Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Retro - régi idõk bicaja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2499 hozzászólás a témában

#2381
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Minden shimano alkatrészen rajta van (kell lennie) a VIA feliratnak. Nemtom mit jelent, de majd +kérdem.

#2382
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Egy halom Sh!mano cuccon rajta van, hogy VIA. Szvsz nincs jelentõssége.

#2383
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
ez sztem csak azt jelenti, hogy made in japan
néhány cuccon talán még most is rajta díszeleg

#2384
Hebry

Hebry

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
Ujjabb ostobának tünõ kérdés: Hallot e valaki közületek olyanról, hogy: Shimano VIA?????? Japan

#2385
Hebry

Hebry

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
Na mostmár tudok egy smást, de mostmár egyre kíváncsibb vagyok.
Amit megtudtam, hogy a szett, ami rajta van az 1984-es, hát meglepõdtem, mert nem úgy nézett ki, és mert minden tökéletes.
Mostmár abban segítsetek nekem, hogy a vázamról megtudjak valamit, mert azt sajna, még mindíg köd borítja. Annyit tudok, hogy egy Colnago váz, és rajta vannak az UCI szinek, és ennyi, de mostmár nekem ez kevés. Ja és még rajta van a Colombus cimke, de az nincs, hogy mi az ötvözet száma.
Ha tudnátok segíteni, az nekem nagyon sokat jelentene.

Elõre is kösz.

Hebry.

#2386
Hebry

Hebry

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
Szia Mindenki!!!

Van vala nékem egy versenybinyiglim, aztán arról szertnék megtudni mindent.Használtan szerztem, és érdekelne a kora, meg minden ami ezzel kapcsolatos. Ebben kérném a segítségeteket, mert nagyon kíváncsi vagyok, de nem tudom merre kellene ilindulnom.
Amit biztosan tudok:
A váz egy COLNAGO, a villával egyeteben.
A gépen majdnem minden shimano 600, a fékeket és a fékkarokat kivéve.
A fékek Dura-ace-ek, a fékkarok pedig sacon márkanévre hallgatnak. A felnik mavic MA 40-ek.
És Conti külsõ van rajtuk.
A kedvenceim közé tartozik a 600-as kormánycsapágy, a 600-as klipszes pedál, 600-as hajtómû, meg az egész.

Szóval ha tudnátok segíteni, azt nagyon megköszönném.

Hebry voltam.

#2387
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás

hát nem Lég kifinomult az izlésem... :P


Sztem nem "kifinomult izlés kérdése" de mind egy... :-\

Egyébként láttam most a Népfürdõ u.-ban egy Coppi karbon vázat 8-as DuraAce-el szerelve az egész olyan 8-10 éves lehet (lehet, hogy nincs annyi) de nagyon szép állapotban van a gazdája nem is használta szóval olyan mint az új presze az ára nem 3000 :(

#2388
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
én most maradtam le 1 kb. 8 kg-os full shimano 600al(az igen régi,és szép változat aminek ott van a nyil logo is) szerelt országutirol!!!! 3000 ft lett volna!!!!!!!!! ;D.... :'( :'( :'(
beszarás,csak amre megvettem volna kiyött a cigány faszinak az apya és ugy feldühödött ezen az áron hogy elzavart a fenébe.hogy nehogymá ferrárit barkas áron vegyek... :P Szal ez 1 olyan faluban volt 1 háznál ahol ausztriábol hoznak be lomtalanitot cuccukat és áruyák...Poén hogyha gyorsasbbb vagyok megvehettem volna :-\
de szereztem MAILLARD HELLICO MATIC agyat nagyperemeset meg Sugino MAXY 42/52 országuti h.kart potom pénzért. ezek amugy eladok ha valakit érdekel. tök yo állapotban vannak.
na by

#2389
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ahha ;D azért kösz, bár énnem oútizom, de ha ránézek egy bicajra akkor ritkán érzem, h retro még ha az is. hát nem Lég kifinomult az izlésem... :P

#2390
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás
Én csak az országútiról tudok szólni de szerintem nem kizárólag kor függõ a dolog, új bringát is építhetsz retro stílusban, lehet kívûl bowdenes fékkarral vagy shimano sante szettel vagy esetleg nuovo recordal ezek mind retro-k a javából :-) és persze a nyereg ne legyen kihúzva 10 centinél jobban a váz kicsit elõre lejtsen stb...stb... Szóval olyan legyen hogy ha ránézel a bringára akkor azt mond, hogy ez retro ;D ;D ennyi...

