Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ne legyen több haláleset - Felvonulás: 2006. május 13. 11:00

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1663 hozzászólás a témában

#41
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Háát, elég lassú a reakció.. :D (Jó, tudom, most jött fel a téma..)

De nem emlékszek, hogy ennek köze lett volna bármilyen konkrét balesethez. Az indexben igazad lehet, bár fogalmam sincs, hogy a hõingadozása mekkora egy izzószálnak, egy ciklus alatt. Akár olvadhat két pilux között is. Nem értek én ehhez ennyire és a mûsor is volt vagy 10 éve.. :)

#42
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
az adott esteben egy parkolo autorol volt szo (ifa)
es azt vizsgaltak mukodott-e a park feny.

/vmi nagy fejes karambolja volt talan, de az mar nem bizti/


indexnel kabd el azt a pillanatot amikor epp izzik a szal...

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#43
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Sajnos nem tudom, de régebben volt egy mûsor, ami ilyenekrõl szólt. Nem-nem a helyszínelõk.. :)
Ott egy autó tört egy másikat és a kérdés az index lámpát használta-e az illetõ. Ezt onnan lehetett tudni, hogy ha mûködés közben tört össze, akkor az üveg-mûanyag darabok ráolvadtak az izzószálra, ha késõbb kapcsolták fel, akkor jó esetben az izzószál már elszakadt, így nem olvadt semmi sehova.
Bár ez a vizsgálat idehaza volt emlékeim szerint, de persze kétségeim vannak, hogy ezt a módszert alkalmaznák.


Ezt én is láttam, és tényleg így volt, de féklámpára emlékszem, nem indexre.

#44
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
http://index.hu/poli...ek/?main

#45
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Nem jön be az oldal... :(
Lesz idén ilyen tekerés?? Aki tudja írjon privátot!! Köszi

#46
predom

predom

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
itt lehet infó, ha mûködik:
http://fekete-tekeres.hu/
infoline: 30/ 4 515 016
biker@send.hu
info@fekete-tekeres.hu

#47
predom

predom

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

OK, egy szoval sem mondtam hogy nem kell vilagitas. Nekem a csucs esetem eddig egy srac volt akinek elol (!) piros villogoja volt. Eleg gyorsan 'utolertem' :-)

A kerdesem tovabbra is az, tudja-e vki hogy egy abszolut elfogulatlan helyszinelesnel hogy dontik el hogy ki volt vilagitva a kerekpar vagy nem. Gondolom van ra vmi iranyelv, esetleg vki tudhatja pontosan.

Ha mindket fel eletben maradt es ellenkezot allitanak mi tortenik? A helyszineles lehet elfogult pld. a biciklis javara is, amikor lehet hogy tenyleg nem mukodott a lampaja. Akkor autoskent hogyan bizonyitom hogy nem lathattam?

Én lehettem a piros villogós. Bocsánat.

Így jártam: gagyi villogót vettem, csak kölcsönbringára kellett.
-Aztán nagyon meglepett, hogy pirosan villog (miután átlátszó
a háza, fehér a prizmája, tehát elülsõ-villogó). Az indulás elõtt
már nem tudtam mit tenni, s gondoltam, hogy még mindig jobb,
mint a semmi. De csak egy napig használtam, mert szörnyen za-
vart, hogy megzavarom a szembejövõ bringásokat a bicikliúton.
Az autósokat nem zavarta (pl. elõbb észre vettek, elengedtek).
A vicc az, hogy nemrég megint egy gagyi villogót vettem, fehér
macskaszemeset, de teljesen más gyártmányt, és az is pirosan
villog. Megpróbálom visszavinni, és legalább az árát levásárolni.

#48
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Sajnos nem tudom, de régebben volt egy mûsor, ami ilyenekrõl szólt. Nem-nem a helyszínelõk.. :)
Ott egy autó tört egy másikat és a kérdés az index lámpát használta-e az illetõ. Ezt onnan lehetett tudni, hogy ha mûködés közben tört össze, akkor az üveg-mûanyag darabok ráolvadtak az izzószálra, ha késõbb kapcsolták fel, akkor jó esetben az izzószál már elszakadt, így nem olvadt semmi sehova.
Bár ez a vizsgálat idehaza volt emlékeim szerint, de persze kétségeim vannak, hogy ezt a módszert alkalmaznák.

#49
Odysseus

Odysseus

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
OK, egy szoval sem mondtam hogy nem kell vilagitas. Nekem a csucs esetem eddig egy srac volt akinek elol (!) piros villogoja volt. Eleg gyorsan 'utolertem' :-)

A kerdesem tovabbra is az, tudja-e vki hogy egy abszolut elfogulatlan helyszinelesnel hogy dontik el hogy ki volt vilagitva a kerekpar vagy nem. Gondolom van ra vmi iranyelv, esetleg vki tudhatja pontosan.

Ha mindket fel eletben maradt es ellenkezot allitanak mi tortenik? A helyszineles lehet elfogult pld. a biciklis javara is, amikor lehet hogy tenyleg nem mukodott a lampaja. Akkor autoskent hogyan bizonyitom hogy nem lathattam?

