Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútisok Bp-n!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2065 hozzászólás a témában

#2021
syncro

syncro

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Boszee!

Szerintem ez a topic pont erre van. Nem gondolom, hogy kellene újat nyitni, mert kb jó ha 10 oútis olvassa ezt a fórumot....

syncro

#2022
syncro

syncro

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Szezonnyitó!

Az idõ napos, de hideg, szeles volt. A verseny hosszú és nehéz. Mármint nekem inkább csak nehéz, mert 45 km-nél kiszakadtam az élbolyból, így a második kör végére kiálltam. Ennek egyébként majdhogynem örülök is, mert addigra majd megfagytam... Áprilisban ilyen idõt...

Egyébként fantasztikus volt a dolog, jó volt nagy mezõnyben menni, nem volt különösebb gecizés, néha a szokásos szélezés befigyelt, de nem veszélyes. Egy kicsit gáz volt amikor az elsõ kör végén a nagyon rossz minõségû útra érve percenként kb. 10 sziszegõ hangot hallva, ami ugye a defekt biztos jele, folyamatosan csorogtak hátra kerékcserére a menõk. Ha nekem itt defektem lett volna, lehet, hogy még most is ott szerelnék...

Na annyit, hogy jó volt, tanulságos volt, hideg volt és fárasztó volt a verseny, de ez már csak egy szezonyitó jellemzõje.

syncro

#2023
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Hello! NA mondjatok már valamit, mi volt Dányban? Tegnap elmentem egy picit tekeregni, 40-50 km-t kellett volna mennem, de csak 30-at mentem 30-as átlaggal, mert nyagyon rossz idõ volt... Ráadásul az útvonalválasztás sem volt a legjobb (Bp-Dunakeszi-Fót-Bp) oda is, vissza is valamiért szembe fújt a szél, ráadásul 50000 autó jött mögülem, gondolom mindenki menekült haza a telekrõl... Ma voltam a Békás-kupa 2. fordulóján, de arról majd csak este írok, mert most le kell lépnem, de jön a beszámoló!

#2024
boszee

boszee

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Szia Syncro!!

Kene nyitni egy kulon topicot az orszagutisoknak, hogy megismerhessuk jobban egymast, mert en peldaul amerre nezek, mindenhol csak montikrol beszelgetni montisok, azert ugye vagyunk itt egyparan orszagutisok is?!

Boszee

#2025
boszee

boszee

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Na akkor majd nezlek szombaton!!!

Boszee

#2026
syncro

syncro

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Szeged Ksc!

A legjobbak!!!
Kék-fehér színû felirat nélküli mez, és sötétkék nadrág. Ezek a csapat színei.

Amúgy akit érdekel, a http://bbbt.fw.hu/ -en ránktalálhat.

Az oldal jelenleg átalakítás alatt áll, így nem minden funkció elérhetõ.........

syncro

#2027
boszee

boszee

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Szia Syncro!!!

en megyek a szezonnyitora Danyba!!!!!:)
milyen egyesuletben tekersz?

boszee

#2028
syncro

syncro

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
chelydra!!!

Megkérdeztem a vázat. Sajnos most nincs, de megigérték, hogy szólnak ha esetleg lesz újabb szállítás....

Majd szólok, ha szólnak, hogy szóltak, hogy.....

syncro


#2029
syncro

syncro

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Hétvégén szezonnyitó!!!!!!

Remélem sokan lesznek ott közületek is. Szombaton, Dányból indul. Állítólag csak igazolással....

Vasárnap Békás kupa. Ott sajna nem leszek ott, mert választás van, és otthon leszek. Hogy lehet erre a napra versenyt szervezni???????? Amatõr szervezeõgárda:)

syncro

#2030
boszee

boszee

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Sziasztok!!!


Valoban idofutam lesz, 15 km!!! nem nagyon tolongatok, hogy erdekelne valakit is a dolog... vagy megis jon valaki?????

