Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútisok Bp-n!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2065 hozzászólás a témában

#1
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Ha az idõfutamra gondolsz és a két lakott terület tábla közti rész érdekel, akkor ilyen 1-2 méteres dombocskák vannak, de inkább sík. Ami gondot szokott okozni az az erõs szél nem a dombok...


jaja, arra gondoltam, csak burkoltan, mert a megmozdulásban nem találtam megfelelõ topikot :)

#2
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Ha az idõfutamra gondolsz és a két lakott terület tábla közti rész érdekel, akkor ilyen 1-2 méteres dombocskák vannak, de inkább sík. Ami gondot szokott okozni az az erõs szél nem a dombok...


#3
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Bár nem Pest, de annak környéke...
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy milyen a terep tanitótfalu és kisoroszi között???
teljesen sík, vagy azért van benne legalább 1-2m?

maximum annyi...kb ilyen talajegyenetlenségek....:)
legnagobb emelkedõ a híd púpja -- már ha tahitfalunak a parti részét is gondoltad-
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Bár nem Pest, de annak környéke...
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy milyen a terep tanitótfalu és kisoroszi között???
teljesen sík, vagy azért van benne legalább 1-2m?

#5
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

csakhogy ne keverjük + a kollégákat, Dunakeszi :)


Bakker, titeket nem lehet átverni, pedig én mindent megpróbáltam :D
Ausztria, Kenguruk földje!

#6
Kboy

Kboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 308 hozzászólás

csakhogy ne keverjük + a kollégákat, Dunakeszi :)

Én is csak néztem,hogy mirõl van szó :)

#7
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Én is szoktam errefelé tekerni, de hidd el, a 2-es Dunaújváros után tényleg jó. .


csakhogy ne keverjük + a kollégákat, Dunakeszi :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#8
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

Hát azért kösz srácok. A kettes utat ismerem vácig (sõt tovább is) de azt inkább elkerülöm a forgalom miatt. :)...


Én is szoktam errefelé tekerni, de hidd el, a 2-es Dunaújváros után tényleg jó. Istenes a minõsége, és sokat nem oszt-szoroz a forgalom, mert olyan széles a padka, hogy ha nem vált sávot a téged elõzõ, akkor is bõven van oldaltáv. Most télen, borúsabb hétvégéken a Börzsöny felé induló autós kirándulók (szándékosan nem túristákról beszélek) hiányosnak, teherforgalom nincs, a maradék meg elhanyagolható. Az egyik legkissebb forgalmú, legjobb minõségû út. Kápmegyerrõl én az Auchan felé szoktam menni, az új ipartelep felõl szoktam jönni, az az Auchan melletti alagúton megy át a vasút alatt, így forgalomban kb 2-300 métert kell csak mennem, utánna az áruházakat kerülõ úton megint nincs senki.
Ausztria, Kenguruk földje!

#9
szmörre

szmörre

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás

üdv !

Kicsit beleolvastam a fórum végébe és szeretnék tanácsot kérni kinek van jó 5lete olyan BP-hez közeli útvonalra ahol lehet alapállóképességi edzéseket csinálni. Vmi jó sík terep kéne kevés 20 tonnással, ahol jó széles az út nincs kátyu és könnyû eljutni a belvárosból. Mondjuk ilyen ideális terep nincsen de ami erre hajaz :-]


Szia(sztok),

Én is beleolvasgattam a témába és valóban elég nehéz Bp környékén olyan helyet találni, ahol az ember élvezheti is a kerekezést.
Az én célom is az alapállóképesség megörzése. Sziegszentmiklóson lakom, ezért kicsit könnyebb a dolgom. gyakori útvonalam a Miklós-Tököl-Ráckeve-Bugyi-Taksony-Szigetszentmiklós. Ez kb 80 km. a Bugyi és Taksony közötti szakasz már kevésbé élvezhetõ a sok sóderszállító kamion miatt.
Sok esetben biciklit felteszem az autó tetejére és a következõ 60-80 km-es túrákra vállalkozom.
Pilisben pl: Szentendre-Visegrád-Pilisszentlászló-Szentendre
Gerecse: Zsámbék-Tarján-Süttõ-Nyergesújfalu-Bajna-Zsámbék.
Ez utóbbi szinte teljesen autómentes, gyönyörû táj és jó kis emelkedõk.

