Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bicikliszállítás vonaton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
289 hozzászólás a témában

#281
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
azért vicces nem? fizetünk egy szolgáltatásért amit úgy ahogy teljesítenek is és örülhetünk ha közben nem küldenek el a francba.

kellemes kis hely ez

#282
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Hi!

Haver módszere: CC keróról elsõ, és hátsó kereket levesz, gumipókkal összeköt és vázhoz rögzít, bal pedál levesz berak táskába, utastérben csomagtartóra felrak. Persze ez azt hiszem másodosztályon volt. Fülkés kocsiban nehezen megoldható. És fizeti a sima jegyet. Ha pedig jön a kaller a kerékpárt mint poggyászt számolja el. Elõször nem hittem neki, de miután saját szememmel láttam elhittem.

A kallaerek és a mozdonyvezetõk rendesek voltak velem is. Bükk maratonra Debrecenbõl oda és vissza a keróm másik 3 (vagy 4???) társaságában a mozdonyban utazott. A mozdonyvezetõ pedig olyan rendes volt, hogy még bepakloni is segített. Szóval le a kalappal elõttük.

#283
BoGar

BoGar

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Én ha a peronon viszem a bicót, akkor sem állok ott végig mellette, legföképp nem hosszú úton. A biciklit kikötöm felszállóajtó kapaszkodójához, a kerekét berakom a folyósó ajtajához, így lehet töle közlekedni, én meg szemmel tudom tartani, ha rögtön oda ülök a kocsiban.
A kalauznak a tisztasággal nem volt igaza, mivel arra a felszállónak is vigyáznia kell. A bringa szállítása kerékpárszállító vagon nélkül a leghátsó, vagy legelsõ peronon lehetséges. Ha a valaki félti a ruháját, akkor ezeken az ajtókon ne szálljon fel, illetve, ha a más ennyire gondol az utsaok tisztaságára, akkor a vagonok is legyenek tiszták, illetve tegyék lehetõvé minden vonaton a biciklik szállítását.

(És most jöjjön a 3. csillag. ;D)

#284
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás
Elso bringas vonatozasom pestrol hazafele:

Bp-Fuzesabony: allomason megkerdeztem hova lehet felrakni a bicot, mivel kerekparkocsi nincs. Azt mondta a kalaj elso kocsi peron. Fel is pakoltam, es mivel rogton az elso fulke ures volt, gondoltam beugyeskedem valahogy es meg jo is lesz. Meg is tortent, bar feltem hogy le fognak szolni erte, hogy egy egesz fulket foglalok, bar hozzateszem szinte ures volt a vonat. Mikor jon a kalaj, a reakcio: "jeee, be tudtad forgatni? de ugyes vagy." Ebben kellemesen csalodtam es meg ugyesnek ie erzhettem magam  ;D
Fuzesabony-Tiszfured: ez mar nem fulkes vonat, de az utolso kocsiban hasonlo modon berancigaltam a kerot az ulesekhez, bar kisse benyult kozepre a bico, de el lehetett menni tole. Kalaj szot se szolt, csak jegykezelt aztan viszlat.

Elso bicoszallitasnak meglepoen jol sikerult, azt is hittem egy darabig hogy minden fenekig tejfel. Hazafele az elso szakaszon mar sajna peronon allas volt az utolso kocsiban, mert sokan voltak, de ez igy korrekt is szerintem, aztan pestig meg kerekparszallito, de abban sajna nem lehetett leulni ugyhogy vegig alltam. A legnagyobb baj tenyleg az hogy a MAV nincs rendesen felkeszulve kerekparok szallitasara.

Aztan masodik utam kisse maskepp alakult mar:
(utvonal ugyanaz) Pesten kerdem kalajnenit hogy hova szallhatok, bringakocsi nincs, elso kocsi meg halokocsi. Azt mondta utolsora peron. Megereszetettem naiv kerdesemet: ha be tudom vinni az utolso fulkebe, mehetek ott? Erre o: "hat ha ellenorzes lesz, akkor gond lesz belole, de ..." Nem baj mondom, megoldom. Epp keszulok beforgatni a bicot (ja, itt is tok ures am a vonat) felszall mogem a nagybajuszos kalajbacsi es olyat ordit mint egy csikos, hogy mi a jo budos francot csinalok en itt. Szepen elmagyaraztam hogy min is ugykodok, mire valasz: "a kerekpart tessek visszavinni a hatso peronra ott a helye". Eddig meg igaza is van, ertettem. De jott tovabb: "szivem szerint egy rohadt kerekpart sem engednek fel a vonatokra. Nem oda valok. Es azt tudja-e hogy ha barkinek a ruhajat osszpiszkolja vagy panasz lesz, akkor meg le is tilthatom a vonatrol es a puszta kozepen le is szallithatom vele. Ugyhogy vigyazzon nagyon!" Aztan jott meg egy bringas akit ugyanide kellett bezsufolni hasonlo okok miatt es hasonlo megjegyzesek kozepette. Vegul a vonat inditasa elott meg ket total reszeg fazon felmaszott a vonat vegere, veluk valahogy emberibb hangon beszelgetett a kalaj kb 10 percig.
Persze a masodik vonaton megint siman bevihettem a bicot, a visszauton meg hatso peronon allas volt vegig, de az gond nelkuli.

