Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Látni & látszani!

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
8712 hozzászólás a témában

#181
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Én a villogó módok hiányát nem tekinteném hátránynak, főleg nem egy tisztességes első világításnál. Nem láttam még nem teljes fényerőn villogó lámpát, biztos út lenne az árokba szerintem.



#182
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Tudom, olyat illene ajánlani, amit már kipróbáltam, de ez még csak elpostázódott: https://www.banggood...-p-1526312.html

 

Hosszú ideig kibírtam céleszköz nélkül, végül most eldöntöttem, hogy mégis veszek valamit, és erre esett a választásom.

Majd beszámolok. Nincs egyébként brutál fényerő, bár a folymatos 450 lumen azért nem is olyan kevés. Eléggé nó-nonszensz lámpának tűnik, működik 18650-es vagy 21700-as cellával is, nincs kilógó kábel, a tartója pedig olyan, hogy ha elromlik vagy elhagyom, biztos vagyok benne, hogy helyettesíteni tudom egy random 1-2 dolláros cuccal (amibe a 18650-es lámpák belemennek, abba jó eséllyel ez is, a nyers erő sokmindent megold).

Ja, negatívum lehet a szokáso biciklis villogó mód(ok) hiánya, bár stroboszkóp van, csak minek. Egyékbént azt remélem tőle, hogy akár nappali fénynek is tudom használni, de ahhoz lehet hogy karcsú a 250lm közepes mód, elképzelhető, hogy a magas is (nem próbáltam még ilyesmit).

 

Itt: https://sportlampa.hu/bicajozas-116 találsz még céleszközöket, vegyes árban, a teljesen mezei elemlámpákat, amik valamiért szerintük beletartoznak a kategóriába, én gyári állapotukban hanyagolnám.

Az itt szereplő Imalent is képben volt, de kétszer anyiba kerül, speckó, bár cserélhető az akksija (26350 - elég ritka méret), leginkább a rögzítés módja miatt ejtettem ki.

 

Az említett Lumintop, és az Imalent is kínaiból eléggé prémium kategória, a linken szereplő többi közül kilógnak fölfelé, ahogy az Acebeam és a Klarus is, de az látszik is az áraikon, főleg az utóbbiakén.

Ja, Nitecore, Jetbeam termékekre is ránézhetsz, ugyanez érvényes. Más gyártó hirtelen nem jutott eszembe.

 

 



#183
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Azon kívül, hogy meglesem a teszteket érdekelne a véleményetek lámpával kapcsolatban mert úgy látom nagyon benne vagytok akik ide rendszeresen írtok.

Megváltozott családi körülményeim miatt (gyerek :) ) 1 órával korábban startolok futni és kerékpározni is reggelente. Ez azt jelenti, hogy lassan de biztosan elég sötétben fogok elindulni tekerni (6 óra reggel) ahol már az is célja lesz a lámpámnak, hogy lássak, és ne csak észre vegyenek vele. Elég hamar el tudom érni az erdőt is ahol szintén sötét van még ilyenkor. 

Nem akarok egyedi akkumulátoros lámpát aminek az akkumulátora a kulacstartóban van, szerelni sem akarom további ledekkel. Éjszaka nem megyek bringával. Valami kész megoldás kell amit boltban kapható, mit javasoltok? 

Jöhet német oldalról rendelős is, vagy akár Cateye is ha az jó. 

Köszi előre is.  



#184
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

 
C8+ már nem lenne rossz, de annak meg nem elég erős a fénye. Az 1000 lumen ha nem egy kis pontba van fókuszálva, hanem szét van húzva egy lencsével, akkor már nem is annyira jó.

Ez pont így van, széthúzva sokkal gyengébb de én szerettem volna kicsit szélesíteni a fényen. Szerencsére 2 szemű a lámpám, így az egyik oldalra vettem egy ilyen széthúzó lencsét. Kb működik a dolog, szélesebb is lett + meg is maradt a fókuszált rész.

