Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BKV-ellenõrök, rendõrök, erdészek - társadalmi problémák

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1660 hozzászólás a témában

#161
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Véletlenülse akarom védeni a csöviket, de azért nem ennyire fekete meg fehér a kép. Állítólag azok a bizonyos szállók is elég érdekesek, mert ott meg egymást rabolják ki a csövik. Tehát én valahogy ugy képzelem el, hogy aki meg tudja védeni magát az megy szállóra a többiek meg nem , mert félnek, hogy azt a kevés holmijukat is ellopják.

#162
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
A hajléktalanos témához: nem csak velük van baj, pl az építkezésekrõl haza igyekvõ festõk, kõmûvesek, akik a szutykos ruhába gond nélkül leülnek, és amikor az ember rászól, még õ van felháborodva.
Itt egy nagy probléma van sajnos. A SZABÁLY, AZ SZABÁLY! Nem véletlenül lett kitalálva. Ezeket be KELL TARTATNI, és BE KELL TARTANI!!!! Amíg a BETARTATÁS hiányzik, addig mindig lesz szabálytalanság.
A hajléktalannak nem feltétlenül kell az utcán aludni, mert arra vannak kitalálva a hajléktalanszállók, AHOL FÜRÖDHETNEK, KIMOSHATJÁK A koszos cumóikat, de ott is vannak bizonyos szabályok, amiket ott is BE KELL tartani! A hajléktalanok 34 %-a jár csak a szállásokra, a többiek nem mennek, azt mondván, hogy õk nem alkalmazkodnak!!! Miért is??? Mindnyájunknak mindenhol alkalmazkodni kell, ez a civilizációval együtt jár sajnos....
" A Cube el van vetve! "

#163
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

Lassabb, igen, sõt, a buszsofõrnek is plusz munka, és nem tudom, hogy Budapesten ez mennyire lenne megoldható (mondjuk nem csúcsidõben...), de hogy hó végén több pénz lenne a kasszában, az biztos.

Londonban kb ez van a buszokon...és szemre jól mûködik, bár csak pár hónapot pecóztam kint.
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#164
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Pl: Miskolcon pár megállót akartam utazni este ~8-9 magasságában, a sofõr az elsõ ajtót nyitotta ki, és megvárta míg lyukasztok. Csak színben stimmelt a jegyem, elkérte, megnézte, majd megkérdezte, hogy mi ez. Aztán megegyeztünk, hogy megyek gyalog. Közben láttam több villamost, buszt is megállókban, ez ment, hogy elsõ ajtó.
És tudom, hogy pl Debrecenben is így megy. Elsõ ajtón fel mindenki, aztán lehet leszállni.
Lassabb, igen, sõt, a buszsofõrnek is plusz munka, és nem tudom, hogy Budapesten ez mennyire lenne megoldható (mondjuk nem csúcsidõben...), de hogy hó végén több pénz lenne a kasszában, az biztos.
(De ahogy látom, ez egy olyan város, ahol mindenki mindent letoj. Akár a lábtörlõt is az ajtaja elõtt.)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#165
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
civilruhás b.ör voltam a 3as metron a zsaruknak segitettünk kiszurni a rongálókat,zsebeseket+leszálítatuk a csöviket már ameik nemtudot viselkedni pl le xarta az üllést stb.amugy az ijeneket+azt aki lecsesz ha kaját akarsz neki venni és nem lóvét adsz nem tom sajnálni a leg több önhibájábol lett az ami de van oan akivel tök jóban vok a mai napig. ja és mindig veszek jegyet pedig a metron nemkéne mert nem adtam le az igazolványom:D

#166
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Rabbit, nem nem értelek, ugy érzem hogy a süket beszélget a némával tehát a topic hoszutávu létezésének érdekében ne folytassuk a vitát, mert ugyse fogunk A-rol B-re jutni.

Csak annyi hogy töled nem mesze lakom, tehát igenis elég sokat tömegközlekedem.


