Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
970 hozzászólás a témában

#841
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én eddig csapatban tekertem. Aztán egyedül maradtam... Nagyon félve indultam neki a hegynek. Rettegtem az egyedül tekeréstõl.

Most már azt mondhatom, hogy egyedül tekerni is legalább annyira jó és elõnyös, mint a társaságan. Éppen ezért manapság csak egyedül tekerek.

Elnézést, de ezért nem fogok veled (sem) tekerni.

Remélem találsz társat, de jegyezd meg, hogy egydül tekerni is gyönyörû!

#842
sz-abi

sz-abi

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Pilis... De jó! :D
Szívesen csatlakoznék, de még nem vagyok elég edzett.
Egy Hármast a közeljövõben azért bevállalnék, mikor tájt szoktatok indulni?

#843
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én majdnem minden nap megyek a HHH-ra. Hol kerülõvel (hátulról), hol a Kiscelli felöl (Manka fingató úton).

Szombaton viszont - mostanság - megyek egy laza Pilist. Ami kb. a Flórcsi - St.Endre - Király-völgy - P.St.László - Öreg-nyílás-völgye - Király-Kúti-nyereg - Fagyoskatona - Dobogókõ és vissza (a Dömörkapun keresztül).

Ez kb. 85 km. Általában 7h-kor, vagy rossz esetben 8h-kor indulok, és 14h-ra már itthon vagyok.

Szerintem jó szórakozás!
;)

#844
sz-abi

sz-abi

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
hopp :-\
Sziasztok!
Én egy újratöltött biciklis vagyok, régebben a Hármashatár hegyen tekergettem, de el volt törve a lábam, és nemrég épültem fel. Mostmeg itt a tél, hideg van :(
Ti merre szoktatok tekerni télen? Milyen cuccokban? Milyen most a Hegy?

#845
sz-abi

sz-abi

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

NET-en már megvan. Van listám a PRIM-en, oda mennek. Mármint egyelõre.
http://lista.prim.hu...n&lista_id=1794

Könyvben nem akarom viszontlátni. Viszont újsággban érdemes lenne (talán) leközölni...



#846
vendég__*

vendég__*
  • vendég
NET-en már megvan. Van listám a PRIM-en, oda mennek. Mármint egyelõre.
http://lista.prim.hu...n&lista_id=1794

Könyvben nem akarom viszontlátni. Viszont újsággban érdemes lenne (talán) leközölni...

#847
sianis

sianis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 323 hozzászólás
Neten szeretnéd kiadni, vagy könyvben???

#848
vendég__*

vendég__*
  • vendég

link=board=6;threadid=3175;start=120#msg141467 date=1068562245]
Ó mily szép is a mi nyelvünk, kerékpáros históriákat ékes szóval regélünk.....

Ha tetszik a sok rím meg aforizma, írj be te is a magazinba!

8) 8) 8)


Lenne sok írásom, meg is jelentetném,
de nem tudom hova kel fordulnom,
hogy mondhassam, írásom betenném!

Tudsz-e segélni?

#849
Vinyisoft

Vinyisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás
Ó mily szép is a mi nyelvünk, kerékpáros históriákat ékes szóval regélünk.....

Ha tetszik a sok rím meg aforizma, írj be te is a magazinba!

8) 8) 8)

#850
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Gurul a, gurul a Bike-os,
arcán mosoly, gépe sáros.
Hajt fel a magos hegyre,
kívánkozik a fellegekbe.

Mi is ezt tettük e napon,
boldog vagyok ezé' nagyon.
Mentünk egy meredeket,
felfelé másztuk a hegyet.

Nyereg utca, Erdõhát,
megfingatták a Mankát.
Tekertünk egy erõset,
KoLa, Hori legyõztek.

Találkoztunk a zöldön,
hol futók szoktak menni,
mi csak tekerni jöttünk
nem síkon pihenni.

Mentünk fel a csúcsra,
hol Röffenetes az út,
Rekettyés-hez gurulva,
zárva volt a pult.

