Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BKV-ellenõrök, rendõrök, erdészek - társadalmi problémák

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1660 hozzászólás a témában

#1
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Taxi-s topikot nem találtam, de társadalmi problémának megfelel:

 

finoman kifejezve: az ECZ-675 rendszámú, idősebb (szürke körszakáll/goatee) taxis úrnak üzenem hogy akármennyire rossz napja volt, nem illik ráhajtani a bringásra aki épp betartja a szabályokat és megáll a piros lámpánál, főleg ha nem tud úgyse előzni mert mindkét oldalon parkoló autók állnak (Kodály Körönd félköre a Felső Erdősort kereszteződése előtt).

 

Attól hogy a bringás látja hogy piros és gurul, nem hajt mint az őrült hogy áthidalja azt az utolsó 10 métert a vonalig és ott nem satuzik, nem azt jelenti hogy direkt lassítja a mögötte épp odaérkező (egyébként jelzésképp finoman motorberregtető) urat (aki bár szabad jelzéssel jár nyilvánvalóan siet valahová, de ha betartja a szabályokat akkor úgy se ér előbb oda).

 

Az már kevésbé szimpatikus hogy miután megáll a (még mindig piros) lámpánál, két másodperc után finoman nekinyomja hogy a bringásnak le kell szállnia kiszakítani a hátsógumiját a rendszámtáblája alól, és még mutogat is neki. Miután agresszívan leelőzi a kereszteződés azon három méterén ahol még épp elfér. Arról nem is beszélve hogy taxis létére tudnia kéne hogy a következő szintén piros lámpánál (Kodály Körönd Andrássy út kereszteződése, 30-40 méterrel arrébb?) ugyanúgy beragad.

 

Ezen úton üzenem neki hogy nekem bár hosszú, jó napom volt, és tisztában vagyok vele hogy nem lett volna tőle még jobb ha lerúgom a tükrét, más lehet hogy erről hasonló esetben máshogy gondolkozik.

 

Megnéztem a hátsó gumit, van benne egy frissnek kinéző keresztszakadás, de ott a sötétben a pár másodperces ránézésnél nem láttam. Jelentsem fel vagy kiröhögnek?



#2
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
jaja ezért van pesten idõközös menetrend. (ezért itt nem is beszélhetünk késésrõl) pécsett nem tudom milyen menetrend van.
sajnos a késés önmagát erõsítõ folyamat. minden második busz késik (egyre többet) és minden második meg elõbb ér oda.
off
ehh 3ast kaptam közlekedés üzemtanból :D
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#3
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Késés? Az összes késik ... ezáltal egyik sem :) - sûrûn járó helyijáratokra vonatkoztatva.
(Értsd: mikor áll valaki a 7es busz megállójában 10:00-kor, honnan tudja, hogy a 9:55-ös ért oda "késve", vagy a 10:05-ös sietve?)

A távolsági járatnál meg az az pár perc bele van kalibrálva.

Túlságosan el vannak kényeztetve ezek a városi emberek :)

(Kotomi: adott elfogyasztott ételért csak egy árat fizethet :) )

#4
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

Olyan várost mondjatok Bp-n kívûl, ahol nem csak elõl lehet felszállni a buszokra.


pécs. vagyis ott is be akarták vezetni az elsõ ajtós módszert, de a szerncsétlenek nem lazítottak a menetrenden és emiatt óriási késések voltak, ezért mostmár ott is lehet mindenhol fel-le szállni.
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#5
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás

Olyan várost mondjatok Bp-n kívûl, ahol nem csak elõl lehet felszállni a buszokra.


Banglades! Ott aztán utazhatsz még a lökhárítón is :D

Thez: Ez az önkiszolgáló étterem hasonlat tetszett.Csak úgye ott van választásod,hogy az adott menüért mennyit kell fizetned.
Itt meg van egy,és azért kell jó sokat fizetni. Ezért van ennyi tróger a BKV-n... :)
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#6
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Olyan várost mondjatok Bp-n kívûl, ahol nem csak elõl lehet felszállni a buszokra.


A sebesség mindent megold.

 


#7
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Thez, komolyan nem ertelek. Ki nyul le teged? ...
..a 290 (?) sem olcso, tudom, foleg ha tenyleg csak par megallot megy vele az ember, es foleg ha a 0-hoz hasonlitjuk.)

A "lenyúlás" meg volt az elmúlt néhány évben és mégis hol tartunk.. Akkor talán fizessen aki a többit is elvitte mindenkitõl (mindenkitõl?).

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#8
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Burce: a bkv a 290 ft jegyrõl adózik, és 400at fizetsz. Lenyúlás 110 ft. Adómentesen :) Ha így kielégítõ a válasz. Engem amúgy senki, mivel nem utazok BKV-val.

Vagy nyomtattak "buszon árusítható jegy, 400FT-ot"? :)

Pestiek semmire se vevõk, fõleg logikus lépésekre.
Jelenleg olyan, mint egy önkiszolgáló étterembe menni, és fizetni - vagy nem.

