Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
970 hozzászólás a témában

#421
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás
Na akkor 8:45kor Viragosnyereg ma vagy 8:30 Harsanylejto utca alja

#422
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Kössz Peppe, hogy szoltál de elég kétes most...

Amúgy jöttök pannon marcira???---Kõszeg

Érdekelne, egyszer voltam, fantasztikus volt. De. Általában eljutás-szállás problémám van.

És Zalaszetgrót nem érdekel? Folytassuk Pannon Maraton topikban.
a második p néma!

#423
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Kössz Peppe, hogy szoltál de elég kétes most...

Amúgy jöttök pannon marcira???---Kõszeg

#424
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

oks, akkor legyen fél9 harsánylejtõ-bécsi út sarok, majd Pilis útirány. Térképet+ivózsákot viszek :-) további jelentkezõk? B

Jelen(tkezem).

És fölmásztok HHH-ra, régi DM útvonal-szerûen, vagy anélkül irány Pilis?

Telehódasra megyek, valószínûleg Fenyõgyöngyénél fogok várakozó álláspontot felvenni. Majd egyeztetünk.
a második p néma!

#425
Balage_

Balage_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 290 hozzászólás
oks, akkor legyen fél9 harsánylejtõ-bécsi út sarok, majd Pilis útirány. Térképet+ivózsákot viszek :-) további jelentkezõk? B

#426
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás
[Telehódas Topik Túrák]

61. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2006. május 12. (péntek)
Idõpont: 20:00
Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett
Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyõgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.
Program (Extra): A Rekettyés állítólag most megint nyitva van, péntekig megpróbálom biztosra kideríteni!
Ajánlott kiegészítõk: bukó, lámpa, pulóver, stb.




Mas:

Szombat.

reggel 8as indulas nekem is megfelelne, mert olyan 14-15re szeretnek hazaerni:)

Tobb utvonal van: Janoshegy fele, Nagykovacsi fele, Visegrad fele.

Ha osszejonne valahol a tarsasag, akkor feldobunk 1 ermet, s arra mennenk. Jo lenne terepen [nemtom mennyire jarhato az erdo-szerda delutan mar nem volt veszes..aozta meg csak sut a nap:)].

Akar talalkozhatnank a Home Club elott is vagy Kulso becsi ut-Harsanylejto utca sarkan.


Ki jonne?

Balagee
peppe?
Kacsa

[sztem Pilis fele menjunk, az szep lehet most]

#427
Balage_

Balage_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 290 hozzászólás

Én pont a Visegrádtól aszfalton visszát szerettem volna elkerülni (meg az odát is) azért írtam azt a hurokba belépést is. Hurok, mert hát az új DM útvonalra gondoltam. De. Remélem összegyûlünk itt páran aztán majd eldönjük milyen útvonal legyen. Én szeretem a régit is.

Ha viszont új, akkor Békásmegyerig (oda/vissza) hév lenne. Tartogassuk erõnket a lényegre. Hétvégéken mostanság hév amúgy sem megy Szentendréig.


"péntek-szombat napsütés várható, az idõ csak vasárnap romlik el". Megyünk vhova holnap? Össze kéne hozni, mindegy honnan-hova, csak menjünk :-) Békásmegyer-es indulás is okés. Én reggel 8-tól ráérõs vagyok. B

#428
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

... majd a közepétõl megpróbáltam megnyomni. Az eredmény: új egyéni rekord:).
Home tabla-Erdoalja kut 9:46
Erdoalja kut-Viragosnyereg turista tabla 7:57
Osszesen: Home tabla-Viragosnyereg turista tabla 17:43

Jó volt.

Na, legalább vkinak ma jó volt.
Gratu egyéni csúcshoz. Javulni fog még!
a második p néma!

#429
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás
Ma késõi indulás miatt csak egy rövid kört mentem a szokásos útvonalon. Terv alapján lementem volna a Virágosnyeregtõl a Cross pályán a Nagykövesig, majd fel a HHH, s onnan haza. A Home táblától aztán nekiveselkedtem a hegynek. Itt elkapott egy kis zápor, de szerencsémre nem kezdett rá nagyon: éppen csak annyira, hogy frissebb lett a levegõ. Felfelé viszonylag jól haladtam egész sokáig, amikor is a kút elõtti köves-földes szakasz elõtt nem sokkal elfogyott az erõ a lábamból. Visszavettem a tempóból, s a kútnál lepõdtem meg, hogy milyen jó idõnél járok [magamhoz képest természetesen]. Innen aztán a Virágosnyergi szakasz elején kicsit pihentem, majd a közepétõl megpróbáltam megnyomni. Az eredmény: új egyéni rekord:).

