Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BKV-ellenõrök, rendõrök, erdészek - társadalmi problémák

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1660 hozzászólás a témában

#101
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Egy motorosok/quadosok elleni akcióba csöppentél, ami a rádiók hírekben is szerepelt. Ezzel szeretnék már idény elején elvenni az off-roadozók kedvét. Amúgy tavaly május óta tényleg tilos jármûvel (tehát kerékpárral is) természetvédelmi területre behajtani.

#102
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Törökbálintró tekertem ma át János hegyre Budaörsön keresztül és ott történt ez a kis afférom az erdészekkel/természetvédõkkel.
Aki ismeri az utat az tudni fogja, hogy mi hol van.

Nem tudom, hogy tudjátok e, de Magyarországon törvény szerint csak ott lehet erdõben tekerni, ahol kilyelölt bicikliút van. Na ugye ilyen sehol sincs, és a turistaösvényeken elméletileg nem szabad.
Szitu:
Áttekertem Törökbálintról Budaörsre és ott mentem föl domb utcán.(ajánlom mindenkinek ezt az utcát szép hosszú és baromi meredek jó kis kistányéros mászás) Átmegyek a sorompó mellet beérek a természetvédelmi területre ahol egy terpjáróban ül két természetõr. Biccentek, õk is. Megyek tovább a meredek rész elött újabb terepjáró, és elött áll két egyenruhás. Megállítanak, és közlik, hogy tudom e, hogy védett területen megyek, és ezen az úton szabad mennem, de nehogy letérjek róla, mert azt már tilos. Mondom nekik, hogy persze, és megegyezünk abban, hogy nem megyek be az erdõbe a kis ösvényekre :D.
Megyek tovább feltekerek a meredeken és persze, hogy elmegyek jobbra a repülésemlékmû mellett a zögykölõdõs úton(aszem piros ösvény), ahol kicsit haladva ismét két ûrge áll a terepjáró elõtt. Megállítanak mondják, hogy szabályt sértek, és itt nem szabad tekernem. Kérdem, hogy miért? Erre elmondják a törvényt. Mondom nekik, hogy nem teszek én nagyobb kárt, mint egy gyalogos, meg ugyis csak ide megyek a Jánoshegyre, meg hogy a kollegáik mondták, hogy erre mehetek(pont azt mondták, hogy nem, de mindegy:)).
Mondják, hogy hát jó, de ne járjak erre, mert letaposom a növényeket. Nézek bután,mert ugye az úton nincsenek növények, az ösvényrõl meg nem térek le, de beleegyezünk, hogy nem fogok erre biciklizni többet:D.
Utánna még kb 3-4 terepjáróval találkoztam, amiben ültek, de azok nem állítottak meg.
Nem tudom mi lehetett, mert míóta bringázok még sose láttam ilyen természetõröket, vagy erdészeket, vagy hogy is hivják õket. Most meg egy csomót egyszerre. Biztos valami razzia van a ilegális fakitermelõk, meg a hóvirágszedõk ellen. Mondjuk nem is bánom, mert azokat én is utálom.

Utólag végigondolva õk kb 1000szer több kárt tettek a terepjáróikkal amikor bejöttem a védett területre, mint én a biciklimmel.

van egyébként néhány kijelölét erdei kerékpárút a budai hg-ben és a pilisben, meg a bükkben persze nem sok....

amúgy általában nem jellemzõ hogy szólnának, én soxor el szoktam velük beszélgetni ha összefutunk....nagyjából az az álláspontjuk hogy amig normálisan viselkedünk addig hagyják....

1ébként sztem inkább quadosokra, cm-esekre szoktak ilyen "nagy erõkkel" kivonulni....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#103
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Törökbálintró tekertem ma át János hegyre Budaörsön keresztül és ott történt ez a kis afférom az erdészekkel/természetvédõkkel.
Aki ismeri az utat az tudni fogja, hogy mi hol van.

