Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bicikliszállítás vonaton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
289 hozzászólás a témában

#201
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Az elobbi esetnel mikor a lannyal utaztam csak azert nem ugraltam mert epp ugy ertuk el a vonatot hogy mar nem volt idonk jegyet venni.
Nekem ugye nem kell, de a kislanynak kellett volna.
Az egesz ut soran volt vagy 4 kaller, es volt koztuk ket nagyon ari kallerlany akiket kihivtam (na nem azert) hogy megbeszeljuk a dolgokat. Megengedtek hogy X megallonal a bnom leszalljon es vegyen gyorsan jegyet a vasutallomason, igy nem kellett buntit fizetni.
A kesobb jovo kaller azert is anyazott mert nem kerekparszallitoba pakoltunk. Nem mondtam hogy felszallaskor meg nem volt, mert a lany jegye nem onnan szolt.... hazafele kezben fogtuk 1 orat a kerokat, akkor mar nem erdekelt semmi.
Ez volt a legrosszabb utam.

Altalanossagban jok a tapasztalatok. A postakocsis emberkevel is tok jol eldumalgattam a multkor, es tokre vagta a temat, mindenben otthon volt :>

Szoval azert nem kell megijedni, illedelmes az ember elsore akkor nem lesz gond.

#202
Juhi

Juhi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 735 hozzászólás
énse birom otthagyni a cajgát!Anyázás bi szokot jönni de általában oda száll a kaller elõször és el lehet kerülni a véres részleteket! ;D

#203
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
jaja :-\ dehat ez van, ezt kell szeretni.
es ki kell allni magunkert, engem egy kis anyazas nem hoz zavarba. kallerrel jo fejnek kell lenni, utana az utasok le vannak xarva. ugyanannyi joguk van a bicoknak a vonaton, mint az osszes tobbi emnbernek... (ha van jegy) es ezt meg is lehet mondani nekik, gondoljanak amire akarnak. mi amikor megyunk, igencsak kiallunk magunkert, nincs is problema....
viszont reggelente...
áá. bicoszallito, TELE emberrel. mondjuk h lecci, nemreagalnak. ilyenkor jon a kedvenc reszunk ;) teljes joggal fel***uk a bicot a vonatra... meghozza lenduletbol ;) (15-18 kilo saros hegyes, mocskos femdarab...)
erre mar hallgat a sok muja nep.. meg az sem igaz, h a bicoszallitoban NEM lehet elferni a sok civiltol :-\no mind1, altalaban meg tudom fizikai ero, valamint a beszelokepessegem(azaz lelki terror) ( ;D) segitsegevel oldani.
magara hagyni meg nemszabad.. enis parazok, ezert ha beulok, mindig az ajto melle, es megallokban mindig kimegyek...

#204
Juhi

Juhi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 735 hozzászólás
bp-esztergom vonalon mi is vittuk a bicót meg rajtunk kívül vagy tizen!Úton tokodfelé! ;D meg vissza! ;D Bem örültek neki fõleg amikor defektet javítottunk meg utasuk nem birtak kimenni a vc-re de szegény bicajos hova tegye a bicaját a tetõre?A többin még a bz jár azon van általába bicajszállító de oda meg leülnek és megkéred õket hogy mennyenek el és akkor le hülyéznek hogy ez vonat meg minden!Te meg mondod hogy ez bicajszállító és szólsz a kallernek de õ is ezt mondja akkor marad a peron! :'(

#205
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Egyszer volt hogy versenyrol jottunk haza egy bnommel es ket v harom kero volt. Szabalyosan leraktuk az utolso kocsi vegeben, de az egyik ajto ele, mivel csak igy fert el...

Az ajtot lezartuk, es minden megallonal kimentunk, mondtuk szegeny utasoknak hogy bocs, de nem lehetne hogy a masik ajton szallnak le v. fel?
A leszallni kivanok es a felszallni kivanok is anyaztak. Pedig mi telleg nyaltunk. Aztan a vegen jott egy kaller es durrogva fel akart szallni. Mutogattam hogy kerok, meg ossze van kotve meg minden. Nem erdekelte, ki akarta nyitni szakaszkulccsal. Aztan latta hogy nem megy /kozben virult az agyunk hogy a min fel millas vasakat nyomorgatna.../ majd jott durrogva a masik oldalrol hogy ez igy nem lesz jo.

Erdekes modon az utasok azon resze volt nagyon ellenszenves velunk aki oreg volt es vasutas, vagy volt vasutas. Mivel en is az vagyok, ezert hamar kiszurom oket... Mar azert is fujjogtak, mikor a megalloknal felalltam kinezni a kis ajtoablakon hogy nem - e valaki lehajitja a bicajokat.
-szokas hogy a mozgo vonatbol kihajigalnak dolgokat majd kesobb osszeszedik- megallonknal is erdemes figyelni.

