Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Látni & látszani!

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
8712 hozzászólás a témában

#141
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Találkozott már valaki ezzel a lámpával? https://www.outbound...s-road-edition/
Nagyon alaposan megtervezettnek tűnik. Jó lenne tapasztalatokat hallani róla.

Nem, viszont párban elég pöpecnek tűnik



#142
nagylaci32

nagylaci32

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

Találkozott már valaki ezzel a lámpával? https://www.outbound...s-road-edition/
Nagyon alaposan megtervezettnek tűnik. Jó lenne tapasztalatokat hallani róla.



#143
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Pedig milyen jó is az. Gyönyörű, izgalmas az éjszakai erdő!

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#144
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Erre szoktam írni, hogy három zónás lámpa. Távolra egészen jól és tervezetten vetít, de a közepes távolságra is terveztek bele tükörfelületeket. Közelre viszont van akkora fény kiszóródása a felül elhelyezett ledtől, ami mellett lehet látni a kerék előtt közvetlenül is az utat.
Nem nagy teljesítményű lámpa, de olyan kedvező a fény elosztása, hogy így is használható lehet szerintem átlagos bringázáshoz. Nyilván nem az éjszakai DH-khoz. Oda azért fényerő is kell.

A benne lévő tükör sajnos műanyagból készült, ezért nem lehet nagyobb teljesítményű ledet bele építeni, mert attól biztosan bemattulna a foncsor. Műanyag tükörrel jártam már úgy régebben.

Ha megnézzük hol árulják és mennyiért...nyilván nem az éjszakai DH-sok a célcsoport. :) De alap célokra, este hazagurulni de a kátyúkat kikerülni teljesen elég lehet.

Sokan nem vágynak sokkal többre - még fanatikus bringások sem ! Rakás sokat tekerő haverom nem érti, mi a jó nekünk abban, hogy kimegyünk néha és tekerünk a sötét erdőben is.


Marci

#145
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Ilyen fotózásban nem szoktam jeleskedni, főleg, mert nem is nagyon igénylem, hogy sötétben menjek, de azért legalább már nem ez korlátoz.

A tartója nekem masszívnak tűnt, persze ez is full műanyag. Nem az jutott eszembe róla, hogy jajj, mennyit bír majd.. (ha mégis megadná magát, szerencsére könnyű találni helyette, mert alig vastagabb a lámpa a 18650-eseknél)

Milyennek ítéled meg a lámpatartó konzolt? Ilyen felépítésű tartóval találkoztam már, az sajnos nagyon gagyi volt, lévén hogy műanyag volt a menete, könnyen megszakadt.

Az elsőhöz hasonló képet tudnál feltölteni egy homogén útfelületű szakaszon? A már beállított lámpa vetítési képére lennék kíváncsi, mert lehet, hogy én is vennék egyet.



#146
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Erre szoktam írni, hogy három zónás lámpa. Távolra egészen jól és tervezetten vetít, de a közepes távolságra is terveztek bele tükörfelületeket. Közelre viszont van akkora fény kiszóródása a felül elhelyezett ledtől, ami mellett lehet látni a kerék előtt közvetlenül is az utat.
Nem nagy teljesítményű lámpa, de olyan kedvező a fény elosztása, hogy így is használható lehet szerintem átlagos bringázáshoz. Nyilván nem az éjszakai DH-khoz. Oda azért fényerő is kell.

A benne lévő tükör sajnos műanyagból készült, ezért nem lehet nagyobb teljesítményű ledet bele építeni, mert attól biztosan bemattulna a foncsor. Műanyag tükörrel jártam már úgy régebben.
  • Rabbit kedveli ezt

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#147
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Aldinál van megint az az első lámpa, amit sokan szeretnek itt a fórumon.

https://www.aldi.hu/...zlet-2-rszes-1/


Marci

#148
nagylaci32

nagylaci32

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

Milyennek ítéled meg a lámpatartó konzolt? Ilyen felépítésű tartóval találkoztam már, az sajnos nagyon gagyi volt, lévén hogy műanyag volt a menete, könnyen megszakadt.

Az elsőhöz hasonló képet tudnál feltölteni egy homogén útfelületű szakaszon? A már beállított lámpa vetítési képére lennék kíváncsi, mert lehet, hogy én is vennék egyet.



#149
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Jó ez, kellemes fénye van.
Mellé terepre, erdőben lehetne feltenni valami erősebb, szélesebb fényű lámpát is.

Az erős keskeny csóvájú lámpát viszont főleg sisakon, fejjel könnyen irányíthatóan érdemes felszerelni.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#150
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Nem tudom, kinek mit mondanak majd a képek, de én azt mondom -inkább a használat alapján-, hogy részemről bestbuy-gyanús a kis Lumintop.

És szabályzott a fényerő, tehát tartja lemerülésig. Nem tudom, visszalép-e, de egyszer jöttem úgy haza, hogy már nem engedte kapcsolni a magas fokozatot. A buszmegállós képeken picit túlságosan is lefelé nézett még a lámpa 250 lumennel, ezen később korrigáltam (a bandázs lehet, hogy nem fogja szeretni, ha sokat piszkálom), a fal melletin nagyjából úgy állt, ahogy utána jöttem vele, de alacsony fényerőn. Amikor gyalogosok mellett mentem el, semmit nem láttam az arcukból.. 

