Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
970 hozzászólás a témában

#801
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Egyedül tekerni csodálatos dolog, mert akkor végre bepillantást nyerhetsz a természet igazi szépségébe, misztikumába. A csapatban tekerés másról szól.

#802
vendég__*

vendég__*
  • vendég

link=board=6;threadid=3175;start=165#msg145191 date=1069950466]
Egyetértek. Részemrõl jó volt a csapatos tekerés, csak az olyan rég volt, hogy nem is emlékszem már. Utoljára a felvonuláson tekertem kétlábúval együtt.... ;D ;D


Valamikor én is azt hittem, hogy az a normális, ha társaságban tekersz. Ma már tudom, hogy egyoldalú volt az álláspontom. Létezik jó, kondicionáló magányos tekerés is. Na és itt a magányost pozitív értelemben veszem.

#803
vendég__*

vendég__*
  • vendég

link=board=6;threadid=3175;start=165#msg145079 date=1069921706]
...
Egyébként azt hiszem a Panter-es esetedben van némi tanulság. Éspedig az, hogy nem biztos hogy helyes mások lelki tetõzését megosztani a nagyközönséggel, mivel ez kellemetlen az illetõre nézve, akinek lehet, hogy tényleg nem jön be az a bizonyos útvonal vagy veszélyességi fokozat, azáltal nem is biztos, hogy a másik személyben keresendõ a hiba. Egyszer 4 hónapomba telt, mire rájöttem, az akkori barátnõm nem szemét lotyó volt mert elhagyott, hanem egyszerûen nem illettünk össze. Persze ez most egy kicsit túlzás, hiszen nem mondtál semmi rosszat az illetõrõl, de azért lehet, hogy tanulságos.


Nekem 1 évembe telt, mire rájöttem... Tehát Te okosabb vagy mint én.

Valóban nem szabad mindig, mindenkit, mindenhova elkényszeríteni. Viszont azt is tudom, hogy csak úgy lehet fejlõdni, ha az ember néha egy kicsivel többet is bevállal, mint addig. Engem is elvittek olyan helyekre, ahol nem éreztem biztonságban magamat.

Azóta rájöttem arra, hogy tudás és technika függõ a dolog. Na és persze nagyon könnyen leküzdhetõ a probléma, ha a saját oldalad felöl közelítesz.

#804
Vinyisoft

Vinyisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás
Egyetértek. Részemrõl jó volt a csapatos tekerés, csak az olyan rég volt, hogy nem is emlékszem már. Utoljára a felvonuláson tekertem kétlábúval együtt.... ;D ;D

#805
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás
Én azt mondom, hogy egyedül is jó tekerni, de jó többen is. Elég sokszor szoktam egyedül barangolni én is, és nagyon élvezem.
De azt is szeretem, ha többen megyünk együtt. Viszont amikor nagyon sokan vagyunk, az már nem jön be nekem annyira.
Szerintem az a legjobb, mikor max 4-5 olyan ember teker együtt, akik hasonló erõnléti állapotban vannak, és meg is értik egymást, illetve képesek kompromisszumut kötni, és elfogadni a másik véleményét.

#806
Vinyisoft

Vinyisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás
Hi!

Konklúziót azért használtam, mert vitákat szokott követni egy közös nevezõ levonása, s tudtommal ez volna a konklúzió. No de mindegy, lehet hogy nem tudom jól.
Egyébként azt hiszem a Panter-es esetedben van némi tanulság. Éspedig az, hogy nem biztos hogy helyes mások lelki tetõzését megosztani a nagyközönséggel, mivel ez kellemetlen az illetõre nézve, akinek lehet, hogy tényleg nem jön be az a bizonyos útvonal vagy veszélyességi fokozat, azáltal nem is biztos, hogy a másik személyben keresendõ a hiba. Egyszer 4 hónapomba telt, mire rájöttem, az akkori barátnõm nem szemét lotyó volt mert elhagyott, hanem egyszerûen nem illettünk össze. Persze ez most egy kicsit túlzás, hiszen nem mondtál semmi rosszat az illetõrõl, de azért lehet, hogy tanulságos.



#807
vendég__*

vendég__*
  • vendég

link=board=6;threadid=3175;start=150#msg144626 date=1069771953]
...
Azt hiszem, ami legelõször szembeötlött, az a szabadság érzése. Régen ha bringáztam haverokkal mindig õket követtem, valahogy az egész útvonal amolyan konkúzió eredménye volt: arra ne mert sáros, én nem szeretem a sarat, arra meg azért ne mert nincs kijelölt útvonal....


