Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bicikliszállítás vonaton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
289 hozzászólás a témában

#41
mihali

mihali

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
a hév-en ugy tudom nincs bicajtarolo. (tudom ti vonatrol beszeltek).
a kerekparjegy ugyanannyi mint a szemely vagy olcsobb?

#42
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
Ez azért furcsán hangzik, mi a rákra van a bringatároló? Engem még soha nem inzultáltak, sõt még csak homlokráncolást sem kaptam. Megveszem a jegyet a bringámnak, nincs mirõl beszélni. Esetleg keresse a jogi képviselõmet.

#43
Norb

Norb

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Hát mi Felsõgödrõl járunk Bp. nyugatiba vonattal(30km) János-hegy miatt és bringával együtt a diák retur 760Ft(2 szer 190Ft + 2szer 190Ft) ... Szóval nem olcsó és ezért még nem is mindig van helyünk vagy a kallerek b.sztatnak, h a bickli tárolóban tulajdonképpen tilos a kerékpár szállítás stb. Így ne csodálják ha sokan bliccelnek...

#44
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
Veszel neki jegyet és felrakod.

#45
mihali

mihali

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
HÉV-en milyen feltételekkel lehet bicajt szállitani?

#46
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Eddig ha a Mátra északi, vagy északkeleti részére mentem tekerni egyedül mindig vittem magammal pénzt, hátha valami galiba van, vagy megázok, akkor hazajövök vonattal...

Mostmár sajnos hiába viszek magammal pénzt, nincs mivel hazajönni... :(

#47
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

Nem akarom védeni a mávot meg ilyenek, csak tényként mondanám, pontosan 30perc a csatlakozó vonatok várakozási ideje... És az én jegyem (diák) 350km kereken 1200Ft. Viszont annak örülök, hogy amirõl az ehavi számban szó van, hogy a régi kék kocsik felújításánál megszüntetik a egyik végén a budit, és helyette biciklikampó van (2 db), azok már nálunk javában gurulnak, kb minden második kocsi ilyen...


Összehasonlításképp: teljesárúval utazom, így 200 km egy útra 2200 + bicajjegy, az retúr bõven 5000 felett van... Innen nézve pocsék szolgáltatás, drágán, és még tülekedni is kell a helyekért esetenként. Ilyen kampós régi kéket még nem láttam, de egyes orosz motorvonatokon eleve vannak kampók, azokról viszont úgy hallottam nem túl jók, és persze sokszor kevés van belõlük. De legalább vannak, a vagon végére begyömöszölésnél minden megoldás jobb. :)

#48
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Nem akarom védeni a mávot meg ilyenek, csak tényként mondanám, pontosan 30perc a csatlakozó vonatok várakozási ideje... És az én jegyem (diák) 350km kereken 1200Ft. Viszont annak örülök, hogy amirõl az ehavi számban szó van, hogy a régi kék kocsik felújításánál megszüntetik a egyik végén a budit, és helyette biciklikampó van (2 db), azok már nálunk javában gurulnak, kb minden második kocsi ilyen...

#49
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Csak h el ne feledjük! Ezen a héten a MÁV ingyen viszi kedvenc biciklinket ;)
http://www.mav.hu/belso.php?kat=3335
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#50
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
ez igaz. de én nem szoktam késni, max mûszaki hiba miatt (váratlan defekt, de azt gyorsan megcsinálom.) mindig ott vagyok legalább fél órával elõtte mindenhol. nem szoktam kicentizni semmit. a csatlakozó vonatnak meg az a dolga h várjon. és az a fél óra a semmi közepe felé nem is lett volna sok.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#51
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Látod zavar, ha nem vár meg egy másik vonat.
Viszont ha te késel sokat, mert megvártok egy másikat, akkor az a baj.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#52
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
nem tom mit akartok. a máv is pontos, ha azt a másfél-2 óra késést nem nézzük minden második vonatnál. és örülök h fizethetek. nekem az tetszett h múlthéten megyek haza pestrõl. 70 percet késik a vonat, 60 perc késéssel indul. mondom ok, biztos megvárja majd a 3 faluval odébb közlekedõ ribizli expressz. (tényleg csak 3-4 falut ment és nem volt tovább csatlakozása.) na a nagy büdös lóf@szt. ott kellett dekkolni 2 órát amíg jött az utolsó vonat. (még jó h volt) pedig kérdeztem is a kallert h vár-e a másik vonat, õ meg bólogatott. én meg szívtam. pedig csak fél órát kellett volna várnia a másiknak. tudom tudom a vonat nem vár mert nincs rajta bástya.
még jó h nem bicóval mentem, mert tele volt társadalmilag pigmentált egyénekkel a környék, és akkor nem tudnék mivel bicózni...

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#53
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Itthon is. Vagy különben nem értem, mire gondolsz ezalatt.


Sztem arra, hogy ott tényleg akor jön a vonat, amikor a menetrend szerint jönnie kell...

#54
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
én is a graffitis témára gondolok, de azon ritkán tapasztalok bármiféle kényelmet is fokozó eszközt, pl elég ülõhelyet ott ami nekünk van kijelölve, meg fûtést télen, és ezt nem csak a bringás részre mondom hanem általában is.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#55
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
EC meg IC-n, az új vonatokat nem próbáltam még, mifelén csak januárban jönnek, én a hagyományos grafitis kékekrõl beszélek, amit V-43asok húznak....
4 Euroból a bicómat feviszem Pestre meg hazahozom... :P
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#56
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

Németben is minden vonaton van kerékpár szállító, meg bemondják, h. mikor mi jön, meg klíma is van, igaz 4 euro a jegy 31 kmre, ha belegondolunk 31 km-re nem 4 euro a jegy nálunk....

Itthon is. Vagy különben nem értem, mire gondolsz ezalatt.

Diákjeggyel 4 ojrobol sacc/kb 300km -t min mész. Vagyis (köbö) tízszer annyiba kerül.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#57
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
az a gáz h 31 kilcsit kibírok simán állva, de ma pl 160-at kellett. és nem egyszer sajnos. a klíma az meg luxus, fûtés is csak az ic-n van én meg nem akarok vagyonokat fizetni ic-re.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#58
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
Németben is minden vonaton van kerékpár szállító, meg bemondják, h. mikor mi jön, meg klíma is van, igaz 4 euro a jegy 31 kmre, ha belegondolunk 31 km-re nem 4 euro a jegy nálunk....
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#59
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
rendes szolgáltatás gondolom rendes pénzért. de mondjuk én is fizetnék többet ha lenne miért.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#60
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
rendes fizetésért...;)