Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

A biciklisek köszönnek, nem?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
445 hozzászólás a témában

#401
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Jorus:
Szóval ma hódítottál!  ;D

#402
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hi Yoci!

A futárokkal nekem sem volt jó tapasztalatom - köszönésügyileg - eddig, ám ma... Woooo!  ;D ;D  Ma délután, szentistvánkörút, bajcsy sarok, (a nyugatinál). Csini lány, csini futárbringán, futár felségjelekkel, (bazi kék tatyó, kis sárga emléma hátul), hamgos 'hello'-val köszöntött, és közben úgy mosolygott rám, hogy azt hittem elolvadok a vázzal együtt!  ;D ;D Amúgy a futárok már csak ilyenek. Nem akarom újra felhozni az országutisok vs. montisok-témát, de ma szembekerekeztem két országutissal, majd a karlengetésemre egy lenézõ fintor volt a válasz. Nem kívánom kommentálni.

#403
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Nemtudom nektek a futárosok szoktak köszönni?
Nekem még egyse köszönt.

#404
Anubis

Anubis

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Helló!

Sajnos nekem "köszönésügyileg" nincs túl jó tapasztalatom...  :(
Tíz biciklisbõl jó ha kettõ köszön. Pedig szerintem nem esne senkinek nehezére legalább bólintani! Persze jó tapasztalatom is volt: egyik alkalommal találkoztam négy túrázóval, 40-50 év körüliek voltak, sisakkal a fejen (valószínû külföldiek voltak), már messzirõl integettek, meg sem birtam õket elõzni (köszönésben)! Pedig ha mást nem is nézünk, elég jó korkülönbség volt köztünk, és nem én voltam az idõsebb!

A mai tapasztalatom ennél szomorúbb volt. Találkoztam egyik MTB versenyzõnkel (a legnagyobb mértékben tisztelem tudásáért és eredményeiért is!!!), Õk is négyen voltak. Köszönésemre a képembe bámultak, majd végigmértek és tovább tekertek...   :( Valószínûleg nem feleltem meg annak a követelményszintnek, ami fölött érdemes lennék arra, hogy visszaköszönjenek. Nagyon elszomorodtam, de ez van...
A mai mérleg: egy országútis - csak nézett, egy montis - dettó, majd jött a négy elõbb emlitett profi, és a végén két montis zárta a sort, akik visszaköszöntek. Eszerint nyolcból ketten köszöntek vissza...
Mindenesetre én továbbra is köszönök, bízom benne, hogy egyszer majd mindenki megelégeli, és elkezdenek visszaköszönni.

Anubis

#405
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hyez!

Csak csatlakozni tudok az elõttem szólóhoz. Sajna mindenhol vannak emberek, akik nem érik fel ésszel, hogy ha rájuk köszön valaki, azt nyilván okkal teszi, és attól õ semmivel sem lesz kevesebb, hogy visszaköszön.  :-/

Yoci: nem tudom , hogy melyik binyókra gondolsz. A triálosok fõként Magellánnal nyomultak, a többi alkatrészt nem vettem ki pontosan. Elõször a sziget Margit-híd felõli részén ugráltak abban a kör alakú izében. Az alján kövek vannak, leginkább egy szökõkúthoz hasonít. Mondjuk nem csípem a triált, de szeretnék megtanulni legalább egy kicsit ugrani.  ;D
Aztán volt két DH-s srác, talán átutazóban... :D 8)  Egy piros hobby-CC, szép piri felnik, piri villa, szal korrekt. Egyetlen hibája, hogy gyári összeállítás, ami nekem nem nagyon teccik. ::) És persze sok dajcsajkú trekkinges. ;D Sezek mind köszöntek a németeken kívül.




#406
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Sziasztok!

A szombati élményemet szeretném elmesélni nektek, hátha valaki magára ismer..
Szal szombaton mivel szép volt az idõ, úgy döntöttem, hogy keróra pattanok, s irány a Normafa! Minden szép volt, s jó, egészen míg a fogashoz nem értem.Ott állt kb 10 kerós-épp szerelték a gépeket készülve a következõ zúzásra. Megörültem a 'tömeg láttán' és lelkesen - bár nem kiabálva - rájukköszöntem, hogy Sziasztok! Sajnos a válasz elmaradt+az egyik srác rámnézett, hogy mit dumálok feléjük.
Lehet, hogy nem voltam eléggé kerósan öltözve(bukó+BMFT póló volt rajtam), vagy a gépem nem érte el a megfelelõ szintet, de azért szarul esett, hogy nem brtak egy hellót kicsikarni magukból.
Gondolkodtam a fogason, hogy lehet, hogy nem hallották, de akkor is köszönhettek volna.
No mindegy, azért jót tekertem, jól éreztem magam, csak az ilyen dolgok kicsit zavarnak.
kislust

#407
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Hi skacok!

