Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bicikliszállítás vonaton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
289 hozzászólás a témában

#81
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Ennél több nem is, de ehhez viszont egy üres fülke, amit viszont nem adnak a jeggyel ;)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#82
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.122 hozzászólás
2 fõ fölött. Viszon 2 fõnek a fülke hatalmas luxust nyújt. Együtt utazhatsz a keróddal, barnább bõrû utastársak nem lovasítanak meg semmit, táskák a szmközti ülésen elférnek és lábtér is bõséges. Kell ennél több?:)

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#83
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

Mi így szoktuk szállítani kerót Debrecenbõl Miskolcra:Leszedjük a kerekeket, a váz egyik háromszögéhez az egyik, másik háromszögéhez a másik kereket fektetjük, 1 gumipókkal lefixálva.A másik gumipókkal pedig a tárolón rögzítjük a bringákat úgy hogy a két kerék legyen a váz és a rácsok között és, így csak a gumikon támaszkodik a gép súlya.De ha nincs megfelelõ tároló akkor csak simán lerakjuk az ûlések közé mint egy méretesebb bõröndöt.

Tegyük hozzá, hogy ez csak a 'marhavagon' (=nem fülkés) esetén mûködik, mert a fülkés tárolója túl keskeny. Szemeim szerint.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#84
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
van vki, aki gyakorlottabb utazó, már ami a nemzetközi járatokat illeti? :-/

#85
Trixi

Trixi

    új vendég

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Ha valakit érdekel, de még nem ismerné a lehetõségeket a bicajszállításra a hazánkból induló nemzetközi vonalakon, akkor itt találtok egy kis infot:
http://www.mav.hu/belso.php?kat=2416

#86
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
nekem is rémlik h valami cseh v szlovák vonaton is volt a keletibõl bringaszállitó. asszem régen 6:15-kor indult, azt ne kérdezd h hova

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#87
Trixi

Trixi

    új vendég

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Csuporka!
Az szinte biztos, hogy szezonban a 944-es nemzetközi gyorsvonattal (Lökösháza-) Budapesttõl (12:05) Pozsonyig (15:05) egészben levihetitek a bicajaitokat a kijelölt kocsikban.
Innen van egy vonat (R376), sajna éjjel (22:32 ind. Pozsony hl.st - 03:44 érk.Prága), de írja, hogy van lehetõség kerékpárszállításra. (Még nem próbáltam.)
Az viszont nyilvánvaló, hogy kényelmesebb lenne, ha a közvetlen járatokon problémamentesen szállíthatóak lennének a gépek, bármilyen formában.
Mi még sajnos nem tartunk ott. Vagy tévedek?
Sok sikert a kijutáshoz!

#88
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Mi így szoktuk szállítani kerót Debrecenbõl Miskolcra:Leszedjük a kerekeket, a váz egyik háromszögéhez az egyik, másik háromszögéhez a másik kereket fektetjük, 1 gumipókkal lefixálva.A másik gumipókkal pedig a tárolón rögzítjük a bringákat úgy hogy a két kerék legyen a váz és a rácsok között és, így csak a gumikon támaszkodik a gép súlya.De ha nincs megfelelõ tároló akkor csak simán lerakjuk az ûlések közé mint egy méretesebb bõröndöt.

#89
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Ez kicsit meredeknek hangzik, pl a vázat csak úgy feldobni a tárolóra? Amíg hallod a vonatokon a ta-tam----ta-tam-- rigmust, addig nem erõltetném (vmi pokrócot alája). Bár bátraké a szerencse, úgyhogy hajrá ;-) (hány bringát akartok vinni egy fülkébe? -- kaller tuti nem lesz kedves; ha nem máv kocsival mentek még szerintem lesz bringaszállító is --> érdeklõdjetek mávéknál)

Ja és nem széles az a valami, a fél méter az a maximum (szerintem).

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#90
Csuporka

Csuporka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 608 hozzászólás
Ez a nemzetközin nem lehet bringát szállitani dolog kicsit zavar...pár haveral ki szeretnénk menni prágába, persze vinnénk a bringágat...