#9
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.724 hozzászólás
Nálunk is elsõ ajtós felszállás van, és mellé még van rengeteg sok ellenõr is. :) Viszont éjszakai bükki járatokon van olyan, mikor venné az ember a jegyet, hogy nem kell fizetni, csak kapaszkodni, de azt nagyon :)
Clok-Sim= az azt jelenti, hogy Miskolc. : )


közben megelõztek :D
"Minden hülyeség" by Tomidny

#10
Mew

Mew

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
miskolcon már egy jóideje csak az elsõ ajtón lehet felszállni a buszokra(kivéve ingyenes járat)

az emberek érdeke a gyors le illetve felszállás,muszáj haladniuk,mert különben saját maguknak okoznak problémát....

#11
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Nálunk (Sopron) csak az elsõ ajtónál lehet felszállni, legalább 15 éve. Ennek köszönhetõen nincs kaller' a buszokon. Ha kevesen vannak a buszon elõfordul, hogy adnád a 200 ft-t a sofõrnek, de õ csak egy 100-ast kér és nem ad jegyet :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#12
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

Viszont én számlát kérnék a 110 ft zsebre tett, adócsalt összegrõl. Menjen azzal az idõ, ha már lenyúlnak, olyan megállóban, ahol nincs automata pl.. :)
Bár szerencsére még mindig nem fenyeget ez a kérdés.

Thez, komolyan nem ertelek. Ki nyul le teged? A piacon a kofa, amikor a ket paradicsomot fel kilonak meri es rosszul is ad vissza, o lenyul. De amikor egy szolgaltatast veszel igenybe, es tudod elore, hogy mennyibe kerul, es tenyleg annyit kell fizetned, az miert lenyulas? (Igen, draga, de barmikor vehetsz a trafikban elore 1-2 vagy tiz jegyet es nem lesz ilyen gondod - a 290 (?) sem olcso, tudom, foleg ha tenyleg csak par megallot megy vele az ember, es foleg ha a 0-hoz hasonlitjuk.)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#13
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
de ez az elsõ ajtós felszállás egy vicc
egy komolyabb megállóban akkor fél óra mig felszáll mindneki, a menetidõ kb másfél 2xesére nõ..

esetleg este 8 után ha kevesen vannak akkor lenne értelme, meg az éjszakai járatokon, akkor van sok részeg randalírozó

volán azért más mert ott kevésbé sûrûen vannak a megállók..

#14
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Viszont én számlát kérnék a 110 ft zsebre tett, adócsalt összegrõl. Menjen azzal az idõ, ha már lenyúlnak, olyan megállóban, ahol nincs automata pl.. :)
Bár szerencsére még mindig nem fenyeget ez a kérdés.

VV: szted sokan emlékeznek itt a 90es évek elejére? :)

Mellesleg a volánnál mindig is mûködött, az átlag parasztnak eszébe sem jut hátul felszállni, várakozni.

#15
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

A 400ft elég durva, több mint 20km-t megyek kocsival ennyi pénzbõl, a távolsági buszokkal meg még többet.


érthetõ... ha az ajtóban is normál áron lenne a jegy, mindenki lusta lenne elõre megvenni és fél óra lenne, mire mindenkinek adna jegyet az a szerencsétlen nõ. nem rossz ötlet szerintem az egész.
viszont ha mindenhol bevezetik - ahol én is járok kéthetente 2megállót villamossal vonatra - akkor veszek egy kempinget amit otthagyhatok a déliben :P

#16
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Úgy látom, hogy többeknek is szelektív az emlékezete. Ezzel a dologgal már kísérletezett a BKV a 90-s évek elején, az esti csúcsforgalom utáni idõszakban, és nem csak a kis forgalmú járatokon.



Vének Tanácsa :D

#17
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A 400ft elég durva, több mint 20km-t megyek kocsival ennyi pénzbõl, a távolsági buszokkal meg még többet.


A sebesség mindent megold.

 


#18
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

Óóó, Te kis naiv!
Hallottam a riportot reggel,mikor "okos ember" elmagyarázta, hogy miért találták ki ezt a fantasztikus dolgot.
(Úgy látszik van az a pénz, amiért egyesek töprengenek eget verõ hülyeségeken. Ideológiában meg nincs hiány) :( Marad a bringa. (Puhosoknak a kocsi, ott finghatnak szabadon.)
Egy biztos, ezzel sem lett népszerûbb a BKV.

Melyik riportra gondolsz?
Azok haragszanak rá, aki blicceltek/nek, lásd az index videóban a bácsi.
Persze, hogy nem kényelmes, de az se nézne ki jobban, ha a megállókat zárnák hermetikusan, beléptetõkapuval. Ez a megoldás a legegyszerûbb. (Ha mindenki megszokja/elfogadja, akkor a menetidõ sem lesz sokkal több.)
Vagy tudsz jobbat a potyázók ellen? (Jóság injekció?)

(A 90-es évek elején tojáshéjjal a hátsómon egy másik városban totyogtam.)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#19
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Oké, szelektív, de mi alapján döntik el pl. hogy koszos-e a ruhám, vagy sem? (lsd. diszkó, kidobó ember) :), avagy ezt is kifüggesztik a megállókban, "kötelezõ viselet" címmel? Szeretem, ha hülyének néznek. /Vagy csak ma van piszkálós hangulatom! :chin:/

#20
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Úgy látom, hogy többeknek is szelektív az emlékezete. Ezzel a dologgal már kísérletezett a BKV a 90-s évek elején, az esti csúcsforgalom utáni idõszakban, és nem csak a kis forgalmú járatokon.