Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bicikliszállítás vonaton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
289 hozzászólás a témában

#241
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
... hááát, nem tudom: itt is eljön a piaclibaralizáció? akarom mondani , a pályaliberalizáció? Nem tudom, nekem vannak pozitiv, negativ élményeim is a MÁVal kapcsolatban. Néha, ha nincs kerószállitó verda, akkor be szoktam magam fészkelni egy kupéba, lazán berakom középre a bicót, csuka le-szunya. A kaller meg nem is szól semmit, csak kezel s jó utat kiván.Mondjuk, legtöbbet egyedül, illetve max.3-4en utazunk... Máskor meg alig lehet meggyõzni, hogy télleg nem tesz jót a hátsóváltónak, ha az a baaazi nagy "kétkocsitösszekötõkábelköteg30kg!!" beleverõdik a hátsókerékbe... Szóval, szerintem itt is az emberi hozzáálláson múlik a dolog.
Annak a kallernek, aki meg kedd hajnalban megvágott 1340Ft-ra,mer' nem volt nálam a polg.szolg.os igazolvány, ezuton üzenem, hogy köszönöm emaptikus hozzáállását, s ha vazelin kell idõs édesanyja magáévá tevéséhez,nyugodtan keressen meg. Kivánok neki hozzá erõt, egészséget, de fõleg ERÕT:.. >:( >:( >:( >:(

#242
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás


az még azért soká lesz

#243
vendég__*

vendég__*
  • vendég

...
Be szép költõi kérdés volt.......... :(


Sajnos az! Pedig az Európai vasutak között, ha már tényleg bent leszünk és szabad lesz a pálya használat, akkor a MÁV ki fog halni, mint a Malév, mert egyszerûen ilyen habitussal nem fog senki sem velük menni!!!

#244
jenõ

jenõ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

Tényleg ennyire szar a MÁV?


Be szép költõi kérdés volt.......... :(

#245
vendég__*

vendég__*
  • vendég
2003. május 9-én, pénteken mentünk a Vértesbe Panther-ral. A MÁV sikeresen elrontotta a kezdõ hangulatunkat. Mégpedig elég komolyan. Ugyanis a személyvonat, amit az Elvira kidobott, amikor bejelöltem azt is, hogy kerékpár szállítás is legyen rajta, az éppenséggel - hivatalosan - nem rendelkezett kerós kocsival. Gyakorlatilag viszont igen, amit a SINBOHÓCOK átkereszteltek pakkos kocsivá, és nem engedtek be bennünket oda!

2003.05.25-én egy 12 fõs társaság ment ismételten a Vértesbe. Most viszont volt keró-szállító kocsi a vonaton.

Mint megtudtam minden vasárnapi szerelvényen, mely 09:30-kor a Keletibõl, 09:47-kor a Kelenföldibõl húz ki és 10:33-kor Szárligetre érkezik, van keró-szállító kocsi. Csak azt nem értem, hogy miért csak a vasárnapin. A szombatin pl. miért nincs?

Hja, még egy infó:

Volt olyan péntek és szombat is, amikor ezen a szerelvényen több mint 20 kerót szállítottak mások! Mármint a mieinken kívül...

Tényleg ennyire szar a MÁV?

#246
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Bocsi, hogy egy már korábban felvázolt eljárást terjeszettem elétek. A bûnömet tovább súlyosbítja, hogy az ötlet forrásának megnevezése nélkül. Pedig Kahlesz kolléga hozta el nekünk a fényt az egri pályaudvaron.

És igen, a MÁV tudja, hogy mitõl döglenek az utasok.

--Trifo

#247
kahlesz

kahlesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 369 hozzászólás
Szasztok :D
Engedjétek meg, hogy Trifo kolléga állítását alátámasszam, mivel én is részese voltam a hatos párosnak. A hír- miszerint nem kell kerójegyet váltani a szétszedett állapotú bicóért-nem nyert megerõsítést az egri jegypénztáros néni szája által, de testvérkém, Zénó már több ízben is utazott íly módon Szegedrõl Pestre. Lehetséges, hogy egy jószívû kaller is szükséges a folyamat sikeres véghezviteléhez, próba cseresznye ;D legfeljebb fizetünk 250 huf büntit melléje a vonaton. :P
Az egri vonatozásról meg ne is beszéljünk többet, mert szörnyû volt.

A MÁV tudja mitõl döglik a légy!

A kisebbségi utasok illatárjától ;D

#248
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Errõl már korábban írtak ebben a topikban. Én úgy tudom, nem minõsül a bringa poggyásznak így sem. :(

#249
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Hali Kollegák!