Jóóóó.... Értelmetlen szócséplés, igazad van. De ez jellemzõ erre a topicra, már megbántam, hogy hozzászóltam. Én, a nihilista.

Nem messze Nagykovácsitól? Azért BKV-n nem fogunk összeakadni, ha rajtam múlik.

Béke! :)

#167
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Biztos nem tiszavirágéletû, mert már elég régóta megvan.


A sebesség mindent megold.

 


#168
Csuporka

Csuporka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 608 hozzászólás
Rabbit, nem nem értelek, ugy érzem hogy a süket beszélget a némával tehát a topic hoszutávu létezésének érdekében ne folytassuk a vitát, mert ugyse fogunk A-rol B-re jutni.

Csak annyi hogy töled nem mesze lakom, tehát igenis elég sokat tömegközlekedem.

#169
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

vajon ez a topic is tiszavirág életû lesz, mint a szerelmes? :)


remélem

#170
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
vajon ez a topic is tiszavirág életû lesz, mint a szerelmes? :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#171
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Ezt most ugye te sem gondolod komolyan?

Ha jol értelek, "A hajléktalannak, -aki mellesleg "terhére van utastárasainak"-", és hogy ne csak egy buszrol beszéljünk, a hajléktalanok az egész társadalom terhére vannak? Aha tehát a hajléktalanok mondjanak le? Esetleg deportáljuk öket?
Komolyan nem értelek hogy egy hajléktalant szidsz mert nem tudtál leülni vagy mi...Ja hogy ö meg tud haza menni, egy lakásba ahol van pl tetö, fütés, hütö kaja, fürdöszoba... á lof@sz ez kit érdekel inkább az ülöhely a buszon mint ez a pár aproság.

Csak ugy érdekesség képen probálj már meg télen mondjuk egy hetet az utcán élni...aztán miközben dideregsz az utcán pár karton doboz közt abba is belegondolhatsz hogy ezek a "terhek" biztos maguk választották hogy az utcán élnek, söt mitöbb ingyenélö banda aki Téged kizsákmányol, és még az ülöhelyedet is elveszi.
Felháborito mik vannak, nem tudom hogy tudsz tovább élni.

Szvsz a hajléktalan lenne a legboldogabb ember ha megtehetné hogy lukasztana a buszon.


Nem értesz, vagy nem tömegközlekedsz. Szó szerinti "tömegközlekedésrõl" beszélek. Én 189 centi vagyok, mindig csodálkozom a húgomon miért nem fél vagy lesz rosszul olyan jármûvön, ahol gyakorlatilag a két lába nem ér le a földre.
Könnyen lehet, nem kedvelem a hajléktalanokat: nem adok pénzt nekik, nem megyek le a Nyugati aluljáróba. Nem gondolok bele sem az õ életükbe, ahogy a nálam tehetõsebbekébe sem. Így élek, bocs.
Viszont, amit félreértettél, mert „szociálisan érzékenyebb vagy nálam”:
Én a BKV-t okolom, hogy ha már megengedi (ám legyen), hogy ingyen utaztatja õket, akkor legalább az általa hozott egyébként mindenki másra is elvileg vonatkozó szabályokat tartassa be velük is. Ezt gyakorlatban, mivel a sofõrnek nem szokása, ki mástól várnám el, mint az ellenõrtõl, akinek ez a dolga. Ez konkrétan abban mutatkozna meg, hogy nem csak a lógóst fogja meg a jutalékáért, hanem vegye a fáradságot, és esetleg megkéri azt a hajléktalant, hogy mutassa már meg az igazolványát õ is. Vagy, ha utóbbi sz@ros ruhában bûzölög, (most szólok, mielõtt ugrasz, nem általánosítok) akkor esetleg kérje meg, hogy szálljon le…
Ülõhelyrõl egy szót sem szóltam, de ha már szóba hoztad: ha leülhetnék sem szokásom, mert utálom átadni a helyet. Pontosabban: nem szeretem, hogy elvárják, és azt sem, ha megköszönik. Ezt biztos megint antiszociálisnak látod. Az ülések kétes tisztaságról, -ez megint a BKV szidalmazás rész-, nem beszélve: avagy mit várhatunk el 230 forintért típusú kérdéskör…

#172
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Ez az egész téma hülyeség. Ha bemész a boltba, nem kezdesz el hõbölögni, hogy ez a kenyér drága, úgyhogy nem fizetek érte. Ha drága, akkor nem kell megvenni. Ennyi.