Nem tudom, hogy tudjátok e, de Magyarországon törvény szerint csak ott lehet erdõben tekerni, ahol kilyelölt bicikliút van. Na ugye ilyen sehol sincs, és a turistaösvényeken elméletileg nem szabad.
Szitu:
Áttekertem Törökbálintról Budaörsre és ott mentem föl domb utcán.(ajánlom mindenkinek ezt az utcát szép hosszú és baromi meredek jó kis kistányéros mászás) Átmegyek a sorompó mellet beérek a természetvédelmi területre ahol egy terpjáróban ül két természetõr. Biccentek, õk is. Megyek tovább a meredek rész elött újabb terepjáró, és elött áll két egyenruhás. Megállítanak, és közlik, hogy tudom e, hogy védett területen megyek, és ezen az úton szabad mennem, de nehogy letérjek róla, mert azt már tilos. Mondom nekik, hogy persze, és megegyezünk abban, hogy nem megyek be az erdõbe a kis ösvényekre :D.
Megyek tovább feltekerek a meredeken és persze, hogy elmegyek jobbra a repülésemlékmû mellett a zögykölõdõs úton(aszem piros ösvény), ahol kicsit haladva ismét két ûrge áll a terepjáró elõtt. Megállítanak mondják, hogy szabályt sértek, és itt nem szabad tekernem. Kérdem, hogy miért? Erre elmondják a törvényt. Mondom nekik, hogy nem teszek én nagyobb kárt, mint egy gyalogos, meg ugyis csak ide megyek a Jánoshegyre, meg hogy a kollegáik mondták, hogy erre mehetek(pont azt mondták, hogy nem, de mindegy:)).
Mondják, hogy hát jó, de ne járjak erre, mert letaposom a növényeket. Nézek bután,mert ugye az úton nincsenek növények, az ösvényrõl meg nem térek le, de beleegyezünk, hogy nem fogok erre biciklizni többet:D.
Utánna még kb 3-4 terepjáróval találkoztam, amiben ültek, de azok nem állítottak meg.
Nem tudom mi lehetett, mert míóta bringázok még sose láttam ilyen természetõröket, vagy erdészeket, vagy hogy is hivják õket. Most meg egy csomót egyszerre. Biztos valami razzia van a ilegális fakitermelõk, meg a hóvirágszedõk ellen. Mondjuk nem is bánom, mert azokat én is utálom.

Utólag végigondolva õk kb 1000szer több kárt tettek a terepjáróikkal amikor bejöttem a védett területre, mint én a biciklimmel.

#104
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Csak egy bajom van ezzel a kerékbilincselõs dologgal: ha ráteszik, akkor sokkal tovább foglalja a helyet a szabálytalankodó. Büntessék meg, de ne akadályozzák még jobban.
" A Cube el van vetve! "

#105
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
A sulinknál is, rendszeres, hogy felállnak a járdára egészen a kerítésig. Mi meg ugye kint futjuk a 2000-et, szóval, mivel nem férünk el (az a csodálatos 1,5 méter...), hát istenem! Hopp fel a motorháztetõre, mert ugye az idõ sürget :)
Különben meg odaszoktak a kerékbilincselõék, minden nap 1-3 autón rajta van :D Oszt' 16 ezer a helyszínen meg még 4 csekkel.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#106
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

amerikában tilos kiszállni amíg rencsibácsi nem mongya.

itthon nem tilos (nekem még így tanították....), és udvarias is nem az lehúzott ablakon át beszélni.

és lehet hogy a kezében amikor kezett fogott ott figyelt egy szeintistván/deák

boca: merre lax? gépedet látva a tekerõs állatfajhoz tartozol mint jómagam, néha ha gondolod eljöhetnél tekerni

Kérlek alássan igazán megtisztelsz, nyitottam egy új topikpot a lokálpatriótáknál V-VI.-ker cím alatt, gyere oda és megdumcsizzuk
" A Cube el van vetve! "

#107
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
már németországban is megdugnak a rendõrök ha kiszállsz...
osztrákiában is asszem.
mancs a kormányon, oszt heló.

saját ház elött meg bringával is inkább megyek két kört ha nem ottlakó egyed van...

#108
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
amerikában tilos kiszállni amíg rencsibácsi nem mongya.

itthon nem tilos (nekem még így tanították....), és udvarias is nem az lehúzott ablakon át beszélni.

és lehet hogy a kezében amikor kezett fogott ott figyelt egy szeintistván/deák

boca: merre lax? gépedet látva a tekerõs állatfajhoz tartozol mint jómagam, néha ha gondolod eljöhetnél tekerni
Meguntam az aláírásom....

#109
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
heeeeeeehh..
másik fórumról:

Estimese:

Yaris megy a körúton...utána a Yard...villogó fel, majd megállnak. Yarisos ombre kipattan (itt mondtam haveromnak, hogy amerikába ezért fegyvertrántanának a fakabátok), kezetfog a kikászálódó két rendõrrel , majd azzal a lendülettel visszaül és elhajt.

