Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
970 hozzászólás a témában

#901
Mongoose_16

Mongoose_16

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Hali Manka!

Sorry , elküldenéd mégegyszer?
e-mail: mongoose16@freemail.hu ( _ nélkül)
Köszi

#902
vendég__*

vendég__*
  • vendég
A Kiscelli kastély fölötti úton megint - a szokott helyeken - keményen megcsúsztam. Na és ami még érdekesebb volt, hogy egymás után két kocsi is - szerencsére nem jöttek szembe - ott, ahol Zaki is kicsúszott, kiment a salakosra. Igaz mind a kettõ gyorsan hajtott, de nagyon nagy szerencséjük volt...

Kellemetlen látni ezt a szitut.

#903
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Üdv. Feleim.

Na ma tekertem - sajnos egyedül - egy nagyot. Nem KM-re értendõ, hanem egy nagy dombra, melynek HHH a jele. Fölfelé még csodaszép, napfényes, világos idõben jöttem. Jól meg is néztem magamnak (eltettem a memória rekeszeimbe a pontos információkat) a vizes, hóleves részeket, mert tudtam, hogy lefelé ciki lesz.

Így is történt. Lefelé már sötétedéskor indultam. Ami nappal nedves, hóleves volt, az ekkorra csúszós, életveszélyes jégfolttá alakult át. Volt két hely is, ahol megcsúsztam. Na nem ott, ahol számítottam, hanem egészen más helyeken.

Az elsõ megcsúszásom a zöld+ alatt a lanyha S kanyar utáni egyenes szakaszban történt, míg a második a Fenyõgyöngye elõtti parkoló és a hegyi út csatlakozásánál!

Nagyon kellemetlen volt mind a kettõ.


Felfelé menet találkoztam megint "kedvenc" piros Zsigulis "haverommal", aki rendszeresen milliméterekre megy el mellettem, majd utána szépen megtartva az oldaltávolságot (mármint a járdaszegély esetében) bõgõ motorral büdösít az orrom alá. Ezt a pacák addig csinálja, amíg egyszer csak el fog ütni! Lehet, hogy szándékosan csinálja?

Mindössze 2 keróssal találkoztam. Az egyik lefelé jött, köszönni viszont nem ért rá...

A másik meg felfelé ment, és olyan könnyedén, mint Pixel! Persze neki is merev vázas gépe van...

#904
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Mail-ben ment a címedre.

Kösz az infókat!
Hol marad a rajz? ;D



#905
Mongoose_16

Mongoose_16

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Kösz az infókat!
Hol marad a rajz? ;D

#906
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Mivel nem tudom, hogy kell ide képet betenni, ezért küldök neked levélben egy teljes rajzot! Most kaptam a Happy Bike-ra!!!

;)

A Duna Marci hogy szokott menni ? ;D



#907
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Látod! A Happy Bike listáról gyorsan megkaptad a választ! Akkor ez az én b., útvonalammal azonos. Vagyis a legkönyebb felfelé menet.

:D :D :D

#908
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Szépvölgyin fel a barlangnál van a hivatalos rajt, onnan tovább Fenyõgyöngye betonon Reki hátul le a kéken ( ez a tavaly elötti ) egészen virágos nyeregig onnan tovább a kéken lefelé egészen a 10-es útig és ott át Pilisborosjenõre. Tavaly a rekitõl nem a meredek, sziklás kéken ment az út hanem valahogy kicsit lankásabban a virágos nyeregig de sajna azt nem tudom most fejbõl pontosabban.

Kb ennyi ha valaki jobban tudja nosza rajta.

Olyan régen ültem már a kerékperonon, hogy szinte nem is tudom melyik az eleje. Annyira hiányzik egy jó hangulatu túra, csak szenvedek áhhhhh.
üdv:roobi

A Duna Marci hogy szokott menni ? ;D



#909
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én még sohasem vettem részt versenyen, nem indultam el egy TT-n sem. Persze a Beac Maxi útvonalát is megjártam, meg sok más útvonalat is, de utálom a kötelezõ dolgokat. Ezért nem megyek ilyenekre. Sajnos - szégyelem - de most nem tudok segíteni.