Home tabla-Erdoalja kut 9:46
Erdoalja kut-Viragosnyereg turista tabla 7:57
Osszesen: Home tabla-Viragosnyereg turista tabla 17:43

A táblánál aztán kilihegtem magam négykézláb, s két perc múlva indultam le a szingöltrekkes szakaszon. Kíváncsi voltam milyen lehet. Mivel rendesen a fák lombjai alatt van, jelentem még mindig saras. Teljesen jó egyébként: már le lehet ereszkedni rajta. Már az elsõ kanyar után kiszúrta a szememet a pályát jelölõ szalag. Elkezdtem leszedni õket. Egész sokáig le tudtam szedni, de már nem maradt hely a zsebemben. A legutolsó szalagot már nem tudtam elhozni. Az Erdõalja úttól pedig végigmentem a BM pályáján egészen a Virágosnyeregig vissza.
[Erdoalja kut-Viragosnyereg turista tabla 7:34]

Innen –mivel feltámadt a szél- aztán egybõl hazafelé vettem az irányt. Nem fáradtam el, kellemeseket másztam.

Jó volt.

#430
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás
Szia peppe.

ma sztem 30-45 perces kesesem lesz a repterig. Lehet ma csak a HHH-t kellene tolni. kiderul. 20-ra haza kellene ernem...

#431
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Saras verseny a Hármason? Mirõl beszélsz? :)
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#432
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás
73Kacsa, Tibee: a helyzet nem reménytelen.

Ezekból a murvás utakból hosszabb távon még járható, esõben is jól járható utak lehetnek. A Páfrány út is igy 'készült'. Kérdés persze, hogy valóban ennyire vastagon kell-e teríteni a murvát. Osztrákok, olaszok gondolom tudják.

Most persze tragikus a helyzet, gyalogosoknak is. Be kellene hengerelni (Hengerelni?:) ). De nem tudom, hogy egy úthenger mennyire jól mászik. Esetleg futóverseny, csûrdöngölõ maraton segítene.

Kék jelzésen vannak részek ahol egykor murváztak, sár, betaposás.. most tökéletes a talaj. Murva + sár összeállt kemény felületté, sok helyen moha borítja, vizet mert porózus azonnal elvezeti. Nem beton de sármentes. Na ez az optimista változat.

Pesszimista változat: szórják mert sok a pénz, vmi csókostól veszik a murvát, stb. Remélem nem a quad-osoknak készítik elõ a talajt?!

Nyéki-hegyen nagyon sok utat szélesítettek ki. Mindet be akaják szórni?

HHH túloldalára csinálhatnának (jó) murvás utat, menekülõútnak saras verseny:chin: esetére.
a második p néma!

#433
Tibee

Tibee

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás

Egy masik forumbol talloznek ide. Egyik montis srac billentyuzetébõl jönnek ezek a mondatok:

"Egy szomorú hír!
Tegnap megkezdték a HHH-n a betonúttal párhuzamos kék jelzésû ösvény murvával terítését..."


Ez tiszta gáz... Mondjuk ott betonon szoktam felmenni, de akkor is. Egyébként mikor idén tavasszal elõször mentem, akkor a Hüvösvölgyi részen szintén ilyen volt a kék jelzés. Sok helyen tényleg nem lehetett haladni, mert belesülyedt, elpörgött a kerék, stb. No comment... :( Reméllem az esõ megteszi a hatását, és az egészet meg csak nem tudják leteríteni...

#434
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás
Egy masik forumbol talloznek ide. Egyik montis srac billentyuzetébõl jönnek ezek a mondatok:

"Egy szomorú hír!
Tegnap megkezdték a HHH-n a betonúttal párhuzamos kék jelzésû ösvény murvával terítését. Egy szakaszon már kész vannak, kb 5 cm mélységben 0,5-1 cm nagyságú fehér kõzúzalék van, keérkpárral járhatatan, mer tolyan, mint a homok. Megkérdeztem az éppen ott dolgozó srácokat, hogy ugyan kinek az ötlete ez a természetkárosítás? Azt válaszolták, hogy "az erdész" megrendelésére csinálják, és "minden gyalogösvényt" le fognak szórni, mert "van kijelölt biciklisösvény". Kérdeztem hol, de azt nem tudják. Nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek... Miféle erdész az, aki inkább tönkreteszi az erdõt, hogy ott ne kerékpározzanak? KI kérte ezt tõle? Az nem zavarja, hogy az ösvényeken parkolnak a "gyalogosok"? Mondjuk nagyon nem aggódom, mert kb 2 nagyobb zuhé és semmi sem marad abból a sz*ból mert elmossa a víz, de pár hónapig más ösvényeket kell hasnzálnom edzésre.
Mi lesz a következõ? Beépített szögek? Mozgólépcsõ? Jelzõlámpák? A JQA-t az ilyen túlbuzgó ostoba baromnak, aki kitalál ilyesmit. Ettõl most többen fognak gyalogosan közlekedni ott? Meglepne, mert tuti bokatörés és kínszenvedés abban a szmötyiben gyalogolni."