Szóval én benne vagyok a közös tekerésekben, beszéljünk még róla...
Légy mindig alázatos és becsüld a nyarat!
Forzza Basso!

#10
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
carbon: szerintem inkább szoktasd magad a 2-es út szintû dolgokhoz, mert még ez a legkibírhatóbb út a forgalom/minõség szempontjaiból. A kis, településen belüli utakkal csak az a gond, hogy lehet rajta bóklászni, de edzeni nem nagyon. Inkább az idõpont választással lehet csökkenteni a veszélyeket, pld. hétfõ és péntek délután-este kerülendõ (+ néha szombat délelõtt), vagy általában hétköznap kb. 1/25-6 között Bp. és 20-30 km-es környéke (vagyis 4- 1/2 5 elõtt kell elindulni edzeni a városból).

#11
carbon

carbon

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Hát azért kösz srácok. A kettes utat ismerem vácig (sõt tovább is) de azt inkább elkerülöm a forgalom miatt. Esetleg a káposztásmegyeri körnek nem tudjátok a pontos utvonalát? Azt hiszem az még valamelyik bikemagban is benne volt.
A magyar utakrol meg annyit hogy, ez van ezt kell szeretni...sajnos. De legalább ha az ember majd odakerül egy Párizs-Roubaix-ra nem lesz szokatlan :)...

#12
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Hm, azt hiszem az olyan jelzõket a magyar utakra, mint: jó minõségû, széles, kis forgalmú lehet törölni, mert ha van is ilyen, rendkívül kis terüeltre áll. Pest környékén is rendkívül kevés pld. a széles út (2-es, 3-es, 4-es, 5-ös), és ezek fõközlekedésiek, ahol minden megy, de a kis utakon is mennek pld. teherkamionok, ld. a fóti út. Át tudom érezni Voti ellenszenvét, mert pld. ezen az úton egészen Csomádig edzeni nem nagyon, csak ügyességi, stressz-túrát leeht abszolválni: általában foylamatos a kocsisor, szûk az út és a széle tele kátyúval...

#13
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Pár hsz-al lejjebb már írtam:
Pl. 2-es út Vác oda vissza, az elsõ körforgalom a visszafordító. Ez így fótról nekem 40km. Elég széles, jó minõségû az út. A többi környékbeli utat gyûlölöm, mert keskeny és forgalmas (el is ütöttek egyszer emiatt).


#14
carbon

carbon

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!
Ha már igy belejöttetek, nekem is tudnátok segíteni "edzõkör-ügyben"?
Én a Dunakeszi-Kápmegyer-Fót-Mogyoród térségben keresek jo minõségû köröket. Olyan 35-45km közti távokat d.u. edzés céljábol.
Elõre is kösz!

#15
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Tökölt akartam írni. Nem kell néznem a térképet, sokszor tekertem már arra, csak összefolynak a falunevek... A gátat már egyébként kezdik felfedezni sajna, egyre többen vannak, amikor még a régi rendkívül rossz útburkolatú volt elszoktak tõle az autósok, míg végig mentem rajta 1-2-vel találkoztam, most már 10-12 a ráta, persze ez még mindig nagyon jó.

#16
(has)Pókember

(has)Pókember

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 486 hozzászólás

Naigen a Csepeli kanyar elég sík csak ott gondolom lámpaseregen keresztül kell küszködnöm magam a Rákóczin. Ilyen a Dunaharaszti felé vezetõ Soroksári is nekem az meg pont itt van közel. Ezeken lehet tekerni de széttöredezik a bringázás sok megállástól. Edzésnek nemtúl jó.
A szombati millenárist sztem kipróbálom valamikor ha nem lesz hó.


