Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
970 hozzászólás a témában

#821
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Irok ide én is!! Most! ;)

Én gyakran olvasgatom ezt a topikot, ha már nem jutok ki tekeregni legalább megtudom milyen is az :P. Szóval ne hagyd abba!! ;)

#822
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Én ismerek olyan embereket, akik hétköznap is tekernek a hegyekben, csak õk nem ide irnak. Hisz Manka világosan megmondtad, hogy te immáron nem vágysz társaságra. Ezért aztán a topikban is jórészt csak magaddal beszélgetsz. És ez igy van jól! ;)


Én most tényleg nem vágyom társaságra.

Nagyon komolyan érintett az, hogy bíztam jó pár emberben, oda adtam volna akár a fél karomat is értük, sõt még többet is. A többi egyesületi tagságomat is feladtam, pedig ez az alapszabály pont - az általam megkérdezett emberek szerint is - indokolatlanul szigorú.

Mesélhetnék itt sokat, de nem teszem. Lényeg az, hogy vitám kerekedett Panther-ral. És ekkor derült ki, hogy azok közül, akiket barátaimnak hittem jó pár csak tettette, és az elsõ adandó alkalommal baromi keményen nekem jött. Megkérdõjelezve az eddigi munkásságomat is. Nem ezt mondják, de a tettek minõsítik az embert, nem a szavak.

A többiek meg csak hallgattak és nem álltak ki mellettem, nem mondták ezeknek, hogy álljanak már le. Azaz teljesen egyedül maradtam. Az, hogy én léptem ki csak egy következménye volt annak, hogy senki sem állt mellém.

Lehet, ezt egyoldalú tájékoztatásnak venni, lehet támadni, de nincs értelme. Az a tény, hogy én egyedül maradtam. Köszönetet - a munkámért - soha sem kaptam.

Ezért döntöttem a magányos tekerés mellett.

Természetesen, ha úgy gondolod, hogy túl sokat írok ide, akkor inkább befogom a szám. Többet nem fogok ide (sem) írni. Nem akarom, hogy mindenhonnan kiutáljanak. Én az írásaimmal kedvet akartam önteni azokba, akik nem mernek felmenni a HHH-ra, ebben a változó idõben.

Pedig tényleg nagyon jó most tekerni!

#823
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Sajnos a hegyen nem nagyon találkozom kerekessel. Ezért nem csodálkozom, hogy nem ír senki sem ide. Például tegnap is lehetett volna tekerni, most is süt a nap...


Én ismerek olyan embereket, akik hétköznap is tekernek a hegyekben, csak õk nem ide irnak. Hisz Manka világosan megmondtad, hogy te immáron nem vágysz társaságra. Ezért aztán a topikban is jórészt csak magaddal beszélgetsz. És ez igy van jól! ;)

#824
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én most jöttem haza a tekerésbõl. Nagyon kellemes volt.

Javaslom a lámpás tekerés kipróbálását is. Én soxor (pl. most a sötétben is) lámpával tekerek a hegyen. Ilyenkor kicsit lassabban megy, viszont már annyira ismerem a járást, hogy szinte a köveket is rutinból kerülöm ki.

Egyébként végig tavaszi mezben voltam. Annyira kellemes volt az idõ. Na meg visszajött az illata az erdõnek, mivel az esõ után valahogy eltünt.

#825
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Pontosan így van. 17:30 körül érek haza, már sötét van, nem indulok neki a hegynek. Ahogy mellon írta, majd tavasszal4 de akkor aztán teljes gázzal!

#826
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Hát vagyunk egy páran akik kötött munkaidõben dolgoznak. Emelett viszonylag nehéz hétköznap kijutni, legalábbis ilyenjkor. :( :'( Majd tavassza és nyáron, amikor sokáig világos van.
Addig is, minden nap (ha szép az idõ) ebédidõben gyönyörködök egy kicsit a Hegyben, mert az ebédlõbõl pont rálátni 8)

#827
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Sajnos a hegyen nem nagyon találkozom kerekessel. Ezért nem csodálkozom, hogy nem ír senki sem ide. Például tegnap is lehetett volna tekerni, most is süt a nap...

