-M900.gif
http://bernd.sluka.d...T-M910_1995.gif

sajna a '92-esrõl nem volt semmi, de hátha ez segít vmit

amúgy http://www.fa-techni...ano/DIGEST.html ha több régi shimano cucc is érdekel
soxerencsét

#2350
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
Most szereztem meg egy 92- es xtr fékváltókart, ráadásul ingyen :)
Egyetlen baj van vele, hogy a váltós része meglehetõsen le van harcolva :-\
Szóval ha van valaki akinek van valami alkatrésze és eladná vagy odaadná akkor annak nagyon szívesen fogadnám a segítségét.

#2351
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
http://www.mtb-news....=&postid=874791
van egy ilyen elado 55eur-ert

#2352
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
XTR M900 elsõagy labirinttömítés nélkül..
full dzsuva és észre sem vette...... pedig a középcsapágyat át kellett zsírozni...

#2353
rofi

rofi

    vendég

  • fórumtag
  • 148 hozzászólás
Akkoriban még tudtak tartósat alkotni... :'(

#2354
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
mmmmmmmmm.........


Feltöltött kép

#2355
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
egyetetértek mindenhez meglehet találni a megfelelõ szerszámot. értsd:azt kapja amit érdemel ;D

#2356
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
country: futómúcsavar? kölyökkoromban annyira felhuzott egy trabiban a felfüggesztésnél, hogy elfujtam oxigénnel. szerintem a nyeregcsõnél is beválik .. ;D

#2357
rofi

rofi

    vendég

  • fórumtag
  • 148 hozzászólás

Ugyanannak a srácnak van egy Yo! Eddy-je is... :-X

Feltöltött kép


Bassszus beszarás milyen szép!!! ;) :D ;D

#2358
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
a buli csak acél váz+alu nycsõ esetén mûxik, mivel az acél jobban tágul mint az alu....

ésa festék meg lepattogzik ez tény egy picit, dehát valamit valamiért :-X

#2359
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
miért ne lenne jó ha az tágul.
felmelegíted idáíg érted? kicsit duzzad a vázcsõ kicsit kevésbé és különválnak, persze csak ha össze voltak sülve. namost megvárod hogy visszahûljön és kibányászod. ha életedben szedtél volna már ki berohadt futómû csavart akkor értenéd mirõl beszélek


#2360
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
country:: a nyeregcsövet? ???háát...szerintem nem yo ha az tágul....

prefi:: öhm...mármint amelyiken át lehet nézni?>nem az.

MEGVAN! kocogtatni fogom. ;Dmaydcsak...