Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

A biciklisek köszönnek, nem?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
445 hozzászólás a témában

#421
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Halihó!

Teljesen egyet értek azzal, aki csak annak köszön akin bukó van. Nagyon sok ismerõsöm van aki csak azért nem tesz fel bukót, vagy: 1. mert hülyén néz ki 2. mert õ úgy sem profi, minek az. Hát ekkor bizony fel megy bennem a pumpa. Egyszerûen nem tudom megérteni, miért képtelenek az emberek feltenni egy bukót. Jó jel, hogy sok kisgyereken lehet már látni, ellenben az õt kisérõ szülõ persze véletlenül sem venne fel egyet. én azt mondom akinek vannak olyan szerettei akik fontosak számára az bukót hord. A többi egyszerûen FELELÕTLEN B*ROM! Én sem terepen követtem el eddigi legnagyobb eseésem hanem a bringaúton. Ha nincs rajtam bizony most lehet, hogy nem tudnék gépelni.

Lányok-al kapcsolatban. Valóban azt kell mondanom, a legtöbb csaj egyszerûen hihetetlenül beképzelt (azért van egy-két kivétel). Ha az ember bólint is egyet feléjük, máris azt hiszik, hogy a testüket akarja az ember. (mondjuk ez is benne van :) Az én tanácsom az, hogy csakis bukós embereknek köszönjetek. Nemegyszer fordult már elõ, hogy egy szembe jövõ társaságból egyiken volt sisak a másikon nem. Akin volt bólintással köszöntöttem, azt látta a másik is és várta, hogy neki is köszönjek. Bizony várhatta... Ezután talán elgondolkodik, vajon miben különbözött a társától. Egy szónak is száz a vége: Bukót, szemüveget fel és irány a szabadba.

#422
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

Ilyen már velem is elõfordult, hogy ráköszöntem egy lányra, s úgy nézett rám, mintha föl akarnám szedni(mondjuk szép volt ;D), ez eléggé idegesít, mert igenis van különbség két köszönés között. Ez leginkábbis beképzeltség! >:(

...

No azért tisztelet a kivételnek+itt jegyezném meg, hogy szerintem az már fél siker, ha egy lány kerózásra adja a fejét. ;D

kislust

#423
Pipi

Pipi

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Még meleg nyári idõkben egy nap délután csináltam egy próbát, mert nagyon idegesített, hogy köszönök, és csak a negyede köszön vissza, a többi meg úgy néz rám mint egy gázálarc. Szóval mindenkinek köszöntem. Kicsit hülyén éreztem magam:mint a köszönõgép. De végre a statisztikám elkészült és mostmár ehhez tartom magam: Minden bukósisakosnak érdemes köszönni, mert megérdemlik. A kis 8-15 éves korosztálynak is érdemes köszönni, hogy lássák mi montisok mindig köszönünk egymásnak (és segítünk defektnél).
Lányoknak azt hiszik, hogy meg akarom õket b.....ni és inkább csak félrenéznek. A legrosszabb tapasztalatom az o.utisokkal volt, õk akkor sem köszöntek, ha csak nem leszálltam a biciklirõl és odamentem hozzájuk köszönni, hogy: S Z E R V U S Z   O R S Z Á G Ú T I     B I C I K L I S T A !!!!!!!!!!!!!

#424
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Hi!

Igen ez gyakran velem is elõfordult,ha nem volt rajtam bukó egy ember sem köszönt de ha viseltem akkor más volt a helyzet!!!

#425
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Sziasztok!

Én elég sokat tekerek Budapest utcáin, de sok jót nem tapasztaltam köszönésügyben... Szerintem úgy lehet leginkább megállapítani, hogy kinek érdemes köszönni, aki valamilyen érdeklõdést mutat a szembejövõ kerós iránt. Az a legröhejesebb, hogy amikor egy sima rövidnadrágban és pólóban tekerek, akkor szinte senki sem köszön, de ha felveszek valamilyen menõ mezt, akkor még az is visszaköszön, akit tegnap épp másfelé nézett, vagy a km óráját kezdte el piszkálni, amikor köszöntem neki.
Sokszor sajnos velem az fordul elõ, hogy késõn veszem észre, ha valaki köszönt, mert éppen bambulok, vagy 40 felett tekerek, ilyenkor vagy kiadok egy értelmezhetetlen hangot, vagy integetek, bár bizosan hülyének nézhetnek... NA mindegy, az a lényeg, hogy érdemes köszönni, mert semmibe sem kerül, és tényleg jó érzés, ha legközelebb meglátod ugyanazt a fazont és õ köszön elõre.