Azért szerintetek beszolnának ha egy fülkébe a tárolorészre felraknánk a vázakat a villával, a kerekeket rá, pedál meg a táskában?
Nem tudom milyen széles a fenti tárolo, de a vázák csak elférnek rajta nem? egy fél méter széles azért meglehet...?

#91
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
én úgy tudom h nemzetközi vonatokon nincs bicajszállitás.
de az orient biztos kivétel meg az ilyen nagyobb expresszvonatok, mert hát elvégre európa felé haladnak :D

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#92
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Erdekes dolgok mennek 2006 ban MOn vegre ami a MAV ot illeti. Kerdezetek meg, hohy menyi egy cajglis jegy az "ORIENT EXPRESEN" BP-Parizs leszallas Baden-Baden(Germany).
Csak akkor, ha van kedvetek velem a fekete erdöben velem tekerni:cheers:

#93
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
képzeljétek h milyen csoda történt ma velem!
tiszafüred-gyöngyös utazás. felszállok a vonatra a bicóval, a kaller nem ugat, de hát ez természetes. átszállok a pesti vonatra, ahol hétköznap lévén, szintén felfértem, és egyedül voltam bicóval, és kál-kápolna után kicsivel a kaller kezeli a jegyemet, majd kinyit valami budiból átalakitott egész kultúrált kis szolgálati helyiséget, és mondja h üljek le nyugodtan. mondom kössz szépen és leülök. (na ez olyan ritkaság h hú. szerintem a MÁV történelmében nem sok ilyen gesztus volt bicajosok felé.) leszállok vámosgyörkön, és ugyanaz a kalaj mint vasárnap, aki kiküldött minket a bicajos részbõl, h az levelezõ v mi, erre ma kinyitja nekem a szállitó rész ajtaját, és segit feltenni a bicót. ilyen se volt még.
jövök hazafelé, a csávó gyöngyösön lusta volt egyáltalán kinyitni az ajtót is, így a peronon utaztam, met azt mondta h "jóu van a ott haccsak". mondom ha neked jó, akor nekem is. elvégre szinte üres volt a vonat. felszállok az egrire, ott nem volt bicajszállitó, de ahol soha nem szokott lenni, azaz füred felé, csodák csodájára volt.
szóval a mai nap folyamán nagyot csalódtam a MÁV-os emberkékben, és magában a MÁV-ban is, szerencsére pozitívan. remélem h ez így is marad még sokáig

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#94
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
jaja nem lenne rossz mondjuk a villamosított szakaszok nagy részén minden szerelvényen 1 legalább lehetne és már akkor is korrekt a dolog szerintem, legalábbis a mostani viszonyokhoz képest...

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#95
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
érden néha jár valami nagyon zsír piros vonat... rendes mozdonnyal, de csak a közepén van a kocsiknak ajtó. elején végén pedig székes kerékpárszállító... hozzá tudnék szokni:)

#96
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
üdv!
sajnos az eddigi 2 év alatt nekem is szinte csak negatív élményeim voltak a mávval kapcsolatban ilyen téren de mióta kicsi terõszakosabban és nagyobb lendülettel teszem fel a bicót oda ahova kell, csak úgy röppennek szét a f@rok utasok. de ha látom rajtuk h korrektek akkor én is úgy állok hozzá, meg elõször szépen kérem és csak utána jön a nagy lendület.
mostanában nem csak elöl v hátul viszem a bicót, hanem akármelyik peronon (termes kocsik esetében) úgy rakom be a bicót h az egyik ajtót elfoglalja, azt lezárom, át is lehet járni a két kocsi közt meg a másik oldal rendeltetésszerûen használható.
ha meg van bringaszállitó, csak át van keresztelve másnak, akkor a százas hatalmas erejét vesszük igénybe (vagy a tömeg erejét :D), de a százas általában elég egy ajtónyitásra és ha már bent vagyunk akkor ott is maradunk és megengedik.
a bmx-ek viszont nagyon jól elférnek a fülkés kocsik kézmosójában, mert oda nem megy senki, csak a budira fõleg h vízzel sincs feltöltve a kézmosó általában...