#828
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
Legalábbis nekem ez jött le az uccsó néhány bejegyzést olvasva ;D

#829
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
MankaMTB: most nem kötözködésnek mondom, de igazán elnevezhetnéd ezt a topikot pl "Manka naplója" névvel ... ::)

#830
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ma is voltam a HHH-n. Méghozzá úgy 15:00-tól 17:30-ig. Folyamatosan tekeregtem. Hol erre, hol pediglen arra. Nagyon jó volt. Egyetlen keróssal sem találkoztam, pedig - ameddig nem ment le a nap - egész jó idõ volt fent a hegyen. Sõt gyalogosból is csak 3-4 fõvel akadtam össze. A hegyi utak csendesek, nyugodtak voltak. Nem jár ide senki sem...

Ilyenkor olyan kellemes a tekerés.

Na és a hegy? Megint susogott, búgott a fülembe egy-egy szívhez szóló köszönetet azért, mert figyelek rá! Mintha minden alkalommal - hálából a gondoskodásért - lágyan megérintené arcomat, akárcsak a gyerekét cirógató anya.

Mit is mondjak? Ezért érdemes tekerni!

Kb. 40 kilcsit tekertem ezen idõszak alatt.

Lefelé jövet már messzirõl láttam a város fényeit. A sárga csíkok, mint egy legyezõ "szárnyai" terültek szét a nagy síkságon. Ott lent morajlik a forgalom, itt meg csak a szellõ susog a fülembe.

Neki is lódultam a lejtõnek. Életemben elõször csináltam 65.5-ös maximum sebességet. Még a kóbor kutya is elugrott elõlem, olyan zizegõs hangja volt a gumimnak...

:-)

A kissé hûvös levegõ nem tudott áthatolni a többrétegû ruházatomon! Így kellemes a tekerés.

Ködnek meg nyoma sem volt!

#831
olszalszoro

olszalszoro

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
22-én vagy 23-án hajnal 7körül elmennék szívessen de nem ismerem a terepet. Örülnék ha Valaki átállna kicsit idegenvezetõnek. Köszike.

#832
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Most jöttem a hegyrõl. Nagyon kellemes volt, bár volt pár problémás dolog is. Az alábbiakban csak röviden felsorolnám az eseményeket:
  • Ahogy elindultam Fenyõgyöngyétõl olyan ködbe kerültem, hogy alig láttam 10-20 méternél tovább.
  • A kéken (Fenyõgyöngye - Árpád pihenõ) felfelé menet egyszer csak megindult a hegyoldal velem. Kb. 4-5 négyzetméter levélszõnyeg elkezdett lefele csúszni.
  • Az Árpád pihenõtõl lefelé egy kábszeres kérdezõsködött az erdész felõl. Hát, otthagytam...
  • A zöldön tovább nõtt a szemétdomb.
  • A zöld kettõs kanyarjában nagyon csúszik a levél tömeg.
  • A bukkanónál majdnem elütött egy autós, aki a ködben is több mint 60-nal hajtott...
  • A Rekettyésben nagyon jó volt az idõ, és kellemesen meleg volt.
  • Lefelé menet a Paplanos kanyar után - a trafónál - láttam egy keróst, aki a kútból éppen vizet vett. A ködtõl alig vettem észre. Mármint a villogóját, pedig kb. 1.5 méterre mentem el tõle.
  • Aztán a vízmûvek alatt láttam még egy sárga mezes keróst, éppen felfelé küzdötte magát.
  • Innentõl kezdve nem találkoztam emberrel, csak a cukrászdánál!
Az a lényeg, hogy mentem vagy 25-öt az erdõben, és megint nagyon jó volt. A hegycsúcson kicsit meglepõdtem az erõs köd miatt, de végül is nem volt probléma vele. Szerencsére autóból is csak egy jött felfelé.

:-)))

#833
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Nagy pelyhekben hullik a hó a Rekettyés környékén. A hóesés alsó határa kb. a Fenyõgyöngye környékén volt, amikor most jöttem le a hegyrõl (kb. 16:45-kor).

Vigyázzatok, mert nagyon csúszik!

#834
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Néha tényleg jó egyedül tekerni.
...
A szelíd özike nem lehet semmi. Bár az ilyenek sajnos gyakrabban végzik pörköltként... Egy vadállatnak félnie kell az embertõl.


Részemrõl biztos nem fog bántás kapni. Nekem õ fontosabb ott, bántatlanul, mint bármi más. Egyébként meg van esze. Csak akkor jön ki a fák közül, ha egyedül vagyok.
;)

Ezért is reménykedem abban, hogy megússza az emberi mohóságot, gonoszságot!