Szoval szomoru, hogy az emberek mennyire csak magukkal tudnak torodni, es nem kepesek 5m t gyalogolni.

#206
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
haaat...
a bicikliszallitokrol:
a kocsikat mar ki sem merik nyitni a sok sz@rember graffitis, meg hasonlo vandal allatok miatt(gyarilag embernek szulettek ha jol tudom)
es VOLT lehajthato ulohely MIDNEGYIKBEN, amig ezek a sz@remberek tonkre nem tettek, le nem tortek. sot VOLT kampo is, meg racs is az ablakokon, amig ra nem jottek, h néézd mar gazsi, ez VAS....
ezt is elloptak. az ajtokat tonkretettek...
es ezek utan a mav meg foglalkozzon ezzel? en megrtem oket valahol a szivem melyen..
peronok: "nagynak es erosnek lenni jo..." ileltve annak kell lenni. es maris minden szep. mindamellett en nem szeretem felakasztani a bicot ;) lehet bennem van a hiba, de sokkal szebb mikor a kereken all.
meg a multkor talaltam ilyen felakasztos vegut, rogton akasztottam is, csak azt kell tudni h kb 72 cm-es kormany...
amelyik nem lefejelte, annak a szemet nyomta ki vagy a kormany, vagy a fekkar.
en meg mondtam, h BOCCS, ennek ez a rendeltetese... oldjatok meg TI.
ha egyedul vagyok, el tudom ugy rnedezni a normal kocsiban a bicot, hogy ne legyen gaz a tologatassal. ha meg tobben vagyunk siman lezarjuk az ajtot, es integetunk a felszallni kivanoknak... ugysem mernek odajonni megverni... meg meddig tart a kovetkezo ajtoig setalni? semmibe... kaller meg nem szol erte.
a fulkes meg telleg SZOPAS.... de elfordit kormany, kerek oldalra all, vagy bico fejjel lefele fekszik, es maris lehet elferni mellette, persze az mar mas kerdes, h tiszta olaj/sar/zsir/dolog lesz a civil, aki megporbalja ezt a mutatvanyt ;) de en csak nevetek.
ja, es en a szekesfehervar/pusztaszabolcs vonalon jarok, bp-erd viszonylatban. (aggloemracio, EZER ember....)

#207
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
En is eleg sokat szoktam vonatozni keroval.
Szerintem nem kellene eszmeletlen sok penzt beleolnie a MAVnak ahhoz hogy sokkal jobb legyen a kerekparos szolgaltatas. Mert pl:

-ha van bicikliszallito
ritka, de megesik, akkor altalaban nem tud az utas leulni a keroja melle, csak a radiatorra, vagy a felhajtott keroszallito also reszere -nem tul kenyelmes.
A tobbi utas villamosnak hasznalja a keroszallitot, kapaszkodnak a kampokba
Meg veletlen se mernem otthagyni a paripat, es atmenni a kocsi uleses reszebe, ami elvileg nekunk lenne fenntartva

Megoldas: vagy horgasszeket viszel, vagy halozsakot, vagy a MAV felszerelne egy ket lehajthato szeket...

-Peron, nagy hely van, kampo a szek felett
Ez a legjobb, sajnos keves ilyen kocsi van.
Ilyenkor egy kero+a hatitatyo is elfer, sajna gaz ha egy kocsmabol jott kempingkeros is felszall melled, mert akkor mar nem fertek el, raadasul a kero meg igy sem nagyon fer el...

-peron nagy hely van de nincs semmi
nagyon gaz, mert ugye uccso kocsi, a kaller onnan szeretne kinezni, hogy mindenki rendben felszallt -e es meneszteni a vonatot. Ezert nem tudod az ajto ele betenni a szamarad, mert minden megallonal a masik helyre kell atcuccolni. Ez nagyon gaz foleg ha nem egyedul vagy. Es akkor mar meint csak alldogalni kell...
Megoldas: Minek oda WC? Ha azt kiszednek, akkor sokkal tobb hely lenne... elferne ott egy kampo. es nem sokba kerult... A masik helyen a kapcsolotabla van, termeszetesen azt nem lehet bolygatni...

-peron, kb fel meter hely van (altalaban fulkes kocsiknal)
Na ez nagy szivas. Volt hogy x.edik atszallasnal kerultem ilyen helyzetbe
Vonat dugig, mar volt fent egy kero, mikor jott egy kisebbsegi full pirosra festett montival meg pecabottal es meg fel akart szallni
kaller meg csak : nekem tok 8 vagy ide szallnak fel valahogy vagy ittmaradnak, mindjart indulunk
Jo mi?
Kiskoromban sokat LEGOztam, igy megoldottam a dolgot, de volt hogy sok utas ennek ellenere is ki akart menni pisilni, atugralva a haalmas zsakomon???
Miert nem elnezobbek az emberek???