Azért mástól még megkérdezem, hátha tud más kerekesen tekeredett egyed segélni neked! ;)

A Duna Marci hogy szokott menni ? ;D



#910
Mongoose_16

Mongoose_16

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
A Duna Marci hogy szokott menni ? ;D

#911
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Az attól függ, hogy mitõl lóg! ;)

Tehát a lényeg, hogy 21 - 45 perc között mozog az idõ. Útvonaltól, és társaságtól függõen.

Útvonalak:
a., Kolossy tér - Szépvölgyi út - Folyondár utca - Nyereg utca - erdõhát utca - Remetehegyi árok - HHH-ra vezetõ út - Rekettyés (nehéz útvonal)
b., Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyõgyöngye - HHH-ra vezetõ út - Rekettyés (legkönnyebb útvonal)
c., Kolossy tér - Szépvölgyi út - trafó - zöld - kék és zöld találkozása (bukkanó) - HHH-ra vezetõ út - Rekettyés (könnyú és nagyon szép útvonal)
d., Kolossy tér - Szépvölgyi út - kurtizán placc - sárga - szuszogó - Rekettyés (nehéz út)

Döntsd el magad, hogy melyikre vállalkozol.
:) :) :)

Hi Manka!

Kb. mennyi idõ lehet amíg a rakpartról felérsz a HHH tetejére ??? Csak azért kérdem hogy Duna Maratonnál majd mennyire kell felfele tempóznom...



#912
Mongoose_16

Mongoose_16

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Hi Manka!

Kb. mennyi idõ lehet amíg a rakpartról felérsz a HHH tetejére ??? Csak azért kérdem hogy Duna Maratonnál majd mennyire kell felfele tempóznom...

#913
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hát azért ma is megvolt a HHH nekem. Hú ez úgy hangzik, mintha egy PlayBoy arról számolna be, hogy megint megvolt neki az a nagy szõke, kékszemû..., tudjátok a mindenki macája.

Nekem ezek szerint megvolt a nagy, havas, barna és kopasz hátú HHH. Hú, tudjátok, micsoda domborzata van? Egyszerûen mámorító. Na és az a kis bukkanó, ott a csúcs közelében. Jááááááááájjj. Mindig el kell jutnom, legalább odáig, mert ha nem, olyan befejezetlennek érzem aznapi együttlétünket.

Hát ez nem semmi! Igazi hegyre járó lettem. Na de hogyan?! Egyszerûen. Akivel megbeszéltem ma egy Light-os tekerést, az lemondta. Hú, de titokzatosan hangzik. Pedig nem az. Mindössze arról van szó, hogy Panther lebetegedett. Én meg tekerõs társ nélkül maradtam, pedig mára be volt iktatva - részemrõl - egy hegymenet. Na nem a LePeti + Hori féle hegyi rettenetes. Arra ugyanis lelkileg nem vagyok - hogy finoman mondjam - predesztinálva.

Ájjjjj'aaaaaj. Ez úgy hangzott, mint egy sex-filmben a kéjes sikoly.

Na de visszatérve a hétvégi sex-rõl a hétvégi tekerésre, a lehetõ legrosszabbkor jött az egyedül maradás. Ma tudtam, hogy a "magányos sex" helyett a gruppenre vágytam. Tehát jött a szokásos, ki, mikor, miért érne rá... telefonálgatás.

Szerencsém volt! Pixelt találtam meg elsõnek a telefonkönyvemben. Hááát? Lássatok csodát, ráért. Igaz kissé rosszkor hívtam, ugyanis még nem ébredt fel rendesen, de álmos hangja ellenére is éles, tiszta elmével azonnal rávágta, hogy jön. Nyeeeeeerrrrteeeeem!

Húúúúúúú. Nagy kõ esett le a szívemrõl. Tehát mégis csak gruppen tekerés lesz! Mármint a heggyel, hármasban.

