Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BKV-ellenõrök, rendõrök, erdészek - társadalmi problémák

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1660 hozzászólás a témában

#141
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Egy tanúlságos történet (nevek és helyszínek nélkül):
A gimiben, ahová járok, a kollégiumban volt egy kis affér. Egy srácnak ellopták vmilyen 150 000 Ft értékû mobilját. Megtörtént a feljelentés ismeretlen tettes ellen. Utóbb kiderült, hogy az egyik gyerek épp a kolégiumban tartózkodott akkor, amikor neki nem kellett volna...gyanúsított lett és bevitték kihallgatásra. Szinte biztosan tudta mindenki, hogy nem õ volt az, mert olyan az anyagi helyzete, hogy...gyakorlatilag vasvillával forgatják otthon a pénzt, be ne rohadjon az alja...dehát a gyanúsított az gyanúsított. Mire a kihallgatásra került a sor a mobil megkerült (a tettes beijedt és visszavitte v. csak egyszerûen megtalálta a tulaj...nem tudom), de szegény srác már bent volt az õrszobán. A nyomozó rövidre akarta zárni a dolgot: megmondta a gyereknek kerek-perec, hogy õt bizony nem érdekli a dolog, onnantól, hogy megvan a mobil (pedig valószínûleg valaki ellopta a kollégiumból, aztán lelkiismeretfurdalás miatt visszavitte) szóval az ügyet le akarja zárni és, hogy vállalja már magára a dolgot...nem tudott szegény mit tenni..megvolt minden: újlenyomatvétel, fényképezkedés a csíkos fal elõtt, nyílvántartásba-vétel, stb. Természetesen nem kapott priuszt, hiszen mindenki tudta, hogy nem õ volt az de a jegyzõkönyv meg a szabályok miatt szükség volt a formaságokra...

Ezek után azt hiszem nem kell leírnom, hogy mi a véleményem a magyar rendõrség bûnüldözésérõl...:(

#142
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
pár éve Esztergomba is bevezették hogy tartosan munkanélkülieknek biztosítanak ilyen közmunkát+a szabálysértési birságok is ledolgozhatok ez nagyon jó ötlet tavaj tavasszal pl szépen rendbe tették a Dunapartot remélem idén is megteszik mert ráférne:(

#143
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás

Bizony-bizony. Nézd csak meg milyen retkes az egész belváros! Mondjuk el lehetne menni picit utcát seperni, stb, van sok közmunka ám! De sajna nem igazán akaródzik menni.....


két éve vidéken (szeged mellett) voltunk falunapokon bulizni. reggel 5 fele amikor már mindenki elment ottmaradt minden sátor, pad, üvegek meg szemét. az egész téren egy figura állt. leálltunk vele beszélgetni, kérdeztük ki takarítja el ezt a sokmindent. mondja a fickó hogy akik be vannak jelentve munkanélküli segélyre azokat kiküldik ilyen munkár, jönnek reggel hatra aztán takarítanak...:chin:

valami ilyet lehetne csinálni a fõvárosban is...

#144
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
na igen ez jellemzö még a munkanélküliekre is. de van oan story is mikor a ficko egyszerüen nem hidte hogy komoly az ajánlat (árviz után kellet kihordani az iszapot 15e ért) és ö enyi lét kapna munkáért a végén nekem beválalta 1ezerért+cigi+1lityi bor:D de természetessen a végén 15öt kapott+cigi,pia még madarat is fogot volna oj boldog volt.Elég szomorú hogy sokan visza élnek valaki kiszolgáltatotságával

#145
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Egyik ismerõsöm is elment az itteni hajléktalan szállóra munkásokat keresni, cserepeket kellett volna felhordani az emeletre 8órában 5e Ftért, de senki nem akart dolgozni, azt kérdezték tõle, mit csináljanak a pénzzel.


A sebesség mindent megold.

 


#146
repuloszonyeg

repuloszonyeg

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Bizony-bizony. Nézd csak meg milyen retkes az egész belváros! Mondjuk el lehetne menni picit utcát seperni, stb, van sok közmunka ám! De sajna nem igazán akaródzik menni.....


Nagyrészük azt mondja h neki vmi "komoly munka" kell..., akinek nem, az elvállal kb akármit, és meg is csinálja rendesen. Kaszálás, építkezésen meló, stb.
" Azt a
sátrat könnyen észre fogjátok venni, van rajta álcaháló. :D "

#147
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

a szálló kérdést egész jól látjátok és tény hogy nagyon sok a tróger a csövik közt de sok olyan emberrel dumáltam közülük aki sokkal többet érdemelne és nekik kell a segitség.
de én inkább a foglalkoztatásukban látnám a megoldás hisz sokan dolgoznának közülük de ök is ''olyanok,, mint a kutya aki ellog othonrol egy kis ideig csavarog és onantol ha haza is megy már benne lesz a csavargás,a szabadság utáni vágy és ujra ujra elfogszökni

Bizony-bizony. Nézd csak meg milyen retkes az egész belváros! Mondjuk el lehetne menni picit utcát seperni, stb, van sok közmunka ám! De sajna nem igazán akaródzik menni.....
" A Cube el van vetve! "

#148
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás

A tisztánlátás kedvéért; nincs is kocsim....


