Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
970 hozzászólás a témában

#961
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Tegnap egyszerûen megpattantam a melóhelyrõl. Ki ne tette volna, ha lett volna rá lehetõsége. Én meg - mint fõnök - magamnak állítom be a munkaidõt. Éppen ezért egyszerûen, mint a tavaszi szélvihar húztam haza!

Csík nem maradt utánam! Olyan gyors voltam... :)

Aztán elõ a gépet és tekerés.

Merre is? Teljesen mindegy volt. Csak napsütésben, jó levegõn. Éépen ezért volt benne egy kis Hûvösvölgy, HHH, Kövesbérc, Hosszúhegy, St.Endre, meg még pár dombocska. ;)

Nagyon feldobott az egész. Utána madarat lehetett volna fogatni velem. Egész feltöltõdtem ettõl a csodás idõtõl. Még ma sem tudja semmi sem elvenni a kedvemet, a boldogságomat!

Kívánok nektek is hasonló jókat! Sõt hétvégére is legyen ilyen idõ!!!
:D

#962
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Üdv. Tinéktek, kik valátok Kerekesen Tekeredettek.

Mit is mondhatnék a mai "reggeli" tekerésrõl? Csodálatos volt, hosszabbra nyúlt, mint terveztük, kevesebben voltunk, mint szerveztük, de nagyon jó volt. Sajnos már csak múlt idõ, pedig isten bizony én még simán tekertem volna tovább (még legalább sötétedésig). :-)

Kezdõdött ott, hogy Flame, mint "megfontolt" egyed éjszaka 02:00 környékén esett haza. GPS vadászata eléggé elnyúlt... :-)

Ezek után persze a keléssel is bajok voltak. Na meg az Õsök is erõsen nehezményezték a reggeli ébresztõt... Nem is értem miért. Elvégre a vasárnap hajnali 07:21-kor leadott csengõsorozat igazán nem mondható korainak. Vagy mégis? Na lényeg az egész dilemmában, hogy nem jöhetett.

Így ketten maradtunk Kaszi-val. Felhívtam, hogy így is vállalja-e a dolgot. Szerencsémre vállalta. Tehát megvolt a csoporthoz kellõ minimális létszám, azaz a 2 fõ. Reggel itt - a házunk elõtt - találkoztunk. Elindultunk a túra legkeményebb részére. Na ná, hogy a MOL kúthoz, fújni a kerekekbe. Ez persze Kaszi gépére értendõ, merthogy nálam megvolt a megfelelõ nyomás. :-)

Ezek után egy gyengéd BBHW, majd a Margit híd tövében a csalinkázás az egyirányú utcákban (persze szemben a jelzés szerinti helyes iránnyal), majd Bem tér, Kacsa utca, Széna tér és a Retek utca után jött a kikerülhetetlen PTF. A Hûvösvölgy hívogatóan susogott elõttünk. Mit mondjak még? Tekertünk, beszélgettünk és élveztük a szemerkélõ esõ, a hideg szél gyönyöreit.

Aztán csak azt vettük észre, hogy egyre kevesebb jármû megy el melletünk, majd jött a sorompó. A kerós ösvényen szinte alig volt ember. Néhány elvetemült kutya sétáltató "zavarta" csak a hétvégi tekerésünk nyugalmát. Az esõ elállt, de a szél még erõsen fújt. Igaz ez a fák között nem volt érzékelhetõ, csak a süvöltõ hang jelezte, hogy valahol a fejünk fölött mozog a levegõ. Csodás ilyenkor az erdõ. Na ezért érdemes ide jönni, tekerni...

Aztán egy kellemes jobbos kanyar és máris a kéken gurultunk. Sajnos még most is nagyon lehetett látni azt a pusztítást, melyet a rodeósok csináltak. Érdekes, hogy ez a tény az erdészeket nem érdekli. Azon tudnak izgulni, hogy egy kerékpáros milyen kárt csinál az erdõben, de az, ha széttúrja egy autós a több évtizede használt turista utat, az senkit sem izgat...

Érdekes volt, ahogy - néha - a kerekeink megcsúsztak a nedves, ahgyagos ösvényen. Vissza-visszanéztem a nyomainkra, de még ezen helyeken sem volt még összehasonlításra alkalmas az általunk hagyott nyom ahhoz az autós romboláshoz, amit láttunk a puhább részeken.

