Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bicikliszállítás vonaton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
289 hozzászólás a témában

#61
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
kicsit BEZZEG-ezek:
Voltam nyáron olaszországban interrail pass-el, 10napot sihuhuztunk, ott majd minden vonaton van bringaszállító, minden vonat klímás, a kallerek pici palmtoppal járkálnak és azon tudják megnézni a menetrendet ha kérdésed van. De a legdurvább: a kalauzok fiatal srácok és CSAJOK!!! Csak néztem h mi a fene :)
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#62
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Szinte mindig vonattal utazunk, ha bringázni megyünk vidékre. Ucsó peron, vagy bringaszállító. Nem egy nagy élmény, de a jegy olcsó. Tudjuk, hogy mire számítsunk, és nem ér meglepetés. Az esetek 95%-ában mi voltunk egyedül bringások, így a fél kocsi bringaszállítót a legtöbb vonalon halál feleslegesen hurcibálnák.

- Fekete Yeti - :D

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#63
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
DE.


Tessék:
Én nyáron csak kétszer vonatoztam biciklivel. Szokásos peronos, meg marhavagon volt, de az jó volt mert legalább van hol aludni.
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#64
Barna_UMF

Barna_UMF

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
ide nem szokott írni senki???

#65
Barna_UMF

Barna_UMF

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
+ igazén lehetne 1 fél vagon bicikli szállítására

#66
Barna_UMF

Barna_UMF

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
,,A Kõszeg-Szombathely (vas megye) közötti vonaton nem lehet elférni a bringásoktól"- nyilatkozta valaki a Vas népe SMS rovatába.

Én csak annyít fûznék hozzá hogy a MÁV örül nekünk mert a nyugdijjas ingyen a diák kedvezmánnyel utazik, de nekünk még külön jegyet is kell venni a bringára.
+
Mi se tudunk elférni ha az emberek beülnek arra a hejre ahova eredetileg a bringát kéne tennünk, így mi is irogathatnánk az emereknek hogy minek kell oda ülni ahova nem kéne.
+
1szer 10 felfértünk a vonatra de amikor jöttünkvisza 3 vagonba alig fértünk be + jött az ellenõr is és elkezdett pof@'zni hogy nem lehet elférni a bringáktól. :argue:

#67
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
legyen, és sok legyen az a lényeg. na meg ott figyeljen rajta a kis bicaj piktogramm, így mi is jogosan ugathatunk az embereknek ha nem engednek be.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#68
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
érd felé már jár egy, gondolom olyanok lesznek.
Piros, csak a kocsi közepén van ajtó, és az elején van bringaszállító kocsi, amit persze RUTINSZERÜEN elfoglalnak a gyalogok.
csak aztán morognak mikor ha nem fogadnak szót, hozzájuk ér a kerék. de úgyse hallom a morgást a fülhallgatótól:)
jócska vonat, bár érdekes.

#69
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
Tbánya Pest között óránként mennek a vonatok, és van is hozzá kocsi, csak az a gáz, h. a bicók mögött azt a 4x4 ülést a nem kerékpáros utasok örökké elfoglalják, én meg nem megyek másik kocsiba a bicóm nélkül, így az utat rossz esetben kénytelen vagyok végig állni, no de ez legyen a legkisebb probléma :)
Arra leszek kiváncsi, h. ha jönnek 2007ben az új vonatok, h. abban lehet-e majd bicajt vinni....
Különben gyorsvonaton simán beviszem a bicót a fülkék mellé a folyosóra, elfordított kormánnyal nem olyan necces, csak akkor ha babakocsis utas van, de az ritka... :)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#70
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
A Goldonisnál szvsz helybiztosítás nélküli IC pótjegyre gondolhattak, az 350 Ft, embernek legalábbis. Ez még nem olyan sok.

De normál vonatokon igazán sûríthetnék a bicajszállító vagonokat, mert ez így tragikus. Bp-Szeged között pl. szinte mindig van jópár bicaj, kerékpárszállító meg nuku, legalábbis hivatalos menetrend szerint. És életem elsõ mávos kerószállításakor (egynapos bicajjal) két db 1. osztályú vagon volt a vonaton - egy az elején, másik a hátulján. Thx, máv... :mad: Szerencsére nagyon rendes kaller volt, így egy ideig az utolsó 2. osztályú végén álltam vele, aztán mert kevesen voltak, bevihettem az 1. osztály folyósójára , sõt le is ültem ott, meg beszélgettünk a kallerral. Nem egyszerû meló az övék sem... Aztán Kecskeméttõl Szegedig pakoltak egy 2. osztályút a végére, oda átcipeltem, kalauz meg bezárta nekem a leghátsó ajtót, hogy ne is jöhessen fel senki. :D Aztán a másik kalauzzal együtt õk is odaültek az út hátralévõ részére, szóval tkp díszkísérettel utaztattam a kerót... Na ez az ezerbõl egy eset.