#173
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

A cseresznyés dologgal ellentétben viszont itt az emberek igen nagy része adó formájában igen durván hozzájárul az államháztartáshoz, még a diákok is.

Azért külföldön is van adó, meg hozzájárulás, és mégis fizetnek az emberek sok egyébért is "plusszban", mint pl. a közlekedés.
Azon lehet vitatkozni, hogy arányos-e az ára, vagy sem...
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#174
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Én mindig mondom, hogy a magyarok tolvajok és csalók és képtelenek betartani a szabályokat.


A sebesség mindent megold.

 


#175
Csuporka

Csuporka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 608 hozzászólás

Nekem kötelességem. A hajléktalannak, -aki mellesleg "terhére van utastárasainak"-, miért nem?
Mert (miért) szegény? Õ nem nem foglalja a helyet?
A kaller levegõnek nézi, mintha ott sem lenne a buszon. Engem csak ez bosszant.


Ezt most ugye te sem gondolod komolyan?

Ha jol értelek, "A hajléktalannak, -aki mellesleg "terhére van utastárasainak"-", és hogy ne csak egy buszrol beszéljünk, a hajléktalanok az egész társadalom terhére vannak? Aha tehát a hajléktalanok mondjanak le? Esetleg deportáljuk öket?
Komolyan nem értelek hogy egy hajléktalant szidsz mert nem tudtál leülni vagy mi...Ja hogy ö meg tud haza menni, egy lakásba ahol van pl tetö, fütés, hütö kaja, fürdöszoba... á lof@sz ez kit érdekel inkább az ülöhely a buszon mint ez a pár aproság.

Csak ugy érdekesség képen probálj már meg télen mondjuk egy hetet az utcán élni...aztán miközben dideregsz az utcán pár karton doboz közt abba is belegondolhatsz hogy ezek a "terhek" biztos maguk választották hogy az utcán élnek, söt mitöbb ingyenélö banda aki Téged kizsákmányol, és még az ülöhelyedet is elveszi.
Felháborito mik vannak, nem tudom hogy tudsz tovább élni.

Szvsz a hajléktalan lenne a legboldogabb ember ha megtehetné hogy lukasztana a buszon.

#176
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Azért tart ott kis hazánk, ahol, mert széthúz a társadalom. A legnagyobb szarban is képesek vagyunk egymásra mutogatni a probléma megoldása helyett...:(
Ezért veszek mindig bérletet, ezért nem puskázok suliban, stb. (nem vagyok ilyen mama-kedvence, stréber kölök...egyszerûen csak átlátom a tettek következményeit és vállalom azokat)....mert hiszem, hogyha elegen vagyunk fordul a kocka. És akkor majd nem lyukasztani lesz gáz (mer most az, sajnos!), hanem potyázni.
És leszarom ki mit hisz, mert a becsület sokkal fontosabb. És élhetek én piszok gányul...legalább ha a tükörbe nézek nem egy szar alak fog visszanézni rám...
Jó ez rossz hasonlat, mert egy potyázástól, még nem leszek közelennség, de ismeritek:
"Aki hazudik, az csal.
Aki csal, az lop.
Lopni, csalni csúnya dolog..."
Én hiszek a változásban és igenis: egy pár fecske már csinál nyarat....
Ennyi, abbahagyom a prófétáskodást!:)