A reptérhez érve kisütött a nap! Csodálatos. Bár nekem a sárga lencsék eleve napsütéses látványt rajzolnak a retinámra, de azért ezen is lehet még dobni egy kis valódi napsütéssel. Velõig hatoló érzés volt a nap sugarait látni az erdõben. Egészen megmozdult tõle az ember lelke, erõt adott izmainknak, sõt bearanyozta a tekerést. A napfényes táj is mintha életre kelt volna! Sokkal szebbnek, otthonosabbnak látszott minden. Ezek után a napsütéstõl megacélozott testtel folytattuk a túrát. Szinte repültünk az ösvényen...

Miután elértük a katona sírt, jött az ominózus balkanyar. Még mindig totálisan felszántva, sártól szinte járhatatlanul. Persze ez az akadály is eltörpült a nap ragyogásában! Mivel már rutinosan közlekedtem ezen a helyen, így szinte csak két csúszás zavarta meg felhõtlen boldogságomat és már lent is voltam a lejtõ alján. Kaszi kicsit korábban ért le, de Õ egy gyakorlott dagonya-vadász...

A napfényes réten egy villanásnyi idõ alatt túljutottunk és megint a kellemes, enyhén emelkedõ kéken tekertünk. Itt is látszott az autós nyoma, de már közel sem volt olyan feltûnõ, mivel a köves talaj jelentõsen csökkentette a rombolás mértékét.

Olyan szép kilátás nyílt a közeli hegyekre, hogy majdnem bekormányoztuk gépeinket az ösvény melletti szakadékba. Azért sikerült az úton maradni!

Mentünk tovább a kéken. A réten keresztül lementünk, át a zöldön a vadászház felé. Megmutattam Kaszi-nak azt a részt, ahol beborultam a kutya kedvessége miatt. Aztán már gurultunk is tovább. Kitartóan mentünk a zöldön, míg el nem értük a Szépvölgyi utat. Itt egy kis betonos szakasz következett. Elmentünk a trafóig, majd jobbra a zöld jelzéses kapuig. Innen megint a természetes ösvényen hajtottunk. Sikerült – sajnos – itt is meglelnünk az autós pusztítás nyomát. Még a vaskampót is – mely az út közepén áll ki – sikerült megmutatnom. Ez viszonylag új „szerzemény”.

Itt következett a lakott terület. Mivel viszonylag rövid szakaszon mentünk át, ezért igazából nem is zavaró. Jött a zöldnek a legszebb része. A kanyargós, viszonylag kellemes kaptató a fák között. Dingo és Kundi is tolta már itt a gépét (juj de szemtelen vagyok, mint mindig). Az elején a kövek nehezítik a haladást, míg a közepén a vastag levéltakaró ad talányos érzést az erre vetõdõ „Bike-os Legény”-nek. Persze lehetne Leányt is írni, de az a helyzet, hogy erre még nem láttam lányokat tekerni. :-)

Most egy kicsit változtattunk az útvonalunkon. A tegnapival ellentétben, ma nem másztunk fel a HHH tetejére. Mindössze megelégedtünk egy jobbos kanyarral. Legurultunk a zöld – szint – útig. Csodálatos egy hely. Meseszép kilátással egész Békásmegyerre, Ürömre és P.BorosJenõre. Szép idõben – mint amilyen most is volt – el lehet látni St.Endréig, sõt még Leányfalu házai is kivehetõek!

Kerülgetve egy nyugdíjas csoportot, majd néhány futót, zavartalanul gurultunk el a Virágos-nyeregig. Itt viszont megint a kék ösvény következett. A talaj erõsen csúszott. A nap nem sütött be erre az ösvény-részre. Meg is látszott. Minden szeglete az útnak át volt ázva rendesen. Volt is egy kis csúszkálás. Azért elesni nem sikerült. Visszafogott sebességgel (nyárhoz képest) simán végig gurultunk a Csúcs-hegyig, majd nekiindultunk a Rozália lejtõnek.

A lejtõ – mint mindig – most is meredeken ment lefelé, a gyökerek és a levelek viszont sokkal jobban csúsztak, mint nyáron. Ez némileg óvatosabb tekerésre ösztönzött minket. Igazából nem sok mindent tudok errõl a helyrõl elmondani. Szép volt, csúszós volt, meredek volt. Kis rövidítéssel – egy csúszós, agyagos kanyart levágtunk – nagyon hamar leértünk.

A lejtõ alján megláttunk két kutyát. Õk is minket. Egy ideig gondolkodtam, hogy becsináljak-e, vagy csak felordítsak, hogy „kutya-támadás”, aztán gyõzött a józanész szava. Na meg az az igazság, hogy reggel már letettem a „fölösleges salak”-ot egy megbízható helyre. Így maximum egy bágyadt fingásra lett volna erõm, az meg – köztudottan – legfeljebb a pillangók nemi vágyát korlátozza, de erõsen. Ezért inkább a „megvárjuk, mi történik” elvet alkalmaztuk. Közben telefonáltam egyet Flame-nek. Megállapodtunk abban, hogy az ARAL kútnál megvárjuk az álomszuszék tekergõ-társat! Így is történt. Mivel a kutyák gazdija elõkerült, vidáman elhajtottunk a célterület irányába. Éppen volt a forgalomban egy rés, amikor kellõ nyugalommal ráfordulhattunk a kút bejáratára.