#71
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
ez így van mester!
az igaz h a diákjegy olcsó, de aki nem azzal megy... annak ez már nem túl korrekt ár. meg ha már van bicikliszállitó jegy akkor miért nincs bicikliszállitó kocsi? (mert 10-bõl 8-szor nincs felénk) és tényleg az emberek (vagy annak átszani akarók) pampognak h miért teszem oda a bringát. én meg szorgosan mondom h máshova nem tudom. de õ akkor se szállna le a másik ajtónál, hanem csakazértis odébbcuccoltat, akkor is aha pl 2-3 bringa van ott. most mit mondjak erre?

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#72
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
az az embereken múlik, az emberektõl igénytelen, az emberek esnek neked, az emberektõl nem férsz el.. cserébe diákjeggyel nevetséges áron lejutsz az országban bárhova, a kerékpárjegy sem egy hatalmas összeg.

tehát azért kapsz valamit. legalábbis én meg ezt tapasztalom nap mint nap.

de az embereket gyûlölöm rajta, azok a hibásak mindenért.

#73
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
nemá h az ic-n a bringának is kell külön hellyegy
a máv egy nagy lehúzás, úgy h semmit nem kapsz a pénzedért. legalábbis én nagyon sokszor tapasztalom ezt.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#74
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
Most találtam a máv honlapon: "A 2006.július 12-étõl 2006.szeptember 30-ig a belföldi forgalomban IC vonatként közlekedõ EC 52, EC 53 sz. (Goldoni), valamint az IC 955, IC 954 sz. (Citadella) vonatokon a kerékpárszállító kocsiban belföldi kerékpárjegy megváltása mellett, kerékpár helybiztosítás nélkül biztosítjuk a kerékpárszállítási lehetõséget." http://www.mav.hu/belso.php?kat=2900

Ez is valami. :)

#75
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
jó lehetett:D

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#76
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hát bizony, ez emeletesre sikerült :)
És a kalauz nagyon rugalmas volt (a pirossapkás, a másik elzavart volna minket a búsba), mindezt egy elsõ osztályú kocsin...


A leszállás érdekes volt. A peron a képpel szemben volt, az viszont nem volt jó, arra az ajtó sem nyílt. Persze a lelkes utazóközönség pedig ott nyitogatta az ajtót, hiába kértük õket, hogy ne. Pedig sietniük sem kellett volna, mert akkor csatoltak hozzá plusz kocsikat. Ez a hozzácsatolás viszont nekünk kicsit rossz volt, mert ez a vonat vége, és így az érkezõ kocsi és e között kellett átvinni a bringákat a sínen. Vicces, amikor cígölöd át a sínen a bringád, látsz közeledni egy vonatot és hesegetni kell az embereket a peronról hogy fel tudj lépni - a vonat elõl :)


Cruxos, IC uhh ;)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#77
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
Burce : (engedelmeddel) "ÁLLAT" !!!

Feltöltött kép
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#78
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Bicajjal, vagy csak úgy? Es minél/kinél gyakorlottabb?


Azt próbálom kisakkozni, h hogyan lehetne legolcsóbban kihozni egy ~10 napos körutat úgy, h Salzburg München Párizs Milánó Velence utat járjunk be kb, ha-kedd-akkor-Belgium tempóban ( :-P ) Interraillel egész jó móka lenne, mert akkor a vonaton lehetne aludni, és nem kéne szállást fizetni, de ott a legrövidebb idõtartam 16 nap, amire váltani lehet, ráadásul ez nem is 1, hanem rögtön 3 zóna.Az EuroDomino-s rendszerrel meg még ismerkedem, elsõre egy kicsit kaotikus.Ja, és bicaj nélkül, hátizsákkal, minimálköltséggel :)

#79
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Tegyük hozzá, hogy ez csak a 'marhavagon' (=nem fülkés) esetén mûködik, mert a fülkés tárolója túl keskeny. Szemeim szerint.

Nem keskeny, még az IC csomagtartója is elmegy. Persze nem Demo 8-at kell feltenni... :)

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#80
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás

van vki, aki gyakorlottabb utazó, már ami a nemzetközi járatokat illeti? :-/


Bicajjal, vagy csak úgy? Es minél/kinél gyakorlottabb?