#2391
vendég__*

vendég__*
  • vendég
mi számít retronak? mármint hány éves kórtól lehet azt mondani pölö 1 vázra, h retro?

#2392
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
hat Coyote llehet, hogy raveszel.
mar csak azert is, mert nemreg ahogy egy megallasnal lecsusztam elore a nyeregrol uigy "nekitokoltem" a stucninak, hogy par percig lanynak kepzeltem magam :)


#2393
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás
NEm mondtam, hogy kényelmesebb csak azt, hogy szebb ;D szerintem egy kis esztétikai öröm megér egy hátfájást és különben is a kerékpár nem a kényelmesek sportja ::)

#2394
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

szinuhe : Tudod mi dobna nagyon sokat a bringádon ?!

Szerintem próbáld ki, hogy betolod a stucnit max-ra a vázba , hogy ne legyen magasabban mint a nyereg és állítsd be egyenesbe a nyergedet és meglásd olyan gyönyörû lesz min még soha ....

Üdv Coyote


igenigen, ugy okesabban nez(ne) ki.
csak nekem ugy kenyelmetlen. maszkalok hatizsakos turakra es hiaba a sok pant, elhuz oldalra a zsak, ha nagyon radolok a bicora. onnantol aztan pedig mar csak 15-20km, hogy fajni kezdjen a hatam :(


#2395
rofi

rofi

    vendég

  • fórumtag
  • 148 hozzászólás
Pot' Kívánok!

A minap történt az eset, hogy lementem egy Debreceni boltba,és a szervízállványon ott figyelt egy régi TREK. A gazdija (a szerelõ elmondása szerint) az óceánba ugrált vele,és a telója beázott...
Ez a teló egy RS Mag 21,amit nem kell bemutatnom.
A lényeg,hogy a villát ki akarták lökni a kukába,de Én elkértem,és szerintem csak ki kell takarítanom.
Eddig nem akartam retro cangát,de már annyira bezsongtam,hogy vázat keresek a kicsinek!!! ;D
Jelentkezöket várok! :D

Ui.:A Mag 21 helyére egy gagyi Mozo került... ???

#2396
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás
szinuhe : Tudod mi dobna nagyon sokat a bringádon ?!

Szerintem próbáld ki, hogy betolod a stucnit max-ra a vázba , hogy ne legyen magasabban mint a nyereg és állítsd be egyenesbe a nyergedet és meglásd olyan gyönyörû lesz min még soha ....

Üdv Coyote


#2397
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Jólvan :)

#2398
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás



Hát tulajdonképp nem is akartam bringát venni, de mikor megkérdeztem az árát, egybõl rávágtam, hogy viszem :)
2hét múlva megint megyek a sráchoz, ha lesz valami ugyis elhozom, és akkormegeggyezünk.

jol van.
de, mikor a megegyezesunkre gondolsz, szamold bele, hogy OLYAN NAGYON en sem akarok bringat venni... ;)


#2399
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás

1500?? :o
enisakarok... :)
csak az a stucni meger annyit.



Hát tulajdonképp nem is akartam bringát venni, de mikor megkérdeztem az árát, egybõl rávágtam, hogy viszem :)
2hét múlva megint megyek a sráchoz, ha lesz valami ugyis elhozom, és akkormegeggyezünk.


#2400
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
1500?? :o
enisakarok... :)
csak az a stucni meger annyit.