Tehát igent mondott. Jön velem. 1030-ra beszéltünk meg egy talit a cukrászdához. Mivel tõlem kb. 15 percre van ez a hely, ezért úgy döntöttem, hogy kis kerülõvel megyek oda. Nem semmi volt az utam. Ugyanis elõször jött a Tímár utcai felüljáró. Az északi oldalról még kissé jeges, de nem veszélyes volt a feljáró. Igen ám, de a tetején fél szélességben (pont ott, ahova a kanyart terveztem) hullámos jégfelület fogadott. Na, ha arra rámegyek, akkor semmi sem ment meg egy baromi nagy tanyázástól. Tehát fék, óvatos, de éles kanyar, majd újabb akadályok tömege. A felüljáró felsõ része tele volt jeges, csúszós foltokkal, melyek - könnyítendõ az arra járó kerós dolgát - még púposak is voltak. Hoppá! Hát, volt egy pár pillanat, amikor arra gondoltam, hogy visszafordulok. Ez lett volna a jó megoldás. Csak hát nem tudtam. Tehát átvergõdtem a túloldalra. Itt meg jött a fekete-leves. A túloldalt ugyanis a lehajtó totál jeges volt. Éppen csak túléltem esés nélkül a lemenetelt. Amikor is göröngyösre taposott ösvényen találtam magam. Hááát. Azonnal le is szálltam a géprõl. Na nem saját elhatározásból, hanem csak úgy "Spontán és Izolda". Ugyanis az egyik percben még tekertem, csúsztam, alattam a gépem, a másik percben meg a gép tõlem jobbra, én meg bal lábamon egyensúlyozva próbáltam meg állva maradni a hóban. Sikerült. Ezt a mutatványt azóta "Leugrós Libelle ala' Mankasztikusan"-nak nevezem...

Na de ezután sem lett könnyebb a helyzetem, ugyanis a Görzenál melletti út is totál hasonló volt. Csámpás lábú gyalogosok járták rajta "A Hóhányók táncá"-t. Az idõ múlásával egyre inkább hozzászoktam a csúszkáláshoz, úgyhogy a végére már elértem a 4 km/h-s csúcssebességemet. Menõ vótam, de nagyon. Síkon menõ...

Meg is állapította rólam egy pacák - még a vízmû telep és a Görzenál közötti parkban - hogy hülye, aki ilyenkor itt teker. Ezzel egyet is értettem, csak ekkor már nem volt alternatíva. Ugyanis a közúton jobban félek a kocsiktól, mint a kerós úton a csámpásra taposott, jégbordás hótól. Tehát maradtam itt. Amúgy is már csak egy rövid szakaszt kellett túlélnem, ami a Kolossy térig tartott. Innen, nehogy korán érjek a találkozó ponthoz, kerültem egy kicsit a Zsigmond tér felé. Na meg azért is, mert a Szépvölgyi út nagyon forgalmas, míg ez a kis utca nem. Tehát felértem a cukrászdáig. Éppen idõben, mert Pixel már hívni akart, hogy hol is vagyok...

Mivel találkoztunk, ezért rám hagyományozta a gépét és bement egy kis szalmonellás ízesítésû "Utolsó Menet" címû tortát venni. Hamar kijött. Pedig hogy reménykedtem, hogy meglesz a 3. gépem is, nem jött össze. Na nem azért, mert intra-vénásan kapta be az édességet, hanem mert olyan tömeg volt, hogy inkább a tekerés mellett döntött.

Tehát irány a hegy. Elõször Õ állt az élre. Nem volt nehéz, mivel nálam sokkal jobban teker. Igencsak húzós tempóban nyomatta felfelé. Sípolt is a vastüdõm rendesen. Dõlt belõlem a forró levegõ. Szerintem a mögöttünk jövõ autósok azért kerültek el nagyívben, mert attól féltek, hogy kigyullad a kocsijuk...