#835
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás
Néha tényleg jó egyedül tekerni.
Amikor a napfogyatkozás után (ahova csoportosan mentünk ki) a Vöröskõtõl egyedül jöttem vissza (mert siettem), kis ösvényeken kavarogtam, és 2x is találkoztam vaddisznókkal. Elsõre mindketten észrevettük egymást, így hamar elfutott. Másodjára viszont csak én vettem õket észre, így jó darabig figyeltem, ahogy a reggelijüket fogyasztotték.
Ilyet csapatban tényleg nehéz észrevenni. Persze a kora reggeli idõpont is sokat számít.

A szelíd özike nem lehet semmi. Bár az ilyenek sajnos gyakrabban végzik pörköltként... Egy vadállatnak félnie kell az embertõl.

#836
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ma megint voltam fenn a HHH-n. Érdekes volt látni, hogy a Paplanos Starthely után a Röffenetes ösvényen olyan 2-3 keró nagyságú zúzmarás, jeges foltok vannak. Az egyiken rendesen meg is csúsztam. Kissé meglepet, de hát itt a tél...

;)

#837
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Nem vagyok versenyzõ. Én csak tekerek, mégpedig most már 9638 km-nél tartok.

Nagyon boldog vagyok, mikor a hegyekben tekerek. Most is ott voltam. Egyedül, sötétben. Csodálatos volt.

A csendes erdõ halk susogásával köszönte meg az ottlétemet. Miközben zúgott a fejem fölött a szél, én a fák védelmében, a jó pár fokkal melegebb kék ösvényen hajtottam. Apró recsegõ levelekkel üzent nekem a természet, hogy neki már vastagon õsz van. Pici szempárok villantak meg a lámpám fényénél. Erdei állatok szembogara csillant meg a fák között. Remélem nem ijesztettem meg õket. Elvégre ez az Õ otthonuk. Én csak vendég vagyok. Most is volt pár õzike, akik elöttem ugrottak át az ösvényen. Lelassítottam, nehogy megzavarjam Õket. Elvégre most mennek át a hálójukba, "lefeküdni".

Sajnálom, hogy nem olvassa az õzike, de azt hiszem tudja, hogy máskor is, ha arrafelé tekerek, és egyedül vagyok, bizton számíthat egy kis csemegére. Az állatok meghálálják az apró figyelmességet. Tudják, érzik azt, hogy aki így közelít feléjük, az szeretettel, gondoskodással fog irányukban viselkedni.

Talán ezt nem érted, nem is fogod megérteni. Nem baj. Ez maradjon az én kedves, játékos erdõm, õzikém, tekerésem. Nekem sokat jelent. Nekem ez a nyugalom, ez a TERMÉSZETES!

#838
sz-abi

sz-abi

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Edzések? Versenyzõ vagy? Aki õzikékkel barátkozik, hát apám, eléggé meg vagy zuhanva, annyi szent!
Belenéztem a listádba, nem egészen értem, mi történt ott, hova tüntek az emberek, és miért levelezel magaddal? Olvassa az õzike is? ;D

#839
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Egyedül tekerni szabadság! Nem jól nézed. Egyoldalú a szemléleted (akárcsak az enyém volt...).

Nincsenek társaim! Akikben bíztam, azok cserben hagytak.

Szerintem a magányos biciklis nem furcsa, hanem kemény edzéseket végrehajtó, tiszteletet érdemlõ Tekeredett Egyed! Olyanokat lát, tapasztal, amit egy társaságban soha. Pl. hozzám rendszeresen odajön egy õzike, aki a tenyerembõl eszik. Azóta van ez, amióta egyedül tekerek. Nem hiszem, hogy veled valaha is hasonló elõfordult társaságban.

Elnézést, hogy nem segítek. Én valamikor régen nagyon segítõkész voltam. Ezt egyesek a végletekig kihasználták. Aztán eldobtak mint egy szarkupacot. Azóta nem akarok és nem is fogok segíteni olyanban, aminek a vége az is lehet, amit én tapasztaltam.

Jó tekerést!

#840
sz-abi

sz-abi

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Szerintem egyedül tekerni bolondság. Nincsenek társaid? Nekem mindig voltak... Szernitem a magányos biciklis furcsa, szomorú látvány!
Akkor keresek máshol társakat... Hol keressek?