Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
970 hozzászólás a témában

#941
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Na ma megint voltunk a hegyen! Mint ahogy tegnap is.

Errõl írtam egy keveset a "REKI" témakörben!

Természetesen a legjobb az volt, hogy sütött a nap, mosolygott az ég. Mond mi kell még?

:) :) :)

#942
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Na ez az út ismerõs. Erre már mentünk! Nem rossz, csak nagyon hamar vége van... :)

Jobb egy kicsit húzni, cifrázni!
;)

Csáó Manka!
...
Ha szeretsz lefelé zúzni akkor tudok ajánlani egy utat a fogastól: na tehát ,elindulsz a kisvasút mellett a JÁnos-hegy felé elérsz a kisvasút Normafa megállójához ahol ez az út amin eddig mentél beletorkollik egy fõút szerûségbe itt egyébként van egy régi csap is aminek nincs nyele. Tehát a Normafai kisvasút megálló elõtt megy lefelé egy út az erdõben azt az utat mindenkinek tudom ajánlani sok meglepetés fog érni ezen az úton. Nagyon Cool ;D Ez a földút egy idõ múlva betonba megy át és kilukad a 8-as busz vonalára közel a Farkasréti temetõhöz (11.ker) Mondjuk én itt felfelé szoktam hajtani marha jó edzésnek....



#943
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Na errõl fogalmam sincs, merre van. majd megnézem térképen, oszt elnézek arra. Prósza-sz@rlencse jeligére.
;)

Csáó Manka!
...A Gellért hegyre pedig úgy tudsz felmenni hogy: ha ismered a Móricz Zsigmond Körtért akkor onnan el kell indulni a Villányi úton egész addig ahol felkanyarodik egy út amin a 27-es busz jár könnyen meg lehet találni mert ahogy benézel a sarkon rögtön ott lesz a busz megálló egyébként ez a Szüret utca ezt egyszerû követni a busz vonalán és ez teljesen felvisz a Citadellához. Lényegében ez is jó hely de nem rejt annyi plusz utat mint a HHH sõt az a baj hogy tele van lépcsõkkel mondjuk ez az Fr eseknek elõny :)
...



#944
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Amikor még nem volt Sikló, akkor még busz járt onnan felfelé. Annak a busznak a nyomvonalát ismerem. Nem gondoltam, hogy ott menjek fel a várba.
:)
Na és onnan hová mész? Vagy inkább cement? Azaz oda köcc?
;)

Én szeretem a "lábrázouuu" utakat. Ezért is szoktam volt a St.Endrei útról egészen a gázgyári utcáig bemenni a Bike-os útról (GraphiSoft park bejárata felé). Persze ez a lábmaszírozás össztelóssal már nem jön össze.
:)

Csáó Manka!
A várba a következõ képp lehet felmenni: Lánchíd budai hídfõ a kiindulási pont az alagút bal oldalán (ha háttal vagyunk a hídnak) van egy kis út ami elõször szimpla beton utána pedig macskaköves :D A várba én mondjuk csak poénból szoktam felmenni , szerintem tök jó fõleg hétvégén amikor szinte egy autó sincs az utakon mármint a várban és gyalogos sincs túl sok. Szerintem próbáld ki nekem nagyon tetszik bár a macskakövön nem túl jó repeszteni ;D