Tegnap tanultam valami újat a kerékpárszállításról:
Egerbõl jöttünk hazafelé (Keleti), és a kiszemelt vonaton ott lógott egy irgalmatlan méretû bringaszállító kocsi. DE! Ott volt egy arc, és úgy elküldött minket a rettenetesbe, hogy ihaj. Volt ott egy másik arc is, aki valamivel kedvesebb volt, de a lényeg, hogy le volt foglalva a kocsi, nem mehettünk be.

Egy kocsival elõrébb volt 2 hely (peronon akasztós), de mi hatan voltunk. És itt jön a trükk: 2 bringát szétszedtünk (kerék ki), és feltettük az ülés fölé a csomagtartóra! Kaller semmit se szólt.

Sõt, állítólag ezzel a módszerrel a bringa poggyásznak mondható (mérethatár alatt van) és nem kell neki külön jegy!

--Trifo

#250
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás


Bogar! Én fehérgyarmati vagyok. Hol tekertél pontosan?



A rokonok Szamossályiban laknak, náluk szoktam nyaralni. A környéken szoktam biciklizni. Idén nagyobb túrát is tervezek.

Merre tervezed a hosszabb túrát? Én annyira nem szeretek a környékünkön tekerni, mert én a hegyeket szeretem. De nagyon-nagyon szép helyek vannak arrafelé is. Van hegy is, a Tarpai Hegy, aminek tengerszintfeletti magassága kb. 350 méter, de nagyon szép.

#251
BoGar

BoGar

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás

Bogar! Én fehérgyarmati vagyok. Hol tekertél pontosan?



A rokonok Szamossályiban laknak, náluk szoktam nyaralni. A környéken szoktam biciklizni. Idén nagyobb túrát is tervezek.

#252
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
mivel Tatabányán lakom, legtöbbször innen kiindulva rakom vonatra magamat, meg a bike-ot.
Nem szoktak szívózni...gyorsvonaton, ha nincs kerékpárszállító(hétvégén szokott lenni, bár ez az 1-es Fõvonal, a legfontosabb) akkor az elsõ v. utolsó vagon végébe lehet tenni a kerót.
Személyvonaton is, de ott, ha bárhova rakod nem szoktak szívózni.
Ha van jegyed, le kell állni vitatkozni a kalauzzal, fõleg ha sokan vannak, mert a többi ember se komázza õket, és ha gecizik, melléd áll a jónép.

Ha üres a vonat, nem szoktak ugrálni.

#253
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
én leggyakrabban a pécel-keleti szánalmas 25 kmjét szoktam levonatozni, hogy ha a budai hg-ben/pilisben tekerek, ne kelljen a külvárosban koptatnom a kerekeket és az izületeimet

na szóval a sok jó tapasztalat nálam is helytálló, DE a nagy negatívum: a kis állomásokon az a rohadt vonat éppen csak megáll (kb 3 mp-re), a peronokon nincs kiírva, hogy hol lesz a bringakocsi, azért meg beszólnak, ha nem oda szállok...na de a legjobb: egyszer végigdöngetek 40-el a peronon, hogy felvetõdjek a bringakocsira, a fennáló 3,5 másodperc alatt, s zárva találom!

bár a kallerek tényleg rendesek, tõlem meg szokták kérdezni, kérek-e retúrt, mert a keletiben nehézkes bringával jegyet venni...

az utasok már kevésbé, ritkán segítenek, de hát ez magyarország

a bringáskocsi tényleg sokszor zárva van, nem értem ennek az okát...de sokszor belülrõl is el van zárva...

#254
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy...

Már Én is elmondtam a rossz tapasdztalataim... de hozzáfûznék még vmit:
az egyik csabai haver kaller... És Õ mondta, hogy ha a Bcsaba-Pest vonalon utazol szûámíts arra, hogy ha szolnoki, vagy pesti kaller van egybõl jártatják a szájuk mindenért, míg ha csabaiak vannak, azok egész lazák... vhogy nagyonvidéken lazábban állnak hozzá... (egyébként azóta próbálom figyleni ezt, és tény, hogy így van... sajnos...)

Üdv, PÉeF

#255
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Bogar! Én fehérgyarmati vagyok. Hol tekertél pontosan?

