Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútisok Bp-n!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2065 hozzászólás a témában

#21
Ba'lesZ

Ba'lesZ

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
Köszi az infóhegyet, ki fogom próbálni az utat. Persze pont most jön a téli idõ, hogy jól szétmarja a bringát....
"...never giving up never saying no
just go, go, never stop and never think..."

#22
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A TAtai út nem jó, mert: nagy a forgalom rajta, szûk és elég rossz minõségû is, a mellette futó "kerékpársáv" valójában egy szûk járda, tele autókijáróval, ill. rajta parkoló kocsikkal. Szóval a Tatai elsõ keresztutcáján le kell kanyarodni balra és a második, nagyobb úton (azt hiszem Reitter) végigmenni (vasútig). Ez széles, tkp. kétsávos és nagyon jó minõségû, a külsõ sávban nem mennek, mert félig beparkolt, viszont egy kerós simán elfér, aztán a mellékutcákból nem hajtanak eléd bátran, mert van fedõforgalom.

#23
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Ezt az utat amit lejjebb leírtam van, hogy heti 2-3szor is meg kell tennem oda vissza. Próbáltam más utakat is, ez a legrövidebb és a leggyorsabb. Nézd meg térképen is pl. www.terkepbank.hu a Tatai talán az egyik legjobb szakasza az útnak, alig van keresztutca (talán csak 1), de van rajta kerékpárút is az is tûrhetõ. Ezen az útvonalon végig jól lehet haladni, ma pl. nettó 25,6km/h nyomtam Fót-Bp XI Budafoki-Galváni sarok-Fót útvonalon montival. Az egész út 2,5 óra volt kb 15 perc vásárlással. Az Auchant a vasút túloldalán kerülöm a Dunakeszi úton, itt max 1km-t kell az úton menni Dkeszi alsóig onnan Dkesziig egész jó kerékpárút van. Keszin meg a lámpánál mész egy balost, a vasúti híd után egy jobbost a mellékutcákba és pár száz méter után a 2-esen vagy.
Vác után érdemes a régi 12-es nyomvonalán balra letérni a kerékpárútra mert oútival is jól járható, a 12-es meg Verõcéig keskeny és forgalmas. Ezt úgy találod meg, hogy elhagyod a Vác vége táblát, jön egy kisebb emelkedõ, majd az enyhe jobbkanyar után lesz egy balra kanyarodó sáv (asszem semmi sincs kiírva), na ott menj balra! Az alagút után jön egy nagy lejtõ, annak a végén vigyázz, mert van egy életveszélyes híd. Kb 45 fokos az oldala, sajnos ott már halálos baleset is volt. Fékezz idõben!
Verõcétõl Szobig én a 12-esen szoktam menni (igaz tilos), mert nem túl jó a bringaút.

Nekem a Fót-Szob-Fót kb 100km és végig sík. Jó tekerést!


#24
Ba'lesZ

Ba'lesZ

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
Voti ez érdekesen hangzik, egyszer elmennék mert Észak Pest felé még kevésszer voltam. A gond csak az elején van hogy ki tudjak bumlizni a városból. A Tatai úttól lehet szépen haladni minimális megállásokkal ? Az Auchant jobbról vagy balról kerülöd ? Lényeg az lenne hogy szép folyamatos haladást lehessen produkálni.

Nekem csak 1 bringám van így ha sózás meg nyálkás az idõ akkor marad a görgõ
"...never giving up never saying no
just go, go, never stop and never think..."

#25
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Én a 2-es úton járok Vácig, onnan a 12-esen akár szobig is lehet menni (helyenként a kerékpárút is egész jó). Végig sík, ha kell egy kis emelkedõ Kismarostól fel lehet menni Királyrétig, onnan még van egy kis erdõgazdasági aszfaltos út vagy komppal akár Dobogókõ is. A teherautók a 2/a-n mennek, de gondolom, ha fizetõs lesz áprilistól ez megváltozik :(. Az út jó széles, kevés a kátyú. Hát a belvárosból oútival nem tudom mennyire könnyû kijutni, én montival járok be Pestre úgy szinte végig van bringaút (Andrássy, Vágány u, Dévényi u, Tatai út, Berlini út, Istvántelki u, Szilágyi u, Töltés u, Alag u, Harsányi Kálmán u, 5m földút, Dunakeszi út, és már Dunakeszin is vagy).

Ha tetszik mehetünk néha együtt is, de az oútimat csak szép idõben hozom ki ha nincs só az utakon.


#26
Ba'lesZ

Ba'lesZ

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
üdv !