#945
Mongoose_16

Mongoose_16

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Csáó Manka!
A várba a következõ képp lehet felmenni: Lánchíd budai hídfõ a kiindulási pont az alagút bal oldalán (ha háttal vagyunk a hídnak) van egy kis út ami elõször szimpla beton utána pedig macskaköves :D A várba én mondjuk csak poénból szoktam felmenni , szerintem tök jó fõleg hétvégén amikor szinte egy autó sincs az utakon mármint a várban és gyalogos sincs túl sok. Szerintem próbáld ki nekem nagyon tetszik bár a macskakövön nem túl jó repeszteni ;D A Gellért hegyre pedig úgy tudsz felmenni hogy: ha ismered a Móricz Zsigmond Körtért akkor onnan el kell indulni a Villányi úton egész addig ahol felkanyarodik egy út amin a 27-es busz jár könnyen meg lehet találni mert ahogy benézel a sarkon rögtön ott lesz a busz megálló egyébként ez a Szüret utca ezt egyszerû követni a busz vonalán és ez teljesen felvisz a Citadellához. Lényegében ez is jó hely de nem rejt annyi plusz utat mint a HHH sõt az a baj hogy tele van lépcsõkkel mondjuk ez az Fr eseknek elõny :) Ha szeretsz lefelé zúzni akkor tudok ajánlani egy utat a fogastól: na tehát ,elindulsz a kisvasút mellett a JÁnos-hegy felé elérsz a kisvasút Normafa megállójához ahol ez az út amin eddig mentél beletorkollik egy fõút szerûségbe itt egyébként van egy régi csap is aminek nincs nyele. Tehát a Normafai kisvasút megálló elõtt megy lefelé egy út az erdõben azt az utat mindenkinek tudom ajánlani sok meglepetés fog érni ezen az úton. Nagyon Cool ;D Ez a földút egy idõ múlva betonba megy át és kilukad a 8-as busz vonalára közel a Farkasréti temetõhöz (11.ker) Mondjuk én itt felfelé szoktam hajtani marha jó edzésnek....

#946
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Meg kõ prószálni! :)

"Tekeredett Eme Egyed" jeligére a sarki gördülõbe!
:D :D :D

Manka: a fogas kivaltasara kivaloan alkalmas a Dios arok nevu utca (a fogas vegallomas mogott balra, es a hid elott kozvetlenul jobbra kezdodik), es egy rovid szakaszon az Istenhegyi ut. Kb. 30 perc alatt fonn vagy a hegyen. Edzesnek sem utolso, szepen leizzad az ember, mire feler. Egyetlen hatranya, hogy vegig aszfalton kell menni. Fogasozni nem is nagyon szoktam, annyira bevalt ez az utvonal.

Bagi: itt a forumon biztos talalsz tarsat a 7vegi tekereshez, ha idoben szolsz!



#947
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Igazából nem a legjobb, hanem egy kényelmes, edzésnek és Happy Bike-nak is alkalmas útvonalnak fogható fel. Mindig változik a táj, és éppen itt lehet a legtöbbet gyönyörködni benne. Na meg lehet variálni azért, hogy ha valaki nem bírja annyira az iramot, akkor ne menjen el a kedve a tekeréstõl.

Egyébként ma is megvariáltuk az utat. ;)

Gyakorlatilag a BEAC-nak és a többi versenynek is végig tekertem minden variánsát. Csak az a személyes problémám, hogy utálok versenyezni, kényszer útvonalon idõre (TT) hajtani. Ezért még sohasem indultam egyiken sem...

Én ezt az útvonalat oda-vissza bejártam már. Nem ez a legszebb!

Nekem semmi problémát nem okozna betévedni P.Vörösvárra. Ott van - a Szántói felén - egy Horváth panzió, ahol a helyben csapolt WieselBurger sört lehet élvezni. A környék legfinomabb söre...

Kellemesen végigtekerhetjük közösen. Sõt tudok mutatni még szebbet is. Azt is megnézhetnénk. Persze ezek bejárásához kevés 1 hétvége. Legalább 6-7 kell!

Sziasztok!

Manka!
Ez az útvonal amit leírtál,felfogható egyfajta legjobb útnak,tehát azért ezen szoktál menni,mert a sok út közül ezen a legjobb tekerni?
Azért kérdezem,mert én kecskeméti vagyok és sokat túráztam már gyalog arra (is),de a Budai-hegyek túristaútjainak "pókhálójához" legfeljebb a Bükk-fennsík szövevénye hasonlítható... :)) Épül a jó kis össztelós pacim és tavasztól szeretnék mondjuk kétheti-havi rendszerességgel felmenni Bp-re és tekerni egyet arrafelé.És tekerés közben körülményes a térképnézegetés...
Szóval ez egy bevált út,kellemes mászókkal és lélekemelõ ereszkedõkkel? :)