Nincs lámpasereg: kalandvágytól függõen a Szabadkikötõ út végénél rögtön el lehet menni jobbra (itt kátyús út és kóbor kutyák hada várja a turistát - szerencsére az utóbbiak lusták, általában csak ugatnak), vagy egyenesen továbbmenve a harmadik vagy negyedik lámpánál érdemes elmenni jobbra, a Hév mellé, innentõl gyakorlatilag lámpátlan (nem teljesen, de hosszú zöldek vannak, innentõl megállás nélkül lehet menni). Az a jó, hogy pont a jobboldali becsatlakozó utak nagyon ritkák, ezért érdemes ebbe az irányba menni, és nem visszafele (a budai oldalon ugyanez - a Budafoki úton befelé szuperül lehet haladni, kifelé már nem olyan jó).
A Soroksári út nekem nem tetszik, se kifelé, se befelé.

pcycle: Taksony szerintem nem a Csepel szigeten van... :-) Ha megnézed a térképet, akkor látszik, hogy Tökölig kell eljutni valahogy (itt még lehet nagy forgalom, pl. Szigethalomnál a híd miatt), innen viszont lefelé szinte meditálni is lehet, annyira kihalt a gát (Tököl - Szigetújfalu - Ráckeve útvonalon, a másik oldal azért forgalmasabb).

#17
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Voti: szerintem neked is jó lesz ez az itinirer, van egy másik változat is, ami szinte csak kis mellékutcákon megy, ez valamivel bonyolultabb és rosszabbak az utak.
A Csepeli sziget tényleg nagyon jó kerékpározás szempontjából, viszonylag kis forgalom, tûrhetõ minõségû utak, de: ez csak a Taksony-Ráckeve közötti részre érvényes, mert Csepeltõl egészen Taksonyig nagyon forgalmas és helyenként elég rossz az út (Dunaharaszti és Taksony között kriminális), hasonlóan pocsék az út Ráckeve után ameddig út van a Duna-töltésig.
2-es út: remélem meg fogják újítani a 2-es út elejét a várostábláig, mert már teljesen kikoptatják a hídépítés miatt (mondjuk már elõtte is eléggé le volt amortizálva). Ha fizetõs lesz a 2/A, az komolyan veszélyeztetni fogja a 2-esen való bicajozást.

#18
Ba'lesZ

Ba'lesZ

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
Naigen a Csepeli kanyar elég sík csak ott gondolom lámpaseregen keresztül kell küszködnöm magam a Rákóczin. Ilyen a Dunaharaszti felé vezetõ Soroksári is nekem az meg pont itt van közel. Ezeken lehet tekerni de széttöredezik a bringázás sok megállástól. Edzésnek nemtúl jó.
A szombati millenárist sztem kipróbálom valamikor ha nem lesz hó.
"...never giving up never saying no
just go, go, never stop and never think..."

#19
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Na ezt holnap kipróbálom pcycle!

Még sík terep: minden szombaton nyílt nap a millin 10-13-ig.

Ja és még eszembe jutott: szombat, vasárnap Mártiék a Biondotól mennek közösen tekerni Vác felé. Így is viszonylag biztonságosan el tudod hagyni a várost, csak odáig kell kijutnod.


#20
(has)Pókember

(has)Pókember

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 486 hozzászólás
Sík terep -> goto Csepel.
A legkisebb kör, amit menni érdemes, az a Szabadkikötõ -> Rákóczi -> M0 híd -> Budafok (Duna mentén), nettó 30km, és szinte végig jó minõségû út (most már, hogy megcsinálták a Rákóczit). Annyi a trükk, hogy a csúcsforgalom után (kb. este 8 után) érdemes menni, este 10-kor például szenzációsan jó, nincs egy lélek sem az utakon arrafelé :-)
Persze ez a 30km elég kevés, ezért érdemes felfedezni a szigetet, jó kis kombós útvonalakat lehet találni, például ha nem a jobb, hanem a bal oldalon mégy (Szigetszentmiklós felé) az kapásból plusz 10km, ha elmégy mondjuk Tökölig, és ott fordulsz vissza, az plusz 20, ha átmész Pestre az M0-s hídon, és visszajössz a Gubacsin, az plusz 30... Ráckevére le és vissza akár egy százas is összejöhet (csak kicsit unalmas a gát). És ha bármi gond van (pl baleset), és nincs telefonos segítséged, felülsz a HÉVre, és visszajössz gond nélkül.
Én mostanában nem sokat járok arra, mert átszoktam a dél-budai dombokra, de ha mégis, akkor 23-as virsligumis, acélvillás fikszivel megyek, persze van egy-két kellemetlenebb rész (kell az, nehogy elaludjon az ember), de általában nagyon jól tekerhetõ országútival.