boszee

#2031
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Hello! Az idõ tényleg szörnyû volt, reggel bemelegítésként eltekertem a BAH csomópontig (itthonról kb 15 km) 2 fokban, és már akkor nagyon fújt a szél. Amúgy nagyon szép tiszta idõ lett volna, csak a szél ne fújt volna... Több, mint egy órával a rajt elõtt odaértünk, akkor még csak páran lézengtek, de folyamatosan jöttek az emberek, a rajtra szerintem összejött kb 120-130 ember. Csapatok közül ott volt a Postás, Fradiból páran, akkor a kanizsaiaktól is láttunk valakit, + az amatõrcsapatok közül a Filutás, Szerpentin, többet nem nagyon jegyeztem meg, a Biondo-ból asszem 5-en voltunk ott. Rajt után az eleje nagyon meghúzta, sajnos nem igazán tudtam tartani a tempót velük, ráadásul nagyon megfájdult a fejem valamitõl. Elég rosszul éreztem magam, és leszakadtam, meg kellett állnom, hogy levegyem magamról a fejkendõt a sisak alól, mert úgy éreztem, kell a hûtés a fejemnek. Közben szinte mindenki lehagyott.... Elkezdtem felzárkózni, nemsokára az erõm is visszatért, visszaelõztem embereket, de nagyon nehéz volt egyedül menni, pont az emelkedõn fújt szembe a szél, lefelé jövet meg oldalról, alig tudtam megtartani a kormányt. A verseny utolsó két körében egyébként hóvihar növelte az izgalmakat... Lenn a parton volt hátszél, ami viszonylag sík terep, egyedül 44-el tudtam jönni rajta, de a peloton szerintem biztos 50 felett nyomta. Kb féltávnál lekörözött az eleje. ( Ja, ez egy kb 12 km-es kör volt Tihany körül) Pont a rajt környékén jártam ,úgyhogy úgy döntöttem, inkább nem szenvedek tovább, kiállok. Visszamentem az iskolához, beszélgettem a többi kiesõvel, annyi hasznunk volt, hogy elsõként ehettünk-ihattunk :-)
Egyszóval kiderült, hogy nagyon edzetlen vagyok még, többet kéne tekerni... Azt viszont nem értem, hogy a profik miért ide jönnek versenyezni., teljesen elveszik az ember kedvét. Amatõröknek esélyük nincs arra, hogy évi 25-30000 km-t lenyomjanak, nem gyúrják õket újjá másnapra, nem ehetnek annyi táplálékkiegészítõt, amennyit akarnak, stb. Végülis mindegy, én úgyis csak addig csinálom, amíg jól érzem magam.
Volt viszont egy érdekesség, Attila verseny közben szóba elegyedett egy emberrel, akit láttunk, hogy biciklivel érkezett Tihanyba. Azt mondta, hogy 270 km-rõl jött, egész éjszaka tekert. (Majd lenyomta ezt a versenyt, kb 80 km, de az utolsó körben úgy ellépett, mint aki most ébredt!) Hazafelé jövet láttuk, amint teker egy katonai hátizsákkal a hátán hazafelé a hóviharban... Szerintetek ezt el lehet hinni? Mondjuk elég furcsa, aszkéta kinézetõ fazon volt.
Ma délután asszem eltekerek Visegrád felé, lezártás a 11-es utat, mert kiáradt a Duna Dömösnél, azt meg akarom nézni, és a Kisorosziba vezetõ utat is (ott vot az idõfutam márciusban). A héten beszélek Mártival is, hétvégén biztosan mennek edzeni, megkérdezem tõle, hogy mikor és hova, mehetnénk velük. Ha több infom lesz errõl, írok, sziasztok!

#2032
syncro

syncro

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Chelydra!

Milyen volt a Tihanyban?

Kik voltak ott? Egyesületek közül? Az idõjárás nem igazán kedvezett, azt hiszem. Élménybeszámolót akarunk!!!!!!!

syncro

#2033
syncro

syncro

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Boszee!

Pápán idõfutam lesz a hétvégén, ugye?

syncro

#2034
budaybela

budaybela

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
Üdv mindenkinek! Örülök, hogy rátok találtam, mivel nagyon nehéz edzõpartnerekre találni igy hobby szinten.Annyi minden nehezíti: lakhely, idõ, tempó, stb. . Én újpalotán lakom (XV. ker.) a város szélén, a Régi Fóti út elején. A Fót-Veresegyház-Szada-Mogyoród-Gödöllõ-Zsámbok-Dány-Isaszeg-Nagytarcsa útvonalon szoktam leginkább menni akkora körön kombinálva ezeket a településeket amennyi idõm éppen van.Hosszabbakat pénteken, szombaton és vasárnap (60~100 km), rövidebb-lendületesebbeket (1 óra) kedd, szerda, csütörtök esténként sötétedésig.Ezt a pályát azért ajánlom mindenkinek, mert igen csak dimbes-dombos, és az ilyen helyen edzés nagyon hasznos. Erre a saját hiányosságaimból kellett rájönnöm, ugyan is amikor komolyabb kerékpáros múlttal rendelkezõ (netán versenyzõ) bringásokkal mentem, akkor leginkább az volt a különbség, hogy míg síkon úgy ahogy tudtam tartani a tempót, addik a domborzat már igen enyhe változásainál is nagyon lemaradtam. Úgy, hogy rá kellett, hogy jöjjek arra, hogy viszonyla sík terepen a világból is kitekerhetek, ennek a játéknak az igazi lényege az emelkedõkben van, amit én amatõr kerékpárosként ezidáig hanyagoltam. Amúgy a gödöllõi dombság természetileg is nagyon szép és viszonylag sok országutist is szoktam látni arra. Ha már unom a banánt akkor még szoktam menni a Vác-Szob útvonalon, vagy néha Dobogókõ-Esztergom-Dorog és a 10-es úton vissza. Én a triatlonhoz edzek így, amatõrként ebbe a sportban versenyzünk elég komolyan. A tempóm egy jó erõs amatõr tempó: síkon 30 felett az átlag. Ezentúl olvaslak titeket és ha idõm engedi csatlakozom hozzátok, vagy ha közületek van valaki az én útvonalamra akkor írjon, vagy hívjon: 06 30 9777360 vagy a munkahelyi 3017751