Valamint:
Jártál-e már azon az úton,ami a BEAC Maxi 110 teljesíítménytúra 30-as résztávja Lajosforrás-Csikóváraljai t.h.-Kevély ny.-Virágos ny.-Hármashatárhegy-Látó hegy-Hûvösvölgy útvonalon?
Ez egy éjszakai 30-as képében szokott megnyilvánulni szeptemberben, és 2 indulásból 2-szer nem sikerült végigmennünk :)).
Elsõ alkalommal már az elsõ ellenõrzõpont (Csikóváraljai th.) után eltévedtünk és Pilisvörösvárról kellett hajnalban bestoppolni Bp-re,másodszorra pedig sikerült eljutnunk a HHH-ig,csak utána keveredtünk el,azt is csak azért,mert hatalmas tejszerû köd kerekedett napkeltére a "takony" idõ miatt és így nem találtuk meg a jelzéseket...
Nagyon szép helyeken vezet az út egyébként és szeretném ezt valamikor jövõre nappal bringával végéjárni.
Benne lennél-e egy ilyen közös tekerésben esetleg?


Üdv:Bagi



#948
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Manka: a fogas kivaltasara kivaloan alkalmas a Dios arok nevu utca (a fogas vegallomas mogott balra, es a hid elott kozvetlenul jobbra kezdodik), es egy rovid szakaszon az Istenhegyi ut. Kb. 30 perc alatt fonn vagy a hegyen. Edzesnek sem utolso, szepen leizzad az ember, mire feler. Egyetlen hatranya, hogy vegig aszfalton kell menni. Fogasozni nem is nagyon szoktam, annyira bevalt ez az utvonal.

Bagi: itt a forumon biztos talalsz tarsat a 7vegi tekereshez, ha idoben szolsz!

#949
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Illetve bárkivel szívesen tekernék az itt jelenlévõk közül a Budai-hegyekben és környékén,milkor majd megyek... ;)

#950
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Sziasztok!

Manka!
Ez az útvonal amit leírtál,felfogható egyfajta legjobb útnak,tehát azért ezen szoktál menni,mert a sok út közül ezen a legjobb tekerni?
Azért kérdezem,mert én kecskeméti vagyok és sokat túráztam már gyalog arra (is),de a Budai-hegyek túristaútjainak "pókhálójához" legfeljebb a Bükk-fennsík szövevénye hasonlítható... :)) Épül a jó kis össztelós pacim és tavasztól szeretnék mondjuk kétheti-havi rendszerességgel felmenni Bp-re és tekerni egyet arrafelé.És tekerés közben körülményes a térképnézegetés...
Szóval ez egy bevált út,kellemes mászókkal és lélekemelõ ereszkedõkkel? :)

Valamint:
Jártál-e már azon az úton,ami a BEAC Maxi 110 teljesíítménytúra 30-as résztávja Lajosforrás-Csikóváraljai t.h.-Kevély ny.-Virágos ny.-Hármashatárhegy-Látó hegy-Hûvösvölgy útvonalon?
Ez egy éjszakai 30-as képében szokott megnyilvánulni szeptemberben, és 2 indulásból 2-szer nem sikerült végigmennünk :)).
Elsõ alkalommal már az elsõ ellenõrzõpont (Csikóváraljai th.) után eltévedtünk és Pilisvörösvárról kellett hajnalban bestoppolni Bp-re,másodszorra pedig sikerült eljutnunk a HHH-ig,csak utána keveredtünk el,azt is csak azért,mert hatalmas tejszerû köd kerekedett napkeltére a "takony" idõ miatt és így nem találtuk meg a jelzéseket...
Nagyon szép helyeken vezet az út egyébként és szeretném ezt valamikor jövõre nappal bringával végéjárni.
Benne lennél-e egy ilyen közös tekerésben esetleg?


Üdv:Bagi


#951
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Szia!
Nem rossz. Nyáron én is úgy mentem, hogy Fogassal fel a Széchenyi-hegyre. Innen át a János-hegyre, majd lefelé a Szépjuhásznéhoz. Inne zöld kör, majd sárga és már ott is vagyok az 56-os vilinger végállomásánál. Innen egy nagyszerû gurulással megyek a kéken felfelé a reptérig, onnan katonasir - Oroszlán szikla. Az Árpád kilátótól megyek le a kéken. Itt átváltook a zöldre, majd fel a bukkanóig. A bukkanótól visszajöttem a kékre. Na és itt az érdekesség.