Igen ám, de rafkós volt az öreg. Ugyanis csak a viszonylag laposabb részen hajtott elõl. Míg a meredek szakaszon intett, hogy most én tekerem a frontot, Õ meg majd szélárnyékban hajt. Hú a mindenit. Na, ha eddig a belsõ hõmérséklet volt vagy 50 fok, most megduplázódott. Fújtam a párát, lihegtem, de nem mertem lassan menni, elvégre annyira rajtam volt, hogy ha megállok, egyszerûen áthajt rajtam, mielõtt a fékhez érhetne...

Tehát üldözéses versen alakult ki. Én elöl menekültem, a kivasalástól, mögöttem meg Pixel tekert, hátha lesz egy új meze + gépe, meg.... lesz.

Így értünk fel a Fenyõgyöngyéig. Megálltunk egy pillanatra, de éppen csak annyira, hogy Pixel orrot fújjon én meg le akartam váltani. Az orrfújás még sikerült, de a leváltás már nem. A gépem igencsak nem akarta a legkisebb - mókuskerék - fokozatot bevenni. Nem volt mit tennem. Leszállni nem akartam, tehát középtányér. Pixel megvigasztalt, hogy neki mindig középtányéros ez a menet. Én meg csak fohászkodtam Shi-Manóhoz és az õ feljebbmenõihez, miért is csináltak ilyen szar váltókat. Egy kis hideg, és d'Ore, vagy Nem-d'Ore, de nem vált. Na mindegy. Elvégre nyáron ment középtányéron is. Csak nem fogok dobni egy hátast...

Hú feleim! Azért rendesen megizzadtam, mire a nagy kanyarhoz értem. Pixel meg úgy tekert, mintha síkon menne. Bár felfelé menet mondta, hogy egy hetet kihagyott, de ez csak duma volt szerintem. Tuti, hogy elõtte meg orrba-szájba tekert. Mert olyan erõnléte van, hogy majdnem állva hagyott. Én meg csak lihegtem, fújtattam, és alig gyõztem a nyomában maradni. Közben azért kicsit volt idõnk beszélgetni is. Felértünk. Megváltás volt a pillanat. Még lent azt beszéltük meg, hogy nem fogunk most bemenni a Reki-be. Ezért tekertünk egy kerülõt, majd indultam volna vissza. Na ekkor jött a "fekete-leves". Ugyanis Pixel megint terepen akart menni. Én meg persze, mint a "fosós galambok" nagyon be voltam csinálva az esetleges tereptõl. Tehát igyekeztem lebeszélni róla. Mit mondjak? Nem volt sikerem. Tehát megbeszéltük, hogy elvállnak útjaink. Õ ment tovább a szuszogó felé, én meg lefelé a betonon.

A barlangnál dobtam egy ballost, majd a Kiscelli körúton mentem le a házunkig. Itt még azért el kell mondani, hogy:
·   elõször 2 kerós jött fel párban a beszélgetésünkhöz közel,
·   majd jött egy harmadik is, aki megállás nélkül tekert tovább, az Udvarház kapuján is áthajtva, de utána már nem láttam, hogy merre ment,
·   lefelé jövet a teniszpálya mögötti részen többször is megcsúsztam a piros kövekkel kirakott dobbantókon,
·   nagyon komoly úthibák vannak - még a BKV buszok által is használt - felsõ (vízszintes) részen,
·   lefelé a kanyarban - elõttem - csúszott ki egy autós a parkolóba.
Na ennyit mára feleim a tekerésemrõl. Pixel-nek köszönöm, és ígérem, hogy nyáron lemegyünk azon a terepen, de most nem volt merszem. Panther-nak meg gyógyulást! Oszt meghajtalak majd, meg ám! Nem hagyhatod annyiban ezt a lógást!

Remélem nektek is hasonlóan kellemes volt a napotok!

:-)))

#914
RobScabRóka

RobScabRóka

    vendég

  • fórumtag
  • 103 hozzászólás
HHHHáát ez.......tökjó... ::)

#915
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Kicsit ciki, mert van benne ket hiba is:
1., gyüjtöttünk = gyûjtöttünk
2., Elfogyot = Elfogyott
;)

"Szörnyû" tapasztalatot gyüjtöttünk be tegnap és ma is! Sörtelen volt a Reki...