A Hozé lámpával is ez volt a bajom, nekem túl fókuszált volt, ott is szerkesztettem az egyik lencse elé egy széthúzót.


marton módosította - 2019. augusztus 26. - 23:34

Marci

#185
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Off:
Igaz. Bár ahol kerekezni szoktatok éjjel a képeket elnézve, melyek feltöltésre kerülnek, ott bőven a távolsági kell nektek  :)
On

 
Ezért próbálok olyan kézi lámpát is venni, amivel ki tudom a bringalámpát egészíteni :D
A mai fogás egy Emisar D4S

Concoy lámpáknál az M3 még High mode-on is bevilágít annyit, ami kell, de túl nagy a szórása, ha ki kell kapcsolni, hirtelen sötét van
C8+ már nem lenne rossz, de annak meg nem elég erős a fénye. Az 1000 lumen ha nem egy kis pontba van fókuszálva, hanem szét van húzva egy lencsével, akkor már nem is annyira jó.



#186
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Off:
Azt vedd figyelembe, hogy ez csak a távfényre vonatkozik, a tompítottak nem mátrix ledesek az Audinál sem. Nem lepődnék meg, ha ezt egy szabályzás is gátolná, hogy a tompított mátrix led legyen.

On

 

Off:

Igaz. Bár ahol kerekezni szoktatok éjjel a képeket elnézve, melyek feltöltésre kerülnek, ott bőven a távolsági kell nektek  :)

On



#187
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Off:

A lentebb felhozott, "szembejövőt ne vakítsa el téma" autós vonalát szerintem lefedi a Matrix LED technológia amit kb. 5 éve vezetett be az Audi akkor még csak a legdrágább modelleknél. Minden gyártónál van már csak legfeljebb máshogy hívják. 

On 

 

Off:
Azt vedd figyelembe, hogy ez csak a távfényre vonatkozik, a tompítottak nem mátrix ledesek az Audinál sem. Nem lepődnék meg, ha ezt egy szabályzás is gátolná, hogy a tompított mátrix led legyen.

On



#188
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Off:

A lentebb felhozott, "szembejövőt ne vakítsa el téma" autós vonalát szerintem lefedi a Matrix LED technológia amit kb. 5 éve vezetett be az Audi akkor még csak a legdrágább modelleknél. Minden gyártónál van már csak legfeljebb máshogy hívják. 

On 



#189
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

A lámpával előre világítottam, kissé lefelé. Az autó az út szintje alól a völgyből jött alulról. A fény épp a szemébe világított egy pillanatra. Villantott, de hogy magyarázzam meg neki, hogy mivel az út síkja alól jön, onnan ahova nekem világítani kell, ezért ne is csodálkozzon. Szóval még így is vannak kivédhetetlen helyzetek, amikor az ember szigorúan lefelé, az úttest irányába világít..  

 

Mogyoród és a 3-mas út között van egy bukkanó. Igaz, autóval mentem, de ugye mikor átmész a bukkanón, egy pillanatra elvakítod a szemből jövőt. Most a villogó nyomorultnak én is hogy magyaráztam volna el, hogy te agyhalott, nem távfénnyel jöttem, hanem bukkanón mentem át?

Erre amúgy meme is van :)

5d9c61eb9f0663a20ed2357518ee3593cbf6b070

 

Autóban egy megoldást tudok elképzelni: Ha már úgyis van olyan led, amiben 1024 pixel van (Osram 32x32 pixeles ledje), akkor abból csinálni a tompított fény távoli részét, és ki lehet takarni a szemből jövőt. Bringánál ez azért macerás lenne.



#190
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Azt meg senki nem fogja kiküszöbölni, hogy ha felfelé megyek, akkor a domb tetején ne vakítson senkit, mikor a domb teteje már a lámpa fényének a hatókörébe esik. Ilyet még egy autó sem tud.