Azt hiszem, hogy itt nem konklúziót, hanem kompromisszumot akartál írni!

Egyébként egyet értek veled, hogy csodálatos dolog, amikor nem kell folyamatosan egyezkedni, vagy elõre lefixálni a tekerés útvonalát. Így valóban szabadabb vagyok. Akkor hagyom abba, amikor akarom. Úgy módosítok útvonalat, ahogy nekem tetszik.

Most éppen eszembe jutott, hogy - valamikor régen - tekertem pl. Panther-ral. Vele kapcsolatban esett meg az alábbi két eset:

Az elsõ eset még a Határ-nyereg után történt. Amikor is ketten mentünk - nem a kéken, nem a sárgán, hanem - a középsõ, névtelen úton. Tudnod kell, hogy ez az út laposan indul, majd a vége egy meredekebb köves részben "tombolja ki" magát. Na ez nem tetszett Panther-nak. Baromi nagy hisztit vágott le. Én meg kiborultam, és otthagytam. Elmentem a fölsõ végében - a kettõs parkolón keresztül - a Szépvölgyi útra a kék csapig. Ott lehûtöttem magamat, majd elindultam vissza érte, mert akkor még nem ismerte a terepet.

A második esetem meg a Dömörkapu - Dobogókõ útvonalon volt. Amikor is elõre lebeszélt útvonalon tekertünk volna, de valamiért nem emlékezett arra, hogy a Fagyoskatona után a kéken "szoktunk" felmenni a csúcsra. Ezért ott kb. 10 percig kellett gyõzködni, hogy ott a legrövidebb, valamint, hogy azt beszéltük meg eredetileg is.

Most csak két esetet mondtam el, de lehetett volna ennél sokkal többet is felsorolni, mivel - régen - nagyon sok emberrel tekertem együtt.

Amióta egyedül megyek nincs ilyen problémám. Boldog vagyok, vidám. Kikapcsol a tekerés, megnyugtat a természet, és nem kell senkivel sem egyezkednem. Mit is mondjak még? Nem tudom.

Talán csak annyit, hogy érdemes egyedül tekerni!

#808
vendég__*

vendég__*
  • vendég

link=board=6;threadid=3175;start=150#msg144626 date=1069771953]
Hi!

...Például nagyon megkedveltem a gellért szálló feletti kiugró kilátót a kereszttel, onnan az egész várost a kezedbe veheted és olyan mint valami matchbox terepasztal. Lehet, hogy nevetséges, de egyszer ki kell próbálni nagyon jó móka...


Sokat gondolkoztam, hogy mit is lehetne szépet, jót - és ami fontos, hogy Lensver kérése is teljesüljön - nem negatívumot írni. Most azért tudok is.

Tehát az a kereszt és a környéke egy sziklakápolna. Tényleg jó hely, de van annál sokkal szebb is.

Mégpedig a HHH csúcsa, a Rekettyés fölött. Az csodálatos. Több okból is. Mégpediglen:
  • A Fenyõgyöngye környékén van a smog határ. Onnantól kezdve más a levegõ illata, íze.
  • A Reki melletti dombról még szebb a terepasztalod.
  • A panoráma este onnan egyszerûen felejthetetlen.

Javaslom ezért, hogy nézd meg! Bármikor, amikor kedved van feltekerni! Elvégre tied is a látvány, érted is világítanak a lámpák, neked is "szemez" a város!
:)

#809
Vinyisoft

Vinyisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás
Hi!

Hogy válaszoljak a kérdéseidre, bizony össze kell szednem az emlékeimet, hisz' jó két hónapja nem ültem a paripámon.
1. Budapest: hát bizony nehéz volt a gyönyörû mecseki környékrõl ideköltözni, meg kellett találnom az olyan helyeket, mint Pécsen, ahova ki lehet vonulni és akármerre nézek, tetszik amit látok. Így lett, hogy még a háborús/56-os emlékeket örzõ házakat is megszerettem a maguk szépségéért. Aztán meg a Duna is egyedülálló, csak nem minden pontján, de ezt ugye mindenki tudja. Például nagyon megkedveltem a gellért szálló feletti kiugró kilátót a kereszttel, onnan az egész várost a kezedbe veheted és olyan mint valami matchbox terepasztal. Lehet, hogy nevetséges, de egyszer ki kell próbálni nagyon jó móka...