Ezt ki fogom próbálni, ha legközelebb igazoltatnak...

Szolgálunk és korruptak vagyunk!


Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#110
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
vannak érdekes esetek :)
" A Cube el van vetve! "

#111
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
én egyszer pár éve, ilyen sztorinál lazán végiggyalogoltam vasalt motoroscsizmában, az A6-os elején - mert nem fértem el a sövény és az autó között- csak elõtte felhívtam a lopós autós havert /akkor még jártak/ úgyhogy a delikvens mire jött höbörögni már éppen videózták is az autóját, meg pakolták alá a görgõt......mindebben a vicc hogy a marhája az ingyenes parkoló elõtt állt fel a járdára, /7.ker Damjanich u./ tehát a barom ha bemegy a parkolóba még kevesebbet is kellett vón neki gyalogolni....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#112
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Azért szerintem ahhoz is bátorság kell, h az ember a saját háza elõtt csináljon ilyen mûsort, vagy legalábbis a közvetlen környezetében!

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#113
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
MJani01: Úgy álltak az egészhez, mint akinek nem az lenne a dolga, hogy fenntartsa a rendet. Szerintem azért ez is hozzátartozik a munkájukhoz. (á, már megint ki kell jönni egy ilyen kis piti ügy miatt) Megkérdezték, hogy máshogy nem tudtam volna elintézni. (?)

the_d: hõbörgött a gyerek, hogy ad egy pofont meg ilyesmi, de mikor rákérdeztem, hogy ezt hogy gondolta, amikor a 3 kg-os dobozokat nem bírja bevinni azért kell felállnia a járdára, akkor inkább jött a "megveszlek kilóra" és a "nézd már meg hol laksz prolikám" duma. Erre a szeméberöhögtem, és azt mondtam, hogy milyen butus vagy komám. Az dühítette, hogy nem veszem fel a sértéseit. Ekkor jöttek meg a fakabátok.
" A Cube el van vetve! "

#114
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
@hozé: dehogynem. csak vizuális típus vagyok, elékpzeltem Burcét tütüüüzni. :)

@boca: én itt lakom melletted (szív aradi sarok), és azért mázlid van hogy helyben nem vertek meg. Mozognak itt olyan arcok hogy ihaj......és nem csak az etnikumról beszélek.
Meguntam az aláírásom....

#115
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Miért, a rendõrrel mi volt a gond?


A sebesség mindent megold.

 


#116
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

De hogy még többet belõle tanuljak, járõrt simán a 108 (vagy mivel) hívtál? Mondtad, hogy egy autós életveszélyesen megfenyegetett?
Vagyis történik az ilyen? :o

Sajna a 107 NEM foglalkozik ilyennel, hanem elirányítanak az aktuális rendõrkapitánysághoz(!), akik intézkednek. Sajnos én 10 percet vártam rájuk, és csak azért sikerült a mutatvány, mert a járdán álló autós nem tudott lemenni egy másik szabálytalanul parkoló autó miatt (akit szintén megbüntettek) Amúgy nem tetszett a rendõr hozzáállása sem....

Szóval picit kínos volt, de azóta érdekesen megszûnt ez a probléma, szóval megérte :))) Amúgy ez a lakhelyemnél történt a VI.kerben a Csengery u-ban.
" A Cube el van vetve! "

#117
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Off
the_d!
Te nem jártál napközibe?
:)

burce!
Ez magyarul volt?
:)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#118
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás

Autó. Azt mondja, tü-tüüü. Ezért hát tütüs.


ezjóóó, elmentem magamnak :D:D néha a magyarázataidat olvasva eltûnõdöm mit is keresel BMEn :D
Meguntam az aláírásom....

#119
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
De hogy még többet belõle tanuljak, járõrt simán a 108 (vagy mivel) hívtál? Mondtad, hogy egy autós életveszélyesen megfenyegetett?
Vagyis történik az ilyen? :o

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#120
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Köszönöm. Azért nem vagyok ilyen feljelentgetõs típus, mert sz.tem mindent meg lehet oldani, csak ahhoz mindkét félnek partnernek kéne lenni. Igazság szerint, nem értem, ha valakit megkérnek valamire, miért kell egybõl rátámadni? Ezek az emberek nem magukat, hanem az édesanyjukat és a neveltetésüket égetik le.


és még mennyivel neveltetõbb hatású is volt amit tettél mintha egyszerüen csak letörted volna a tükrét ugye?
:Grat:!

jól csináltad;)