Zöldfülü:Nemtudom de ha megnézed tekerö embertársad      mégis valahogy észre lehet venni ,hogy komolyan teker.
Ez jo hülyén hangzott de ja.

Jorus:Emlékszel még a margitszigeti bringásokra milyen brinyoval voltak?

#408
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv Jorus

Én nem a sisak ellen szóltam! Sõt senki ellen nem szóltam! Csak kíváncsi voltam, hogy döntik el a srácok, hogy ki bringázik komolyan és ki nem, mert ha jól értettem csak azoknak köszönnek! Városban ritkán tekerek de ha 100 méternél többet megyek akkor rajtam van a sisak (de attól, hogy rajtam van még nem nyomom komolyan) ha terepen vagyok le se lehet robbantani a fejemrõl ;D! Mivel városban keveset megyek (sajnos az útobbi hetekben máshol is :'( ) nincs sok tapasztalatom ki köszön és ki nem. Ha valaki szembe jön akkor köszönök neki ha másképp nem akkor intek. Az biztos ha terepen bringázol akkor mindenki köszön mindenkinek (legalábbis 4 hónap bringázás után erre a következtetésre jutottam).

Zöldfülu

#409
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hi Zöldfülü!

Én nem kötöm sisakhoz, de tény, hogy segít. Általában a városban nem hordok sisakot (jó, oké, lehet, hogy hülyeség, de a városban még nem estem...kopp-kopp-kopp, ellenben túrákon elreccsentettem két bukót is, igaz ezek az esések elkerülhetõek lettek volna, ha nem szerencsétlenkedem, de valahol csak el kell kezdeni, nem?! :D), csak egy kendõt, mégis köszön, aki olyan. Ülök ma a Margitszigeten, csak úgy a halas résznél. Jönnek sorban a bringások (Triál, CC, DH <-- hogy õk hogy találták meg a számításuk a szigeten...? ;D), és sorban, derûs "hello"-val. Nem mindegyiken volt sisak...

That's it!

#410
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Üdv!

Bruce & YOci

Hogy döntitek el, hogy ki veszi komolyan a bringázást és ki nem? Szerdán láttam az Eurosporton ha a Vuelta a spanyol körverseny akkor azt és meglepõdve vettem észre, hogy sok versenyzõn nincsen sisak. Akkor õk nem veszik komolyan a tekerést?

Zoldfulu
Ui:Lehet, hogy igazatok van mert nem voltak az elsõ 10-ben!  ;D  

#411
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Én nap, mint nap binyóval járok dógozni, és nem sokan köszönnek. Én spec tisztelegni szoktam (ha már olyan bátor/õrült, hogy a városi, reggeli csúcsforgalomban kerekezik   ;D, megérdemli a tiszteletet). Persze nem mindenkinek. Könnyû megfigyelni, hogy ki fog visszaköszönni. Ha a szitu lehetõvé teszi (tehát nem egy keresztezõdésen hajtasz át nagy ívben, kocsisort elõzve, stb.) figyelem, hogy figyel-e. Ha igen, akkor vissza fog köszönni, ergo tuggya mirõl van szó, ergo kolléga. (Bocs, senkit nem akartam visszaminõsíteni az én szintemre!  8)) A legtöbb binyós faarccal mered elõre, elnéz mellettem, esetleg futó pillantás a keróra. (Ez 10-bõl 7.)
Kellemes élmény: Tegnap szupi idõ volt, tekertem munka után egy jóízût, majd hazafelé megint át a városon. Aztán - én már csak ilyen szabad vagyok -, mikor kicsit megálltam kifújni magam, lefeküdtem az út melletti füves sávra, azért biztonságos távolságra az úttól, majd szem a felhõkre, kéz a fej alá, binyó mellettem lefektetve. Épp az életrõl alkotott magvas gondolataimat vettem elõ, hogy ismét átrágjam magam rajtuk, mikor nagy surrogás, majd enyhe nyikorgás. Mint kiderült, egy országutis csapat haladt el mellettem, akik azt hitték, valami bajom esett, azért fexem a keró mellett. Persze mondtam, hogy okés minden, csak itt fetrengek, de azért kösz!  :D És baromi jól esett! Komolyan! Nem az, hogy a "nagyországutisoklehajolnakakicsimontishoz", hanem a hozzállás, Szal vannak még emberek is az utakon!  :D

#412
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Teljesen eggyet értek Bruce véleményével!!! ;D

#413
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Sziasztok!

