Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bicikliszállítás vonaton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
289 hozzászólás a témában

#21
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Az ûrlap stimmelhet, de a spirálfüzet helyett azér elég jól mûködik a számítógépes rendszerük. olykor egy helyet többször adnak el de nem vészes :D

Mennyire mûködik a 'kerekek zsákba be, váz+villa stb. folyosón' módszer a kerékpárjegy kiküszöbölésére?
nem szeretnék majd' 3ezret fizetni hazáig, de konfliktusra se vágyom..

#22
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Kitöltöttem, várom a fejleményeket. :)

Most rendeltem egyébként IC jegyet onlájn, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belõle. Mondjuk érdekes az a szöveg a rendelés feladása után, hogy munkatársaink feldolgozzák a beérkezõ kéréseket, és hamarosan értesítik, lehetséges-e a foglalás. :) Tehát nem magába a foglalási rendszerbe érkezik a rendelésed, ahol a rencer ugye megvizsgálja, hogy felférsz-e, hanem egy szimpla ûrlap formájában megkapja Ica, kinyomtatja, majd valami zsírfoltos spirálfüzetben vezetett listán egyezteti Katival, hogy van-e még hely, majd hívnak telefonon, vagy ez így hogy? :)




Edit: ez gyors volt. Egyébként Noémi írt nekem. :) Mondjuk még kicsit csiszolhatnának a rendszerükön asszem. :)

"Tisztelt Utasunk!<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com: office: office" />



Jegyrendelését elkészítettük<?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn: schemas-microsoft-com: office: smarttags" />.

Az Ön átvételi azonosítószáma: XXXXXXXX"

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#23
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás
asszem ide jobban passzolm, mint az üzifalra:

http://www.mav-start.hu/bicikli.php

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#24
lazac

lazac

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás
Bocs, hogy felhozom... Az akció elsõ napján (hétfõ reggel?) én is kaptam fizetõs jegyet a bringára, csak másnap mondta egy másik pénztáros, hogy ingyen van. Akkor nem is kapcsoltam, hogy átvertek, aztán meg már nem érdekelt. Legyenek boldogok. Örülök, hogy most még csak ennyi problémám van az életben. :)

#25
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Várom a scannelt jegyet.

És köszi, hogy beírod ide, tulajdonképpen érdekes.

De hasznos úgy lenne, ha a mávnak is írnál.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#26
Thyb

Thyb

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás

Szerintem szimplán idióta volt a pénztásros és/vagy nem tudott a kedvezményrõl. MÁV pénztárban elég nehéz saját zsebre dolgozni.



Nem hiszem, hogy nem tudott róla, mert elõtte 2 percel kértem ki én a dijmentest.... Akkor most jó magyr szokás szerint el kellene kezdenem sorolni a jelzõket, de nem teszem, inkább megkimélem magam és benneteket is.

#27
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
Szerintem szimplán idióta volt a pénztásros és/vagy nem tudott a kedvezményrõl. MÁV pénztárban elég nehéz saját zsebre dolgozni.

#28
Thyb

Thyb

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Sajna nem találtam meg ma reggel a jegyet amit a sráctól pénteken elkértem, de majd holnapra behozom és szkennelve felteszem. A Srác német diák aki itt tanul nálunk, és ugy döntött, hogy hétvégére lemegy a haverjaival a Balcsi északi partjára, Révfülöpre hétvégézni. Mint azt mindenki tudja, a mult hét a mobilitás jegyében telt, és akerékpár szállitást ugy biztositotta a MÁV a drótszamaras közösségnek, hogy dijmentes jegyeket állitott ki.
Nos a Déli pályaudvarban a srácnak bizony a 21-22 kerékpár retur jegyet bizony 475 forinttal számolták fel Balatonkeneséig.
Azért mert valaki nem magyar, és nem ismeri esetleg a helyi akciókat, milyen jogon huzza le a pénztáros???
Az eset nagyon elszomorit, és arra emlékeztet ahogy a pincérek lehuzzák a gyanutlan külföldieket, az pedig hogy ilyet a MÁV csinál még jobban elszomorit.

#29
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ha van kedved vitatkozni minden nap a kallerokkal, nyugodtan csináld.

Én ebbe beleuntam, veszek jegyet.