A tisztánlátás kedvéért: nem is az a lényeg!...

mindenesetre nem akarok senkit megsérteni, gondolom te se

#149
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.338 hozzászólás

na ha az egyik rákoppant a motorházadra akkor az én voltam...
..."te fasz"...

A tisztánlátás kedvéért; nincs is kocsim....

#150
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Nyugalom!
Az egész szabálytalankodás a gyalogosok miatt van, mert õk a kerékpárúton sétálnak és így le kell mennünk az útra szabálytalanul, az autósok ezt látva úgy gondolják, ha nekik lehet akkor nekünk is. (Ne vegyétek komolyan :) ).


A sebesség mindent megold.

 


#151
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás

A bicajosok meg faszok mert szabálytalanul közlekednek, mindig bevágnak a kocsim elé. Akasszuk fel az összeset.


na ha az egyik rákoppant a motorházadra akkor az én voltam...
..."te fasz"...

csakmert ugye az is egy társadalmi probléma hogy hogy vezetnek az embrek
javaslom nézd meg ezt, és rögtön rájössz hogy be is lehet vágni a másik elé akár kocsival akár nem, ha olyan a közlekedési kultúra...


#152
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Tehát akkor végülis utálunk mindenkit.
Ezt szeretem én!.....
(minden(ki) mást utálok)


(tolerancia? a csudát. ha nekem jogom van vmihez, akkor a másik takarogggyon/monnyonle!)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#153
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás

A bicajosok meg faszok mert szabálytalanul közlekednek, mindig bevágnak a kocsim elé. Akasszuk fel az összeset.

Meg a gyalogosokat is, mert atmennek a piroson... szetseneznek...
Sei, soku Si.

#154
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.338 hozzászólás
A bicajosok meg faszok mert szabálytalanul közlekednek, mindig bevágnak a kocsim elé. Akasszuk fel az összeset.

#155
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
abszolut igazat kell adnom mi is jártunk igy de ennek volt elentetje mikor a fickonak intéztem melot szálást azóta is ott van és boldog igaz ö kezdö hajléktalan volt még és nem vált alkoholistává csak elvált a lakást +othagyta a gyerekeinek+melo is megszünt tipikus önhibán kívüli lecsuszás

#156
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Erre a foglalkoztatni kell öket témára van egy jó kis mesém:

Kb 9 év házatépítettünk. Ment a gödörásás fater kint volt a telken egyszer csak megjelenik két csövi és mondják, hogy nincs e valami munka. Fater adott nekik, és rendelt egy lakókonténert, amiben lakni tudtak.
Késöbb kiderült, hogy mindkettõ diplomás ember, csak a oia miadt kidták öket othonról.
Kb 1 hónapig rendesen dolgoztak nem volt velük semmi baj. Azonban az elsõ fizetésükm után az egészet elköltötték piára és tala S***ák a konténert (szószerint).Valahogy a munka se haladt és 1 héttel késõbb eltüntek.

Na azóta vagyok én velük úgy, hogy ezeknek fölösleges munkát biztosítani, mert ameik alkoholista, az ugyse tud megváltozni.

#157
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
a szálló kérdést egész jól látjátok és tény hogy nagyon sok a tróger a csövik közt de sok olyan emberrel dumáltam közülük aki sokkal többet érdemelne és nekik kell a segitség.
de én inkább a foglalkoztatásukban látnám a megoldás hisz sokan dolgoznának közülük de ök is ''olyanok,, mint a kutya aki ellog othonrol egy kis ideig csavarog és onantol ha haza is megy már benne lesz a csavargás,a szabadság utáni vágy és ujra ujra elfogszökni

#158
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

...nem mennek, azt mondván, hogy õk nem alkalmazkodnak!!!


Állítólag azok a bizonyos szállók is elég érdekesek, mert ott meg egymást rabolják ki a csövik.


akkor ezekszerint az érzéketlen társadalom a hibás. hát már hadd ne sajnáljam õket. besz*rok komolyan.
_nem egy csövi nyilatkozta_, hogy azért vannak az utcán mert így egyszerûbb. nincs felelõsség, nincs számla, nincs költség, nem kell alkalmazkodniuk.

és sajnálatból se üljön lehetõleg oda, szaroshugyos seggel, ahová a tiszta, nem alkoholista, nem haszontalan másik utas, mert a "szerencsétlen" _úgy döntött_!!, hogy saját szarában éli az életét

az érzéketlen társadalom meg szállást épít nekik (helyesen), ahová saját maguk miatt nem mennek, hát ne ba**za már meg az ég :(

#159
cimarcimar

cimarcimar

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
Nem Amerika hanem Magyarország a lehetõségek hazája! Itt mindent lehet! Következmények nélkül! Én élvezem... Budapest egy rohadtnagy játszótér örjöngjetek benne nyugodtan! A kutyaszaratóknak meg levágom a fejét!

#160
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Véletlenülse akarom védeni a csöviket, de azért nem ennyire fekete meg fehér a kép. Állítólag azok a bizonyos szállók is elég érdekesek, mert ott meg egymást rabolják ki a csövik. Tehát én valahogy ugy képzelem el, hogy aki meg tudja védeni magát az megy szállóra a többiek meg nem , mert félnek, hogy azt a kevés holmijukat is ellopják.

No igen, erre mondtam azt, hogy a szabályokat nemcsak betartani, betartatni is kell.
" A Cube el van vetve! "