#208
amar

amar

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Most olvastam át a topicot, és szeretnék eloszlatni egy félreértést az Elvirával kapcsolatban. Ha ez már mindenkinek tiszta akkor ezer boccs, de néhány hozzászólásból (és pár szermélyes beszélgetésbõl) nem ez tûnt ki.
Szóval, ha te megadod a gépnek, h. szeretnél kerékpárt szállítani, akkor õ azokat a vonatokat adja meg neked, ahol elméletileg nem tilos. Vagyis gyakorlatilag kihagyja az IC-ket, EC-ket, IP-ket, stb. A nemzetközi gyorsvonatokon lehet kerékpárt szállítani.
Azt pedig, h. van-e rajta külön kocsi, v. csak peron elején végén lehet fuvarozni, ezt a vonat résletes leírásánál a jobb oldalon egy keretben találod.

Mégegyszer elnézést, ha ezt már mindenki tudja, ed remélem azért van akinek tudtam segíteni.

Amar

#209
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Orion: Ki mondta neked, hogy nem lehet szállítani kerót a Siemens-en. Múlt év októberében vittem rajta a gépemet, nem volt semmi gond + még vagy 10 kerós a Két-bükkfa idõfutamra. A Siemens jó jó, de ha nem csukódik be az ajtaja, senki nem megy sehova (többször fordult elõ), és mi lesz nyáron? Aki nem bírja az 50 fokot bent, nem megy vele csak egyszer...

#210
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Akkor ez oda let kitalálva

#211
Orion

Orion

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Dicséretes az a szinvonalemelkedés ami a Bp-Esztergom vasútvonalon történt az új Siemens motorkocsik beszerzésével, de ezeken sajnálatosan nem lehet kerékpárt szállitani. Ez azért gond mert Bz már nem nagyon jár erre és a szintén aránylag új orosz motorkocsikon is a kalauz erõs jóindulata szükséges a bicikliszállitáshoz.

#212
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
Para!!!

szvsz az igénnyel nem lesz gond!!!
Elgondolnom is jó ,hogy milyen lesz kerójegy nélkül utazni vonaton... 8)

#213
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy...

nincs még sajna táska.. és nem holt hanvába... :)

a táska szabásmintája elkészült, anyag meg lett vételezve hozzá, csak még idõm nem volt arra, hogy haza utazzak úgy Györgyi szüleihez, hogy a varrást beindítsuk.

Szeretném úgy intézni, hogy az elõs táska még március-április környékén elkészüljön, és ha igény van rá akkor az elsõ, javított széria április végétõl átvehetõ lehessen.

;D a táska hivatalos enevezése:
NINCS-TÖBB-JEGY-FORMULA


#214
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
huuu, ez most engem is hirtelen erdekelni kezdett..
csak tessek elgondolni. sietek vonathoz, a kaller lszeme lattara JO feltunoen feldobom a szamarat a vonatra, szetkapom egy pillanat alatt, bevagom egy taskaba, fel a csomagtartora, en meg leulok. kller meg lehidal mire odaer ;) nagyfless.
viszont azt nemtudom, a pedal meg a hajtokar hogy van megoldva? az is kicsavar?

#215
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
nocsak, mily toppecre bukkantam. Para, elkészült a táska vagy az ötlet hamvában holt?? Pedig lassan kezdõdnek a szállításos biciglis hónapok... ::)

#216
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
8) nem szándékszom bárminemû felesleges nehezéket vinni magammal... ;)



#217
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás

"A szabályzat letölthetõ a netrõl. Bár kábé 4x200 oldal."

feriparabá': lehetne egy másik táskát is eszközölni ennek a fontos kötetnek? az már két táska. akkor jól jönne egy azonos anyagból készült "neszeszer" a menetjegynek, meg a kedvezményekre feljogosító papiroknak... beindulhat a MÁVattackPACK biznisz!!! juhhhééé.... tervezem a logót..


hmm...

#218
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
;) épp ezt szeretném én is a kallerek képébe nyomva egy baráti 32fogas mosollyal... ::)

;D

#219
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Na, az a magasság a 90 cm. Ha megoldható az zsíííír, mehetek mint állat metrón meg voncsin kerójegy nélkül. Fogason is!!!

#220
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
véeredményben az a méret a lényeg, amit akkor kapsz, ha kerekek nélkül letámasztod a földre a lovad, és megméred az így mérhetõ legnagyobb magasságot a földtõl... persze a nyereg nem számít...

valószínû minimális magasságbeli különbség lesz a két táska közt... 40centivel több anyagot kell venni... ennyi... ;)