#30
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
értem
de hát a piacos mamit nem érdekli senki engem meg elõszeretettel baszogatnak a kalajok, pedig udvarias vagyok. (lehet h ez a baj?)
mind1 egy próbát megér. maximum vitatkozok egyet megint :D megszoktam h mindig harcolni kell még akkor is ha van jegyem (képes belém kötni a hátsó peronon a puszta közepén), így legalább pénzembe se kerül és ugyanúgy vitatkozhatok.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#31
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Hát szerintem kevesebb helyet foglal, mint a piacra igyekvõ mámi 3 szatyor paradicsompalántája...Ismerõsömnek még nem szóltak miatta, bár nyilván kalauz függõ. Méretkorlátozásról még nem hallottam, csak súlyról (persze ez nem jelenti azt, hogy nincs is).
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#32
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
üdv ismét
ha jól értelmezem akkor kiveszem a két kereket és nem kell bringajegyet venni? meg asszem itt olvastam, hogy a két kerék kivételével a bringa belefér abba a méretbe amit díjmentesen lehet vinni vonaton. igaz ez? a máv üzletszabályzata errõl nem beszél, ott csak 30 kiló an megadva maxnak.
azért kérdezem, mert anyum csinálna a kecskének táskát, h ne kelljen jegyet venni, meg minek ha az ország keleti részén úgysincs szállitó kocsi?
ha valaki tudna nekem konkrét számadatokkal, vagy egy linkkel szolgálni megköszönném. csak azért mert a máv honlapján nem volt fent.
elõre is köszi a válaszokat!

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#33
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Egyik ismerõsöm maratonról hazajövet vonaton kerékpárnak nem vett jegyet, persze azért vitte a bicajt, 2 kerék kiszedve, kézipoggyászként :) Jött a kalaúz, hogy kié a bicikli ? milyen bicikli ? hát az ott ! az nem bicikli ! dehogynem ! akkor tekerjen vele egy kört (2 kerék nélkül) !
Elvigyorodott a kaller is (és nem kellett fizetni), szóval vannak normálisak is közöttük :)

#34
Norb

Norb

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Igaz, kösz a tippet!

#35
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Akkor ne lepõdj meg! Szinte biztos voltam, hogy ilyen adatokat fogsz mondani. A kaller egyszerûen le akart húzni benneteket. Nem kell vele foglalkozni. Nem kell arcoskodni, csak finoman megkérni, hogy akkor legyen kedves vegye elõ a MÁV Utazási Szabályzatát, és mutassa meg az inkriminált pontot, mely szerint neked poggyászjegyet is kéne venned. Legyetek végletekig udvariasak és vagy ott fog hagyni benneteket, mert rájön, hogy ez most nem jött be, vagy olyan ideges lesz, hogy tuti el lesz rontva az egész napja. Ha nem arcoskodtok, akkor a többi utas mellétek fog állni, mivel õk is érzékelni fogják, hogy itten kérem lehúzásról van szó.


#36
Norb

Norb

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
13 éves vagyok 175 magas és 60kilo... Akivel voltunk haverok õk sem sokkal nagyobbak

#37
krisssz

krisssz

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
én múltkor élõállat jegyet kaptam a nénitõl a gépre (pedig bringásat kértem), én ezt nem vettem észre, csak aztán a kaller ott röhögött, h mekeg-e... tisztahülyék :D

#38
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Hát pedig tõlünk a bringatároló részlegen(a kerékpár és saját menetjegyünk átadása után) poggyászjegyet akartak kérni, mert az egy poggyásztároló és a felakasztó kampók csak véletlenül vannak ott és nem elegendõ a kerékpár jegy stb... De persze voltak/vannak teljesen korrekt ellenõrök is.

Mennyi idõs is vagy?


#39
Norb

Norb

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Hát pedig tõlünk a bringatároló részlegen(a kerékpár és saját menetjegyünk átadása után) poggyászjegyet akartak kérni, mert az egy poggyásztároló és a felakasztó kampók csak véletlenül vannak ott és nem elegendõ a kerékpár jegy stb... De persze voltak/vannak teljesen korrekt ellenõrök is.

#40
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
Nincs, peronon lehet szállítani.

http://www.bkv.hu/jegyek/index.html

edit: bocs, nincs benne a lilstában