Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Bicikliszállítás vonaton

- - - - -

  • Please log in to reply
289 replies to this topic

#101
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
én meg kerék ki és séta;)
elég az elsõt kivenni, és lehet vinni. de akkor érdemes a hátsót is már, sokkal jobban el lehet férni.
és tök legális.

#102
k.ender

k.ender

    vendég

  • fórumtag
  • 35 posts
Kicsit ki lehetne térni a BKVra? Pl a metrón szállítás, amire én is rákényszerültem minek után nem volt külsõm...
Én elsõkerék le, kukás zacsi módszerre esküszöm... :o)

.:]{3|\|[)3R:.

#103
Keiko

Keiko

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 419 posts
Nemzetközi vonaton hogyan lehet szállítani bicajt? Pl Olaszországba nem tudja vki? Mennyit kell fizetni? Vagy külön kell feladni a bicajt? Totál nem tudom, ha vki igen, megköszönném a segítséget...

#104
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,944 posts

Egy kis közvéleménykutatásféle, vagy hasonló. ........Tehát kérdés, hogy szerintetek mely hazai vasútvonalakon nem megoldottak, avagy hiányosak a kerékpárszállítás feltételei.


Budapest > Miskolc vonalon eddig siralmas tapasztalataim voltak csak. Rengeteg ember, és ha többen vagyunk, mint hatan, nincs esélyünk beférni a vonatra.
De egyszer ez megtörtént Sátoraljaújhelyre menet is. Nem volt sehol hely és hiába vettük meg a jegyet, csak másnap tudtunk elindulni. Akkor is csak reménykedtünk, hogy lesz reggel hely.

Unom már, hogy az ember hiába veszi meg a jegyet, utána még imádkozhat egy sort, hogy felférjen a rohadt vonatra.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#105
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,093 posts
http://www.corratec....kCsop/RTAKE.htm
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#106
vandorkecske

vandorkecske

    vendég

  • fórumtag
  • 79 posts

szép nagy doboz lenne..azt hova is tennéd? továbbra is gyártanak birngaszállító zsákot. kézben vihetõ, zippzáras...

58-as oúti, kerekek külön dobozba. Mindkét doboz felfért az IC-n az ülés feletti kalaptartóra, vagy miabizbaszra. Mondom. :)

#107
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
azaz, erre gondoltam. csak a nevét nem tudtam kibökni.
de egy kreatív magyar ember ezt 1 óra munkával kb 2e ft-ból elõállítja

#108
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
barbieri volt kb három éve 18e magyar forint ha jól emlékszem

2002 nyári bikkmakkban volt

#109
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
van bb is talán, vagy mi is volt az.
meg van varrógép, fekete anyag 4 m zippzár szintén ennyi és kész:D

#110
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
jaja van fasza Dakine zsák csak 60 rugó:P
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#111
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
szép nagy doboz lenne..azt hova is tennéd? továbbra is gyártanak birngaszállító zsákot. kézben vihetõ, zippzáras...

#112
vandorkecske

vandorkecske

    vendég

  • fórumtag
  • 79 posts

németo. de valszin úgyis alvós vonattal, nem hiszem h gond lenne...

románia már más világ :)

Szerintem szedd szét! 1.5 óra alatt nagyon profi karton dobozt lehet neki építeni. Csinálhatsz neki fület miegymás. Nem kensz vele össze semmit a bringa sem sérül, jegy sem kell rá, békében utazhatsz.

#113
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts
németo. de valszin úgyis alvós vonattal, nem hiszem h gond lenne...

románia már más világ :)
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#114
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
hova mennél?
mert azért nem mind1, hogy ny v k
haver erdélybõl jött, fasz román kallerrel...

lehet nyugatra normálisak, a magyart meg ki kell fogni...
de pl ha erdélybe mész, vigyél pár eurót, mert elég könnyen elfogadják. 10-15 euró és béke van

#115
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts

havernak azt mondta a kaller, hogy ha befér 1 ülõhely fölé, akkor OK, ha nem, akkor repülnek mind2en.. befért
persze sok embert zavart, ~végig egyedül volt 1 hálófülkében...


ezt utálom, farok kaller, hát a 70literes deuter nagy hátimákom nem fér el fölöttem :) .. nem hogy .. áá :(
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#116
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
én anno a bmx-emet fogtam meg, mikor 3 nemzetiségi elkezdte tapogatni, a nem fülkés 1 osztályu kocsiba be, és fel a csomagtartóra egy az egybe, pegestül mindenestül... senkit se zavart, kaller is csak vigyorgott és mintha ott se lenne:)
jó móka volt.

#117
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
havernak azt mondta a kaller, hogy ha befér 1 ülõhely fölé, akkor OK, ha nem, akkor repülnek mind2en.. befért
persze sok embert zavart, ~végig egyedül volt 1 hálófülkében...

#118
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts
nemzetközi vonatokra mi a gyakorlat? "elvileg" nem lehet vinni..de ha szét szedem? .. vagy vkinek tapasztalat?
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#119
vandorkecske

vandorkecske

    vendég

  • fórumtag
  • 79 posts
valamikor október elején utaztam szüleimhez. Új volt az oúti, nagyon haza kellett vinni. :) a bökkenõ az volt, hogy IC-t kellett használni. Felhívtam a mávinfót, ott azt mondták, hogy nem lehet, kérdem mi számít bringának, erre az volt a válasz, hogy amit a kaller annak ítél. Ok, kerekeket, ülést levettem. csináltam két dobozt, nem volt a leg kényelmesebb utam, de jót bringáztam hétvégén. Ja, és ha nam látszik, hogy kerékpár, akkor nem is kell ráfizetni.

#120
sigi

sigi

    vendég

  • fórumtag
  • 97 posts
MÁV-ps körökbõl tudom, hogy szinte egyik vonalon sem kielégítõ. Kivételt az olyan viszonylatok képeznek, ahol ingavonatok járnak (pl: Budapest-Vác-Nagymaros, Budapest-Cegléd-Szolnok, Budapet-Hatvan(-Szolnok)), mert azokon gyárilag van poggyász kocsi. A többi vonalon -eddigi tapasztalatom szerint- erõsen problémás a bringa szállítása. Hiába van menetrendi jelölés, az sem biztosítja, hogy találok kerékpárszállító kocsit a vonatban.
"Amint elindul a verseny, már nincs gond. Azt csináljuk, amihez értünk, tekerünk. Nem esik ugyan jól az izmoknak, de fejben azért könnyebb, mint a rajt elõtt." (Julien Absalon, a hegyikerékpáros)