Keveset tudtunk napozni és beszélgetni, amikor is feltûnt Flame. Elõször hazafelé akartunk menni, de aztán gyõzött a kíváncsiság. Flame ugyanis egy meztelen telót helyezett kilátásba, ha eltekerünk a házukig. Ennek a csábításnak Kaszi nem tudott ellenállni. Így döntöttünk. A kút mögötti földúton elindultunk Flame kunyhója felé. :-)

Kis tekergéssel, a sáros út helyett a fûben, az ugaron tekerve eljutottunk hõn áhított célunkhoz. Kaszi kezébe vette a telót. Kéjjes érzés futott át gerincén, az orra is beleremegett, amint próbálgatta a bike-os kiegészítõ eszközt. Hiába no, rögtön a fülledt erotikába csöppentünk.

Mivel egyszer minden mulatozásnak vége szakad, Kaszi is habosra élvezte magát. Majd elindultunk hazafelé. A jó mondás, miszerint „a haza légvonalban 4 km, de tudok egy rövidebb utat” itt is bejött. :-)

Flame irányításával kezdetét vette a „fedezd fel Üröm mellékutcáit” barangolás. Isten bizony, hogy el tudnék tekerni arra, de még ha keresztre feszítenének sem tudnám értelmesen elmagyarázni, hogy merre jártunk. A lényeg a tekergõzésben, hogy a kertek alatt eljutottunk oda, ahol a csõkígyó lebújik a föld alá. Ezen csõ melletti úton mentünk befelé, majd az Óbudai vasútállomás elõtt átkeltünk a sineken. Éppen a túloldali részen volt a Kunigunda útjának kezdete. Itt még egy ideig hármasban tekertünk, majd Flame visszafordult. :-)

Hajtották a hormonjai, meg a gyomra is bejelzett. Tehát megint ketten tekertünk. Hazáig gyakorlatilag esemény nélkül telt az utunk. Még napoztunk egyet a Vihar utca, Vörösvári út, Szõlõ utca keresztezõdésben, majd elértünk a házunk kapujáig. Itt egy pár perces – kellemes – beszélgetés után elváltak útjaink.

Csodálatosat tekertünk. Bár az is igaz, hogy ez közel sem egy könnyed vasárnap hajnali tekerés volt. Sõt inkább egy egész délelöttös gurulásnak nevezném. Nagyon szép volt, és ha nem féltem volna a házisárkány tüzes fogadtatásától, akkor még mentem volna tovább. Persze így is kaptam szóbeli figyelmeztetést, de megérte! Sõt az is jó volt, hogy a tervezett menjünk el ebédelni helyett – mivel bizonytalan volt az asszony, hogy mikor érek haza, ezért – csinált egy kis Rizskoh-ot (remélem jól írom, mert ezt még sohasem láttam leírva). Csodálatos volt az ebéd is, na és utána felbontotta a csoki-szalámit. :-)

Eddig csodálatos volt a nap!!!

KoLa (Lajos és Marci társaságában) hívott egy délutáni tekerésre, de az már tényleg nem fért bele a mai napba. Mert még tüzet fogott volna a házisárkány! :-)

Na feleim ez történt a mai napon. Még mindig süt a nap, csodásan kék az ég. Mi kell még? Nekem a boldogságomhoz semmi más.

#963
Lorka

Lorka

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Kex: Kis parkoló, be egy aszfalt úton,utána addig-addig mész még nem találsz egy kaput ami mindig nyitva van... Ott fel kell menned balra mész-mész ott ki lesz írva Rekettyés...
Ma én is feltekerek délután...
Lorka

#964
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ma is voltam tekerni a HármasHatárHegyen. Csodálatos volt. Mivel úgy gondolom, hogy érdemes megosztani veletek, ezért leírom. Nem menekülhettek! :-)

Tehát reggel 06:00-kor csörgött az órám. Ugyanis volt egy megbeszélt találkozó hétkor. Igen ám, de a srác, akivel szerettem volna tekerni - sajnos - lemondta. Elsõ közös tekerésünk lett volna. Ezért még inkább sajnálom.

