Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
970 hozzászólás a témában

#861
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hát én tegnap elsüllyedtem. Hogy hogyan, mindjárt elmesélem.

Tehát volt a délután. Megbeszéltünk egy tekerést Hori-val és Panther-ral. Igen ám, de nagyon sötét felhõk gyülekeztek, ezért úgy döntöttünk, hogy nem megyünk messzire. OK. El is indultunk a HHH-ra. Eddig még nem volt semmi probléma. Feltekertünk az alábbi útvonalon:


- Árpád fejedelem útja
- Zsigmond tér
- Szépvölgyi út
- "Kaszi pofára" ösvény :-)
- Fenyõgyöngye
- Zöld
- Bukkanó
- Kék
- Kanyar után jelöletlen ösvény
- Betonon tovább a Rekibe


Na ekkor még nem tudtam, hogy mi is lesz a vége. Itt Panther meghívott minket egy sörre, cselesen Õ csak "Radler"-t ivott. Jót dumcsiztunk. Majd Hori hívott meg mindenkit egy körre. Na ekkor jött a támadás. Elõször csak Panther kapott egy tengeralattjárót, majd aztán mi is. Igen ám, de míg az övé teljesen szabályosan jött a felszínre, a mienk töltés közben felborult, ezért azonnal megtorpedózta az idegpályáinkat. Eddig még nem is lett volna baj, de aztán...


Hát én nem tudom, hogy mit és hogyan csináltam, sõt még azt sem, hogy merre és hogyan jöttem le az erdõben, csak annyit tudok, hogy piszkosul fáj a vállam, és van rajta egy nagy horzsolás szerû véraláfutásos - tenyérnyi - folt!


Én arra sem emléxem, hogy mikor és hogyan váltunk el. Csak azt tudom, hogy akkor még nem mertem haza menni. Tekeregtem egyet a városban, éjszakai tekerés címen. Azt az egyet tudom, mivel az
asszony felébredt a hazajövetelemre, hogy ma valamikor 1 óra környékén feküdtem le...


Tehát emberek, hja nem Tekeredett Egyedek! Horri-val vigyázni, mert megtorpedóz a tengeralattjáróval, aztán nektek annyi. Elsüllyedtek, mint én tegnap...


;D ;D ;D

#862
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Egyre inkább kialakul egy kellemes, laza és könnyedén tekerhetõ útvonal, melyen keresztül meg lehet hódítani a HHH-t. Az alábbi:

- PTF
- Városmajor
- SZEF
- kék kerós út
- kék
- katona sír
- Határ-nyereg
- sárga
- hátsó szintút
- sárga
- Virágos-nyereg
- zöld
- zöld+
- kék (felfelé)
- Reki

Visszafelé ahogy tetszik!
:D

Ez lesz most, azaz Május 31-i, szombati MK tekerés útvonala is.

#863
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ma együtt tekertünk Röfike, Fere, Panther és én! Csodálatos volt a tekerés. Rengeteget nevettünk. magunkon, poénokon, na és az életen!

Nyitva volt a Reki. Volt sörünk, volt kint pad is! Mit is mondjak? Csodálatos volt!

Olyan nyáriasan finom, könnyed. Mindig ilyet szeretnék!!!!

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#864
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Subject: [HappyBike] egy nyugodt tekeresnek indult


A folytatás:
http://www.bikemag.h...t= 285#lastPost

#865
vendég__*

vendég__*
  • vendég
egy nyugodt tekeresnek indult (1)


Ma is tekertünk egyet. Na azért ez - mint olvastátok - nem úgy sikerült, mint ahogy azt elképzeltük. Miért is? Mert az eleje kellemes volt, de a vége...

Na de ne kezdjük megfordítani a sorrendet. Inkább akkor a tényleges eseménysort írnám le:

Elindultunk reggel a szokásos hétvégi körre. Feltekertünk a Kacsa utcán érintve a Széna teret. Persze - szokás szerint - a csövesek tömege miatt a kerékpáros utat nem tudtuk használni.

Így tehát maradt a normál sétány. A mutatvány nehezítése érdekében egy botos bácsikát is kerülgetni kellett, aki persze botjával is foglalta a területet. Na és persze a lehetõ legszûkebb helyen ment a járdán.