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#97
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Az új vonatok (önmûködõ ajtós, nem IC szerelvények) vagonvégi kampóira max sovány 2.1-es gumával szerelt gépek férnek fel. Aero felni szintén kizárva. Csak úgy btw.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#98
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás

Nemzetközi vonaton hogyan lehet szállítani bicajt? Pl Olaszországba nem tudja vki? Mennyit kell fizetni? Vagy külön kell feladni a bicajt? Totál nem tudom, ha vki igen, megköszönném a segítséget...


A pontos szabályozást nem tudom, de azzal a vonattal amivel általában járok ki bécsbe (Bartók Eurocity) minden nem fülkés vagon mindkét végén, bent a vagonban azaz jól látható helyen van bringaszállításra alkalmas kampó. Ide szerintem (nem próbáltam) 2 bringát el lehet helyezni úgy, hogy a falnak döntve felállítod ööket a hátsó kerékre. Ennek ellenére lehet, hogy a MAV szerint nem alkalmasak kerékpárszállításra. Másfél éve legalábbis még nem voltak alkalmasak, emiatt kellett a kedvesemnek egy nappal késööbbi vonattal mennie. Ugyanis az aznapi egyetlen bringaszállításra alkalmas vonat már megtelt. :(

Utánanéztem: "Kerékpár 1. o. kocsikban és kerékpárszállító kocsi nélkül közlekedõ pót- és/vagy helyjegyköteles vonatokon (EC, EN, ICR, IC, Ex, IP) nem szállítható."

innen idéztem:http://www.mav.hu/belso.php?kat=3176


Ez jó nagy butaság. Az osztrák vonatok ugyanis alkalmasak bicikliszállításra, szerintem ott lehet is szállítani. Ugyanezzel a vagonnal magyarországon már nem lehet.
Azaz ha külföldrööl jössz hazafelé, akkor valószinüüleg felszállhatsz a vonatra, de kifelé ugyanarra már nem.

#99
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
"Házi kedvencek és haszonállatok utaztatása a MÁV ZRt. vonalszakaszain az alábbi feltételekkel történhet:

Díjfizetés nélkül szállítható 2.osztályú személykocsiban:

* 2 db kis énekes madár
* 2 db törpepapagáj
* 2 db tyúk
* 1 csomag naposcsibe
* 2 db ékszerteknõs, tengerimalac, aranyhörcsög
* egy tartály díszhal vagy kistestû kétéltû.

Egy élõállat viteldíj megfizetésével vihetõ be alkalmas tartóban 2.osztályú személykocsiba:

* 2 db macska
* 2 db házinyúl
* 2 db papagáj
* 2 db vadászsólyom
* 2 db, egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható hasonló kis élõ állat
* egy tartály élõ hal.

A pórázzal és szájkosárral ellátott kutya fülkés kocsiba az útitársak beleegyezésével vihetõ be. Egy fülkében legfeljebb két utas szállíthatja a kutyáját. Nagytestû, 20 kg-nál nehezebb kutya csak a 2.osztályú személykocsi peronján szállítható. Három hónaposnál idõsebb kutyák utazásakor érvényes veszettség elleni oltási bizonyítvány szükséges (ennek hiányában a vasút az utast kutyájával együtt a vonatról leszállítja).

Vakvezetõ kutya az 1. és 2.osztályú és az étkezõkocsiba is bevihetõ díjfizetés nélkül az ott utazók egyetértésének kikérése nélkül.

Kedvezményeinkrõl bõvebb felvilágosítást, személypénztárainkban kaphatnak."


"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#100
k.ender

k.ender

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
A múltkor kijött belõle egy kicsit érdekes párbeszéd:
Ellenõr: - A metrón kerékpár nem szállítható. (egyik kezemben elsõ kerék nélküli bringa zacsizva kormányból egy darab kilóg, másikban elsõkerék szintúgy zacsizva)
Büdösbunkóender: - Önnek van érettségie?
Ellenõr: - Van de ez hogy jön ide? Üljé fel szépen a kerékpárodra osztán menjé!
Büdösbunkóender: - Ha önnek van érettségie miért nem tudja értelmezni a kerékpár szót?
utána hazamehettem.... :)

.:]{3|\|[)3R:.