 

Autó ezt nem tudja, sőt ezt csak az olyan bicikli lámpa tudja esetleg... kiküszöbölni, aminek a fény magasságát folyamatosan lehet állítani a kormányt markolva elérhető és menet közben állítható billentő karral. :) 

 

De bizonyos körülmények között, túl nagy útfelület dőlés szög esetén, még nem is feltétlenül állítható akkora mértékben a fény magassága ahogy a hegy gerinc, az út szint változása igényelné. Már ilyen esetem is volt a Hármashatár-hegyen, az adótorony leágazás után van egy kisebb mélyebb rész fent (mindenki tudja miről beszélek), és onnan jött fel egy kisteherautó, én meg mentem fel, még a felfelé haladó szakaszban. 

 

A lámpával előre világítottam, kissé lefelé. Az autó az út szintje alól a völgyből jött alulról. A fény épp a szemébe világított egy pillanatra. Villantott, de hogy magyarázzam meg neki, hogy mivel az út síkja alól jön, onnan ahova nekem világítani kell, ezért ne is csodálkozzon. Szóval még így is vannak kivédhetetlen helyzetek, amikor az ember szigorúan lefelé, az úttest irányába világít..  


Balu1 módosította - 2019. augusztus 26. - 10:16

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#191
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Ok, a ti lámpátok jól van kitalálva, elhiszem hogy nem vakít.

De álltam én már keresztbe több suttyadék autista parasztnak, hogy állítsa már lejjebb a lámpáját !!

Jön szembe a kínai 30 Dolláros , 800 v. 1000 lumenes csodájával (ok, nekem is ilyen van)  és elélvez a gyönyörtől, hogy micsoda fényár van előtte, szinte nappali módon lát. Aha,...a bringaúton...+üvöltött a tuccctucc zene a fülében. És nem értette, mi is a gondom.

Ezt is tudom fokozni !

Ugyan ilyen kaliberű őrült - stroboszkópra kapcsolva közlekedett a bringaúton...Persze a lámpa kellően vízszintesre állítva ! Persze ez sem értette mi a gondom, ennek is a fülében üvöltött a tucc-tucc és még ő volt felháborodva mit képzelek, hiszen ő nem ártott senkinek + a lámpa is teljesen jól van úgy !

Az ilyennel mit csinálsz ???????

 

Ezek a csillió lumenes kínai cuccok általában egy(több) led parabolatükörben. Na, ezeket az isten nem állítja be úgy, hogy ne vakítson. Ha meg nem vakít, akkor vagy gyenge, vagy a bringás orra elé világít.
Balu házi barkás lámpája, és azt én gyári cuccom viszont úgy van kitalálva, hogy egy éles határvonala van felfelé, így nem vakít jobban, mint bármelyik autó jó lámpája. Azt meg senki nem fogja kiküszöbölni, hogy ha felfelé megyek, akkor a domb tetején ne vakítson senkit, mikor a domb teteje már a lámpa fényének a hatókörébe esik. Ilyet még egy autó sem tud.


  • Balu1 kedveli ezt

#192
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Ok, a ti lámpátok jól van kitalálva, elhiszem hogy nem vakít.

De álltam én már keresztbe több suttyadék autista parasztnak, hogy állítsa már lejjebb a lámpáját !!

....

 

Na igen, az ilyen jó ha egy pillanatra megtapasztalja, milyen éjszaka napozni, persze csak akkor, ha ezzel nem teremtek veszély helyzetet. Akkor magától rájön, hogy milyen az amikor elvakít. Kicsit megemelem ilyenkor a fényt, csak jelzésnek, mint amikor az autósok villantanak annak aki nem veszi le tompítottra. Egy-két villantásból biztosan ráébred.

 

Ez olyan, mint amikor megkenjük a vajas kenyeret késsel, aztán egy őrült hülyegyerek elkezd vadul hadonászni vele mindenki felé.

Mindent lehet használni felelősséggel arra amire való, de lehet veszélyes dolgokat is művelni vele. Nevelni kell azt, aki annyira neveletlen buta és sötét ott belül, hogy nem tudja mit tesz mások kárára.

 

Bolondok és másra nem figyelő, át nem gondolt cselekedetű emberek mindig is voltak és lesznek. Meg kell mutatni nekik egy-egy pillanatra milyen nekik ugyanaz amit mással csinálnak és talán ráébrednek.