2. 3H:
Azt hiszem, ami legelõször szembeötlött, az a szabadság érzése. Régen ha bringáztam haverokkal mindig õket követtem, valahogy az egész útvonal amolyan konkúzió eredménye volt: arra ne mert sáros, én nem szeretem a sarat, arra meg azért ne mert nincs kijelölt útvonal.... Aztán meg eccercsak rájöttem, hogy van nekem is akaraterõm és kiváncsiságomat nem fogom fojton azzal elnyomni, hogy "igazatok van, menjük csak a kilátóba, azt legalább már ismerjük", hanem igenis neki kezdtem vágni az ismeretlennek, néha homlokegyenest bele az erdõbe, persze figyelve azért az alattam elterülõ élõvilágra. Ekkor fedeztem fel olyan saját helyeket, ahova utána rendszeresen visszajártam és ott olyan érzésem volt, mintha egy aprócska pont volnék a természet gyönyörûen összettett és nélkülünk is tökéletes galaxisában, ott ültem a fûben/avarban/fatörzsön és éreztem a szívem dobbanását elvegyülve az erdõ halk neszeivel. Ezért tényleg megéri egyedül nyomni, bár azt hiszem vannak olyan párosok akik nagyon hasonlóak, ezért nem zavarják meg egymást az ilyen felfedezõ utakon.
Apropó szemétszedés! Nagyon jó érzés ha le tudok hozni a hegyekbõl valamit, ami nem oda való, olyan, mintha segítenék egy kicsit jobbá válni a világnak. Egyszer a barátnõmmen kitakarítottuk egy óra alatt a Pécs közeli Herman Ottó tó partvonalát, és amikor vittük a sok összeszedett üveget-csalisdobozt miegymást a konténerekbe, sokan ránkcsodálkoztak, hogy miért csináljuk mindezt. Mi csak annyuit mondtunk, hogy bántja a szemünket a sok szemét. Azt hiszem, ezen sokan elgondolkoztak, amikor láttak minket, tehát ismét valami jót sikerült tennünk!

Uff, én beszéltem. 8)

#810
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ma is tekertem. 14h-tól voltam fent a hegyen, és még arra is futotta, hogy 1 óra szemétszedést is beiktassak. Csodálatos volt a táj. Volt, ahol megint kizöldültek a bokrok (köszönhetõen az enyhe idõnek).

Egészen 17:30-ig tekertem a hegyen. Meseszép, feldobó, frissítõ, ragyogó. Mit is mondjak még? Imádnivalóan csodás a HHH!

:D :D :D

#811
vendég__*

vendég__*
  • vendég

link=board=6;threadid=3175;start=150#msg143840 date=1069429513]
Egyébként csatlakozom az elõttem szóló Mellon kollégához is, bizony az irodaház ablakából dédelgetem én is a Dunán túl magasra nyúló vonulatokat, 17:30-kor egész szeptemberig el tudtam indulni tekerni, de most már egy ideje csak a tavaszra várok.
...


Miért nem próbálsz meg lámpával tekerni?

Nekem van egy fejlámpám, azt mindig viselem. Mindig van a kék övtáskámban hozzá elem. Elõ a telefonzsinórt, és adj neki. Tekerés a szép utakon. Nagyon kellemes, meg csendes a hegy ilyenkor.

#812
vendég__*

vendég__*
  • vendég
  • Meg tudod mondani, hogy mit vettél észre?
  • Nekem még nagyon új ez a magányos - bár inkább egyedüli a jó szó - tekerés. Te mit vettél benne észre?
  • Az a helyzet, hogy ameddig a "barátaimmal" tekertem, addig én nem nagyon figyeltem másokra. Igyekeztem nekik megmutatni azt, amit én észrevettem a természetben. Te mit vettél észre a HHH-n?

Talán kicsit sokat kérdeztem, de remélem nem annyira, hogy ezt piszkálódásnak veszed.

#813
Vinyisoft

Vinyisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás
Egyébként csatlakozom az elõttem szóló Mellon kollégához is, bizony az irodaház ablakából dédelgetem én is a Dunán túl magasra nyúló vonulatokat, 17:30-kor egész szeptemberig el tudtam indulni tekerni, de most már egy ideje csak a tavaszra várok. Sebaj, addig is irány a Dec.6-i Motocross és triál bemutató a BS-ben, az jó lesz adrenalin turbózónak. Én megyek, ma megveszem a jegyemet.