Eddig ez az osszes vonatos tapasztalatom, de legalabb jol leirtam  :)

#285
krisztiankj

krisztiankj

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Én Siófokról jöttem Pestig, de mindenképpen a Keletibe kellett, hogy érkezzek, oda viszont csak nemzetközi vonatok jöttek, ahol nincs bicikliszállító. Viszont a kalauz megengedte, hogy az elsõ kocsi peronján szállítsam, és közvetlenül mellette lévõ fülkébe le is ülhettem. Szóval elsõ alkalomhoz képest kellemesen csalódtam. ;-)

#286
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Nekem is jók a tapasztalataim az esetek döntô többségében. Többnyire szokott lenni kocsi, vagy ha nem is, de általában meg lehet azért oldani a bringa feltevését a vonatra. A kalauzok pedig szerintem rendes népség.

#287
BoGar

BoGar

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Se City-n, se Pici-n. Pedig azzal én ezen távolságon akár 1-1,5 órát is nyertem volna.

#288
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Hi!
Mi Bp-tõl Lentiig utaztunk vonattal hatan,és nagyon kellemes tapasztalataink vannak!A jegyváltás után a 2.o elsõ v. uccsó vagonjába (személyv.) lehetett berakni a bicót a tárolóba,mi egy ajtóval mellette dõltünk le.A legjobb az volt,hogy bárki,aki a bicókhoz akart volna menni,az mellettünk jött volna el,úgyhogy nem féltettük nagyon õket.Egerszegen meg 1 óra várakozás,aztán jött a "kisvonat".Itt a poggyásztérbe lehetett rakodni,amiben a kalauz segített.Szóval nem rossz....
Ja,és nem a MÁVos vagyok! ;D
Egy dolog szar;intercityn,ha jól 'tom,nem lehet
bikeot vinni :(

#289
magellana

magellana

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
amig a világ kerek a kallerek jó emberek ;D

#290
BoGar

BoGar

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Sziasztok!

Remélem nem leszek leszólva, hogy létrehoztam ezt a topicot.
Szeretném ha mindenki leírná ide a vonaton való bicikliszállítás tapasztalatait, segítve ezzel azokat, akik még nem vonatoztak bicóval, de szükségük lesz rá.

Útvonalom a nyaralás alatt BP-Fehérgyarmat volt oda-vissza vonattal. Bp-rõl Debrecenig volt bicilkiszállító vagon. (Ez egy olyan kocsi, aminek egy fele úgy van berendezve, hogy a bringát be lehessen rakni, míg a másik felében lehet ülni.) D-bõl Mátészalkáig volt poggyászszállító vagon, de ide az egyik kalauz szerint nem lehet biciklit rakni, a másik szerint lehet. Végülis az utolsó kocsi peronján vittem itt is, mint Szalka és Fgyarmat között. Visszafelé már kellemes meglepetések is értek a MÁV dolgozok részérõl. Gyarmat-Szalka között peron, majd Szalka-Debrecen között nagyobb tárgyalás után a poggyászkocsiban, aminek oldalán kint volt a bicikli embléma és emiatt végülis felrakták nekem oda a biciklit. Debrecen-Bp között viszont negatív volt, hogy nem a nemzetköti gyorson kerékpárszállító vagon, így ott megint csak a peron jött. Viszont itt (Debrecenben) megint megleptek a kalauzok, mivel átszálláskor leesett a táskámról a bukó, a kalauz odajött megfogta a bicót, amíg én a sisakot visszaraktam a táskára. Szóval a kalauzok elött le a kalappal, már csak magának a MÁV-nak kellene változnia a biciklisek felé.

Bocsánat a hosszú topicnyító hozzászólásért.