Még felmentünk a tetõre,
de bosszút állt a bovden,
elszakadt a KoLa gépén,
's ott álltunk a túra végén.

Legurultunk így a hegyrõl,
a Wilker bó'tba egybõl.
Kökény Zsolti arany keze
segített a helyzeten.

Ezért innen hazamentünk,
's ennyi volt e vers'zetem!

:-)

2003.10.22.

#851
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Üdv Feleim!

Ma (2003.10.21.) volt megint egy nagyon jó tekerésünk. Azt hittem, hogy nem fogunk sehova sem menni, mert az elején baromira elkezdett esni. Aztán minden jóra fordult. Hogy is volt ez? Elmesélem.



Túl az Óperencián - ott, hol a HTML is Bike-os - volt egy legény, ki KoLa volt a Táltos. Beszélgettünk nappal, telefonon kérem és arra jutottunk, mehetnénk a végen. Tekergõzésrõl szólt a fáma (még ma), égett a zsír, izmosodott, ki léha. Így történt az eset, hogy két keres Budán keresett egy hegyet ezen nap délután. Találkozónk vala, hirtelen és hamar, Kiscelli sarkán volt az a bizonyos kanyar.

Ekkor jött a hír, KoLa-tól szerényen, hogy Hori is betársul - teker velünk szépen. Így vártunk néhány percet, majd tekertünk is párat, elhagytuk az én szép Szõlõ "ulicám"-at. Átmentünk az úton, nem is tudom hova, hisz' Hori nem hívott még oda. Munkától gyötörten, reménykedõ arccal, megérkezett Hori (telefonos arccal). Hozzá nõt füléhez mobilja néki, azon az ügyeket menet közben intézi.

Késett kigyelmed! Fogadtunk Õkelmét, majd sürgettük a kerekest, hisz ma még tekernénk. Így a melós ember változott egy nagyot, pillanatok alatt Bike-os cuccot ragadott, és átöltözött szépen, 's lõn egy 3. Bike-os ezen a vidéken.

Így most hármasban tekerünk az úton, de hogy merre, azt még most se tudom. Elindultunk erre, majd tekertünk egy nagyot, a Kiscelli útjából kerülve egy nagyot. Úgy döntöttünk, hogy az esõt kerülvén megyünk egyet a Rozália düllén...

Ezért hát indultunk északra de szépen, hogy kerüljük az esõt, mely rontott volna e téren. Na de miért is ártott volna az esõ nekünk kérem? Mert mi nem nedveskedtünk még ezen a vidéken. Így elmentünk a vasútállomás felé, majd temetõt kerültük a kis úton kifelé. Átkeltünk a Bécsin, na nem a városon, csak a volt laktanya mellett a kétsávoson. Innen kapaszkodtunk felfelé a hegyre, nyekergett a láncom, tiltakozott egyre. Persze az út itt is feladta szépen, mi Bike-os legények megálltunk a végen. Na nem egy órára, csak egy pillanatra, hogy eldöntsük merre is megyünk erre, vagy amarra. Mivel az erõsebb a Rozálián lehet, mi is arra vittük utunk, mely a hegyre vezet.

Csúszott a gumi a sáros vidéken, néha ki is pörgött a kerekünk is szépen. Aztán egyszer csak felértünk a hegyre, jó legény módjára tekertünk is erre. Kéken vittük tovább Bike-unkat szerényen, hogy merre is? Mindjárt azt is elregélem.

Mentünk az úton, meneteltünk egyre, majd eljutottunk a Virágos-nyeregbe. Itt ismét megálltunk szépen, kicsit tanakodtunk, merre a vidéken. Sáros most a HHH, a déli oldal csúszik, a Bike-os ilyen helyektõl jobb ha elbúcsúzik. Ezért kerekünkkel fordultunk északra, hol a zöld jelzés a fákat takargatja. Mentünk az úton, majd letekertünk szépen, éppen a Fenyõgyöngye állt a vidéken.