35-nél (töksötétben) már inkább aszfalton is felkapcsoltam high-ba, de elég tisztességes a 250 lumenes állás is, ezt a két fokozatot használtam felváltva. Egy hasonló fényerejű fejlámpa még kéne mellé, legalábbis terepre mindenképpen, de aszfaltra sem árt - ott azért el lehet vele lenni magában is, főleg ismert útvonalon.

5000-es akksival van üzemidő is, még nem tudom, mennyi, de a megtalált teszt alapján elég sok óra :)

#Lumintop B01

lumintopb01_1.jpg

lumintopb01_2.jpg

lumintopb01_3.jpg

 

 


  • nagylaci32 kedveli ezt

#151
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Az a baj ezekkel a lámpás képekkel és videókkal, hogy arra teljesen alkalmatlanok, hogy visszaadják milyen is valóságban a lámpának a fénye, mert ugye a megvilágítatlan rész tök sötét, mint a legtöbb képen a fényképezők, kamerák érzékelőinek a gyengesége miatt. Meg mindegyik kép teljesen más körülmény közt készült, így még összehasonlítani sem jók.

 

Azért ez nem feltétlenül van így. 

Azért nem teljes sötétségben kell lámpát tesztelni, mert 

akkor nincs körülötte ismert fény a területen, amihez 

lehet hasonlítani a lámpa által megvilágított terület fényességét.

Sőt a fény eloszlása, elhelyezkedése is akkor érzékelhető igazán, ha

a környezet méretei is értelmezhetők a tereptárgyak alapján.

 

Pl a múlt héten jártam kint éjfél körül a sikárosi réten szarvasbőgést hallgatni,

közben fotózgattam kicsit a hold fényénél.

 

Ezen a képen a legkisebb fokozaton működött a lámpa.

or7n0bi5t7r2e0mx9vkw.jpg

 

A rét és erdő közötti aszfalton is készült egy holdfényes kép, bekapcsolt hátsó piros fény mellett.

Egy fotó akkor adja meg nekünk a legtöbb információt bármilyen lámpa tesztről,

ha tudjuk mi adta a környezeti megvilágítást (itt épp a telehold). 

hybnj7a0s3tydvq6uckn.jpg

 

Szóval látszanak azért ezek a dolgok, főleg ha tudjuk milyen volt a környezet megvilágítása.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#152
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Igen, de hosszabb idő alatt.
  • gaboca1 kedveli ezt

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#153
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Kérdés, adott egy ilyen mezei kínai lámpa:  https://sportlampa.h...apacitassal-893

 

Kicserélném az akkupakban  az akkumulátorokat jobbakra, kérdés a töltője bírni fogja, fel tudja tölteni az újakat?



#154
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Ez így tényleg nem zavar senkit! Nem is erre a vésztartalék-gyenge fényre gondoltam, amikor azt írtam, hanem az 500 lumen fölötti szembevakító paraboloid foncsorba épített reflektorokról, aminek gépjármű erősségű fénye van.
Na, az az amivel már komolyan, felelősen kell bánni. a tiéd a képen biztos nem zavar senkit.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#155
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Az a baj ezekkel a lámpás képekkel és videókkal, hogy arra teljesen alkalmatlanok, hogy visszaadják milyen is valóságban a lámpának a fénye, mert ugye a megvilágítatlan rész tök sötét, mint a legtöbb képen a fényképezők, kamerák érzékelőinek a gyengesége miatt. Meg mindegyik kép teljesen más körülmény közt készült, így még összehasonlítani sem jók.

 

Városban járva szoktam max fényerőn használni lámpát, hogy észrevegyem a kátyúkat a szembe jövő autók lámpáitól vagy csak az annyira szar közvilágítás miatt, ahol kisebb részeken tök sötét az út. Én meg szeretem kicsit messzebbről észrevenni, ha valamit ki kell kerülni. Ilyenkor egyáltalán nem tud érdekelni, ha valaki autóval jön szembe, estem el már sötétben kátyú miatt.



#156
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Egyes rosszul beállított autó lámpák néha előfordul, hogy vakítanak, de ez ritkaság.
Akkor vakítsunk mi is? Érdekes álláspont.

Lehet, hogy csak én figyelek ennyire erre? ...meg még sokan.

 

Én így 39 éves fejjel pont nem így gondolkodom. 

 

A Római parti bringázós videódból is azt látom, hogy nagyon másképp gondolunk a világításra. 

Ilyen fénytengerrel tuti sehol nem kerékpároznék ahol emberek vannak vagy ki van világítva az út, mert minek?

De mint ahogy én használom az EU-ban hivatalosan forgalomban lévő és kapható lámpámat úgy te is használod a sajátodat.

A lenti képet ma 5:50 körül készítettem reggel egy szolidan és átlagosan rosszul kivilágított óbudai utcában a "hegyen".

Ez akit zavar az ne menjen ki közterületre, a 100 lumen bőven elég az átlag helyeken a számomra. 