Az új kék jelzés a trafó mellett neki megy a hegynek meredeken. Ehhez képest én a régi jelzésen szoktam (illetve ez már nem is jelzés) menni a Paplanosok starthelye felé. Itt az út élesen visszakanyarodik. Ezen szakasz végén van az Udvarház. Régen ez volt a túristaház és nagyon jó, olcsó volt. Ma viszont egy hitelkártyát elfogadó luxus étterem lett. Természetesen nem errõl van szó.

Mielõtt még eljutottál volna ide, a nagy kanyar után van jobbra egy leágazás. Valamikor régebben itt kezdõdött a katonai bázis. Most már csak a kapu romjai vannak meg. Az úton (ez egy kicsit lejt is) lefelé haladva elérsz még egy kapuhoz. Ez sem üzemel már. Viszont itt már a katonák szállásainál vagy. Vagyis elötted jobbra a Tiszti és legénységi szállás maradványa van, míg balra az ÜTI szobái és a kantin. Na ezen kantinból alakították ki a Rekettyés nevû büfét. Errõl van szó.

Ahol te voltál, az kicsit följebb és odébb van. Amikor ezen a pinpong asztalon ültél, akkor a hátad mögött volt egy szintút. Salakos, köves. Na ezen kellett volna észak felé menned. Amikor elérsz a bunker alá, akkor balra (kissé elõr és balra) megláttad volna egy magasles tornyát. Na ezen úton jutottál volna - felülrõl - a Rekettyés-hez.

Sajnos valóban korán és baromi gyorsan sötétedik. Éppen ezért - télen - midig lámpával közlekedem. Lefelé általában nagyon szükséges. Felfelé még világosban megyek. Ez a tél átka.

Nyáron, ha nem megyek a Fogassal, akkor a Hûvösvölgyön keresztül megyek - tekerve - a kékre.

Ami viszont engem érdekelne:
a., Hogyan mész fel a várba, és milyen jó útvonal van ott?
b., Hogyan tekersz fel a Gellért-hegyre és ott miért érdemes gurulni
c., Mi az elõnye annak, hogy ezen két helyen tekersz? Illetve nem zavarnak-e a gyalogosok?
d., Tudsz-e valami tekerhetõ útvonalat, ami a Fogaskerekû kiváltására alkalmas?

Nagyon kiváncsi vagyok a válaszodra!

Sziasztok! Én a HHH-ra eddig csak egyszer mentem de maradandó élményt nyujtott :) ... Várba ill. Gellért hegyre nem szoktatok menni néha?



#952
Mongoose_16

Mongoose_16

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Sziasztok! Én a HHH-ra eddig csak egyszer mentem de maradandó élményt nyujtott :) Igaz a megközelítéssel gondjaim voltak mivel a 11. ker ben lakok onnan fel a Széchényire át a Jánosra le Hüvösvölgybe és onnan fel a HHH-ra. Tehát szinte egyfolytában mászás egy-két lejtõvel megspékelve. Én is kerestem azt a bringás központot de nem igazán találtam pedig mindent bejártam... egyébként csak egy büfé és slusz? :D Legjobban a HHH-n az a hely tetszett ahonnan rá lehet látni a repülõtérre és van egy pingpong asztal amire le lehet csüccseni és nézni a Széchenyi hegyen lévõ adó tornyot :) Hazafelé meg le a hegyrõl hüvösvölgy, Kacsa utca , rakpart, Lágymányosi híd aztán vissza Gazdagrétre. Jó kis út. Többször is megtenném csak ilyenkor az a baj hogy korán sötétedik és nuku lámpa.. de majd nyáron... U.i.: Várba ill. Gellért hegyre nem szoktatok menni néha?

#953
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Sajnos én nem mehettem olyan "messzire". Nem engedett a család.
;)

#954
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Jo dolog ez, amikor folulrol nezed a felhoket, es kozben sut rad a nap ezerrel. Nekem ma a Pilisteton volt reszem ebben az elmenyben :D

#955
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ma is tekertem egy HHH-t. Csodálatos volt. Miért is? Mert - míg a városban köd és borultság volt, addig - a Fenyõgyöngyétõl totál tiszta és napsütéses volt az idõ. Csak fent a hegyen! A felhõk, a ködös alapréteg végig kúszott a a városon, de ide föl már nem bírt jönni.

Olyan jó volt napozni, élvezni a sugarak melegítését...