A Retek utcán áthaladva jött a PTF. Na ettõl kezdve rendben is volt minden. Mentünk felfelé a kerós úton. Esemény egy szál se! Illetve csak annyi volt, hogy egy autós a kerós út hidas átkelésénél elengedett minket! Pozitív élmény.

Az erdõbe érve felszabadultunk. Csodálatos volt. A finom, friss és éledezõ természet illatai özönvíz szerûen megleptek minket! Élmény volt.

Viszont gondoltunk egy érdekeset és a sárgán mentünk felfelé. Nem a megszokott kéken. Mit is mondjak? Nem volt rossz! Két-három helyen azért gyalog kellett menni, mert vagy a meredekség, vagy a kidõlt fa (mármint az úton keresztben) megakadályozott a tekerésben. Na de majd legközelebb...

Tehát mentünk a sárgán. Majd a túloldalt a kékkel találkoztunk. Itt a Határ-nyeregbe ereszkedtünk le.

Hát ez nem az én napom volt. Ugyanis a lefelén, vagy a sárgán (ezt már nem tudom megállapítani) akkora tüske szúrta át a gumimat, hogy Vera alig bírta kihúzni, pedig nagyon nagy volt és viszonylag jól megfogható. Még szerencse, hogy nálam volt a tartalék belsõm. Kis szerelés, majd erõs pumpálás és megint gurulásra kész voltam.

Mentünk is azonnal tovább. A sárgát elhagyva a HHH déli szintútján mentünk egy szép kört. Kb. ugyanazt, mint 2 nappal ezelõtt a fiammal. A nagy libikóka tetején Kaszi-nak leugrott a lánca. Megint magától váltott le a gépe.

Na tessék. Pillanatok alatt föltette a helyére, majd mentünk tovább. Meg sem álltunk a Virágos-nyereg-ig. Illetve itt is csak annyira, hogy megbeszéltük, miszerint legközelebb majd a kéken megyünk tovább.

Most viszont a zöldön - visszafelé - vettük az irányt. Egészen eltekertünk a zöld és a zöld+ találkozásáig. itt viszont nem a sík úton mentünk, hanem felkapaszkodtunk a zöldön a bukkanóhoz. Mármint mi 3-an, mert Kaszi azért az oldalsó - párhuzamos - úton tekert. Felment még a csúcsra, majd visszajött a bukkanóhoz.

Itt vártunk rá. Megtöltötte a kulacsát, majd együtt lezúztunk a zöldön a telep felé, onnan tovább a trafóházig. Itt még azt döntöttük el, hogy megyünk fel a zöldön a Árpád pihenõ felé, majd onnan lejövünk a kéken. Na eddig nem is volt problémánk.

Vagyis felmentünk, lejöttünk. A Fenyõgyöngye elérése után a párhuzamos turista útra tértünk át.

Na itt történt meg a probléma.

folyt.köv. a Re:Sztorik... 8) rovatban!

#866
vendég__*

vendég__*
  • vendég

ja Manka MTB! amugy olvasgattam pár cc-s véleményét (No.1 -es versenyzök) versenyekröl, meg hogy mit hogy csinálnak és ök sem tekerik meg nagyon.. a Buruczki is valami olyat mondott, hogy ö a saját "kényelmes" tempojában megy és nem tekeri ki magát az elsö 4 körben..
szeretném ha nekem is ilyen lenne a normál tempom..


Hááát én is valami hasonlóra törexem!
;D ;D ;D

#867
B._Szabi

B._Szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Valaki kamerázott!!!
Szeretném megszerezni a felvételt, biztos hogy rajta vagyok, mert mikor jött a föld, láttam egy pillanatra, hogy veszik, ahogy szálla bringám és én is!!
Ha valaki ismeri azt a tagot, aki felvette, jelezzen
KÖSZI!!

#868
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ugy latszik ez iylen alltalanos jellemzoje volt.
ket haver is buktazott! :-((((

#869
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
ja Manka MTB! amugy olvasgattam pár cc-s véleményét (No.1 -es versenyzök) versenyekröl, meg hogy mit hogy csinálnak és ök sem tekerik meg nagyon.. a Buruczki is valami olyat mondott, hogy ö a saját "kényelmes" tempojában megy és nem tekeri ki magát az elsö 4 körben..
szeretném ha nekem is ilyen lenne a normál tempom..