Innen ketté vált a banda az úton, hogy merre ment KoLa és Hori azt én nagyon tudom. Õk azt találták ki, hogy tekernek a hegyre, elmennek az úton a parkolós negyedbe. Innen a sárgán mennek majd le végig hol a Határ-nyereg, hatol el a rétig. Közben én a salakoson szépen feltekertem oda, hol ház áll e vidéken, vadásznak pagoda. A lak mellett ismét zöld az ösvény, ki ide teremté, az nem lehet nagy fösvény. Innen mentem - egyedül kérem - a Zaki hanyatt, kedves kis ösvényen. A kék olyan út, hogy bár sokszor elhagyod, bármerre is mész, mindig vissza kapod. Így trtént vélem, mikor hajtottam szépen az Oroszlán szikla mellett a setétben. Mivel szürkült ekkor már a fény a tájon, Ó ezt az õszt én ipp' ezért útálom.

Mentünk még innen, kerültünk is szépen, a repülõtér mellett hajtva e vidéken. Kéken mentünk le az alsó rétig, oda, hol a fákon a Bike-os jel fénylik. Innen haza mentünk, szokott úton kérem, beszélgettünk, nevettünk a látott sok szépen.

Így történt az kérem, hogy bár áztunk egy keveset, tekertünk egy jót, hogy a hegy is beleremegett.

Adataim, bár esõ volt e téren, szárazon közölve hagyom itt kérem:

Tm = 2h30m
Av = 13.8 km/h
Mx = 39 km/h
Dst1 = 34.80 km
Dst2 = 160.59 km/h
Odo = 9148.5 km

#852
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Az Indexbõl:

Sánta Kutya (SK) válasz erre | adatok | e-mail 2003-08-01 07:33:46 (68418)

HHH-járók, figyelem!

Most hallottam a rádióban, hogy a Szépvölgyi úton a Kolosy tértõl felfelé közmûfelújítás kezdõdik ma! Számítsatok mindenre, amivel ez jár: felbontás, dugó, ideges autósok...

#853
vendég__*

vendég__*
  • vendég

...
A sört is szeretem! Illetve nagyon szeretem.


Akkor lehetsz - majd - Bike-os Múmia jelölt (felkészülõ) is. Azért nem tag, mert a minimum korhatár 30 év!

;D

#854
vendég__*

vendég__*
  • vendég

...
Kéne legalább egy sisak, pót belsõ és gumi, hogy el merjek indulni egy túrára.
...


Bukó nélkül meg se próbálkozz. Arra harapok! Most is, ha Panther-en nem lett volna bukó, akkor meghalt volna.

A pótbelsõ, szerszám-készlet van nálam, tehát neked nem annyira fontos. Útvonal ismeret is van. Az se kell.

;) ;)

#855
Grimus

Grimus

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Nagyon jó leírásaid vannak! Olvasgattam õket. Bicikli már van, de semmi több. Kéne legalább egy sisak, pót belsõ és gumi, hogy el merjek indulni egy túrára.
Szóval ebbõl csak a jövõhét végén lesz valami és onnantól kezdve mindig számíthatsz rám, ha ráérek. A sört is szeretem! Illetve nagyon szeretem.

#856
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Igen, igazad van.
...


Na csak azért kérdeztem, mert pl. én pont fordítva használom az évszámaidat... :)

Az erõnllét... hát azt nem tudom, hogyan kell mérni. Majd egyszer kiderül, ha közösen tekerünk. Van pár olyan út, ahol fel lehet mérni, de rendesen... ;)

Most hétvége számomra Gázló TT, viszont hétköznapra keresek társat, mert Panther-t elütötték, ami azt jelenti, hogy januárig nem nagyon jöhet tekerni... :(

#857
Grimus

Grimus

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Igen, igazad van. 24 éves vagyok, fiú. Az erõnlétem egész jó, sokat futottam hosszú távon. Gép: Magellán Polaris. Elég toleráns vagyok. A hétvégék tökéletesek lennének és sokszor a hétköznapok is.
grimusz@vipmail.hu


#858
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Na ácsi! Azért nem mindegy, hogy mekkora az erõnléted és milyen géppel tekersz!

