Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BKV-ellenõrök, rendõrök, erdészek - társadalmi problémák

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1660 hozzászólás a témában

#81
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Sala! Mééééééééééééééég!!! Gratu! Ilyen esetben beugrik egy kép a Fürész cimü filmböl, az ilyeneket igy jutalmaznám!!!
" A Cube el van vetve! "

#82
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Köszi. És Sala - jól tetted.:)


#83
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
A TAG nem a graffiti bár lehet, hogy azon a kategorián belül van. Egy igényes grafiti tud szép lenni(persze a megfelelõ helye lagal fal), viszont a TAG az amikor a hülyegyerek felfirkálja a kitalált nevét a buszra,falra,mindenre.
Az ilyen nagyon ronda irás amit a buszokon látsz.
Mondjuk ha a saját füzetébe rajzolja akkor tölem annyi TAG-elhet amenyit csak akar. Csak az a baj, hogy azt hiszik, hogy minél nyilvánosabb helyen van annál gizdább.

#84
Csuporka

Csuporka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 608 hozzászólás
Grafiti.
Falfirka.
Olcso szorakozás hülyegyerekeknek.

Több szinonima hirtelen nem ugrott be :D

#85
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Ma ledobtam két fiatalkorut a vonatrol

Már akkor rázott az ideg amikor nekiálltak Tag-elni.
Akkor borult el az agyam amikor a kallrnéni kérte a jegyüket Õk meg beszoltak.

Az egyik véletlen lefejelte az ajtót
kussban leszálltak

Mi az a TAG?


#86
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Ma ledobtam két fiatalkorut a vonatrol

Már akkor rázott az ideg amikor nekiálltak Tag-elni.
Akkor borult el az agyam amikor a kallrnéni kérte a jegyüket Õk meg beszoltak.

Az egyik véletlen lefejelte az ajtót
kussban leszálltak


kár hogy nem használ :-/
bár a közérzeted jobb lett gondolom. ;)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#87
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
Ma ledobtam két fiatalkorut a vonatrol

Már akkor rázott az ideg amikor nekiálltak Tag-elni.
Akkor borult el az agyam amikor a kallrnéni kérte a jegyüket Õk meg beszoltak.

Az egyik véletlen lefejelte az ajtót
kussban leszálltak
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#88
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás

A '96-os Erdõtörvényben is benne van. 82. § (2).


Ok, ezt réggebben én is olvastam, de a tettenért motorosok/quadosok abba kapaszkodtak, hogy "amerrõl jöttem, ott nem volt tiltó közlekedési tábla!" (ja mûszaki és rendszám nélkül:-) )Úgyhogy az erdõtörvényen kívül (Kresz?) megfogalmazódott az, hogy természetvédelmi területen a gépjármûforgalom engedélyköteles és tavaly ezt szigorították erdõterületre és jármûre. Magyarul az a cél, hogy ne csak természetõr és erdész tudjon büntetni az erdõtörvény alapján, hanem rendõr és (országhatár mentén) határõr is. Mostanában ilyen jellegû akciókat is karöltve csinálják.

#89
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
igy van megértöek mert azért legtöbjük tisztában van azzal hogy a bringások zöme természet barát és nem tesz tulnagy kárt a környezetben

#90
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Egyébként tényleg normálisak voltak, mert nem akartak megbüntetni, pedig törvény szerint megtehették volna. Elmondták a szabájt azt jónapot hagyták hogy menjek a dolgomra.

#91
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Hála az égnek, ha normálisan állsz a dolgokhoz, akkor ha találkozol egy erdésszel nem köt beléd, csak megkér, hogy normálisan kerekezz, és ne térj le az útról.
" A Cube el van vetve! "

#92
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

A éegjobban az tetszik az egészben, hogy mentem tovább és ott volt egy csomó fa összepakolva és a földön meg jó mély vájatok, amiket valami bazinagy nyergesvontatoval csinálhattak. Na most kérdem én a teherautó nem tapossa le a növényeket? :chin:


Á! A nyergesvontató nem számít. Az hivatalból van ott :)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#93
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
A éegjobban az tetszik az egészben, hogy mentem tovább és ott volt egy csomó fa összepakolva és a földön meg jó mély vájatok, amiket valami bazinagy nyergesvontatoval csinálhattak. Na most kérdem én a teherautó nem tapossa le a növényeket? :chin:

#94
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
valami ilyesmit gondoltam én is annak idején mikor ezt halgattam de nem volt kedvem vitázni pedig mondhattam volna hogy szerintem az alkalmi kirándulók sokkal több kárt okoznak a szemeteléssel(tisztelet a kivételnek) hisz nemegyszer telik meg a zsákom az ö álltaluk eldobált huladékkal a legszebb az volt mikor egy pihenöben megkértem az ép távozni kíváno társaságot a szemetet ne hagyák ot jól kiröhögtek:(

#95
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
cska az a gáz , hogy nem is tekernék kimondott nemzeti parkban DE kb. ahol erdõ van ott már az tájvédelmi terület.. bezzeg õk vághatják a fát én nem tekerhetek.. Mo. ........

#96
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

pontosan bár edig sem volt tul örömmel látott a kerékpáros a tájvédelmi körzetekben mivel a gumik felszámtják a talajt és egy vészfékezés komoly talaj eróziót okozhat ami nem tesz jót az élö flórának na nem biztos hogy szó szerint de valahogy igy magyarázta egy erdész miért is gáz ha a természetben tekerünk -direkt nem tájvédelmi körzetet irtam hisz jóformán máshol nem talál az ember erdöt rétet sajnos:(

na ez igy most elég nagy marhaság volt részérõl...konkrétan a tavalyi duna maraton nyomait, (ami ugye sáros verseny volt) 3-4 hét múlva már nem lehetett látni pedig ott azért több száz bringás szántotta a talajt....-aztán elég nevetséges az 5-6 centis gumikkal csekély tengelyterheléssel közlekedõ jármû által okozott talajeróziót az erdészeti jármûvek által okozott talajerózióhoz hasonlítani....

igazából az erdészeket a nyugodt fakitermleésben zavarjuk - milyen kellemteln ha egy fával +rakott nyerges vontató +takar egy bringást...., 2, ugye a vadásztatás, odafigyelni nehogy baleset legyen, 3, éppen +is zavarhatjuk a lepuffantásra kinézett jószágot, ami akár hetekkel is eltolhatja a kilövésük idõpontját...

Nemzeti parki, természetvédelmi szempontból viszomt valóban vannak olyan területek, illetve olyan fajok amelyek rendkívûl érzékenyek a zavarásra.....ezeket bizonyos idõszakokban valóban le kellene zárni, még a gyalogosok elõl is....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#97
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
pontosan bár edig sem volt tul örömmel látott a kerékpáros a tájvédelmi körzetekben mivel a gumik felszámtják a talajt és egy vészfékezés komoly talaj eróziót okozhat ami nem tesz jót az élö flórának na nem biztos hogy szó szerint de valahogy igy magyarázta egy erdész miért is gáz ha a természetben tekerünk -direkt nem tájvédelmi körzetet irtam hisz jóformán máshol nem talál az ember erdöt rétet sajnos:(

#98
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
A '96-os Erdõtörvényben is benne van. 82. § (2).

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#99
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
A pontosság kedvéért: régebben gépjármûvel volt tilos behajtani, tavaly májustól szigorították jármûre, amiben már a kerékpár is bennefoglaltatik. Püff neki...

#100
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Amúgy tavaly május óta tényleg tilos jármûvel (tehát kerékpárral is) természetvédelmi területre behajtani.

azelõtt is tilos volt...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való