Minden télen megtapasztalom ezt a boldogságot, ezt a csodát! Talán Svájcban tapasztalhatnak ilyet a kerósok!!!

:)

Nem tekertem sokat, de nagyon jó érzés volt.

;)

#956
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ma tekertünk egy lazát. Wilker - Zsigmond tér - Szépvölgyi út - Fenyõgyöngye - zöld - bukkanó - betonon lefelé a szintútig - zöld+ - zöld - Virágos-nyereg - kék - Csúcs-hegy - Rozália lejtõ - 10-es út - Üröm.

Egész jó a hegy, bár egy kissé zavaró, hogy egy szemétláda motoros a Virágos-nyeregtõl a Csúcs-hegyig felszántotta az ösvényt! Remélem ott fog meggebedni. Annyi kárt csinált, amennyit 1000 biciklista egy év alatt nem tudott volna összehozni...
:(

#957
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Megérett a helyzet. Mire? Hát a Paplanosoknál egy szüretre.

Ma - amikor jöttem le a Reki-bõl, 3 tûzoltó, egy mentõ és egy rendõrségi volt fent a nagy kanyarban. Mindenki ment lefelé a paplanosok start-helye felé...

A dumából - nem álltam meg, csak lassítottam - hallottam, hogy egy paplanos leesett.

Remélem nem lett komoly baja!

Nagy kalappal kívánok neki, sõt inkább nagy paplannal szerencsét!!!

#958
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ma, amikor jöttem lefelé a hegyrõl, kb. 70-130 futóval találkoztam a Fenyõgyöngye környékén. Szabályos csapatok indultak a hegyen minden irányba! Nem tudom, hogy most éppen milyen nap van, de valami egész nagy verseny, illetve Jamboree-t rendeztek...

Ideális az idõ ehhez.
:) :) :)

#959
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Az egy dolog, hogy tegnap helyett ma 00:50 után feküdtem le, mert még Flame levelét is elolvastam, de az már abnormális, hogy ma 06:11-kor már fent voltam. Sõt 06:25-kor egy kutyát majdnem elgázoltam az Aquincum hotel sarkánál (a MOL kút felöli saroknál).

Szerencséje volt a dögnek, mivel csak a gazdáját láttam a bokor miatt. Lehet, hogy már több kerós megpróbálta elütni. Ezt abból gondolom, hogy "észnél volt", elõször csak kinézett, és mivel jöttem - bár én nem vettem észre - nem ugrott elém.

Kellemes volt az utam, majdnem végig. Azért idegesített, hogy a Retek utca végénél (ott, ahol a kerós út kétszer keresztezi az autókét) 4 szemetest is ráhózott egy idióta a kerós útra. Úgy látszik terjed ez a szemétség a városban!

Az erdõ csodálatos volt. Meglepett, hogy rengeteg "szekrény nagyságú" kutya sétáltatta a gazdiját. :-)

Mentem egy kéket, majd a réttõl egy zöldet a bukkanóig. Utána fel a csúcsra. A csúcsról le a szintútig, majd elhúztam a Boróka büfé mellett. Le a Rozálián, majd ugyanott vissza. Ezután vissza jöttem a szintúton is. Le a Szépvölgyin. Be a CYX-Shop-ba.

Nem mertem sokáig ott maradni, mert akkor megint elcsábulok. Most például nagyon jó lenne 3 db. nyári mezt venni. A Blacky-k nagyon jól néznek ki! Alig bírtam megállni, hogy ne vegyek...

Tényleg nézzetek be oda!

Rgds.
Manka

#960
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Megint tekertem ebben a csodálatos idõben. A HHH-n csak 3 keróssal találkoztam, pedig mászkáltam (illetve tekertem) az Árpád kilátónál, a Fenyõgyöngyénél, a zöldön, akéken, a Rekiben, a csúcson, a Boróka büfénél, a Csúcs-hegyen, a Virágos -nyeregben (2x is), a zöld+ - zöld ösvényen oda-vissza. A repülõtér fölött, a szuszogón.

Mindenhol jól járható az út. Mindössze egy-két kisebb helyen van probléma a sárral.

Sajnos 2 helyen elég jól látszik, hogy motorosok felkaparták, felszaggatták a túrista utat, ezért ott sáros, süppedõs és kimondottan rossz képet mutat a sétány (zöld, zöld+).

;)