Elfogyot a Dreher. Így, mikor felértünk a hegyre, nem kaptunk el-SÖR-segélyt sem!

Kegyetlen az élet. Nagyon kegyetlen!

;D ;D ;D



#916
vendég__*

vendég__*
  • vendég
"Szörnyû" tapasztalatot gyüjtöttünk be tegnap és ma is! Sörtelen volt a Reki...

Elfogyot a Dreher. Így, mikor felértünk a hegyre, nem kaptunk el-SÖR-segélyt sem!

Kegyetlen az élet. Nagyon kegyetlen!

;D ;D ;D

#917
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Tegnap (2002.12.25) sikerült szét-fagyasztanom magamat. Ugyanis mentem egy HHH-t. Felfelé még jó volt, mert kellemesen kimelegedtem, de lefelé már nagyon hideg volt. Pláne, mikor nekieresztettem a gépemet a Szépvölgyin lefelé.

útvonalam:
- Flórcsi
- Szõlõ utca
- Bokor utca
- Szépvölgyi út
- Fenyõgyöngye
- HHH-ra vezetõ út
- busz forduló
- HHH út
- bukkanónál zöld
- lakótelepnél ki a Szépvölgyire
- Szépvölgyi
- Lajos utca
- Pacsirtamezõ utca
- St.Endrei út
- Aral/Esso kút (gépmosás)
- BBHW-n vissza
- Flórcsi

adataim:
T = 1h 9m,
O = 6442.4 km,
M = 47.4 km/h,
A = 16 km/h,
D = 18.5 km

Azért jó volt. Bár a hideg miatt nem volt kellemes. Találkoztam Vilard-dal (Index Kerékpáros Topic 2.0). Együtt tekertünk felfelé. Nem kaptam elég levegõt a két rétegûen használt csõsálban. Az egy réteg viszont kevés. Lehet, hogy ez sem fog teljesen beválni?

A zöld baromira hajtós volt, csúszott és a gyalogosok basztak utat adni. Sõt még fel voltak háborodva, hogy miért csúszkálok közöttük...

A felfelé menetkor (ugyanis Vilard-dal a barlangnál találkoztam, a Kiscelli körúton jött) majdnem elütött egy autós, akinek annyira sürgõs volt, hogy nem bírta megvárni a cukrászda alatti megállóban azt az egy leszállót!

Mind a fölfelé jövõk, mind pediglen a lefelé menõk - mármint autósok - nagyon keményen szarnak az oldaltávolság tartás szabályára!

Ilyenkor mindig nagyon fosok... Hiába no, a tél nem éppen idilli kerós idõszak!

Remélem nektek is van lehetõségetek tekerni!

Boldog és békés ünnepeket!

#918
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Subject: [HappyBike] mai tekeresunk (roviden, de velosen)

Mivel a réten egy egyszerû csusszanással átjutottunk, ezért már nem volt merre menni. Maradt a kék. Jobbról elsuhant az oroszlán szikla. Aztán következett a kapaszkodó a rétre.

Kihagytuk az Árpád pihenõt. Mentünk inkább a zöldön. Azért - õszintén - be kell vallanom, hogy részemrõl volt pár tekerés is ezen az útvonalon is.

Aztán jött a zöld. Hú, ez nagyon megszívatott! Totál csúszkáltunk. Na és a kapaszkodós része? Sikerült Pixelt is megállítanom... Pedig nem akartam feltartani.

Na de egy kis séta után tekerhetõ részhez értünk. Itt viszont a köd "segítette" haladásunkat. Azaz igencsak nagy köd fogadott minket.

Fent a Reki-ben béke, nyugalom, meleg és a ropogó tûz kedves villogása fogadott minket. Jó volt ideérni. Kicsit eldumálgattunk. Kicsit pihentünk. Kaptam elSÖRsegélyt. Majd elmentünk lefelé. Egész szép eredmény született! Mármint a max sebességét illetõen.