#870
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
a pálya jo volt szerintem, csak a rendezés volt béna... a rajt elött 10 perccel változtatgatták a kör számokat, akkor kimaradt 2 vagy 3 korosztály (végül U19 ben indultam ;D) egyszerre sajnos tul sok embert inditottak. a pályán boklászo embereknek nagyon lehetett örülni
amugy a verseny hangulata nagyon lapos volt,mert alig szurkoltak az emberek ( mi mondjuk teljesen berekedtünk a végére az üvöltözéstöl)
mindenki nézte , hogy hogy szenved a másik... siri csendben , mint valami temetöben.
akik meg a legjobbak voltak, az 2 dual/dh-s srác, fullfaceben, nagytányérral ;)
amugy a pilisi verseny is ilyen lapos hangulatu volt és szerintem a szurkolokat doppingoltatni kéne vagy nem tom, mert igy szörnyen pocsékra sikeredett ez a cc is...(nézzetek meg egy DH versenyt, ahol csak a szurkolok kiabálását hallod)

#871
NVik

NVik

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Ez van, akkor te nem vagy egy versenyzõ alkat. :(
Mások viszont szeretik kipróbálni magukat élvezni
a verseny izgalmát. ;D

#872
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Így végig olvasva a leveled egyre inkább bizonyítottnak látom, hogy jó döntés vlt, miszerint soha nem megyek versenyre.

A térképet én is nézegettem. Nem volt túl rossz az útvonal, bár egyes részei szivatósak.

Én viszont alapból utálom a kötelezõ erre menni, kötelezõ annyi idõ alatt megcsinálni valamit rendszert.

Sokkal jobb az, amikor felkerekedsz, és addig mész, ameddig a kedved tartja. Persze elötte kitûztél egy célt, amit érdemes elérni.

A kerékpározás - szerintem - úgyis arról szól, hogy minnél ügyesebben, minnél kellemesebb teljesíts egy távot.

#873
B._Szabi

B._Szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Na, tegnap megtörtént a nagy Hármashatárhegyi verseny! Hát .........
Sajnos a 6 körbõl csak 2,5 kör erejéig voltam jelen. Buktam egy akkorát, hogy ratyira törött az ülésem és kénytelen voltam kiállni... >:(
A tegnapi napon megfogadtam, hogy többet ezen a pályán nem indulok. Szerintem ezt a terepet nem kellene erõltetni. Nem egy embertõl hallottam pályabejárás után, hogy nem indulnak el, mert fontosabb a saját testi épségük! És ezek az emberek nem kezdõ amatõrök voltak!
Na meg a majdnemmindenki egyszerre rajt megint egy ebaszott dolog volt. Elösször elit, aztán 1 perc mulva haladó! Lefele azért nem tudtál menni, mert balfa**kodtak az ember elött ( én is ennek köszönhetem, hogy gügyére törtem magamat), felfele, meg tolják az emberek, tolják, hiába üvöltesz, *aszik félreállni. Egyik spori meg is jegyezte helyessen , hogy most versenyezeni jöttetek, vagy bringát tologatni........
Na szóval röviden ennyi....
Nembaj, majd Gödöllõn bepótolom!

PS: Akinek ami nem inge, ne vegye magára!!!! 8)

#874
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
köszi!!! az oldal megfelel, csak a tartalma nem! ;D
a 87-es böl csak elit van.

#875
vendég__*

vendég__*
  • vendég

vasárnapi versenyröl tud valaki vmit? pl, hogy kinek mikor lesz a rajt vagy valami hasonlo??


Ez megfelel:
http://www.sportakti.../VERSENY_02.htm
:)

#876
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
vasárnapi versenyröl tud valaki vmit? pl, hogy kinek mikor lesz a rajt vagy valami hasonlo??

#877
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ma (2003.04.14-én) nagyon klassz tekerésben volt részem. Egyrészt azért, mert többször is voltam fent a hegyen, másrészt azért, mert jó társaságban tekerhettem.