Na lényeg az egészben, hogy én már 06:42-kor az Árpád fejedelem úton voltam a MOL kúttal egyvonalban. Ezek után a szokásos útvonalamon elhúztam a Hûvösvölgy felé. A kerós ösvényen nagyon jól éreztem magam. A sárga lencsés szemüvegem miatt olyan érzésem volt, mintha napfényben tekernék. Ez teljesen feldobott! Aztán ráfordultam a kék turista útra. Na itt ért az elsõ negatív benyomás. Ugyanis egy, vagy több autó totál feltúrta a turista ösvény mindkét oldalát. Egyedül csak középen maradt épen egy kis gerinc, ahol azért kellemesen de nem túl kényelmesen fel lehetett tekerni.

Azután sokáig nem volt feltûnõ az autós rongálás. Míg el nem értem ahhoz a balkanyarhoz, mely a katonasír és a reptér végéhez vezetõ út között van, és a sír felöl lejt. Na itt nagyon meglepõdtem. Ugyanis az út úgy néz ki, mintha tegnap, vagy ma hajnalban valakik rodeó versenyt tartottak volna. Teljesen fel van szaggatva az erdei talaj. A gumik mély árkokat vájtak, az amúgy is sáros , meredek ösvénybe. Ezzel teljesen tönkre tették az utat. Én is csak a belsõ oldal falának tövében tudtam - lassan - leereszkedni. A kerékpárosok szerintem 50 év alatt nem tudtak volna ekkora kárt okozni egy erdõben sem, mint amekkorát az itt közlekedõ autósok okoztak. Persze lehet, hogy motorosokról van szó, de ezt én innen nem tudom és nem is akarom megtippelni. Az biztos, hogy a kék ösvény 56-os villamos felöli végében autó nyomot láttam. Ugyanis tisztán lehet látni az Opel kocsikon használt téli gumi tölcséresen szétnyíló mintázatát a sárban.

Ezután már meg sem lepõdtem, amikor a kéken tovább haladva mind az oroszlán sziklánál, mind pediglen a kissé kapaszkodós ösvényen autós pusztítás nyomait vettem ki. Azért is autós lehet inkább ez a romboló, mert a kék és a zöld szétválásánál, a réten tisztán kivehetõ az autónyom, amint valaki megfordult, mert nem merte bevállalni az erdészház felé vezetõ meredek szakaszt.

Itt volt egy kis afférom is. Ugyanis egy bácsika elég hosszú pórázon sétáltatta a kutyáját. Érdekes módon se a váltásomat, se a fékezésemet nem akarta meghallani. Amikor aztán egy részen a jobb oldalról átment - kutyája mellé - a bal oldalra, akkor én meglódultam. Vesztemre. Ugyanis a kutya ezt vagy támadásnak/ingerlésnek, vagy játékra felhívó jelzésnek vette. Elég nagytestû lévén egyszerûen rám emelte mancsait és én mint a liszteszsák eldõltem a kerékpárral együtt. Elsõ meglepetésemben azt sem tudtam, hogy mit mondjak. Utána - amikor képen nyalt a dög - akkor elröhögtem magamat. Elég nevetséges lehettem, mert a pacák is mosolygott és elnézést kért. Kikászálódtam a puha levélágyból, felmásztam a gépemre és még mindig mosolyogva tekertem tovább a vadászház irányába.

Innen a rendszeresen használt zöldön mentem ki a Szépvölgyi útra. A szokott trafóházi balkanyar után rátértem a zöldre. Sajnos itt is - eléggé észrevehetõen - tartottak egy rodeót. Ugyanis az út két széle teljesen meg volt bolygatva. A keréknyomok egészen az agyagos keresztútig követhetõek voltak. Nagyon örültem, amikor láttam, hogy itt minden nyom balra - azaz a Szépvölgyi felé - vezet. Én meg vidáman kanyarodtam jobbra. A lakott terület utáni kellemes, kapaszkodós zöldön kétszer is megcsúsztam. Itt nagyon vastag falevél ágyás alakult ki. Úgy látszik, hogy a szél csak idáig tudja terelni a lehullott leveleket. Tovább már nem. Ezen a részen bárki is közlekedik, érdemes vigyázni. Hol a középsõ rész, hol pediglen a bal oldal járható, de sohasem a jobb oldala. Ott ugyanis egy nem túl mély, de kövekkel rendesen megszórt árok húzódik. Én már párszor majdnem tanyáztam azon az oldalon.