Nekem a köszönést nem az dönti el, hogy van e rajta bukó, vagy nincs. Én akkor köszönök, ha úgy látom, hogy az az ember komolyan gondolja a bringázást (vagy látni rajta, hogy nagyon szeret kerózni). És azt, hogy komolyan gondolja e, annak az egyik legfõbb ismérve a bukó. De ha nincs rajta bukó, és látni rajta, hogy nem elõször ül bringán, és pl. azért nincs rajta bukó, mert otthon hagyta, én annak ugyanúgy köszönök.

Na ez az én véleményem....

Üdv:
BRUCE

#414
dzsi

dzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Sziasztok!

Én országútizom és montizom is, úgyhogy minkét oldalról
látom a helyzetet. Nekem az országútisok is rendszeresen szoktak köszönni - elõre is, vissza is. Még montival is, pedig a
montim elég szerény darab.
A sisakviselésre pedig én is jobban
odafigyelek, mióta megóvott egy komolyabb esésnél.

#415
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Az országútisok tényleg nem szoktak köszönni, de azért segítenek ha gond van - nekem mindig megálltak segíteni ha aszfaltközelben voltam szétesett bringával. Hazatelefonálhattam legalább, hogy kicsit késni fogok...

#416
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Hordjatok bukót!
És köszönjetek azoknak is, akiken nincs, úgyis kipusztulásra vannak ítélve!
"Persze, ha nem akarod, nem muszály."

Egyébként aki köszön, arról inkább elhiszem azt is, hogy összeszed, mikor megtalál az ösvényen, nyakam köré tekeredett bicóval. Tudjátok, összetartozás, meg ilyenek...

#417
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Halihó!

Én nem azt akartam mondani, hogy akin nincs bukó az nem ember, hanem azt, hogy nincs felelõsségtudata. Én is köszönök arcoknak akiken látszik, hogy nem ma ültek elõszõr bringára (és nincs rajtuk bukó), de amikor megbámulnak, hogy (nézd mán bili van a fején) azt nagyon nem tolerálom. A fazon most lehet, hogy jót röhögött, de higgye el a nyakmerevitõ sokkal murisabb :) ezzel persze senkinek sem kivánom az utóbbi viselését. Én csak azt próbáltam közölni, hogy azokat tekintsük társaknak (mert hát azok vagyunk) akik bukót viselnek. Higgyétek el már gyõztem meg embert a bukó létjogosultságáról. És ezzel nem azt akartam mondani, hogy én vagyok a Jani!

Minden jót.

#418
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Halihóóóó!!

No egy kis friss élmény:

ugyi most jöttem vissza a Bükkben eltöltött szabimról, és biza ott szép zsámban lehet kerósokkal találkozni...

Én általánosan köszöngetni szoktam, legfõképp a bukót viselõ egyéneknek(és itt nincs kerékpár típus megkülönböztetés...) úgy hogy van egy kis tapasztalat ki nem és ki igen...

Érdekes módon(bááár ez nem a köszönéssel kapcsolatos most...) az idén nagyon kevés bukóval talákoztam az ösvényeken és utakon... :(
Mondjuk kevesebb is volt a kerós...

Az idei tapasztalatom az lett, hogy az országútisok 99%a köszönt!!! (eleintre óriási meglepettséget okozva Nékem...)
Viszont nagyon kevés montis szánta Rá magát, hogy legalább a fejét bicentve fogadja köszönésem...
:(

Miért van ez??

Remélem csak véletlenül, egy fatális tévedés miatt, oly emberkékkel (?) találkoztam a két hét alatt, akik lelki egyensúly zavarban szenvednek, és az elkövetkezõ pár napban letesznek a tekerés mûfajáról, átpártolva a jó kis gumis szobára...

Na ennyi... meg egy Bambi...
Joghurt meg Én, azaz Paraferee  voltunk... eléggé elgondolkodva, hova jut a világ... :(

#419
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
HI!

Én azért szoktam azoknak is köszönni, akik nem viselnek búkó, de látom, hogy azért nem csak a közértbe ugrottak le(itt nem a keró árára/márkájára gondolok).
Mikor megvettem a keróm, pár hónapig kölcsönbõl éltem, a bukó volt az utolsó amire költeni tudtam, mégis jólesett a köszönés.
Persze sokan tényleg azért nem vesznek bukót, mert szerintük fölösleges, de ettõl még köszönhetünk nekik.Legalábbis szerintem.És nem hiszem, hogy leesne neki, hogy miért nem köszönsz, mert ha az õ fejével godolkodsz, akkor csak annyit látsz, hogy elmentél tekerni, s ez a genya lusta volt nekem is köszönni.Nem hiszem, hogy otthon elgondolkozna, hogy miért csak a haverjának köszöntél.

kislust

#420
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Jól megbüntetted! Azóta biztosan nem mer kimenni otthonról, összekuporodott az ágyán és azon rágódik, hogy vajon miért nem köszöntél neki :D