#435
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

a szombatban benne vagyok, 8-9 között! Indulhatnánk HHH-tól terepen végig Visegrádig, onnan meg aszfalton vissza vagy vonattal... B

Én pont a Visegrádtól aszfalton visszát szerettem volna elkerülni (meg az odát is) azért írtam azt a hurokba belépést is. Hurok, mert hát az új DM útvonalra gondoltam. De. Remélem összegyûlünk itt páran aztán majd eldönjük milyen útvonal legyen. Én szeretem a régit is.

Ha viszont új, akkor Békásmegyerig (oda/vissza) hév lenne. Tartogassuk erõnket a lényegre. Hétvégéken mostanság hév amúgy sem megy Szentendréig.
a második p néma!

#436
Balage_

Balage_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 290 hozzászólás
a szombatban benne vagyok, 8-9 között! Indulhatnánk HHH-tól terepen végig Visegrádig, onnan meg aszfalton vissza vagy vonattal... B

#437
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Szombaton viszonylag korai indulassal [8-9] kellene menni 1et. valakinek kedve?:)

Naná! Hova?
Xkovi / DM / más?

Ha DM a hurkot sztem nem visegrágtól-visegrádig kellene csinálni, hanem mondjuk Paprét vagy Pszentlászló be-ki lépési ponttal.
a második p néma!

#438
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás
Szombaton viszonylag korai indulassal [8-9] kellene menni 1et. valakinek kedve?:)

#439
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás
Nem pont a HHH, de hát minden hegynek nem lehet külön topikot csinálni.

Szal majdnem egyhetes bic helyreállítás, nyavalygás meg posvány után nagy nehezen (este) f6-kor végre megmozdultam. Irány Nagykovácsi. Nagyszénás alatti részig. Meg vissza.

Amiért ez másokat is érdekelhet. Nagyon jó kis út ez. Haladós. Símán belefér hétköznap munka után is. Persze folytatni is lehet...

Meg ami igazából nekem öröm. Végre egy rendes, kontrollált esés. Az a típus ami bátorságot AD. Persze nekem minden kontrollált ami nem kormányon átugrás. Ebbõl volt elég, ezért is láthattok gyakran gladiátor jelmezben. De ugye az már kezd meleg lenni.

Szal: Nagykovácsi fölött kék jelzés nagyon kellemes. Én kergetõzõsnek hívom. Széles, de kanyargós, huplis. Lehet küldeni. Én küldtem. Jött egy lejtõs kanyar vizes falevél borítással. Bicó megcsúszott, annyit sikerült korrigálni, hogy viszonylag lassan dõltük pacival, és elindultunk egy barátságosan várakozó fatörzs felé. 1 meterrel elõtte elfogyott mozgási energiánk. Tökéletes. No görcs, no sérülés, pedig no protektor volt.

Teljes lett a nap. Soha rosszabbat - senkinek. Ennyi.
a második p néma!

#440
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás

Engem is érdekelne. De elõre nem nevezek. Idõröl tudható valami? Nincs nagy kedvem újabb bringahelyreállításhoz. Viszont szokni kéne sarat.

Elsõ két kör úgy tudom elég technikás, péntekre lesz telóm végre kemény rugóval, ami nem ül le minden jöttment gyökérnél. Olcsóbb egy új rugó mint egy tárcsafékes P2. Merthogy elõre is megvan avid bb7. Teló + tárcsafék, így bicó megint hízott kb 1.4 kg-t. Fogynom kell és erõsödni.

Na ennyit magamról és a pacimról. Ahova mentek oda megyek én is.


Nekem meg fékállítási problémáim vannak... de vagy szombat vagy vasárnap kellene menni egyet. [vagy Crosszkovacsi vagy BM palyabejaras?:)]

Lesz meg vmikor DM kozeptav bejaras is [asszem 21en]