#50
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Az nem kivilágítás, hogy volt rajta egy macskaszem!!! Azt meg azért ne feltételezzük, hogy a helyszínelõ rendõrök direkt bicikli ellenesek..

Megjegyzem, hogy egy sötétben parkoló autót 50-es tempónál észre venni is sokszor problémát jelent, pedig jóval nagyobb és azon is van "fényvisszaverõ".
Egy biciklis mg rosszabb és ha koszos a macskaszem, vagy a villógóban merül az elem, akkor elég szar észrevenni.

Ezzel nem védeni akarom az autósokat, de mi se legyünk elfogultak és hülyék se, hogy nem hordunk magunknál rendes "felszerelést".

#51
Odysseus

Odysseus

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
En azert sajnalom.

Hogyha valakinek egy ledes lampaja szetszorodik az uton egy ilyen gazolaskor, es o mar nem tud nyilatkozni, akkor hogyan dontik el hogy ki volt-e vilagitva vagy nem?
Vagy ha van macskaszem a kerekparon (ledes lampan is szokott lenni) akkor az automatikusan kivilagitottat jelent, es mar nem mondhatja a gazolo hogy "nem lattam, biztos ki volt kapcsolva"?

Stop.hu:
"
Igy járt! Sajnos majdnem minden héten van egy egy ilyen hír, de a biciklisek képtelenek felfogni a gyenge kis agyukkal, hogy õk az egyik legveszélyeztetettebb rétege a közlekedõkne. A baj az , hogy sajnálni sem tudok egy olyan embert aki kb 800 forintot nem volt képes a saját biztonsága érdekében befektetni mondjuk LED-es villogóba. Talán nem egy olyan nagy összeg már...
"

#52
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
http://www.stop.hu/s...hp?scid=1028378 :(

#53
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Már elgondolkodtam, csak a tanúlságra nem jöttem még rá. Lehet nem kéne többet bringáznom..:chin: bérletem meg van, ilyenkor télen azt használom..:)

#54
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Cuki, ha minden igaz egy héten belül a 2. húzós helyzeted. Nem gondoltál rá h a fõnököddel vetess egy bkv bárletet? Én lehet h elgondolkodtam vna, de városba amúgy sem szeretek ilyen okokbõl kifolyólag tekerni és melóba sem járnék bringával max. nagyon közelre...

#55
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Sok esetben , engem szoktak elküldeni melegebb éghajlatra mert, úrambocsá mertem élni az elsõbbségi helyzetemmel.:wtf:
Azért jó, hogy csak így alakult..:)

#56
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Nna, igen, ha más nem legalább ismerje el, hogy figyelmetlen volt, hisz mindenkivel elõfordul.
Persze, jobban örülnék, ha mondjuk észre venne idõben, vagy legalább felfigyelne arra, hogy ott egy bicikliút van, pláne, hogy tábla is szokta jelezni.

#57
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Ma reggel bringával jöttem szokás szerint dolgozni, és a következõ eset történt meg. Jöttem a bringaúton a Hungária mellett, a stadion felé.
Az egyik keresztezõdéshez érek, jöttem tempósan, szembõl jön 1 autó, aki majd elöttem akart volna bekanyarodni. Kezem a féken volt, de igazából nem lassitottam, mondván én úgy is szembõl jövök, egyszerûen látnia kell engem.
Hát ez nem így történt. Már benn voltam a keresztezõdésben, mikor tudatosult bennem, hogy nemfog megállni. Húztam a féket mint örült, ekkor már észre vett, õ is satuzott. Sikerült megállnunk, éppen hogy. Bár én megvoltam gyõzõdve róla, hogy befogok csúszni a kocsi elé, és pont elcsap, hiszen már csúszótt a hátsóm rendesen. Szóval megáltunk, gondoltam megyek tovább, megúsztuk.
Ekkor a hölgy letekeri az ablakot, és a következõ hangzik el a szájából:
- Köszönöm szépen, hogy megállt. Bocsánat. :eek:
Annyire melepõdtem, nem is tudtam mit mondjak. Aztán tovább mentünk.
Nem gondoltam, hogy vannak még ilyen autósok Budapesten, akik nem anyáznak, hanem tudnak bocsánatot kérni.
Jó volt, hogy nem fröcsögni kezdtünk egymásra, hanem toleránsan kezeltük a dolgokat.
Bár minden autós ilyen lenne....

#58
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Hát nagyon nem tudhat róla senki semmit h ennyire nem jön válasz vagy vmi tipp... Ez is Cm szervezésû megmozdulás vagy kik szervezik ezt??

#59
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás

Idén mikor lesz ilyen felvonulás?

Igen már én is akartam kérdezni, hogy mikor lészen az idén.

"A kerékpáros nem az autós ellensége, hanem olyan autós, aki már megtette az elsõ lépést a jó irányba!"(Karlovitz K.)
Rákosmente KerekSE;


#60
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Idén mikor lesz ilyen felvonulás?