#426
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

Most voltam szabin egy hétig a Káli medencében, nagyon jó tapasztalatokat szereztem.>>Az ötvenes nénitõl a 12 éves lurkóig mindenki köszönt(nem a helyiek, hanem a túrázók). :)

kislust

#427
pesta

pesta

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
A fórum talán azért van, hogy írjunk bele, ha nem is mindig a topicnak megfelelõt, de írunk, s nem is nagy hülyeségeket. Valahogy meg ismerkedni kell a drót másik végével is, kérlek ne haragudj.

#428
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
pesta + LiquidBugger:

    hogy jön ez ide?? ???

#429
pesta

pesta

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
LiquidBugger:
köszi. Én is örülök Neked.
Semmi sem nagy szám, a lényegét máris tudod. GyAkorlni.


#430
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ON

pesta:

Szia!!  Szal triálozol........akkor ez neked szól:


;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Én is azt próbálom.....de nem nagyon megyeget. gyakorolni kellene.  :'(

OFF
LiquidBugger
8)

#431
Sab

Sab

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
mivel en nyomtam orszaguton par evig, asszem hozzaszolhatok en is a temahoz:
az orszagutisok tenyleg nem koszontek egymasnak, legfeljebb akkor, ha egyazon egyesuletbe jartak. ez naluk tok fuggetlen a cucctol - amikor meg en nyomtam, nem volt akkora a felhajtas a komoly bringak korul, mint manapsag. a mali akkor bontogatta a szarnyait, nem beszelve a tobbirol. aki akkor mar regi motoros volt, az a fulop;D volt, de hat a fulop, az kulon kategoria volt mar akkor is;D. sot, hol volt akkor meg a monti mint sportag es mint piac a maitol... szoval nem voltak tul meno bringak a jol meno sracok alatt, es megis, volt valamilyen megkulonboztetes bringas es bringas kozott.
hogy a montisok kozt mi van, azt nem tudom, en itt Pécsen meg nem sok arccal talalkoztam terepen, egeszen pontosan eggyel sem, ugyhogy nem tudok nyilatkozni. mindenesetre, ha eppen nem egy duplaszaltot hajtanek vegre lefele bringaval a hatamon, akkor asszem koszonnek az illetonek:)

#432
pesta

pesta

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
A német srácból szedett tapasztalat alapján köszönnek az ottaniak. Itthon nagyon jónak érzem már a köszönési morált. Én triálozok, és köszönünk, meg beszélgetünk, meg közösen nyomom sokszor olyanokkal, akiket akkor láttam elõször. Ez naggyon kúl és jó érzéssel tölt el.

#433
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Bruce-nak igaza van......


Minek köszönjek Pistikének aki oldalasért megy le a sarki henteshez.....és ráadásul taj paraszt....ha ráköszönsz akkor csak pislog mint hal a szatyorban.....nekik minek?

Aki komolyan nyomatttyya azt megismeri az ember....

De itt jönnek az országúti - montis köszönések......tisztelet a kivételnek!!!!


OFF
LiquidBugger
8)

#434
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hi All!

Én nem csodálom, hogy Hollandiában nem köszönnek az emberek. Gondolj(atok) bele, ha minden gyalogos köszönne minden másik gyalogosnak. Ez nem járható út. Én például csak olyan kerósoknak szoktam köszönni, akiken látom, hogy komoly(abb)an gondolják a bicajozást, nem csak divat kerósok, bicajukat nem csak boltba menéshez használják. Az utcán már pedig nem minden bicajos ilyen. És ez így van jól.

Üdv:
BRUCE

u.i.: mostanában a Bükkben kerózva összefutottam két holland sráccal, és nekik köszöntem, majd amíg egy irányba mentünk, beszélgettem velük. Mert õk komolyan gondolják (t.i.: 3 hetet nyomnak Magyarországon).

#435
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Pipi!!!


Milyen volt a DM? (majd véss a DM topicba!!!)


Kíváncsi vagyok a véleményedre....

OFF

;D

#436
pesta

pesta

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
Helo.
Most futottam ossze egy nemet sraccal, 7kor megyunk tekerni. szerintem ott is köszöngetnek, mert eleg kozlekeny volt velem. de majd megkerdem tole.

#437
Pipi

Pipi

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
A DM-on köszönni fogunk egymásnak!!!
Kinek mennyi a rajtszáma?
----------------------------------
Éltem hollandiában másfél évet, és minden reggel munkába járáshoz (babysitter voltam) bringával mentem, hát senki sem köszönt, pedig bringás nemzet

holnap találkozunk!!!!!!!

#438
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
jaj a mertik=ertik mar elinditottam az elobb de ugy elkezdtem kapkodni  :) , hogy el is kuldtem..szoval elnezest erte....

#439
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
  Hali !
Altalaban az a tapasztalat hogy koszongetunk egymasnak, de mindenki sunyit az elejen hogy a masik akar-e ugyan..... ;D

#440
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
Kulfoldon nem mertik a magyar koszonest.... ;D