#2035
boszee

boszee

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Sziasztok!!!


Marc. 30-an Papara jon kozuletek valaki versenyezni?? csak mert a csapatom szervezi es en biztos ott leszek!! Aki jon, lecci irjon nekem privibe!!!

Boszee

#2036
syncro

syncro

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Chelydra!

Nem tudtam beszelni na tulajjal, de husvetra megyek megint haza, es akkor megtudom biztosan, hogy van-e vaz.

Irigyellek a Tihany kupa miatt, mentem volna, de sajna melo.

Legkozelebb mennek en is Martiekkal, ha nem gond, majd egyeztetunk, mikor mentek, es beszallok....

A minel jobb idore, meg a jo versenyekre varva: syncro

#2037
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Hello! A mostani hétvége nekem sem jó, mert szombaton megyek a Tihany-kupára, vasárnap pedig a Sport kiállításra szeretnék eljutni  :)
A múlt hétvégém elég zsúfolt volt, pénteken Mártáékkal edzettem, mentünk egy 100 km-es kört, szombaton pedig kinéztünk a Börzsöny-körre, kicsit rossz volt az idõ, a szervezés még rosszabb, végül nem is neveztünk be, csak úgy körbementünk, így 165 km lett a vége. Vasárnap már csak pihentem, meg most is, sajnos elég rossz az idõ... Ápr. 7-ig mindenképp fel akarok menni még a Pap-rétre, le akarom mérni, mennyi idõ alatt tudok megtenni egy kört kb.
off
A jókívánságokat átadom, bár valószínû, hogy én is csak jövõ héten találkozom velük.
Kész van már a bringád?
Volt még abból a 6000 Ft-os vázból?
on

#2038
syncro

syncro

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Chelydra!

Sajnos munkaügyi elfoglaltságok miatt nem tudok menni a hétvégére tervezett közös edzésre. Egy kiállításon veszen részt:(

Amúgy ha van kedvetek, akkor a Millenáris parkban lesz a dolog, és info róla a következõ helyen van: www.ikb.hu/imh/ (bocsesz, ez nem kerékpáros témájú sajna...)

Na majd legközelebb. Üdvözlöm Balázst és Tibit is. Jó bringázást:)

syncro

#2039
syncro

syncro

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Megvan!

Sajnos a pécsi Melittára még mindig nem jelentkezett senki. Nagyon utálnám, ha vonattal kellene feljönnöm, mer az nagyon drága lenne.
UGYAN AKARJON MÁR VALAKI PÉCSRE MENNI 17-ÉN!!!!!!!!

syncro

#2040
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Teljesítménytúrához lenne kedvetek? Ezt most találtam az index fórumán. (gombfoci tette fel)

III. BÖRZSÖNY-KÖR - Teljesítménytúra


Mikor: 2002. Március 16. (szombat) 9.00 óra
Hol: Börzsöny
Mennyi: 120 km, 1200m szint, szintidõ: 9 óra; 800 Forint
Rajt: Vác, strand,
Útvonal: Vác – Rád – Penc – Õsagárd – Nõtincs – Nógrád – Diósjenõ – Királyháza – Kemence – Vámosmikola – Szob – Márianosztra – Kóspallag – Kismaros – Vác.
Térkép: Cserhát, Börzsöny túristatérképe
Országúti és mtb biciklivel is tekerhetõ.
Rendezõ: Zöldgömb Sport Klub – Ujj Zoltán
www.extra.hu/zoldgomb - 30/201-6765 vagy ujj.zoltan@freemail.hu

ui.:Syncro! Küldtem levelet!