Azért elõször az adatok:
T = 3h 48m
O = 1807.9 km
M = 59.1 km/h
A = 15.3 km/h
D = 56.7 km

Azért az útvonalamról is egy kicsit, bár tuti, hogy mindenki ismeri:

Wilker
BBHW
Retek utca
PTF
SZEF
kék
katona sír
Határ nyereg
sárga ösvény
cross pálya
Virágos-nyereg
zöld
zöld+
kék
bukkanó
zöld
trafóház
zöld
kék (a réttõl felfelé)
Árpád pihenõ elõtt levágva a kéket lefelé
Fenyõgyöngye
aszfalton fel a Rekettyésig
vissza a bukkanóhoz
zöld
trafóház
Szépvölgyi út
Kiscelli körút
Szõlõ utca
Pizzéria (Vörösvári út - Vihar utca sarok)

Ami még érdekes ebben az útvonalban, hogy a BikeMag listából találkoztam Orsival :D, akivel együtt tekertünk lefelé azon a közös túrán, amelyen Nati, Zaki, Hori és Flame is ott volt. Aztán azért mentem fel megint a Fenyõgyöngyétõl a Rekibe, mert találkoztam Verával és Zsolttal (ha jól emléxem a nevére). Õk a Happy Bike - Bike-os Múmiák szekció tagjai! :) Na meg fent a Rekiben találkoztunk Lacival is.

Ezek után - hárman - legurultunk a házunk végében lévõ pizzáshoz, ahol is jót söröztünk és dumáltunk! Most még mindig pörgök! Annyira jó volt az egész tekerés, sörzés, duma...
:-)))

Emberek! Egyszerûen jó tekerni.

Már persze, ha jó a gépem. Itt azért meg kell említeni, hogy azért indultam a Wilker-bõl, mert itt a listán is kiírt hibajegyzékkel kerestem meg Zsoltot, aki szépen egyenként felszámolta a hibákat. Persze a kerék súrlódás, a fék csuszatolás végleges nyomot hagyott a vázon és a fékpofákon is!

Egyre inkább nem tetszik a Merida vázam. Egyre több rossz tulajdonságát, hibás tervezési következményét veszem észre!

#878
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ma mentünk egyet Panther-ral. Míg tegnap Wilker Zsoltival szabályosan szenvedtem, hogy lépést tartsak, ma olyan nyugisan ment az út, hogy az csak na. Lehet, hogy én is olyan hangulat ember vagyok?

;)

Mindegy. Lényeg az, hogy csodálatos volt az erdõben tekerni, beszívni a tavaszodó természet illatát. Na meg gyönyörködni a friss falevelek világos-zöld színpompájában.

Azért egy kicsit megvariáltuk az útvonalat is: Méghozzá úgy, hogy Hûvösvölybõl feljövetkor (a kéken) a reptéren átvágtunk, majd felmentük a cross pályához. Innen a Virágos-nyereg-hez hajtottunk. A zöld és a zöld+ útvonalak eléggé zsúfoltak voltak. Nem csak kerékpárosok hajtottak ott, hanem rengeteg sétálgató és futó is használta ezt az ösvényt. Igazi nyári forgalma volt.

A beton út elérése után viszont nem lefelé mentünk, hanem feltekertünk a bukkanóig, ahonnan a zöldön mentünk tovább. Panther kicsit elhajtott a telep után (bal kanyar helyett) és a Szépvölgyi útról - a 2. leágazásnál - a zöldre visszatéréskor is. A réten két ugri-bugri eredt a nyomunkba. Felmentünk az Árpád pihenõ felé, de a rövid átvágás mellett döntöttünk, ezért szépen már csorogtunk is visszafelé a kéken. A Fenyõgyöngye elõtt még elkanyarodtunk a Szépvölgyivel párhuzamos lefelé vezetõ úton. Utunk Zsoltihoz vezetett a Wilker-be, majd innen haza mentünk.

Bár nem volt egy hosszú tekerés, annál jobb volt a hangulata! Kimondottan pihentetõ az ilyen természet-járás.

:D

#879
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Tegnap - ezévben másodszor - mentünk egy normál kört a HHH-n. Csodálatos volt. 17:00-kor tali a PTF-nél, majd onnan fel a SzEF-en a kék kerós útra. Innen egy jobbossal máris a kék túrista úton vagyunk. A réten átléptünk a zöld-re, majd a Szépvölgyin keresztül ismét zöld és a bukkanónál a kékre vissza. Nagyon kellemes volt.

:D

#880
bharsi

bharsi

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
VÉGRE!!
Ma egyszál nyári mezben tekertem délután!!! óriási érzés volt.
Gyönyörü idõ volt délután, de azért késõ délutánra vittem meleg cuccot, de a lényeg hogy itt a jóidõ!!!! 8)
Irány a hegy, lejtõ, országut.. kinek mi van inyére!!!

Good ride! ;)