Balu1 módosította - 2019. augusztus 26. - 03:02

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#193
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

apró helyett . kb 4x használt Hozé 1.0 akku meg töltő nélkül ajcsiba ha érdekel valakit.

borároson átvehető.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#194
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Ok, a ti lámpátok jól van kitalálva, elhiszem hogy nem vakít.

De álltam én már keresztbe több suttyadék autista parasztnak, hogy állítsa már lejjebb a lámpáját !!

Jön szembe a kínai 30 Dolláros , 800 v. 1000 lumenes csodájával (ok, nekem is ilyen van)  és elélvez a gyönyörtől, hogy micsoda fényár van előtte, szinte nappali módon lát. Aha,...a bringaúton...+üvöltött a tuccctucc zene a fülében. És nem értette, mi is a gondom.

Ezt is tudom fokozni !

Ugyan ilyen kaliberű őrült - stroboszkópra kapcsolva közlekedett a bringaúton...Persze a lámpa kellően vízszintesre állítva ! Persze ez sem értette mi a gondom, ennek is a fülében üvöltött a tucc-tucc és még ő volt felháborodva mit képzelek, hiszen ő nem ártott senkinek + a lámpa is teljesen jól van úgy !

Az ilyennel mit csinálsz ???????


Marci

#195
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Ez vicces lehetett - de amúgy nem vicces.

Ilyen fényágyúk nem szórakoztató játékeszközök, ezeket nem szabad bekapcsolni lakott területen belül, csakis kint az erdőben, mezőn.

 

Az nem feltétlenül kell, hogy zavarjon másokat, ha erős a lámpa fénye, ezzel együtt már nekem is mondtak hasonlót. Nem azért mert bárkit vakítottam volna, csak mert jó lett hirtelen előttem a "közvilágítás". :)

 

kyooe3pprtkgxu12b6yf.jpg


Balu1 módosította - 2019. augusztus 25. - 03:34

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#196
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Ez vicces lehetett - de amúgy nem vicces.

Ilyen fényágyúk nem szórakoztató játékeszközök, ezeket nem szabad bekapcsolni lakott területen belül, csakis kint az erdőben, mezőn.

 

Az Ixon Space-nek van valami német tanúsítványa is, hogy milyen fasza, kb ezt láthatták. Másik lámpa, amit csak akkor kapcsolok fel, ha nem vakít, pont azért kell, mert az Ixonnal az út színe felett pont semmit nem lehet látni



#197
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Csináltam egy éjszakai tekerést.
Egy figura megjegyzi halkan: Fényesebb nem vót? (B+M Ixon Space)
Meg kellett volna állnom, hogy: De, van! (és turbón bekapcsolni a Convoy M3-mat B)  )

Ez vicces lehetett - de amúgy nem vicces.

Ilyen fényágyúk nem szórakoztató játékeszközök, ezeket nem szabad bekapcsolni lakott területen belül, csakis kint az erdőben, mezőn.


Marci

#198
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Van ez így, amikor az ember az erősebb fényű lámpáját csak takarékon hasznákja.
Jártam hasonlóan már és is néhányszor.

 

Takarékon?
Az Ixon Space maximumon volt, hisz csak lefelé világít, és úgy látom is, mi van előttem.
Az M3 lassan vált fényerőt, szóval az vagy turbón, vagy erős fokozatra volt állítva, a fene emlékszik, épp melyiket szerette, viszont épp ezért az ki volt kapcsolva, mert szemből kb atomvillanás :D
Úgy vetített erősebb fényt az útra, mint az Ixon, hogy a fénykéve fő része felfelé volt irányítva :o



#199
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Van ez így, amikor az ember az erősebb fényű lámpáját csak takarékon hasznákja. 😃
Jártam hasonlóan már és is néhányszor.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#200
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Csináltam egy éjszakai tekerést.
Egy figura megjegyzi halkan: Fényesebb nem vót? (B+M Ixon Space)
Meg kellett volna állnom, hogy: De, van! (és turbón bekapcsolni a Convoy M3-mat B)  )


  • Balu1 kedveli ezt