 

IMG-20190918-060138.jpg


karakoram módosította - 2019. szeptember 18. - 12:14


#157
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

 

 

Viszont épp asszem épp te tettél fel egy lámpát (speciálisan tervezett tükörrel), annak a vetítési képe optimálisnak mondható. Közelre kevés szórt fény jut.

Távolabbra már valamivel több, és egészen messzire jut a legtöbb.

 

 

 

 

Igen, a Busch and Müller szerintem itt többet tett le az asztalra, mint az autógyártók  :o


  • Balu1 kedveli ezt

#158
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

A sok vagy kevés (a vakító az autók között), az attól függ mint a hajszálak száma, hogy hogyan vesszük.

A hajszál egyetlen is sok ha a levesben van, de ezer szál is kevés a fejünkön. :) 

 

Az viszont igaz, hogy a függőleges fény elosztását nehéz megoldani ezeknek a lámpáknak, hogy a túl közelre vetülő fényük minket se vakítson az aszfalton.

 

Viszont épp asszem épp te tettél fel egy lámpát (speciálisan tervezett tükörrel), annak a vetítési képe optimálisnak mondható. Közelre kevés szórt fény jut.

Távolabbra már valamivel több, és egészen messzire jut a legtöbb.

 

Ez az optimális eloszlás. Viszont nehezen kivitelezhető.

Ehhez készítették a spéci számítógép tervezésű tükrös felületet amiről már sokszor írtam..

 


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#159
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Egyes rosszul beállított autó lámpák néha előfordul, hogy vakítanak, de ez ritkaság.
Akkor vakítsunk mi is? Érdekes álláspont.

Lehet, hogy csak én figyelek ennyire erre? ...meg még sokan.

 

Szerintem naponta tucatjával látom a rosszul beállított lámpákat.

Megy a nyomorult az autópályán, 3 méterre világítja meg az utat.

Jön szemből a másik nyomorult, egyik szeme vak, a másik légvédelmi reflektort játszik.

Jön a harmadik, talán valami tuning lámpával. Egyik oldala jó, másiktól kifolyik a szemem. Mikor elment mellettem, akkor derült ki, hogy nem ködlámpával vagy távfénnyel küzdött mögöttem, hanem az az apró vacak a tompítottja lett volna, csak felfelé vetített.

 

A másik oldalról meg jött mögöttem valamelyik nap egy busz, azt hittem, csak a helyzetjelzője világít, olyan gyenge fénye volt. Mikor elment mellettem, akkor láttam, hogy egyáltalán nem gyenge a fénye, csak borzasztóan le van a felfelé szórt része korlátozva. Ilyen lámpát mindenbe! :D

 

Amúgy a lámpád nem vakít el téged? Kb olyan, mint az autóm lámpája. Távolra is szépen vetít, de a közelben akkora világos fénytócsája van, hogy alig látok tőle. Úgy néztem, hogy ez jellemző az új ledes csodalámpákra.



#160
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Most csak abba gondolj bele, egy kissé szóródó, kör alakú fény profil mennyire nem alkalmas arra, hogy mások zavarása nélkül láss is vele távolabbra előre magad elé.

Tudom mennyire zavaró tud lenni, ha nem tudok távolabbra nézni. Ha nem tudom beállítani az éles felső határvonalat felül a szembe jövők szemvonala alá mert nincs, egyszerűen nem élesen határolt és nem is egy síkban vetülő, (ívelt) a felső fény határ.

A másik, hogy nem egyenes, illetve nem megfelelő a szembejövők kímélésének és a legtávolabbra látásunk kompromisszumának megfelelően.

Tudom, épp elég sokat foglalkoztam vele, még amikor csak kezdtem egyáltalán LED-eket feltenni a bicikli elejére, amikor egyáltalán már lehetett venni ilyent kicsit erősebb fényűben 2003-4 körül, vörösben és sárgában. Aztán megjelentek az erős fényű kékek is. Azokat használtam sokáig.

Nagyon sokat tesztelgettem, próbálgattam akkor. Kérdeztem vakítok-e... Próbáltam keresni az elméleti-gyakorlati megoldásokat, hogy minél jobban lássak és minél kevésbé vakítsak.

Hatalmas energiát fektettem bele az ilyen tervezési munkákba.
Sokszor még annak ellenére is voltak negatív visszajelzések, de addig foglalkoztam ezzel, amíg meg nem szüntettem teljesen a problémát.

...aztán jön valaki (nem csak Te, de sokan), akik feltesznek egy szórt körprofilt világító lámpát, ami ha alacsonyabbra van állítva, akkor a távolabbra jó látást biztosító világításhoz kevés, de a felül kiszóródó fénye már arra elég, hogy vakítson.

 

Biztosan láttad már ezt a videót, de ez talán többet mond ezer szónál.

Erről beszélek, amikor valakit akár a nyakáig megvilágíthatok jó látást biztosítva az adott területen, anélkül, hogy elvakítanám.

 

https://youtu.be/i9bux6hhNG0?t=136


Balu1 módosította - 2019. szeptember 13. - 08:34

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..