Végig gurultunk a Margit-hídig. Itt elváltak útjaink. Én még felugrottam Panther-hez. Kis zenehallgatás után eljöttem haza! Sokat beszélgettünk. Kellemes volt.

Sajnos ennek a napnak is vége! Mit is mondjak? Ez az év egyik szép napja volt! Sok kedvességgel, tekeréssel, jó gurulással!

Pixel:
Ugye jössz még tekerni? Na persze nem kell mindig a kéken és utána a zöldön tekerni! :-)))

#919
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Subject: [HappyBike] mai tekeresunk (regeos stylusban)

Elvtársaim az Úrban! Bike-os Vityézek. Halljátok mostan, amit én regélek.

Ma is volt tekerésünk, igaz nem oly sokadalmas, de vigalommal teljes, bike-os, nyugodalmas. Mit is mondoláznék errõl Tinéktek? Kedvesen szépet, sok-sok érdek'séget.

Tehát kezdem ellõrõl, kezdem reggel szépen. Kaptam SMS-t, sokat e vidéken. Pixel volt az, ki Bike-os, izgatóan teker, és SMS-sel az álmomból felver! Hív ide és oda. Azt izen kérem, "Ne légy tétova!". Nem is voltam, azonnal kérem. Üzentem vissza, hogy boldog az Énem. Tekerek vele fel a hegyre szépen, tekerek igen, de nem ezen a délen. Majd inkább délután, mikor már tele a has, ide figyelj énrám, és ide is hass. Teszem a tekerés idejét is kérem 3 óra köré, Bike-os édességben.

Mivel ez így tiszta, üzentem is vissza. Aztán - bár kissé sután - küldtem izenetem által a NET-en ám. Nem volt foganatja, vagy csak én nem néztem? Nem láttam senkit a Kíberikus térben. Mivel így csak ketten maradtunk - szerintem - üzentem neki a Telefonon innen. Megyek, sõt indultam, által az úton. Bike-omat magammal húzom.

Megbeszéltünk egy találkozót csupán a Széna téren, az Bike-os Budán. Innen tervem az vala, hogy a Retek utcán megyünk fel oda, hol kék az ösvény, na és a hegy hozzánk nem lesz fösvény. Találkoztunk is a megjelölt helyen, bár kissé cikázott a sûrû eseményektõl a fejem.

Mentünk fel a hegyre, Bike-osan egyre. Most, hogy az ösvényen tekerünk nyom után, csúszkáltunk a hóban kedvesen de sután. Elértünk a kékhez, vettünk egy lélegzetet nagyot, majd bevártuk Horit, ki sok távot ott hagyott. Így 3-asban mentünk fel a hegyre. tekerve-pörögve, szenvedve egyre. kemény volt az ösvény, kemény de nagyon. Mit is mondjak? Fogam majd' otthagyom. Kipörgött kerekem keményen, és szépen. Nyáron könnyû volt gurulni e vidéken! Most viszont havas volt minden. kerekem kipörgött többször is itten.

Gyalog mentem fel a tetejére. Szégyelljem? Nem hiszem, bárki is megélje!

Mentem a hegyen, bike-osan, szépen. A kék úton csúszkáltam éppen. Aztán lefutottam az ösvényen a reptérnek végében. Majdnem taknyoltam a jégen kérem.

Vége itt az elsõ éneknek!

#920
Nemfáj

Nemfáj

    vendég

  • fórumtag
  • 196 hozzászólás
Tegnap - hétfõn - a Hüvösvölgybõl mentem át a HHH-re, de nem tudom milyen úton, mert nem néztem a jelzéseket, csak mentem, amerre emelkedett, utána amerre leejtett, és megint fel.
De a nagy részét a S- on tettem meg - azt hiszem.
Remek volt, csak a lábam fagyott agyon. Legközelebb ismét megyek, és
1. megnézem, merre megyek
2. veszek térképet, hogy tudjam merre jártam.

Sajna, Kõbányáról megyek ét, de megéri , mert nagyon buli. Szintén sajna, csak hétvégén jutok fel, ha elened a család.

És már ismét mozog a fagyott lábujjam.

Uff!