Kicsit beleolvastam a fórum végébe és szeretnék tanácsot kérni kinek van jó 5lete olyan BP-hez közeli útvonalra ahol lehet alapállóképességi edzéseket csinálni. Vmi jó sík terep kéne kevés 20 tonnással, ahol jó széles az út nincs kátyu és könnyû eljutni a belvárosból. Mondjuk ilyen ideális terep nincsen de ami erre hajaz :-]
"...never giving up never saying no
just go, go, never stop and never think..."

#27
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
na.
mára 100km-t tûztem ki.
ebbõl 72 km lett.

Elmentem a Biatorbágy- etyek és tovább úton...
hát basszus..
behaltam arrafelé akkora szél volt....
felörlõdtem, és gondoltam nekem ennyi elég..visszafordultam..
de szép kis dombocskák vannnak arrafelé.
találkoztam külön 2 országutissal.
és egy országutis lánnyal Etyek után!! :) huh heyes volt, csak épp a barátyával tekert...:( de vidám társaságnak néztek ki.

Az egyik országutis amúgy TREK bringával volt Discovery mezben.....
nem forumtárs véletlenül???

#28
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Henger nagyon jó ritmusérzékkel (és megérzéssel) vette át a szót. Õ nyomja télen is, ellentétben velem, aki nem. (helyette más, évszakhoz valamivel adekvátabb sport). De ha a klímaváltozás ilyen tempóban folyik, lehet, megfordul a dolog, nyáron nem fogok tekerni (azért ca. 45C is elég furcsa lesz) és télen igen.

#29
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
Henger:
beleugattál? :) Figyu vasárnap nem jössz el egy 80km-es távra országúton?
(ha nem esik és nem leszs iszonyú hideg)
Erre a Biatorbágy Bicske dologra gondoltam...
Ha nincs országutid, van egy "felesleges" ami yó méretre kb neked.
de ha montival yössz az is yó, nem szándékozom komoly átlagot menni.

A Kollégium elött találkozhatnánk...

#30
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

pcycle:
Akartamis kérdezni hog yegy tisztes amatõr szinthez milyen távokat mentek januári felkészülésben??
neked hogy néz ki ez a heted ?


Csak hogy beleugassak: kb. 10-12 óra + kondi. Ebben bringa, görgõ, futás vegyesen. Plusz, ha van még egy hosszú futós telj. túra, azzal lehet akár 18-20 óra is. Hetente, de ez márciusig növekedni fog.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#31
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Voti: neked még ez sem elég meleg januárban? 10-12C télen aztán áprilisban meg minuszok, hogy lefagyjon minden. Ejnye, oúti egoizmus...

Bocs lehet, hogy rosszul fogalmaztam! A lényeg az akart lenni, hogy ez a tök jó idõ szépen kitarthatna tavaszig, aztán majd tavasszal elkezdhetne szépen melegedni :). Nem elégedetlenkedve írtam, épp ellenkezõleg ;). Nagyon kellemeseket tekerek mostanában, idén már 400km felett járok.


#32
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
pcycle:
Igen köszi. Ja nyílván nagy szél, elvégre a neve is Zsámbéki medence. Földrajzosként sejtettem a szélcsatornát....nem volt kellemes...

Most vasárnap kipróbálom a Biatorbágy Bicske dolgot...
Ha 40 km egy kör akkor 80km -es napom leszs mert Biatorbágyig kb 20 km az út. Az már jó.
Akartamis kérdezni hog yegy tisztes amatõr szinthez milyen távokat mentek januári felkészülésben??
neked hogy néz ki ez a heted ?
pl. ilyenkor is beleraksz emelkedõs heyeket a távba, vagy próbálsz minnél síkabb terepen tekerni?

Én csak a montihoz edzek, nem kaarok o.utizni versenyen

#33
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Voti: neked még ez sem elég meleg januárban? 10-12C télen aztán áprilisban meg minuszok, hogy lefagyjon minden. Ejnye, oúti egoizmus...
Yobo: én mondtam, hogy szeles terep, ezen a környéken szinte mindig fúj a szél, nemcsak azért mert nincs sok fa, hanem mert ez a terüelt medence a Budai-hg. és a kezdõdõ gerecsei dombok között.
A régi százasról: szerintem egyáltalán nem rossz ez az út (hazai viszonylatban), mivel nem járják teherautók, megkopva persze megvan, de az 1-es fõút sokkal jobban, a szélen nagyon ráz, szinte makadám. Kátyút alig láttam ezen a kis úton, legalábbis még októberben is.

#34
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Itthon szép szárazak voltak az utak úgyhogy elõszedtem az oútit, de megbántam. Vác felett iszonyat sár volt. Amúgy csak fél kettõ felé tudtam indulni, ezért a Királyrét már nem jött össze, egy Fót-Szokolya-Fót viszont igen. Az uccsó 3km-en hátszelem volt, a többin vagy szembe vagy oldalszembe végig :). Én viszonylag sok bringással találkoztam, azon a pár km-en amit a bringaúton mentem meg olyan sokkal, hogy el is menekültem onnan :). Ez az idõ maradhatna tavaszig, aztán kezdhetne melegedni!