Tehát elõször ezt kel tisztázni, aztán érdemes - érdeklõdés szerint - listát választani, majd tekerési/túra idõpontot egyeztetni és menni!

Na meg az sem mindegy, hogy mikor érsz rá, milyen géppel, hányéves vagy (illetve milyen toleranciád van)...

Stb.

#859
Grimus

Grimus

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
A HHH szuper hely, gondolom, bár én még nem voltam és pont ez a problémám. Szóval évekkel ezelõtt ellopták a bringámat, majd nem volt egészen mostanáig. Bicikli van, csak nincs kivel. Szóval akik járkálnak a HHH-re, azok írjanak már nekem, hogy tudjunk bringás idõpontokat egyeztetni, vagy az lenne a legjobb, ha lenne valami chat, ahol online meg lehetne ezt dumálni. Egyenlõre ennyi, várom az építõ javaslatokat.
Ja, annyi, hogy a Gyaloglón csinálok egy MountainBike szobát, és akkor majd ott meg lehet mondani!

#860
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Május óta kicsit elszaladt az idõ. Persze nekem nem telt tétlenül. Tudom, hisz olvasni a többi fórumban, hogy nektek sem. Velem találkozhattatok a Duna Maratonon. Nem, mint tekerõs, hanem mint rendezõ. Az én szakaszom a Szuszogó volt az antennáktól lefelé.

Viszont nem ezért írtam ide, hanem azért, hogy javasoljak egy általam sokat járt, kellemes útvonalat.

Nem tudom mindenhol az utat pontosan leírni, mert nincs minden részen jelölés, de nagyon jó út. Két variánsa is van:

1.   A Hûvösvölgyi kerós útnál kezdõdik. Innen egy kis jobbos kanyarral irány a hegy (kb. ott, ahol a Buda Maraton jött visszafelé). Majd egy rét sarkánál, ahol meghasadt fa is van, balra felfelé kell menni. Itt jön egy kis egyenes szakasz, majd egy gyengéd jobbos kanyar és kapaszkodós rész. Innen lehet egy bal kanyarral valamilyen szintútra érni, aminek találkozója van a sárgával. A sárgán fel kell menni. Túloldalt meg szépen leereszkedni. Az emlékkõtõl, a katonasírtól és a Határ-nyeregtõl már ismerõs az út. Itt javaslom a kéket, majd a zöldet és a Szépvölgyin irány fölfelé a trafóházig. Itt megint dobsz egy jobbost, majd letérsz a zöldre. Az út végén jobbra fordulva meglátsz egy telepet. A 3. kocsifordulóban folytatódik a zöld, amelyik a bukkanónál keresztezi a HHH-ra vezetõ betonutat. Innentõl nem részletezném, mert hirtelen nagyon sok lehetõség kínálkozik.

2.   A másik út egészen addig, hogy az elõzõ találkozik a sárgával és egy jobbossal rátér azonos. Innen viszont a sárga mászós része elõtt kell megint jobbra - egy névtelen ösvényre - hajtani, ahol is csodálatos völgy peremén éri el az ember a piros kör jelzést. Ezt a látványt nem szabad kihagyni. A piros körön (balra kanyarodva) visszajut az ember a sárgához. Innen a Határ-nyeregig teljesen jó az út (azonos a fentivel), majd a kék és a sárga között - én csak CsoKos-nak hívom, mert Csordás Kornél mutatta meg nekem - kell felkapaszkodni egy viszonylag köves részen. A végén egy gyengéd balos kanyar után már a parkolóban van az ember. Kellemes 50 méteres tekerés és elérte a felsõ kutat a kerós, majd a balkanyar után tovább lehet menni a parkolók végéhez. Itt egy egész rövid szakaszon fel kell tekerni, de nem szabad végig a sárgán, mert az nagyon köves, hanem menni kell egyenesen, majd kicsit jobbra az ösvényen. Ezt Hori útjának szoktam nevezni. Hova is jukadnánk ki máshova, mint a Szuszogóhoz.

Szerintem mind a két út szép, variálható és kellemes egy vonalvezetésû! Próbáljátok ki.

:) :) :)