#177
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
A BKV-rõl nem tudok véleményt mondani, mert miskolci vagyok, de azért nálunk is vannak érdekes dolgok.
Az MKV kb. 20%-ot emelt az árakon. Na, mondom, legalább lesz több járat vagy vmi oszt nem kell reggel a 35-ösön az alsó lépcsõn nyomorogni. Erre mi történt? A járatok 10%-a egyszerûen megszûnt (nincs többé, soha nem is lesz) a maradéknak meg kb. az 50%-án rövidítettek. De olyan mértékben, hogy eddig volt olyan busz, ami keresztül ment az egész városon és most megy 4 MEGÁLLÓT! Nem többet! a kb. 25 megállós vonaljából csináltak 4-et...ritkább járatok, rövidebb útvonalak, keveseb járat...akkor hová is ment a különbözet, ami az emelésbõl befolyt? :chin:

U.I.: azért megjegyzem, hogy 38-as, ami a Perczel-re megy (olyan kb. mint a Rózsa-domb Pesten) évek óta teljesen üres. Azt bezzeg nem ritkították...hát igen, a burzsoá csemetéknek nem elég az C Merci a ház elõtt...
És még a 35-ös is ritkábban jár...:( :-D

És még mielõtt jönne az anyázás...MINDEN HÓNAPBAN megveszem a diákbérletet (mert hiszek a változásban, a jobb jövõben, a szép világban...:confused:). Csak arra próbálok rávilágítani, hogy azért ne emeljünk már szobrot a BKV/MKV-nak, mert õk is nagy kópék...persze - mégegyszer hagsúlyozom - ez senkit sem jogosít fel a potyázásra...

#178
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás

Ez szerintem csak a lopás igazolása. Nincs morális alapotok. Ez olyan, mint a sok köcsög, aki lopja a földünkrõl a cseresznyét - persze mindenki csak 1-2 szemet. Mondják, hogy csak "kóstolóba". Aztán a fél fa leüresedik, mire apámék szednék... (amióta terepíjászkodok, több marad a fán ;) )

Tökmindegy mire költik, lehet, hogy Aba Botond új luxusvillájára (illetve már õrá nem...), de nem jogosít fel arra, hogy csalj, mert pontosan arra a szintre süllyedsz le, ahol õ(k) van(nak). Ez ördögi kör, a BKV max úgy tud megváltozni, ha az utazóközönség is megváltozik, ennélkül nem megy. (vagy annyi pénz kellene hozzá, amennyi nincs és nem is lesz)

Nem hiszem, hogy felfognád, hogy mennyi kárt okoz a magyar...szétcseszi a jármûveket, szemetel, összekarcol, firkál, nem vesz jegyet - már rég lehetne itt osztrák vagy svájci színvonal, ha esetleg tennének is valamit érte.


elég erõsen félreértettél. én sehol egy szóval nem mondtam, hogy "nagyon helyes, hogy nem vesztek jegyet, mert drága és amúgy is szar a bkv", csupán azt, hogy meg tudom érteni, akik ennél a gondolatnál leragadnak... és abban szerintem megegyezhetünk, hog sok ilyen van. mert nekem magyarázhatod, én ez elõtt és ez után is meg fogom venni a bérletemet. az, hogy thez 2 megállós "ügye" belekeveredett, az teljesen véletlen...

#179
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld
Igaz....Csak miután "ellõttem" azt a 230-at, azután kezdi b@szni a csõröm a dolog.
Példa: felszálltam véletlen a 90-esre januárban, (még nem volt meg a 100 napos bérletem, lyukasztottam), ki volt kissé "preparálva" pár ülés. Aznap nem ebédeltem, másnap megvettem a komplett esõruhát/kamáslit az RP-soknál (a bérletpénzbõl). Ez felhasználói oldal. Vagy a szabad választás?

#180
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

Nekem kötelességem. A hajléktalannak, -aki mellesleg "terhére van utastárasainak"-, miért nem?
Mert (miért) szegény? Õ nem nem foglalja a helyet?
A kaller levegõnek nézi, mintha ott sem lenne a buszon. Engem csak ez bosszant.


Miért nem tudjátok egyszerûen leszarni, hogy a másik mit csinál. Nálunk ez oviban volt divat. Õ kimászott a kerítésen, akkor én is kimászhatok.