Hát nekem szinte csak rossz tapasztalataim vannak a kerékpárszállítással kapcsolatban. Nem írom le õket, mert hasonlóak az eddigiekhez. Egyet megemlítek azért.
Sárospatakról mentünk vonattal már nem tudom hova tavaly elõtt nyáron. Haverral felszálltunk a kocsiba, a bicajokon rajt a csomag, sátor, matrac miegymás, egy hetes túra után voltunk. Jön a kaller, szedjük le a csomagokat, mert zavarja az utasokat. Mondtuk, alig vannak utasok, tényleg, nem szedjük le. De csak mondja a magáét, már majdnem verekedés lett a dologból, de valahogy mégsem. Ez eddig még elmegy. Na de ahogy leszáll a következõ állomásnál, lelép a kocsirõl és egy arra menõ társának elkezdi mondani, hogy milyen bunkó köcsögök, szar alaoko vagyunk. Így, elõttünk. Írtunk a panaszkönyvbe, persze mi voltunk a hibásak, a vasutas semmi sértõt nem mondott.
Na szóval, senki ne sértõdjön meg, én nagyon mérges vagyok a kallerokra, tisztelet a néhány kivételnek, de szerintem a kaluz népség egy rakás szar, és arra alkalmaznám õket, hogy fogkefével tisztogassák a budikat. Ennyit az európai vasutat szlogenrõl. Szóval halál a mávra és dolgozóira!

#256
Dude

Dude

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
Nekem elég vegyesek az élményeim!

Bicikli szállítással kapcsolatban:

Többnyire jó fejek a kalauzok, de van néha egy két vén ember és azok valami nagyon utálatosak!
Láttam hogy van keró szállító vagon! Bennu ül az öreg kalauz! Oda tolom a kerot elkezdem felküszködni, és baszik egiteni, na az utcso 20 cm-re felalt és felhuzta, utána meg fogta és belökte a 28 azok közé...tiszta karc lett a vázam :-[ :P
Emberi nem törõdömség a köbön!

De viszont vannak nagyon rendes kalauzok is! Múltkor kerestem a kero vagont, nem volt, és a kalauzt a nélkül hogy kértem vagy kérdeztem volna fogta elkérte a kerómat, és felrakta az egyik vagon végére!

...remélem hogy a második eset kalauzai hamarosan "elszaporodnak"!

Üdv.:Lewi

#257
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Elfelejtettem akkor ide beírni, ezért most pótolom.

Tehát 2003.05.09-én mentünk a Vértesbe. Maga a túra nagyon jó volt, de az indulás az kriminális.

Ugyanis kerékpáros vonatként hozta fel az Elvira a reggeli személyt, amivel 09:47-kor startoltunk el a Kelenföldibõl. Igen ám, de a ráakasztott kerós vagont a MÁV-os önkény átkeresztelte pakkos kocsivá, ezért nem mehettünk be. Hiába is vitatkoztunk, még a vonatvezetõvel is, nem értünk el eredményt!

Tehût volt is kerós kocsi meg nem is. Utaztunk is mellette, de vele meg nem is!

Na ez volt a legszarab odaút eddig!

A sinbohócok (MÁV-os idióták) megint alkottak egy nagyot...

#258
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Illenkor kell mesélni Orosz népmese: ;)

Hól Volt, hol meg Ampér, vót egyszer egy Ámber. Annak vót egy bájkja, meg fene nagy pofája.

El is ákárt mení! Messze az vidékre. Bájkját kõ vinni az nagy messzeségbe. De biz a sinbohóc megakasztá õtet, majd fejével felszántá az becses anyafõdet!
;)

Úgy látszik az orosz motorkocsihoz orosz kalauzt is adtak.
Támasztjuk az oszlopot a Nyugatiban a vonat mellett. Egyszercsak elõkerül a kaller.
- Vinni bicikli vonattal.
- Igen azt akarjuk.
-Aaaaaah ez nem lenni jó ötlet, új orosz motorka nem vinni kerekpar.
- Ne hülyéskedjen már, a múltkor tele volt biciklivel a szerelvény.
- Na majd meglátjuk.
Aztán rendes lett a tag és felengedett minket, de elég vicces lett volna ha nem, mert a következõ három óra múlva indult.



#259
Orion

Orion

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Úgy látszik az orosz motorkocsihoz orosz kalauzt is adtak.
Támasztjuk az oszlopot a Nyugatiban a vonat mellett. Egyszercsak elõkerül a kaller.
- Vinni bicikli vonattal.
- Igen azt akarjuk.
-Aaaaaah ez nem lenni jó ötlet, új orosz motorka nem vinni kerekpar.
- Ne hülyéskedjen már, a múltkor tele volt biciklivel a szerelvény.
- Na majd meglátjuk.
Aztán rendes lett a tag és felengedett minket, de elég vicces lett volna ha nem, mert a következõ három óra múlva indult.

#260
Orion

Orion

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Láttátok már az új orosz motorkocsit az esztergomi vonalon?
Nem nagyon gondoltak a MÁV-os gyerekek a kerékpárszállításra.