Ezek után - mindenféle esemény nélkül felértem a HHH tetejére. Lefelé még találkoztam a Fenyõgyöngye fölötti elsõ kanyar és a kettõs kanyar közötti részen egy Mátrix Storm-os géppel, illetve gazdájával. Majd kis gurulással elhúztam egy eléggé szakadt külsejû kutya mellett. Ezek után pár (kb. 6) futó kaptatott velem szembe. Lefelé menet mindössze 1 busszal és 3 kocsival találkoztam. Egészen a Kiscelli - Bécsi sarokig se embert, se autót nem láttam. Olyan volt a vidék, mintha lakatlan lenne. Csak a házak jelezték, hogy itt azért mégis laknak valakik.

Ez az út 1.5 órás volt és kb. 31 km hosszú. Nekem nagyon jól esett a reggeli tekerés. A városból a köd és az alacsony felhõalap miatt semmit sem láttam, de ez abszolút nem zavart. Elvégre a tekerés volt a fontos és az sikeresen abszolválva...

Sajnálom, hogy új kerekes ismerõssel nem találkoztam. Remélem majd máskor összefutunk! Mindenkinek csodálatos, boldog hétvégét!

#965
vendég__*

vendég__*
  • vendég
:)

trifo:
Lehet, hogy te vagy az én emberem. Már persze ha minden tekerést hajlandó vagy egy sörrel lezárni. ;)

Én egyébként majd' minden nap megyek fel a REKI-be. Azért is nyitottam egy REKI listát. Meg azért is, mert ez elkerülte a figyelmemet. :-[

Ma is lesz buli a REKI-ben, ahol is zenészek fognak bazseválni (ugye milyen furcsa? :))

Éppen ezért jeleztem a REKI-n, hogy 16:00 PTF - onnan Hûvösvölgy - kék - réten át zöld - Szépvölgyi - trafónál jobbra - zöld - zöld és kék közös rész - beton véggel - REKI útvonalat tekerek.

#966
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
TrancE: Milyen túra? A magam rászárõl a héten ma már másodszor voltam a HHH-n, és abból egyszer még a Rekettyésbe (MTB HQ) is betértünk egy Zlaty Bazan erejéig.

KeX: na, megtaláltad? Ha még nem, akkor hajrá. Tuti megéri. Csúcs csoki helyett a HHH tetejét csúcs sör vérhat ezentúl :)

--Trifo

#967
TrancE

TrancE

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Csáo mindenki! Csak infót szeretnék kérni hogy mikor lesz ez a Hármas Határhegyi túra, azaz konkrét idõpontra lennék kuiváncsi..?  Egyszer voltam már ott tavaj nyáron ,nagyon szép hely és nem is egyszerû!! elöre is köszi..

#968
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Én azt hiszem, hogy ez alapján futnék pár kört a hegytetõn, mire megtalálnám, de nem is tudnám jobban leírni.

Nos, KeX, azt javaslom, ha a leírás alapján nem találod elsõre, akkor menj még pár kört :)))

Vagy csatlakozz valakihez, aki a HHH-ra jár fel edzeni.

--Trifo

#969
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Nah szóval: ott van a "parkoló", szemben valami panzió, vagy mi a fene, elmésze a parkoló felé, ahonnan van egy út befelé a "pilóta centrum"ba, asszem így hívják. Szal egy beton út, ki is van téve egy tábla, meg nyíl, hogy "Rekettyés Büfé 200m" vagy hasonló. Nah szal mész ezen a beton úton és elég hamar lesz egy kapu, amirõl azt hinné az ember, hogy mögötte magánterület  van, pedig nem. Ott elmész balra, ahol van egy büfé, és az lenne a híres nevezetes hármashatárhegyi "bike centrum". Ha nem volt érthetõ bocs :)

#970
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Nah, valaki navigáljon már el a központig igy fórumon keresztül! Szóval ott tartok, hogy fenn vagyok a Hármashatárhegyi út tetején, ahol van ilyen kis parkoló... Innen mi a dolgom?

Elõre is thx!

#971
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Elsõsorban azért nyitottam ezt a topikot, mert sok helyen hallottam, hogy itt van az mtbsz egyik bázisa és már egy csomószor voltam, de mégy egyszer sem sikerült detektálni a HQ-t. Nameg azéris mer nehogymá ne legyen egy topik a fõleg cc-re szomjazók törzshelyének! Amúgy szvsz van egy pár penge dh-s rész is a hhh környékén, úgyhogy a dh/ds-esek is elnézhetnek a topikra(hegyre).
Egyébként ha tuttok jó kis útvonalakat, vagy ha valami okos tanácsotok van "a heggyel" kapcsolatban (pl. ha a kék úton találkozol a jetivel akkor adjál neki pilótakexet és akkor nem fog megenni stb.) lécci osszátok meg velünk, mer gondolom sokmindenkit érdekel a téma...