#814
Vinyisoft

Vinyisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás
Szevasz verselõ biker mate!
Én örülök, hogy ilyen kifinomult érzékekkel megáldott emberek írásait olvashatom a kedvenc témámban (mármint a természet). Egyébként lehet, hogy sokszor mentünk el egymás mellett a 3H az idén nyáron, ugyanis én is napi szinten jártam oda magányosan, de nem szomorúan. Szerintem is szép dolog egyedül tekerni, különösen egy olyan környéken, ami olyan változatos, mint a 3h és környéke. A barátok elvesztésérõl meg annyit, hogy idén május óta költöztem pestre, azóta csak a párom és a bájkom a barátom. Ezáltal viszont sok olyan dolgot is észreveszek ebben a Budapestnek nevezett turmixban, amit szerintem ha itt születtem volna, sose látnék.
Éljenek az igazak!

#815
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Talán nem probléma, hogy ide írom azt, hogy tegnap is voltam tekerni! 35 kilcsit mentem a hegyen. Sütötte a hátamat a nap rendesen. Viszont az árnyékos részeken meg - kissé - hideg volt.

Tervezem azt, hogy ma is megyek fel a HHH-ra. Remélem a mostani köd ellenére napközben napsütés és meleg fog majd várni!

#816
vendég__*

vendég__*
  • vendég

...Tudom azt is, hogy ha egyszer úgy érezzük, hogy többen átvertek minket, akkor az embereket úgy általánosságban utálni fogjuk, vagy csak tartózkodni tõlük.
...


Még egyszer átolvastam a leveledet, mert néha el szokta kerülni a figyelmemet egy-egy fontos momentum. Mint most a kiemelt (idézett) rész is. Tévedések elkerülése végett nem utálok senkit sem. Lehet, hogy egy indulatos pillanatomban kicsúszik ilyen szöveg a szájamon, de ezt a pillanatnyi gõz alatt teszem.

Tehát nem utálok senkit sem. Mindössze annyi van, hogy rettenetesen nagyot csalódtam egy embercsoportban. Egyrészt azért, mert pár hangadó nagyon durván nekem esett, mikor összevesztem Panther-ral, másrészt azért, mert a többiek meg egy centit sem léptek a védelmem érdekében. Miközben én mindenemet odaadtam volna értük...

#817
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Viszont had mondjam el azt a felfedezésemet is, hogy a HHH lakott. Azaz vannak vadállatok ott, mégpedig elég sokan.

Amióta egyedül tekerek, nagyon sok õzikével, nyuszival, sünivel, és mókussal találkozom. Ez azért egy pozitív élmény. Igazából nem is gondoltam, hogy mennyi vadállat hajlnadó megmaradni az emberektõl "sújtott", túrista-látványosság hegyen.

#818
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Értem most már a te szempontodat is, és megértem, hogy a te oldaladról nézve valóban nagyon rossz lehetett neked. Tudom azt is, hogy ha egyszer úgy érezzük, hogy többen átvertek minket, akkor az embereket úgy általánosságban utálni fogjuk, vagy csak tartózkodni tõlük. A legtöbb ember igy viselkedik. Nagyon kevés az olyan aki kenyérrel és nem kõvel dob vissza! De azért ismerek ilyeneket is, és hiszem, õk viszik elõre a világot!

Azért remélem, hogy a te haragod is idõvel fellazul és a bizalom csirája felébred szivedben! További szép túrákat.

#819
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Igazad van. Sehogy. Ez egy antagonisztikus ellentmondás.

Tudod, amikor kiborultam - a sok támadás miatt - akkor is elmentem tekerni. Ez a kis kiruccanás a hegyre, nagyon fontos. Abban az esetben, ha ez nem lett volna, én már rég kiborultam volna. Mármint becsavarodtam volna.

Igazad van, amikor arról írsz, hogy most nem mutatok jó példát. Viszont hidd el, hogy tényleg nagyon nagy pofon volt az, amitõl egy 99 %-ban társaságban tekerõ emberbõl egy 100 %-osan magányosan tekerõ ember vált.

Ezért elnézést kérek. Igyekszem majd ezt a részét nem hangsúlyozni. Viszont - egyelõre - nem adom fel ezt a védekezõ elvet.

#820
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hogy akarsz úgy kedvet önteni az emberekbe a bringázáshoz, ha közben olyanokat mondasz nekik, hogy "bocsi, én nem akarok veled cangázni menni?". Ezt számomra igen megdöbbentõ volt olvasni.