#35
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
En csak Szentendrere mentem ki. A 11-es ut 25-os kmnel jott szembe a fradis csapat. Meg felneztem a Skanzenhez, aztan haza. Del fele a Naptol nem lattasm semmit, annyira tukrozodott a vizes ut. 10kor indultam, szepen neztem ki mikor hazaertem.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#36
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
Ma mentem egy ilyet egyedül:
92 km Bp-Budaörs-B.keszi-Páty-Zsámbék-Perbál-Tinnye-Perbál-Budajenõ-Budakeszi-B.örs- Bp. 3h30min.

Nagyonnagy a szél páty és Zsámbék térséágében...
mivel a szántóföld miatt nincsenek fák....
ott kb. 22km/h ha tudtam menni odafelé szembeszélben.

2 solo bringással találkoztam összvissz plussz egy duo jött velem szembe Telkinél....
Nem sokan mászkáltok arrafelé úgylátom....

#37
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
aha köszi.
ma nem mertem elindulni mert esõnek néz ki a dolog arra.....

de a Biatorbágy-Bicske-Tatabánya szimpi..nayo lehet konkrétan nem megyek el Tbányáig......
igen tényleg régi az 1-esen az aszfalt, d elegalább széles az út és ki tudnak kerülni a dögök....

#38
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
Annyit had tegyek hozzá, h. az az út, ami párhuzamosan megy az egyes úttal és keresztezi egy párszor azt, az országútival elég nehezen tekerhetõ, sõt, az egyes út is, nem kátyús, csak az aszfalt régi rajta és nem olyan sima((ha autóval mész rajta, jóval jobban bejön az út zaja Bicske és Törökbálink között, mint máshol)), mint mondjuk Rynart környékén ((leszámítva a kb. 5 méterenként levõ keresztirányú repedéseket)).
Tekertem montival (slickgumikkal) az 1essel párhuzamos úton, forgalom nincs rajta, de néhány km után inkább kimentem az 1esre, bár ott sem volt jobb...
aki nem hiszi járjon utána ;)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#39
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Igazán nyugis tekeréshez ki kell menned az agglomerátumból, vagyis, míg át nem érsz Budakeszire, vagy Biatorbágyra mindenképpen forgalmas utakon tekersz. Sajna arra (sincs) túl sok út az autósok elkerülésére.
Budakeszire csak az általad is írt úton tudsz átmenni, más normális alternatíva nincs, azután a Pátyi kört gondolom ismered: Bkeszi -Páty-Zsámbék-Tök-Perbál-Budajenõ-Bkeszi, ez olyan szûk 40 km, végig dombos és szeles terep, Zsámbék és Perbál között elég rendesen van teherautóforgalom, mert menekülõ út. Aztán ennek egy hosszabb változata: PErbál-Tinnye-Piliscsaba - 10-es út - Pilisvörösvár - Óuda. Ennek a hátránya, hogy viszafelé egész Budán át kell robognod, a 10-es út kb. 9-15 óra között tûrhetõ forgalmú, egyébként általános a dugó.
Biatorbágyig a 1-es elég forgalmas, aztán viszont alig vannak: Biatorbágyi körforgalomban le kell menni a város felé, aztán a végén kezdõdik egy kör: a régi 100-as, amin szinte nincs forgalom, kétszer keresztezi az 1-est majd beér Bicskére, itt a városon át kijutsz a fehérvári útra, majd balra fordulsz, kb. 2. falu környékén az etyekire kell lefordulni, ami végül visszavisz Biatorbágyra. Ez is olyan 40 km körüli kör és dombos, Biatorbágy-Bicske között kisebbek, az etyeki részen komoly emelkedõk. Aztán van persze Zsámbékon át a GErecse...

#40
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
Na, éledyen ez a Topic !!!

Hétköznapokra keresek edzõtársakat, akik kb 10.00-15.00 óra közt is ráérnek, és lehetõleg Budaiak.
Én a Budaörsi út mellõl mennék mindig Budaörsön át vagy Tatabánya irányba és vissza, vagy Páty-Zsámbék....

Saynos nemrég kezdtem el arra országutizni, ugyhogy mondanátok egy yó kört ami kb. 50-80km Budaörsi induló és végálomással?

Budaörs és Budakeszi közt elég keskeny az út+nagy forgalom..
Tatabánya felé türhetõen széles az út és relativ nagy a forgalom (az autópálya gondolom elveszi).
Valami ötlet merre lehetne nyugisan tekerni a környéken?